Přejít na obsah


Fotka

Čím vyčistit skvrny


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 13 červen 2009 - 20:12:25

Kdyz jsem tak cetl tohle vlakno http://www.temnakomo...iewtopic&t=2572, tak me napadlo, cim vycistit pripadne nasledky procesu v koupelne?
Ono mimo jine jsem dneska drhnul pyrokatechin z vany, ze :oops:
Priznam se, ja jsem zatim skoncil u vynalezu nasi uklizecky ve firme - jmenuje se to Fixinela a sleze toho pod ni hodne...
Ale prave ten pyrokatechin docela stavkuje, dusicnan stribrny nemluve...
Nejaky tip??

Bohousek
  • 0

#2 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 14 červen 2009 - 08:36:21

Ahoj, několikrát mi pomohlo flek zoxidovat hypermanganem a ten pak vybělit thiosíranem. Ale bacha: "Některé skvny nelze vyčistit bez porušení podstaty látky" A co Savo,vaně by nemělo uškodit.
  • 0

#3 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 červen 2009 - 12:17:04

rodinal / A49
octovka
fomafix
fomatol P

nechává něco z toho fleky?
  • 0

#4 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 červen 2009 - 13:29:18

no Bohousku, muzu ti rici jako zkuseny spinic koupelny dusicnanem (ale posledni dobou uz si davam sakra majzla :) ), ze neco jde a neco ne.

Co nejde jsou organicke veci - napr. drevo, ruce :-), spary mezi dlazdickami
jinak v koupelne to lze dostat prakticky ze vseho, co neni hrube, napr. dlazdicky, zrcadlo, vana (i plastova) - uspesne na vse pouzivam CIF.

jinak nejlepsi je samozrejme pracovat velmi opatrne, ja napr. vse micham na pracce, napred si na ni dam potravinarsko folii, a pak jeste misku 30x40 k temto ucelum vyhrazenou. pouzivam bryle a rukavice.
  • 0

#5 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 červen 2009 - 16:38:16

Jedine odolne skvrny ktere nechavam jsou z rodinalu. GDL a Tf2 mi staci utrit. No a ten rodinal mivam v nasem kuchynskem porcelanovem drezu, ktery se nejjednoduseji vycisti tim, ze do nej na hodku napusite horkou vodu s pracim praskem. Poradil mi to Dany a funguje to naprosto dokonale. Jde tim dobre cisit i vana...
  • 0

#6 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 14 červen 2009 - 17:34:37

dělá pyrokatechin hodně velkej bordel?
  • 0

#7 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 14 červen 2009 - 18:33:14

Pyrokatechin jsem ještě nerozsypal (jak se znam, tak se to jednou stane),na flašce nechává HD jen takový našedlý krystalky a vevnitř se zatím neusazuje. Letitou flašku na vývojku,která byla zevnitř zarostlá do neprůhledna mi za dva dny perfektně vyčistil Foma Excel. Žeby ten vitamín C byl cesta na číštění ? Večer schválně HD něco poleju a v úterý podám zprávu.
  • 0

#8 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 červen 2009 - 19:41:30

Pyrokatechin jsem ještě nerozsypal (jak se znam, tak se to jednou stane),na flašce nechává HD jen takový našedlý krystalky a vevnitř se zatím neusazuje. Letitou flašku na vývojku,která byla zevnitř zarostlá do neprůhledna mi za dva dny perfektně vyčistil Foma Excel. Žeby ten vitamín C byl cesta na číštění ? Večer schválně HD něco poleju a v úterý podám zprávu.

myslim ze pyrokatechin oproti dusicnanu stribrnemu jeste nic neni :)
  • 0

#9 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 15 červen 2009 - 14:14:09

rodinal / A49
octovka
fomafix
fomatol P

nechává něco z toho fleky?


no ustalovač mi pěkně zasvinil koberec, nechalo to bílý fleky a nejde to dolů, tak to teď nechávám kapat na nějakyý starý kraťasy a je to ok, ale smrděj:-d
  • 0

#10 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 červen 2009 - 14:17:48

Jo, Ypresu, ogaro, nepoužívej Fomafix, sic tě mamka vyrazí kvůli smradu. Kup Ilford, nebo namíchej TF2.
  • 0

#11 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 16 červen 2009 - 10:20:47

Tak: HD dělá fleky na savý materiály hnědočerný, ustalovač semtam něco odbarví. Na dusičnan si moc dobře pamatuju z dob pokusů s acetylidem,ale to už je dávno zamnou.
  • 0

#12 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 červen 2009 - 14:48:46

Vyčistit jde všechno, něco metodou "cizinec dovolí, cizinec promine. Ale císař (manželka) nepromine......"
Dusičnan je vcelku neodstranitelný. HD se chová velice podobně elektronikům známému chloridu železitému. Kam se nasaje je flek. Odstranit tak, aby zůstal původní materiál nejde. A věřte tomu, mám ho na koberci zásubu na horší časy. U HD velice podobně.
  • 0

#13 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 16 červen 2009 - 16:51:47

Vyčistit jde všechno, něco metodou "cizinec dovolí, cizinec promine. Ale císař (manželka) nepromine......"
Dusičnan je vcelku neodstranitelný. HD se chová velice podobně elektronikům známému chloridu železitému. Kam se nasaje je flek. Odstranit tak, aby zůstal původní materiál nejde. A věřte tomu, mám ho na koberci zásubu na horší časy. U HD velice podobně.


Jeden z mých kamarádů se po návratu z hospody v sedm ráno dal do uklízení stodoly. Moc mu to nešlo, strašná hramada bordelu.

Tak ju ve vzteku zapálil.

Možná by to mohl být jeden z návodů takejc na odstranění skvrn :cry: :lol:
  • 0

#14 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 červen 2009 - 15:47:27

jo to je přesně metoda cizinec dovolí, cizinec promine.... :) :!:
  • 0

#15 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 18 červen 2009 - 06:24:23

:wink: :) :-)
  • 0

#16 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 6 srpen 2010 - 14:15:47

Oživím postarší téma včerejší zkušeností. Flašky od vývojek s přirostlejma usazeninama prima vyčistí bělič z hypermanganu s přídavkem kyseliny sírové. Na půllitrovku do vody rozpustit lžičku hypermanganu, přilít trochu (50ml) sírovky a sajrajt mizí bezezbytku.
pracujte opatrně, žere to. Pak stačí jen pořádně vypláchnout. Způsobené fleky pouští roztokem disiřičitanu.
Komu to připomíná inverzní ČB proces, je na správné stopě :)
  • 0

#17 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 srpen 2010 - 15:36:42

...a sajrajt mizí bezezbytku.


... některé skvrny nelze vyčistit bez narušení podstaty látky.
chudáčci potkani a krysy....
  • 0

#18 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 6 srpen 2010 - 16:24:40

Potkani holt musej spolíhat na ředění, chytrý jsou na to dost :)
  • 0

#19 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 srpen 2010 - 21:17:35

Jo, Ypresu, ogaro, nepoužívej Fomafix, sic tě mamka vyrazí kvůli smradu. Kup Ilford, nebo namíchej TF2.


lidi to mi říkáte až teď, tenhle smrad nesnáším a to nejsem ani mamka

takže jdu do Ilfordu

- jinak v tom vlhku a horku co dnes bylo se mi pěkně zadrhla cívka při navíjení, vyměnil jsem ji za druhou, mehzitím film schoval do tanku, ale u druhý totéž - tak jsem vzal cívku, pustil větrák a foukal ji asi tři minuty, pak si dala říct... příště už to neriskuju a cívky nejdřív pořádně vyfénuju - prostě asi ten vlhkej vzduch a mírně se potící ruce
  • 0

#20 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 srpen 2010 - 21:29:20

Jo, Ypresu, ogaro, nepoužívej Fomafix, sic tě mamka vyrazí kvůli smradu. Kup Ilford, nebo namíchej TF2.


lidi to mi říkáte až teď, tenhle smrad nesnáším a to nejsem ani mamka

takže jdu do Ilfordu

- jinak v tom vlhku a horku co dnes bylo se mi pěkně zadrhla cívka při navíjení, vyměnil jsem ji za druhou, mehzitím film schoval do tanku, ale u druhý totéž - tak jsem vzal cívku, pustil větrák a foukal ji asi tři minuty, pak si dala říct... příště už to neriskuju a cívky nejdřív pořádně vyfénuju - prostě asi ten vlhkej vzduch a mírně se potící ruce


je to off topic ale ještě k těm vlhkejm cívkám - teď jsem na netu vypátral, že smáčedlo může na těch cívkách z plastu nechávat nepatrný množství lepkavý vrstvy, prý je lepší smáčet film sundaný z cívky, jen tak v tanku
  • 0

#21 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 6 srpen 2010 - 22:54:33

Jak až teď, psal jsem to ještě před tvým příchodem na temnou :)
Jinak co se smáčedla týče. Ničemu by vadit ve vývojce nemělo, ale tak či tak to chce kompletní vývojnici propláchnout. Ideálně perlátorem a vařící vodou. Pokud perlátor nepoužíváš, nezapomeň, že ve víčko obsahuje něco jako labyrint kvůli světlu. Tam se zbytky chemie velmi rády drží...
  • 0

#22 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 srpen 2010 - 11:34:37

Jak až teď, psal jsem to ještě před tvým příchodem na temnou :)
Jinak co se smáčedla týče. Ničemu by vadit ve vývojce nemělo, ale tak či tak to chce kompletní vývojnici propláchnout. Ideálně perlátorem a vařící vodou. Pokud perlátor nepoužíváš, nezapomeň, že ve víčko obsahuje něco jako labyrint kvůli světlu. Tam se zbytky chemie velmi rády drží...


Hmm to je vlastně taky fakt, takže budu se snažit vařící vodou pořádně umýt tu cívku.
  • 0

#23 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 srpen 2010 - 12:37:35

Vyčistit jde všechno, něco metodou "cizinec dovolí, cizinec promine. Ale císař (manželka) nepromine......"
Dusičnan je vcelku neodstranitelný. HD se chová velice podobně elektronikům známému chloridu železitému. Kam se nasaje je flek. Odstranit tak, aby zůstal původní materiál nejde. A věřte tomu, mám ho na koberci zásubu na horší časy. U HD velice podobně.


Jeden z mých kamarádů se po návratu z hospody v sedm ráno dal do uklízení stodoly. Moc mu to nešlo, strašná hramada bordelu.

Tak ju ve vzteku zapálil.

Možná by to mohl být jeden z návodů takejc na odstranění skvrn :idea: :)


To mi připomíná nekonečný seriál rodinka. Běželo někde na rádiu, všechny postavy mluvil kaiser s Lábusem. O této variantě uvažovali při návratu manželky z porodnice. Nádobí v koupelně jaksi nepořádek v celém bytě naznačuje :) :) :D

Bacha chlapy při čištění misek nebo skla s kyselinou chlorovodíkovou (solnou). Při otevírání umělohmotné zátky pár kapek na mě prsklo. Nic se nestalo, ale už nejsem s kyselinami kamarád. Druhá věc, je nechávání lahví s ostatními chemikáliemi. Kyselina + červená krevní sůl = kyanovodík. Dusičnan stříbrný není s vašima očima kamarád....atd. Opravdu si při práci s chemií dávejte pozor!!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních