Přejít na obsah


Fotka

510 pyro


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#1 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 27 červen 2009 - 06:56:58

Na jaře jsem získal hotovou vývojku a teprv teď jsem ji prubnul.Navnadil mne dany na Hp5 jako 320. Tak jsem začal 1+150 20C 8 min. překlop 1min.nepřetržitě pak jednou za min 4x.Celkový čas 8.min.Přerušení dest. voda,ustálení ilford rapid fixer 5min. Je to průs...,negativ téměř čirý.Pozitiv mg. ilford vývojka amaloco 6006 filtr č 5 a pořád "šedivky bez šťávy,ale to se dalo čekat z takovýho negativu. Tak co jsem podělal?Teplotu,čas/ten nejspíš/ustalovač? Možná rapid funguje jako zeslabovač? Jo,ten negativ je tak slabej,že kdybych nevěděl co je zač, tak si to na hraně nepřečtu!Dělal jsem na svitek.
  • 0

#2 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 27 červen 2009 - 07:18:49

Ještě jsem zapomněl.Nepřednamáčel jsem.Vylejvaná vývojka byl černej špinavej sjrajt,když jsem to viděl tak,jsem si pro sebe říkal,jestli to nechtělo přednamočit!
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 červen 2009 - 07:57:23

hoj napis jak si meril a co to bylo za scenu.

takhle jen pomerne male preklapeni a nevhodny ustalovac
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 červen 2009 - 08:49:07

mohu mít obecný dotaz?
které ustalovače, co jsou normálně v prodeji se hodí pro pyrovody?
neuvěřitelnej kopanec by bylo zanevřít na tenhle druh vývojek kvůli nesprávné volbě přerušení/ustálení
co bezzápachový ustalovač tetenal?
píše se tam jako o "papírovém ustalovači" ale na popisu je návod pro filmy i papíry
tenhle
já že ho mám doma a taky mám doma pyrovodu od tajemníka namíchanou
  • 0

#5 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 27 červen 2009 - 09:14:35

Fotil jsem portrét-dítě,bez filtru a dívka s žlutým filtrem bez korekce.Ten filtr si zasloužil +1/2EV,bylo to znát ! Světlo bylo venkovní,příjemně difuzní,nepichlavý/pod mrakem/.Měřeno na pleť,bez korekce.V tom to určítě není!Jak jsem říkal,na filmu nejde ani přečíst co je zač! Každý to zná-při určitěm náklonu do světla je z negativu "pozitiv" a ten vypadá velice dobře.Jenže to je pořád podvolaný negativ snad o 2-3EV.Šedivky bez šťávy,to je můj výsledek!
  • 0

#6 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 červen 2009 - 09:48:57

to mě bude zajímat, poněvadž se mi to jednou stalo taky
krásná kresba z boku na jinak čirém negativu - filtr 5 a gdl a sotva to vylezlo
dál jsem se s tím tehdy nezabýval, ale hádám chybu ve stanovení pei pro dané světlo a volání = film pro pyro byl nedostatečně nakrmen
nebo nevhodnej ustalovač (fomafix)
nebo nevím
(při koupací zkoužce vývojka pracovala normálně)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 červen 2009 - 10:40:39

Fotil jsem portrét-dítě,bez filtru a dívka s žlutým filtrem bez korekce.Ten filtr si zasloužil +1/2EV,bylo to znát ! Světlo bylo venkovní,příjemně difuzní,nepichlavý/pod mrakem/.Měřeno na pleť,bez korekce.V tom to určítě není!Jak jsem říkal,na filmu nejde ani přečíst co je zač! Každý to zná-při určitěm náklonu do světla je z negativu "pozitiv" a ten vypadá velice dobře.Jenže to je pořád podvolaný negativ snad o 2-3EV.Šedivky bez šťávy,to je můj výsledek!


No pro tuhle scenu to neni uplne dobre zvolena vyvojka, sama o sobe tahle scena neni kontrastni + je to pro tuhle vodu podexponovane priste mirit do stinu a pridat kvedlunk :twisted:

510 je v prvni rade vyrovnavaci vyvojka. Dela skvele veci se svetly ale je nutne dodrzet jiste postupy tedy kontrstnejsi scenu nebo pridat volani a kvedlani. To cos napsal nahore je vhodne pro foceni spis za slunecniho svetla ostreho treba s odrazkou a i tak pokud by meril na plet to bude podexponovane.

Jeste bych dodal ze ani hp5 neni pro tohle svetlo uplne optimalni film, je totiz pomerne mekka.
  • 0

#8 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 27 červen 2009 - 11:16:28

Tohle všechno ale nevysvětluje,proč je "nevyvolaný" okraj filmu.Mám za to ,že pokud správně vyvolám film,tak bez ohledu na "střed"bude označení filmu a čísla políček dobře čitelné.Mám mit přece viditelné označení filmu i u neexponovaných políček.Dany je tedy podle tebe ředění1+150 a čas 8min.tak nějak přiměřené?Mám teď pocit ,žeto chtělo tak 18-20min.
  • 0

#9 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 27 červen 2009 - 12:59:54

se ti ten xindl holt asi vod jara zkazil
  • 0

#10 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 27 červen 2009 - 20:06:19

pyro 510 a zkazit se ? ne to mi moc nesedi. premyslim, jak mam dlouho umichany koncentrat, rekneme nekdy od podzimu lonskeho roku, mozna od leta...
  • 0

#11 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 27 červen 2009 - 22:42:15

Ahoj,
ustalovač TF-2 pro pyrovývojky se dá snadno navážit z kyselýho Foma a dalších volně prodejnejch věcí. Ve větším pytlíku je kryst. Thiosíran 180g (Pyrosiřičitan z malýho schovat), k tomu 11g bezv.Siřičitanu (měli v drogerce), Kodalku 7g a trošku (7,2g) voda do 720 ml a je naváženo a umícháno do půl hodinky i s úklidem. Míchání Kodalku už tu proběhlo, Borax měli v drogerii a Louh se maskoval pod jménem "Alfréd, silák na odpady"(není perličkovej a o to líp se s ním pracuje). PH u TF-2 mi vyšlo přes 10, přesnější lakmusáky nemám. Až budu vážit příště, převedu hmotnosti na duté míry a dám vědět.
  • 0

#12 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 10 červenec 2009 - 05:50:06

Křivánek připouští zaměnitelnost thiosíran sodný za amonný,ten mám!Co tomu říkáte v TF-2? Co si mám představit pod pořádně "nakrmenou"HP- 5? Např./ +2-3EV/.Přece to pyrovolání nevzdám hned napoprvý!
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 červenec 2009 - 22:24:30

Zdar,

Pyro 510 v akci http://www.temnakomo...90721231653.jpg

Delta 100 exp jako 50 mereno na stiny + pridano na vytazeny mech cca 1EV
detail
  • 0

#14 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 21 červenec 2009 - 22:58:41

Zdar,

Pyro 510 v akci http://www.temnakomo...90721231653.jpg

Delta 100 exp jako 50 mereno na stiny + pridano na vytazeny mech cca 1EV
detail


Voni mě s tým VF nepřestanou sr.. :) Ale já odolám. Kino je kino a občas 6x6 stačí :wink:
  • 0

#15 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 22 červenec 2009 - 06:56:44

Tak že můj odhad 2-3 EV od průměrné scény bude v pořádku?Není tam vícenásobná expozice na MG papír,ty oči jsou perfektní!
  • 0

#16 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 22 červenec 2009 - 08:06:48

Si udělej expoziční test, ne? Každý bude mít jiný postup a výsledky....
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2009 - 08:17:01

Tak že můj odhad 2-3 EV od průměrné scény bude v pořádku?Není tam vícenásobná expozice na MG papír,ty oči jsou perfektní!


Neni, nedelam takove hokus pokusy :) je to sken z kontaktu 4x5"
  • 0

#18 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 22 červenec 2009 - 08:27:04

Je nádherná!
Aj fotečka. Tonální podání je prostě úžasné...
  • 0

#19 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 22 červenec 2009 - 08:30:56

Voni mě s tým VF nepřestanou sr.. :-) Ale já odolám. Kino je kino a občas 6x6 stačí :)


..nestačí! A je hloupé na to přijít až v důchodu. :)
  • 0

#20 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 6 srpen 2009 - 07:59:15

Chce to trochu pokory.Tak jsem do toho šel znova a mám svůj základ.HP5 na 250 ředění 1:100 16-18 min 20C a dost kvrdlat.Opravdu chce ještě poladit.Zrníčko jak ze 100asa ostré netknuté.Pro mne postup pro klidnou fotku/portrét- zátiší.../.Bez TF2 to nejde,zmizí ta "zatuchlost".Hlubose se tý vodě omlouvám za prvotní lajdácký přístup!
  • 0

#21 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 srpen 2009 - 08:08:17

Chce to trochu pokory.Tak jsem do toho šel znova a mám svůj základ.HP5 na 250 ředění 1:100 16-18 min 20C a dost kvrdlat.Opravdu chce ještě poladit.Zrníčko jak ze 100asa ostré netknuté.Pro mne postup pro klidnou fotku/portrét- zátiší.../.Bez TF2 to nejde,zmizí ta "zatuchlost".Hlubose se tý vodě omlouvám za prvotní lajdácký přístup!


Ahoj,
covece mne pride ten cas desne dlouhej. Ale hlavne ze ti to funguje. ;-)
  • 0

#22 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 6 srpen 2009 - 09:21:53

Pánové, otázečka. Co si myslíte, že by tato vodička udělala s deltou 3200? Já sice používám klasické emulze, většinou méně citlivé, ale není to dlouho, co jsem snímal známým svatbu. Bylo tam hodně světla, ale část nešlo, než brát proti světlu, a tam nastal problém s přezářením, ač jsem volal v rodinalu, měkce. Myslíte, že kdybch si namíchal toto 510 pyro, že bych zvládnul dostat kresbu do stínů tmavého šatu ženichova(příklad - kdybych to ještě někdy dělal) i do oken v pozadí? A hlavně, co by mi mohlo zbýt z citlivosti?Já to nakonec vyřešil měkkou gradací, aby mi vše alespoň naběhlo do šeda, ale není to ono. Jsem asi hrozný břídil...
  • 0

#23 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 6 srpen 2009 - 09:41:24

To záleží na tom co chceš mít v těch oknech. Průhled z kostela s viditelnou kresbou venku nezvládnou ani pyrovody. Na to je lepší dvoušichtovka. Pyrovody dokáží vyrovnat světla tak abys měl ženicha i nevěstu proti oknu nepřezářenou s kresbou i v šatech ale za nima bude v okně bílo. Vše záleží na tom kontrastu. Když bude venku zataženo tak to bude lepší a když bude venku svítit Oskar tak to bude horší. Mé doporučení: měřit dopadající a snímat na 1600, volat v HDčku nebo v 510 nejlépe bez pohybu v hodně ředěné vodě.
  • 0

#24 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 6 srpen 2009 - 10:20:37

Děkuji. Už jsem si div nemyslel, co všechno jsem nezvládl, a zase zjišťuji, že jen lechce nestandartní situace mne vyvede z míry... Udělám pokus s tou dvoušichtovkou, snad si pomohu i se zrnem.
  • 0

#25 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 5 leden 2012 - 01:15:15

resuscituji. s časem 6.5 minuty pro HP5 při 21 stupním a kevdlání první minutu a pak každou další 10 vteřin mi vyšel negativ, který je bez viditelnějšího zrna při zvětšení 30x40, ale na barevné hlavě potřebuje přitvrdit asi na 3 a 1/4 nebo víc, aby "bílá bílá (a černá černá) byla". další pokus - 8 minut a trošičku víc vývojky (6ml oproti standardním 5ml) jsem vyvolal, vypadá hezčeji, skenoval se lépe, co to udělá na papíře se teprva uvidí. každopádně vývojka fascinující jednoduchostí použití a hlavně ta barva negativů je parádní... jsem zvědav, jestli s tím správným voláním dosáhne kvalit mého dosavadního vrcholu (Plus x a LC-29)
  • 0

#26 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 18 květen 2012 - 05:03:43

po pár letech jsem si chtěl namíchat 510-pyro, ale vyskytl se mi problém - nejde mi rozpustit pyrogallol. asi hodinu jsem se ho pokoušel rozmíchat v teplém tea s vitamínem cé, ale ani prd. jelikož už byl večer, tak jsem si řekl, že to nechám na ráno (a tajně jsem doufal, že se rozpustí sám). ovšem jaké bylo mé překvapení, když jsem našel druhý den pyrogallol "připečený" na dně lékovky :-/ a teď babo raď, kde je chyba.. no asi v pyrogallolu, kde jinde. má asi 4 roky a začíná tvořit hrudky, které nejdou mechanicky moc rozbít (zkoušel jsem jen dvě a to z lehka, přece jen je to sajrajt) a tea je evidentně né moc dobré rozpouštědlo. že je tahle lékovka na výhoz mi je jasný, ale neměl by někdo nějakou radu na další míchání, jak rozpustit ten pyrogallol? nový se mi moc kupovat nechce, navíc se děsím, že bych musel kupovat nový vždycky když mi dojde vývojka...
  • 0

#27 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 18 květen 2012 - 05:08:52

...

A mikrovlnku si zkoušel?
  • 0

#28 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 18 květen 2012 - 05:28:44

také mi napadla, ale trošku se jí bojím.. raději až v příštím týdnu v práci. díky
  • 0

#29 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 18 květen 2012 - 05:46:05

také mi napadla, ale trošku se jí bojím.. raději až v příštím týdnu v práci. díky

neboj se toho, http://www.digitaltr...stainingdev.php doporučuje to přímo autor vývojky. :-D
  • 0

#30 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 18 květen 2012 - 07:32:51

Já mám takový tušení, že to bude ustalovač. Ale počkej si na fundovanější názory.
  • 0

#31 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 18 květen 2012 - 09:50:52

Tilberien: já se bojím o mikrovlnku, aby dokázala ještě někdy ohřát někdy jídlo bez stopových prvků této vývojky :-D v práci mám jednu nepoužívanou, tak tam to vadit nebude, ale doma si to nelajznu
sjirka: pokud je to na mě, tak mám nějaké dlouhé vedení, nerozumím
  • 0

#32 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 18 květen 2012 - 09:58:53

pokud jí potom vymeješ vodou, tak se nemůže nic stát. Takovýchhle podobných sajrajtů jsou kolem nás mraky, aniž by jsme o tom věděli.
  • 0

#33 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 18 květen 2012 - 10:05:12

moc tomu nevěřím, jelikož ven půjde plyn a ten se dostane všude. vodou se jen zředí usazeniny, ale jen tak nezmizí... ale je fakt, že by ven přes zavřenou lékovku nemělo uniknout zhola nic, ale jsem v tomhle fakt pesimista
  • 0

#34 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 18 květen 2012 - 10:14:58

Nějak si občas neuvědomím, že ty nové příspěvky jsou nahoře : ))))) Moje blbost. Omlouvám se
  • 0

#35 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 18 květen 2012 - 10:19:48

Když se bojíš miktovlnky, tak to ohřej ve vodní lázni na sporáku.
  • 0

#36 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 18 květen 2012 - 10:27:31

to jsem zkoušel asi hodinu, bez výsledku. tímhle způsobem jsem před lety rozmíchal fenidon, pyrogallol mi moc problémy nedělal, jestli se dobře pamatuju
  • 0

#37 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 18 květen 2012 - 10:28:45

Nám tuhle doma vyhořela mikrovlnka, svedli to na moje ohřívání lázní.
  • 0

#38 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 18 květen 2012 - 12:44:25

Z těchto důvodů si chci pořídit čistě svoji rozpouštěcí a sušící mikrovlnku do komory.
  • 0

#39 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 21 květen 2012 - 13:36:03

tak rozpuštěna i ta usazenina, jen jsem to asi drobet přehnal s teplotou, přišlo mi to až příliš horké... uvidím, věřím, že pracovat bude, snad i dobře. děkuju
  • 0

#40 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 21 květen 2012 - 19:20:09

tak rozpuštěna i ta usazenina, jen jsem to asi drobet přehnal s teplotou, přišlo mi to až příliš horké... uvidím, věřím, že pracovat bude, snad i dobře. děkuju


no já jsem taky jednou přehnal teplotu... poznal jsem to tak, že se mi roztavil kelímek :)
  • 0

#41 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 20 listopad 2012 - 19:22:17

někde je chyba. volal jsem v 510-pyru pana ef plus. mám ozkoušené, že hoďka při 1+500 je tak akorát. jak jsem psal výše, míchal jsem po pár letech zase 510-pyro, 4 roky starý chemikálie, voláno stejně, ale negativ je podstatně jiný. normálně je negativ takový do hněda až černa, teď je zlehka do béžova a celkově je mimo snímky světlejší, o něco kontrastnější, podstatně hůře vyrovnaný. takže kde jsem udělal chybu? pyrogallol vypadá furt stejně, jen tam jsou větší hrudky, ale ten by se zkazit jen tak asi neměl, to samé fenidon. kyselina askorbová bude asi také skoro věčná, takže jedině triethanolamin? jakou má vlastně funkci? ještě mohla vzniknout chyba při míchání. prvně jsem postupně a pomalu ohříval v kastrůlku plném vody na plotýnce, teď jsem zkusil mikrovlnku, kde se přece jen zahřívá rychleji a víc, tak jestli jsem to nepřepísk...?
  • 0

#42 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 20 listopad 2012 - 19:29:37

Triethanolamin udělá ve vodě jen zásadu tam by chyba být asi neměla. Možná ten fenidon není eště úplně pozuštěný. Nechej ji pár dní v klidu a pak to zkus ještě jednou.
  • 0

#43 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 20 listopad 2012 - 19:33:43

aha. no, rozpuštěný je všechno, mám ji namíchanou už zas 1/2 roku, ale až teď jsem se dostal zas k filmu, který znám... takže tudy cesta asi také nevede..
  • 0

#44 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 20 listopad 2012 - 19:38:46

Toš namíchaj čerstvou a uvidíš eslivá není chyba v čase. Dneska už ani ten čas už není co dysik býval. :-P
  • 0

#45 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 20 listopad 2012 - 19:49:25

jojo, asi to tak dopadne a rovnou tam můžu šoupnout dimenzone s místo fenidonu, za který vděčím panu pentaxistovi. jen nevím, zda-li bych ho tam neměl dát nepatrně jiné množství, někde tu k nějaké vývojce byl přepočet, ale už si asi nevzpomenu k jaké..
  • 0

#46 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 20 listopad 2012 - 19:55:06

kyselina askorbová bude asi také skoro věčná :shock: mám obavy, že to až tak úplně jisté není. Ta umí umřít stářím i na otravu kyslíkem docela nečekaně a náhle.
  • 0

#47 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 20 listopad 2012 - 20:00:36

to jsem vůbec nechtěl slyšet :-) jak se pozná, jestli je ještě použitelná? když míchám ds-14, tak furt roztok ještě jako pročistí... dá se to brát jako zkouška funkčnosti, nebo ne?
  • 0

#48 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 20 listopad 2012 - 20:15:20

to nevím. s askorbovkou jsem se ve své praxi setkal v praxi jen v xtolu. z různých pramenů jsem se dočetl, že fenomén náhlé smrti se u něj vyskytoval, zvláště míchaném z malých 1l balení (údajně taky proto se už pár let dělá nejmenší balení pro 1 gallon - nebo 5l? přesně už nevím).
v každém případě jsa tímto varován, byl jsem na to docela opatrný, než jsem ten 5l spotřeboval (a to jsem měl koncentrát 1/2 v mnoha čtvrtlitrových flaštičkách důkladně naplněných až ke špuntu).
tuším pan velký D.b.a.o se o rychlé smrti vitamínové vývojky zmiňoval tady kdesi kdysi též.
jak se to chová v p510, netuším.
jinak zkouška funkčnosti? vývojka vyvolává/nevyvolává :-D
  • 0

#49 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 20 listopad 2012 - 20:19:05

právě že průser je ten, že vyvolává :-) možná namíchat počítačový čaj (pc-tea), pak by se vidělo, zda-li vývojka vyvolává/nevyvolává... nicméně děkuji
  • 0

#50 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 21 listopad 2012 - 05:15:37

došlo mi, že s tou ds-14 je to kravina, po fenidonu nebude voda špinavá.. to jsem si to s něčím spletl. takže to beru zpět
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních