Přejít na obsah


Fotka

Objektiv pro Canon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#1 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2009 - 18:13:34

Opět po krátké době zdravím. Tak ten eos 50e se mi na Aukru sice nepovedl vydražit, protože jsem před koncem nebyl přítomen, nicméně stále jdu po něm a hledám v inzerátech buď ten 50e nebo 3. Je hodně těl bez objektivů, proto bych se chtěl zeptat na kvalitu některých. Pru univerzální použití bych si přál nějaký širokorozsahový pankrat. Když ale pominu nabídku Canon kvůli cenám, rád bych znal Váš názor na značku Cosina, konkrétně 28-300mm/f3,5 -5,6. Nemá s ním někdo osobní zkušenost?
Díky předem.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2009 - 18:20:33

Osobní zkušenost (naštěstí) nemám. Ale jak už zaznělo v předchozí diskusi, veškeré širokorozasahové zoomy nejsou pro vážnější focení(zvětšeniny větší než 9x13) vhodné. Snad kromě tohoto :D
  • 0

#3 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2009 - 18:41:01

Jojo. Na ten jsem se díval, ale musel bych prodat auto. Musím tedy posuzovat i finanční stránku věci. Ale tedy podle uvedeného je zoom s menším rozsahem mnohem kvalitnější předpokládám, a to bych si pak mohl dovolit již i některé modely od Canonu, (samozřejmě ne L řadu). Třeba takový Canon EF 28-105 /4-5,6 USM? Když samozřejmě pominu pevná skla.
  • 0

#4 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 28 květen 2009 - 19:19:50

Když samozřejmě pominu pevná skla.

Ale ty jsou nejlepší...
  • 0

#5 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2009 - 19:44:54

No pevná skla mám od Zeisse, širokáč flektogon, 135 sonnar, 50 a 200 pentacon a to bych si potem dokůpil redukci EOS na M42 a využíval bych tu krásu pevných. Já ale ten zoom předpokládám na akčnější focení. Mám rád letadla, letecké dny apod. a tam je pak zoom určitě k nezaplacení, to musíme uznat. Navíc bajonet ač kovový taky není rád, kdybych pořád přehazoval ta pevná.
  • 0

#6 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 květen 2009 - 20:00:11

S oblibou používám Tokinu 28-70/2,8, za ty prachy dobré sklo. Lepší je samozžejmě Tokina 28-80/2,8 ale dá se pořídit z druhé ruky okolo 7.000 Kč. Jsou to obě docela betelná skléčka.
  • 0

#7 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 květen 2009 - 20:01:10

No ale na letadla by to chtělo spíše neco delšího tak 600 mm, ni??
  • 0

#8 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2009 - 20:18:25

Na M42 mám ještě a MTO 1000 a telekonvertor 2× pro tu 200. Ale na leteckých akcích nelétají zase tak vysoko, aby na ně bylo vidět :D.
Ale zatím to předběžně vypadá v mém případě na Canon 28-105. To snad bude z mojí hromady fototechniky první nová věc, jinak mám vše z bazarů apod. No a když se mi kvalitou osvědčí i na trochu větších papírech, tak bych si na širší pokrytí dokoupil 100-300. Takže tak nějak bych to zatím viděl. Počítám že do týdne bych měl mít to tělo doma, takže už musím být pro nějaké sklo rozhodnutý.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2009 - 20:32:58

28-105 jsou (minimálně) dva modely. 4-5.6 a 3.5-4.5 II. Doporučuju ten druhý jmenovaný, tento. Osobní zkušenost nemám, ale měl lby být lepší opticky, má stupnici ostrosti, daleko lepší kroužek ostření. Ten 4-5.6 je úplně to samé šmé jako 28-80, co se týče konstrukce. 3,5-4,5 už patří do lepší kategorie, podobně jako 24-85.
  • 0

#10 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 28 květen 2009 - 20:40:37

Obecně lze objektivy od Canona rozdělit na:

* horší amatérské zoomy - světelnost obvykle 4-5,6, mizerná konstrukce, pomalé motory - doporučuji se vyhnout

* lepší amatérské zoomy - světelnost obvykle 3,5-4,5, relativně slušná konstrukce bez vůlí, USM motory - pokud chcete dostupný zoom, doporučuji vybrat zde

* amatérská pevná skla - osobně doporučuji; objektivy jsou obvykle malé, lehké, se slušnou kresbou a nejsou příliš drahé

* profesionální L skla - cenově dost mimo...

Moje zkušenosti:

Můj první Canon objektiv byl EF 28-105/4-5,6 DC. Přední člen se vysouval, ale neotáčel, což bylo fajn. Nicméně ta vysunutá část měla dost velkou vůli a podezřele se vrklala (měl jsem dva kusy, byla to standardní vlastnost). Objektiv celkem příjemný do ruky, ale s mizernou kresbou (na fotky 10x15 z labu ale stačil). DC motor byl pomalý a vrčel :-/

Doporučuji se podívat po EF 28-105/3,5-4,5 USM. Má celkem dobrý rozsah pro cestování a patří mezi ty lepší zoomy. Velikost filtru 58 mm. Na Paladixu se dá běžně sehnat okolo 5000 Kč.

Teď už mám pouze pevná skla, ale pro cestování uvažuji nad EF 24-85/3,5-4,5 USM. Jsou na něho dobré reference, měl jsem možnost si ho zkusit a byl docela fajn po stránce technické stavby i optické kvality. Velikost filtru 67 mm :-( Sehnat se dá okolo 6000 Kč.

Já mám pevná skla EF 24/2,8 a 50/1,8 II. Jde o celkem dobrá skla - doporučuji do brašny. Ta 24ka má velikost filtru 58 mm, 50ka má 52 mm (používám redukci na 58 mm).

Pokud chcete nějaké delší ohnisko, doporučil bych doplnit do brašny EF 75-300 IS USM. Jde o starší verzi, od ohniska 200 mm je měkký, ale má stabilizaci a když se přicloní na cca 8, tak se to dá akceptovat. Velikost filtru 58 mm. Cena na Paladixu okolo 10000 Kč.

Takže moje doporučení jsou jasná - do ohniska 100mm koupit pevná skla o oblíbených ohniskách (špatné také není EF 35/2,0 a EF 85/1,8 patří mezi legendy v ostrosti a bokehu). Nad 100 mm pořídit zoom.

Širokorozsahové zoomy nebrat :D
  • 0

#11 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 28 květen 2009 - 20:44:57

Já ale ten zoom předpokládám na akčnější focení. Mám rád letadla, letecké dny apod. a tam je pak zoom určitě k nezaplacení, to musíme uznat.


Jo, to beru. Pokud chcete rychlý autofocus, doporučuji podívat se na EOSe 30 nebo 33. Je to celkem fajn stroj a navíc je relativně moderní (přeci jen těch 10 let vývoje je tam vidět). EOS 50 má určitě své výhody, ale když máte stroj s manual focusem, tak proč si naopak nekoupit k tomu pořádný AF. Zoom doporučuji pouze pro tele, na kretších ohniskách se dá zoomovat nohama :D
  • 0

#12 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2009 - 22:15:49

Taky bych ty objektivy tak viděl 28-105/3,5-4,5 II + 100-300/4,5-5,6, samozřejmě oba USM.
  • 0

#13 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 29 květen 2009 - 06:59:40

s EF 2/35 se dá krájet kámen, jak je vostrej
  • 0

#14 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 květen 2009 - 16:19:31

No já na tom mám většinou pevný skla. Zeiss 35/2.4, 50/1.8, 80/1.8, 135/3.5, 200/2.8. No zoomy, opticky slušnej (slušnej ne skvělej, ale poměr cena/výkon jo) je Tamron 70-300 4,5-5.6, na širším konci slušnej, od 200 je měkčí, a trošku má problém s aberací na fialovém konci spektra. Šíleně pomalu ostří. Má jeden LD člen. Canon 28-80 3,5-5.6 USM je běs, 35-80 USM je děs taky. Canon 35-105 v USM verzi ujde. Obecně, vyhnout se všemu co má plastovej bajonet. Ne že by ten bajonet vadil, ale jsou to většinou šity. 35-105 se dělal i v DC verzi, nevím jak je na tom opticky, ale asi stejně. Jenom tohle ostření mě vadí. Hluk a pomalost. Velkorozsahovým zoomum doporučuju se vyhýbat obloukem. Canon 28-200 je skorem stejně šílenej jako ten seťák. Naprotitomu 70-200L je super objektiv, ale trožku dražší.
Před příspěvkem si představ IMHO. Někdo možná má jiný názor.
  • 0

#15 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 květen 2009 - 08:07:08

Pevná skla M42 samozřejmě mám, používám je u MTL5 a vím, že je to k nezaplacení. Pro ten Canon jsem se již rozhodl pro 28-105/3,5-4,5. Pokud se osvědčí, už na těchto ohniskách nebudu po jiném pátrat a poohlédnu se po něčem delším ;-). Je ale fakt, že Sigma má objektiv 28-105 se světelností 2,8-4. Nevím ale jak je to u něj s ostatními záležitostmi, jako je rychlost ostření, apod. Ona ta lepší světelnost nemusí nutně znamenat lepší kvalitu. Obecně ale myslím, že má Sigma dobré objektivy a takový bazarový kup při dobré ceně se vyplatí.
  • 0

#16 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 květen 2009 - 10:18:08

Obecně ale myslím, že má Sigma dobré objektivy a takový bazarový kup při dobré ceně se vyplatí.

Nemá, bo mají výstupní kontrolu až na konci procesu a ne během, takže mají obrovský rozptyl kvality. Pokud si ale člověk vybere z více kusů, nic nenamítám, já měl vždy štěstí na špatné. A k té světelnosti, velmi levný velmi světelný objektiv s velkým rozsahem-není to nějak moc paradoxů? ;-)
  • 0

#17 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 květen 2009 - 10:33:30

Paradoxně to možná zní, ale tady je na něj odkaz: http://www.fotoskoda...gma-28105284caf
  • 0

#18 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 květen 2009 - 10:38:50

Ale já nechtěl říci, že neexistuje. Tamron dokonce vyráběl 28-135/2.8, ale rychlost AF byla mizerná a kreslil bláto. Za málo peněz to prostě nebude zázrak, i když je papírově lákavý.
  • 0

#19 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 květen 2009 - 13:39:06

Jo takhle, tak to jo.
  • 0

#20 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 30 květen 2009 - 16:16:22

S Canonama dělám docela dlouho a nelze říci, že jednoznačně nadšeně. To ovšem souvisí s formátem a nikoli značkou.
Nicméně vím toho o nich natolik dost abych Ti doporučil, že pokud chceš kvalitu, tak zapomeň na zoom.
Ideální jsou pevné originály, pokud neoriginál pak Zeiss.
Ani eLkové zoomy nejsou nic moc a většinou je s přehledem překreslí neeLkové pevné sklo stejného ohniska. Srovnatelné bývají jen na cloně 11, kdy pevné už začíná být zprzněné nacloněním a zoom začíná s náznaky kresby, které skončí na na cloně 16. Bez srovnání s pevným si to člověk moc neuvědomí, ale pokud srovná, většinou už se pak na zoomy dívá, coby předražené krytky těl.
Vím, že to zní drsně, ale u mne se opravdu v regále pár eLkových zoomů povaluje, já už s nima nefotím ani reporáž, ale moji mladší kolegové, pro které je evidentně pár kroků velký problém si je občas z regálu vezme a przní si fotky. Argument pohotovosti neobstojí, pokud fotím bývám natolik spjat z dějem, že objektivy měním v podstatě s předstihem a i kdyby ne, tak reálná doba na přehození objektivu je 4 sec. Tvrdit, že za tu dobu uteče jedinečný snímek mi připadá poměrně veselé, obvzlášť když naprostá vetšina z nás něco takového nevytvoří nikdy a ze zcela jiných důvodů, než je pomalá změna ohniska.
Používám pevná eLka, ale i neLKové pevné jsou většinou dost podařené. Proti 20, 24, 35, 50, 85 a 100 ve standartním provedení nelze namítnout. Delší skla jsou holt jen v provedení eL, ovšem je třeba zvážit, že těla vyměníš za život ještě mnohokrát, ale dobrý objektiv ti vydrží dobrým i desítky let.
Tož tak. Dobrý zoom nekoupíš ani za draho natož za levno a s pevným sklem si aspoň zafotíš.

Luboš
  • 0

#21 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 květen 2009 - 17:03:52

Já to beru, že pevné sklo je ideální, na MTL5, kde fotím pouze černobíle bych si ani nedovedl představit zoom. A třeba na Linhofce mám Tessar 150 v Compuru a nedám na něj dopustit, a že má velmi jednoduchou stavbu. Je to asi tím zvykem z BX20, kde jsem měl dva zoomy na pokrytí 35-210. Ale jak to řešíš třeba u ryclého sportu, např. u fotbalu, kde chci postihnout třeba gól a u zoomu si přiblížím a najednou se situace změní a během dvou sekund chceš vyfotit třeba několik metrů od tebe. Totiž na té MTL5 fotím jenom tak pro pohodu, přírodu apod., v klidu si přešroubím sklo nebo přidám kroužky,... Ale u něčeho akčního si přeci jen nedokážu představit něco takého, i když by se o bajonet jednalo. Pak když tam mám třeba pevnou 80, tak se mi tam třeba nevejde záběr, nebo musím naopak hodně zvětšovat, apod.
  • 0

#22 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 květen 2009 - 17:08:06

V tom případě tě ale nemine nákup pořádného těla, nejspíše rovnou eos-1v ;-) mám pocit, že chceš zázraky za málo peněz a moc řešíš techniku. před 30lety se fotil sport pentaconem six a nejslavnější fotbalová fotka je taky z psixe(brankář v dešti)
  • 0

#23 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 30 květen 2009 - 17:19:22

Ale jak to řešíš třeba u ryclého sportu, např. u fotbalu, kde chci postihnout třeba gól a u zoomu si přiblížím a najednou se situace změní a během dvou sekund chceš vyfotit třeba několik metrů od tebe.


Podle mě je otázka, zda se vyplatí stále zoomovat, tj. měnit pohled široký a dlouhý. Jako amatér nemám kudlu na krku, že musím přinést všechny záběry. Obvykle mám vymyšlený záběr dopředu, pak nasadím vhodné ohnisko a čekám. A nerozptyluji se jinými situacemi.

Nebo naopak: nasadím jedno ohnisko a hledám vhodné záběry. Pak nasadím druhé ohnisko a zase nějaký čas koukám jinak. Ale možná je to dané pouze mojí neschopností - zjistil jsem, že když se zbavím jedné funkce navíc (zoom), více a lépe se pak soustředím na scénu a záběry jsou paradoxně lepší. Mám prostě pocit, že s pevným sklem méně těkám po prostoru a je to ve prospěch kvality obsahu.
  • 0

#24 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 květen 2009 - 17:33:07

Vypadá, že mě asi pro ta pevná skla pomalu přesvědčíte. Jak je to ale chybou přeostření nebo nedoostření, teď nevím jak to je, ale vím, že u zoomů u Canonu jsem tady na to někde viděl vláknu. Že tak jak zaostří automatika to není ono a ostřejší snímek je manuálním ostřením. Ale ještě k tomu tělu. Jaká je výhoda EOS 1v oproti EOS30, když pominu 1/8000 a větší počet ostřících bodů, které u EOS30 (7 bodů) plně dostačují.
  • 0

#25 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 květen 2009 - 17:37:39

Vláďovostokuj, poslúchaj, na ty rychlé disciplíny (fotbalék, relí, ale i divú zvěř) si pořiď digoša, kerývá ti nacvaká 6,784 snímkú za vteřinu, dobré zúúúmovací skléčko a jdi do teho.
Fotit tady toto, tož nerozmýšlám a idu do digošu, páč sú to všeckoj digošskodivošské disciplíny....

Tož to je můj názor.
  • 0

#26 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 květen 2009 - 17:45:54

Tož s digošem mi hani nechoď na voka :-). Já nechci nafotit 6784×10 na šestou snímků a pak. A co vlastně pak s tím. Kamarád mi dal Flašku se snímky z jeho dovolené v Tunisu. Už to mám doma týden, je toho přes 2GB, takže jsem se na to samozřejmě ani nepodíval. Ještě dotaz k objektivům Pentacon, protože si chystám samozřejmě dokoupit redukcu na EOS. Je jejich kvalita srovnatelná se Zeissem (originálem)?
  • 0

#27 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 květen 2009 - 17:48:20

Jaká je výhoda EOS 1v oproti EOS30, když pominu 1/8000 a větší počet ostřících bodů, které u EOS30 (7 bodů) plně dostačují.


Nejde jen o počet zaostřovacích bodů, ale i jestli jsou křížové či čárové, jak je AF rychlý, jak je přesný - a v tomto je 1V úplně jinde, a taky úplně jinak stojí cenově. Pak samozřejmě takové ty capiny jako odolnost těla, lepčí hledáček a tak. Mi osobně nestačil AF u Nikonu F100, tak sem se na AF vyprdnul a mám klid. Pokud ale chceš donést z každého zápasu mrtě fotek, kloním se k názoru Krakena. IMHO je lepší jít cestou kvality než kvantity; když doneseš ze zápasu třeba 5 opravdu špičkových fotek, můžeš být spokojen.
  • 0

#28 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 květen 2009 - 17:49:50

Je jejich kvalita srovnatelná se Zeissem (originálem)?

Většinou ne. Druhá věc je poměr cena/výkon, který je u některých kousků nedostižný. jukni na forum.mflenses.com
  • 0

#29 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 květen 2009 - 18:03:41

No já si právě taky myslím, že cena/výkon je u 30 dobrý. Jsem pro něj napevno rozhodnut, uvažoval jsem i o 50e, ale ta 30 je rychlejší a novější. A takové řeči, jako že má plastovou dráhu filmu jsou liché. A jak s těmi Pentacony. Mám Pentacon 200. Je srovnatelný se Sonnarem 200?
  • 0

#30 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 30 květen 2009 - 18:13:17

Ani eLkové zoomy nejsou nic moc a většinou je s přehledem překreslí neeLkové pevné sklo stejného ohniska... Proti 20, 24, 35, 50, 85 a 100 ve standartním provedení nelze namítnout.

Máš zkušenost a mohl bys srovnat obyčejnou 24/2,8 s elkovým zoomem 24-70/2,8? Docela by mě to zajímalo... :-)
  • 0

#31 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 30 květen 2009 - 19:19:57

Pevna 2.8/24 je pouzitelna od clony 4, na 5.6 je vyborna, coz ji vydrzi do 16. ELko 24-70 prestava na 24 vinetovat na 8 a srovnatelna kresba s pevnym je na 11. Na 16 a dal vadne a pod tou 11 ho stara pevna 24 zdrti. Jeste hustejsi narez je s 1.4/24L, proti ni je zoom v podstate vtipek. Omluva za nehackycarky, pisu na telefonu.

Lubos
  • 0

#32 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 30 květen 2009 - 21:09:54

mel jsem pentacon 135/2,8 a ted mam czj sonnar 135/3,5 oboje s mc vrstvami, sonnar je o nekolik trid jinde, ostry jako britva, naopak ani jeden ze dvou pancolaru co jsem mel me nepresvedcil, pely se na nej ody a ruskej helios se mi zdal lepsi
  • 0

#33 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 30 květen 2009 - 21:12:38

[quote name="servus"]Pevna 2.8/24 je pouzitelna od clony 4, na 5.6 je vyborna, coz ji vydrzi do 16. ELko 24-70 prestava na 24 vinetovat na 8 a srovnatelna kresba s pevnym je na 11. Na 16 a dal vadne a pod tou 11 ho stara pevna 24 zdrti./quote]
Díky Luboši za porovnání. Netušil jsem, že mám doma takové supersklo :-) Nicméně nějaké kvality ta eLka mít musí... ?
  • 0

#34 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 30 květen 2009 - 22:04:14

Tise a velmi rychle ostri. Je docela odolny a dobre vypada. Rozhodne je na beznou praci naprosto v pohode. A je lepsi nez sigmy a spol. Pokud nesrovnavas s pevnym, tak velka spokojenost.
Jinak zrovna 2.8/24 je dost podarena, to takova 28 (jedno ktera), mi naopak vysla hure, nez zmineny zoom. Sice mene vinetovala, ale take mene kreslila. Uplne mne zklamala 24tse, ta se na 11 kresbe jen priblizuje, doufam, ze inovovana bude lepsi.
Jinak ja mesi fotky nez 30x40 nedelam, tak mozna proto ty ostre soudy.

Lubos
  • 0

#35 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 květen 2009 - 08:38:45

Díky pignon za porovnání. Mám totiž kromě té 200 ostatní objektivy od zeisse a rád bych ho taky nahradil. Dá se tedy zřejmě předpokládat, že u sonnar 200 to bude podobné jako u tvé 135. ancolar mám a je pravda, že má takovou zajímavost, že je ve středu malinko méně ostrý. Samozřejmě na 1,8. Už na 2,8 je to mnohem lepší :-). No a ten flektogon, to je prostě bomba, o něm nemá cenu polemizovat. Mám 20 i 35 a jsou paráda. Chtělo by to vyzkoušet takový nový Planar 50/1,4 (cca 20.000,-Kč). Jinak na ten Canon jsem se tedy rozhodl pro ta pevná skla. Začnu záklaďákem, a pak si někde půjčím ten 28-105 a udělám kritické srovnání. Totiž ty zoomy jsem si s tou BX20 kupoval když jsem začínal a zdálo se mi to jako bombastická věc, nikde jsem nebyl na fóru, apod.
Ještě dotaz: Když se mrknete semhle: http://www.paladix.c....php?adid=87872 , jakou cenou byste jej ohodnotili?
  • 0

#36 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 31 květen 2009 - 11:48:29

Pozor, to že je nějaký objektiv od výrobce xyz dobrý neznamená, že jiný objektiv od výrobce xyz bude dobrý:-) Sonnar 200/2,8 teda je dobrý, ale dobré kusy už jsou rozebrané a je problém narazit na dobrý; rozptyl kvality ve výrobě u něj je.

Odpověď na dotaz: je to hromada šrotu, takže se možná najde blázen, který za to dá i 1500-2000. Po kusech to prodat bude lepčí, případně na aukru.
  • 0

#37 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 květen 2009 - 12:10:41

Já byl s tím šrotem spokojen a pro někoho do začátku, koho omrzí dikitál? Třeba u Škody jsem viděl BX20+Prakticar 50 za 2.500,-Kč (prodejní cena).
Ale nechám to samozřejmě na nabídkách, nechci na tom vydělat, ale jako příspěvek na můj budoucí Canon to bude dobré.
  • 0

#38 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 31 květen 2009 - 13:44:44

Jasný no.. ale za stejné prachy už pomalu koupíš mnohem lépe rozšiřitelný Pentax či Olympus OM. Já být tebou to hodím po částech na aukro, bo si myslim že komplet to prodáš o dost hůř a za méně peněz. Prostě todle není dobrý kup ani pro začátečníka.
  • 0

#39 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 květen 2009 - 15:10:54

Napsal jsem Škodovi do bazaru a přiložil snímeček. Uvidím, jakou mi napíše hrubou odhadní cenu, abych věděl, zda se mám do Prahy vypravit a vzal bych to jedním vrzem, má tam teď EOS30 za 3500 a EOS30+BP+50/1,8 za 5900. A je pravdou, že jsem u Škody ještě nebyl, tak se alespoň porozhlédnu :-).
  • 0

#40 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 31 květen 2009 - 20:37:55

má tam teď EOS30 za 3500 a EOS30+BP+50/1,8 za 5900. A je pravdou, že jsem u Škody ještě nebyl, tak se alespoň porozhlédnu :lol:.

Ke Škodovi chodím relativně často a speciálně na třicítky se tam dívám. Mám jednu doma, takže sleduji nabídku a poptávku, abych věděl, jak se mi zhodnocují akcie :-) Všiml jsem si, že se to pohybuje nějak ve vlnách - třeba 2 měsíce tam žádná třicítka není a pak tam jsou najednou 2-3. Teď je asi vlna nahoře :lol:

Jinak pokud budeš poprvé u Škody, určitě si nech dost času. Já tam rád chodím jenom na čumendu, pokaždé se tam najde dost zajímavých věcí k pokoukání. Je to fakt celkem dobrý obchod se širokým záběrem, i když ceny v bazaru jsou vyšší.
  • 0

#41 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 31 květen 2009 - 20:44:10

Prostě todle není dobrý kup ani pro začátečníka.

Zcela souhlasím. Zcela nový (rozuměj první) kus techniky člověk kupuje obvykle s tím, že buď má tělo určité specifické výhody a skla nejsou úplně špatná, nebo akceptuje vlastnosti těla při možnosti používat nejkvalitnější optiku. Praktica B neoslňuje ani jedním. Lepší je už podle mého koupit závitovou Prakticu, kterých je ještě pořád (relativně) dost v (relativně) slušném stavu. Pak může člověk používat Pentacony, Zeisse, Tacumary... A když ho omrzí kopající zrcátko, tak koupí tělo třeba toho Pentaxe. Nebo prostě od začátku investovat do jiného nadějného systému - typicky třeba OM nebo Nikon...

Bajonetová Praktica je dnes spíše pro nadšence a nostalgiky. Tolik názor majitele Prakticy LTL :-)
  • 0

#42 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 květen 2009 - 21:29:08

To já se určitě porozhlédnu a při té příležitosti, když tam budu, tak se stavím u Pazdery, prostě si to projdu a jak bylo psáno na čumendu. Jinak aparátek jsem dal na Paladix včera a už jsem měl několik nabídek. Jedna přímá - 4000,-Kč, dva se ještě ozvou zítra, takže aspoň na to tělíčko :-)
  • 0

#43 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 1 červen 2009 - 21:08:33

Jinak aparátek jsem dal na Paladix včera a už jsem měl několik nabídek.

Tak to je fajn, že se podaří zafinancovat tělo ze stávajících hmotných zdrojů :-)

Ještě jedna věc. Podle toho co píšeš jsem pochopil, že hodně uvažuješ o kombinaci EOS 30 + redukce na M42 + objektivy Zeiss. Některé třicítky s redukcemi prý špatně měří - řešilo se to tady. Ten můj kus je třeba zcela v pohodě, ale člověk nikdy neví. V bazaru u Škody prodávají i redukce, takže když si vezmeš M42 objektiv do kapsy, tak si na místě můžeš půjčit tělo i redukci a hned si to otestovat (pokud tedy budeš mět to měření s čím porovnávat...). Tak to jen tak na doplnění. Hodně štěstí :-)
  • 0

#44 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 červen 2009 - 03:35:42

O redukci uvažuji, ale rozhodně koupím nějaká pevná skla Canon. Začnu 50kou
  • 0

#45 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 červen 2009 - 14:25:15

No Zeiss 200/2.8 je neporovnatelnej s Pentaconem. Je opravdu jistý rozptyl kvality, ale pokud natrefíš na slušnej kus, je to sklo k nezaplacení. Já ho kupoval od kamaráda (předtím jsem si ho půjčoval), tostal se do finanční tísně a byl rád, že jsem pomohl. Teď je to obráceně, on si půjčuje. Nejvíc mě dostal kolega v práci, půjčil si to, aby ho porovna s eLkovým zoomem. A vracel ho s naprostým respektem. Vpodstatě podobně je na tom Sonnar 135/3.5 MC, super sklo. O 80/1.8 asi nemá smysl hovořit, má jedinou vadu, neříká mi pane. :wink:
  • 0

#46 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 červen 2009 - 14:46:14

jj, dobrá volba. 50/1.8 II je dobrá volba, nej poměr cena výkon. Ale redukci si kup, a testni si nějaká M42 skla..... Upřímě řečeno, viděl jsem Zeiss 50/1.8 prodávat za 1900Kč, tak to už bych vzal Canona. Ono AF se někdy hodí. Ač to není USM a to mě dost štve.
  • 0

#47 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 červen 2009 - 14:46:39

Ta 135 byla i f=2,8, nemýlím-li se, ale asi jich moc není, protože vídám pouze samé 3,5.
  • 0

#48 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 červen 2009 - 14:51:25

Hmm, o Sonnaru 135/2.8 (to neznamená, že neexistuje.....) jsem neslyšel, ale Pentacon dělal 135/2.8.
  • 0

#49 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 červen 2009 - 15:49:15

No právě když zadám sonnar 135/2,8 na g., tak se objeví odkazy, ale je faktem, že jsem je v inzerci ještě neviděl, ne, že bych je dlouho hledal.
  • 0

#50 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 červen 2009 - 15:51:33

Teď jsem si vzpoměl, že myslím je i Zuiko 135/1,8
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních