Přejít na obsah


Fotka

Tip na zatemnění pokojíku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 červenec 2009 - 16:19:52

Mám dotaz, chci konečně začít doma ze zvětšováním fotografií, ale jediná možnost kde to mohu dělat je můj vlastní pokoj, který má velké okno...
z toho mi vyplívá...

nějaké tipy na material, který by utemnil panelokvé okno...

kolega mi radil, ať koupím velké černé silné igelity...

co tedy?

Díky
  • 0

#2 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 16:32:09

Já řeším okno tak,že mám vystřihnutý karton zhruba velikosti okna a nad oknem 3 hmoždinky.Když tam dám karton prosvítá okolo rožků a proto ještě na háčky,které našroubuju do hmoždin pověsím hutnou deku.Okno mám otočené na východ,takže to je navečer docela tmavá místnost.
  • 0

#3 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 červenec 2009 - 16:34:15

Ano taky to tak mám. Černý igelit se prodává v metráži v železářství. Dal jsem ho dvojitě a přilepil černou lepící páskou na nové rámy plastových oken. Tma jako v p...... Ale do pokojíčku se ti to asi hodit nebude, pokud zrovna nejsi netopýr. Já to mám ve své bastl cimře, tam chodím jen já... :)
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 červenec 2009 - 16:34:26

vyfoť detail toho okna a ukaž
odpověz na otázku, jestli tě nechají vrtat a přidělávat všelijaké lišty, nebo není možné "ani zatlouci hřebíček"
obecně je nejlepší to mít propracované tak, že za pár vteřin temno, za dalších pár vteřin světlo
jak je to na dlouhý přidělávání, tak to není ono
  • 1

#5 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 17:03:20

Mě to čeká dnes večer.Nacpat karton a pověsit deku je otázka 1min.
  • 0

#6 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 červenec 2009 - 17:13:25

Používá se na zatemnění i látka černý divadelní samet.
  • 0

#7 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 červenec 2009 - 19:22:54

okno je klasika plast panalék šunt... :) a vrtat nelze...

divadelní samet mě taky napadl...
  • 0

#8 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 červenec 2009 - 20:00:52

no já bych doporučil nějakej velkej karton,to by neměl být problem kolem obchodáků se toho válí dost .zahnout okraje a připasovat na okno ,vždy vložit a rohy bud přilepit páskou nebo si pomoci ještě i nějakým závěsem a bude to v pohodě.Až budeš skoušet těsnost ,postuj si v zatemněném pokoji tak 10 minut at si zvyknou oči na tmu,potom uvidíš každou skulinku
  • 0

#9 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 2 červenec 2009 - 20:12:00

já jsem svého koupelnového komornického času míval rám okna z bočních stran oblepený černým velkrem (suchým zipem), dal jsem na okno 2 mm lepenku, která rozměrově kopírovala okno a na ní jsem měl přicvakaný opačný konec velkra, který jsem na rám přichytil tak, že jsem to jakoby napínal - jako bys přidělával síto nebo plátno na rám, tzv. "za roh".
Velkro bylo černé a šlo přes okraj rámu a perfektně to světlotěsnilo - mají to v každé text. galanterii v metráži za pár drobných ...
  • 0

#10 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 2 červenec 2009 - 20:17:06

Pěkně vyřešené zatemnění (v podstatě ve stejné situaci, jakou popisujete Vy) má můj kolega:
Velká kapa-deska 10mm (přesahující cca 10 cm okno), jedna strana polepená sametovou černou tapetou (ale myslím, ze matný černý spray na auta by stačil také), na druhé do minulého roku jakýsi plakát, letos vlastní fotografie. Několik kousků samolepícího suchého zipu. A teď pozor!
Chce zvětšovat - sundá "obraz" ze zdi, připlácne na okno. Ukončí zvětšování - sejme zatemnění z okna a připlácne (černou ke zdi) jako obraz na stěnu. Protože sehnal jenom černý sucháč, kousky po obvodu zamaskuje velmi vzhlednou bílou lištou (něco jako pásky na olepování řezů dřevotřískových - melaminových desek).
Výhoda: deska je stále po ruce - a současně nevadí. Navíc - kapa je mimořádně lehká - snadná manipulace, a také dobře vypadá.
Pro úplné estetické rozežrance bych doplnil, že je možno koupit plastové nasunovací rámy v různých barvách právě na 10mm kapy. Pak by to vypatalo opravdu jako obraz.
  • 0

#11 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 3 červenec 2009 - 11:20:17

Nebo něco ve stylu nástěnky taky není špatný nápad. Já sem jednu dobu experimentoval se suchým zipem, ale došel jsem na jednu nepříjemnou vlastnost - přes spoj suchécho zipu jde světlo :roll: Takže pokud budeš zvětšovat na druhé straně pokoje, tak by to nemuselo být až tak kritické, ale pokud bude zvětšovák u okna, tak nicmoc.
Já sem ve sklepě přivrtil kolem okna rám z "L" profilů a do toho rámu nacvaknu několik polystyren desek potažených černou fólií (velké černé pytle na odpad). Těsní to světlo a ještě to i "dýchá", což je podstatné. Větrání je nutné.
  • 0

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 červenec 2009 - 11:43:32

Taky by jsem přispěl.
Já mám dvojité okno v koupelně a tam se mi vejde přesně kadimatka. Prostě ji tam narvu a ona sama drží. Primitivní, ale účinný.
Nevím jak je veliký to okno co máš, ale možná by šlo použít ten karton z krabice vyžebrané v obchodě. Přesně jej uříznout a dát dovnitř okna. Vždyť je taky dvojitý.
Je tu moje ještě jedna zkušenost. Pro zatemnění jsem kdysi používal ten igelit, co se zde již kdosi zmiňuje a olepil jej na okno slintací páskou. Po zkončení jde dobře sundat a omýt zbylé lepidlo. Chraň Tě Bůh použít samolepící. To by jsi to lepidlo nedostal nikdy z okna. No možná ona páska co používaj malíři. Ta se taky strhává a nenechává lep. Nevím, neznám, nemám zkušenosti.
Až na néco příjdeš, co Ti bude vyhovovat, tak se pochlub. Nebudeš jedinej, kdo řeší stejný problém.
  • 0

#13 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 červenec 2009 - 11:50:42

Hele ještě mě napadla jedna věc. Co takhle koupit toho igelitu víc a obalit do něj z venčí, čí ze vnitř okno a jednoduše bohaté přebytky zaskřípnout do rámu? Možná v pantech si to vyžádá větší zručnost, ale zasjc. Viděl jsi nešikovného temnokomorníka? Ten neexistuje.
  • 0

#14 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 3 červenec 2009 - 11:57:28

no já mám prádelnu, jsou tam dvěokna a ještě prosklaený dveře, takže mám taky menší problémy se zatemňováním, ale vyřešil jsem to tak, že jsem do oken vyříznul karton a nacpal jsem to na sklo, občas to ale kolem prosvítá, takže přes to třeba narafičim nějakej hadr a je to celkem, ok, ale stejně tam dělám jen pozdě večer.

ale táta teď vymejšlí nějaký lepší zatemnění, máme v prádelně posilovnu a ostatním vadí, že je tam tma:-D

až to bude hotový, tak to nafotim a zkusim to sem nahrát;-)
  • 0

#15 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 červenec 2009 - 12:12:36

Hele ještě mě napadla jedna věc. Co takhle koupit toho igelitu víc a obalit do něj z venčí, čí ze vnitř okno a jednoduše bohaté přebytky zaskřípnout do rámu? Možná v pantech si to vyžádá větší zručnost, ale zasjc. Viděl jsi nešikovného temnokomorníka? Ten neexistuje.


to není blbej nápad, díky to vyzkouším

ten suchej zip by taky nebyl špatný...
teď už jen si od strejdy zapůjčit zvětšovák na 6x9 a misky a tradá na to... :roll:
  • 0

#16 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 3 červenec 2009 - 14:37:37

o tom jsme si už psali na icq ne?
  • 0

#17 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 červenec 2009 - 18:45:40

Ne nepsali... protože jsem ještě nevěděl, že to teda nakonec doma rozjedu. :roll:
  • 0

#18 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červenec 2009 - 20:52:45

tak takhle to dopadlo " prozatím"

Vložený obrázek
  • 0

#19 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 29 červenec 2009 - 02:16:42

ja se pridam se stejnym problemem, ale trochu delikatnejsim :-) Mam komoru v koupelne, kam dal nejakej architekt dve okna, plus jsou tam z casti prosklene dvere = 3 zaplaty. Dvere a male okno neni problem, to se da resit ruzne. Problem je to treti okno. Je metr vysoke, zapustene + je to eurookno, takze do toho nesmim nic a ruzne isolepy na tom nedrzi diky povrchove hroblatosti a jakemusi debilnimu nateru (ikdyz chapu, ze to bude kvalitni nater). A ted ten problem. Okno je zasazene do diry, ktera je do pulky vykachlikovana. Tudiz tam vznika po obou stranach asi centimetrovy schod, heh :-) A co ted? :-) Resim to zatim cernym igelitem a tunama pasky, coz je znacne neekonomicke a taky dost nezazivne :-) Dalsi blba vec je, ze delam jen negativy a pak scanuju, takze potrebuju tu komoru temnou v podstate par minut, nez natocim matros do tanku :-) Ale zato uplne temnou :-)
  • 0

#20 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 29 červenec 2009 - 06:32:39

2Koca:
v tvem pripade bych poridil nejaky pytel na prebijeni kazet. po webu se toho vali spousta, zalezi jak velky ho budes chtit a jaky komfort ocekavas. delaji se i takove male ministany.
click
click
  • 0

#21 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 červenec 2009 - 06:53:47

to Vít: Pěkný stránky! (mimo téma) :-)
  • 0

#22 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 29 červenec 2009 - 08:13:08

jkcz: Tyjo za ty penize nakoupim radsi tuny pasky :-)
  • 0

#23 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 29 červenec 2009 - 08:13:48

honza: Vzdyt je znas :-) Btw uz jsi spustil svuj novej web?
  • 0

#24 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:18:44

oficiální spuštění nastane 9.9.09 :-)
  • 0

#25 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:21:58

nebo koupit sucháče, koukal jsem na jedny u nás v kovomatě a tam maj s izolepu na druhé straně a ta izolepa je fakt taková hnusně lepící, že jsem neměl problém ani panelové vroubkaté zdi. dokaáže tomu povrch přizbůsobit...

1m stojí 69,-
  • 0

#26 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 20 září 2009 - 08:39:06

Hoj lidi, když jsem si tohle přečet, tak jsem byl překvapený. Vyřešil ybch tím málo místa v naší koupelně (max 1,5x1,5m). jenže nepráší se v pokoji moc? mám tu koberec, postel a další lapače prachu. Díky za odpověď :roll:.
  • 0

#27 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 září 2009 - 09:28:16

prach trochu byl ale né moc :roll:
  • 0

#28 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 20 září 2009 - 09:32:00

hrabusj - takže když třeba den předtim projedu pořádně všechen pokoj vysavačem a nechám ten zbylej prach sednout, tak by to nemuselo bejt špatný?
  • 0

#29 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 září 2009 - 11:36:08

Já osobně používám na přesno uříznutý kartón, ke kterému přiložím černý koberec (s pogumovanou podložkou) a ten koberec zatlačím tím kartónem do niky okna. Těsní to dobře i ve dne, ale přeci jen ve mě hlodá myšlenka na nějakou černou roletu kde by zatměno bylo za 2 vteřiny. Nemáte někdo s nějakou zkušenost? Jinak nápad s obrazem mi příjde super jen nevím jak dokonale bych utěsnil spoje.
  • 0

#30 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 září 2009 - 12:07:10

Hoj lidi, když jsem si tohle přečet, tak jsem byl překvapený. Vyřešil ybch tím málo místa v naší koupelně (max 1,5x1,5m). jenže nepráší se v pokoji moc? mám tu koberec, postel a další lapače prachu. Díky za odpověď :lol:.

no tak koberec, postel a jiný zbytnosti dej pryč a budeš mít prachu míň :lol:
myslím, že dost lidí zvětšuje v pokojích, kde jinak bydlí a když sem tam uklidíš, tak by to mělo fungovat :) ostatní členové domácnosti uvítají ten "pořádkumilovnej stav" obytných místností
kdybys viděl prach na polici u mě v komoře :D
ale chystám se uklidit
  • 0

#31 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 22 září 2009 - 12:29:28

Dokud prach sedí, tak je hodnej a nezlobí - taky zvětšuju ve svém pokoji a dokud neuklízím, tak je to v pohodě - i negativy se tam dají sušit (na žabkách na garnýži u okna). Jakmile si dovolím utřít prach nebo vyluxovat, tak se minimálně tři dny nedá dělat.
  • 0

#32 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 22 září 2009 - 15:47:24

Enthropy - to jsem nikdy nazkoumal, takže prostě radši neuklízet :)
  • 0

#33 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 22 září 2009 - 16:14:06

Enthropy - to jsem nikdy nazkoumal, takže prostě radši neuklízet :)


Špatně pochopeno - uklízet, ale po úklidu si dát pauzu s potemnictvím, dokud se nasraný prach zase neuklidní :D
  • 0

#34 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 22 září 2009 - 17:00:34

tak v tom případě zejtra uklidim, ptž bych se tři dny nedočkal :)
  • 0

#35 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 září 2009 - 18:46:56

:D no já používám pronto, a po vysátí setřu pokoj, a prach "nasraný" je zase na zemi :)
  • 0

#36 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 22 září 2009 - 19:01:43

:) no já používám pronto, a po vysátí setřu pokoj, a prach "nasraný" je zase na zemi :wink:


Řekl bych, že část prachu se z toho nasrání hned tak neuklidní a bude poletovat vzduchem - je to previt a ma vydrz :)
  • 0

#37 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 23 září 2009 - 06:42:15

pronto používala na vše moje babička :wink:... ta tim byla posedlá :)
  • 0

#38 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 leden 2010 - 22:06:28

tak takhle to dopadlo " prozatím"

Vložený obrázek


Takto nejako som to riesil naposledy, akurat som prelepil len sklo a uchytil to paskou lepiacou o plastovy ram, cize sa dalo aj elegantne vetrat. Riesenie k spokojnosti, absolutne cierne teleso ... :roll:
Akurat ked som to dal dole paska ostala prilepena na okne ... dost problem to dat dole, normalne porod, a to tam este aj tak ostalo lepidlo ... nemate na toto niekto nejaku fintu? Popripade odporucit nejaku pasku co nezanechava stopy? To je tusim posledna vec co mi chyba ku stastiu ... Dik za rady vopred
  • 0

#39 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 6 leden 2010 - 06:05:18

Myslím,že zakrívací krepová (papír).Používají ji hlavně malíři pokojů,ale má menší lepící schopnost :roll:
  • 0

#40 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 leden 2010 - 12:23:26

a vidis, to ma nenapadlo, uz som ju aj vyskusal, to bude ono, dik :)
  • 0

#41 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 8 leden 2010 - 12:00:37

Dnes jsem narazil na zdá se naprosto výbornou věc na zatemnění. Sice je cena trochu vyšší, ale pokud to bude držet i na rámech, tak se to vzhledem k flexibilitě použití myslím vyplatí. magicke-zatemneni
  • 0

#42 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 leden 2010 - 12:03:01

Tyjo, tak to je dobrý! Sice to nepotřebuju, protože v komoře nemám okno, ale je to tak pěkný, že bych si to nejraději koupil :)
  • 0

#43 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 leden 2010 - 12:07:55

To je tak genitální,že si asi do komory udělám okno abych to měl kam nalepit :)
  • 0

#44 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 leden 2010 - 12:08:48

Teda do budoucí komory :)
  • 0

#45 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 8 leden 2010 - 12:14:31

Uvažuji, že si to koupím. Zřejmě to ale nespotřebuji celé, takže případný zbytek zde za poměrnou částku poskytnu k odkoupení.
  • 0

#46 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 leden 2010 - 13:47:22

ja by som mal zaujem, potrebujem zatemnit len 2 okna ...
  • 0

#47 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 leden 2010 - 14:22:23

este mam taku blbu otazku ... co je to arch? :)
  • 0

#48 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 8 leden 2010 - 14:31:37

arch = list (v tomto případě 60 x 80 cm)
  • 0

#49 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 8 leden 2010 - 14:38:17

Uvažuji, že si to koupím. Zřejmě to ale nespotřebuji celé, takže případný zbytek zde za poměrnou částku poskytnu k odkoupení.

Zbylo by i něco pro mně ? Rozhodně bych měl také zájem ! :)
  • 0

#50 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 leden 2010 - 15:04:06

Akurat ked som to dal dole paska ostala prilepena na okne ... dost problem to dat dole, normalne porod, a to tam este aj tak ostalo lepidlo ... nemate na toto niekto nejaku fintu? Popripade odporucit nejaku pasku co nezanechava stopy? To je tusim posledna vec co mi chyba ku stastiu ... Dik za rady vopred


co se týká těch lepících pásek, mám čerstvou zkušenost. Nelepte to takovou hnědou lepící páskou ani izolepou. Po čase (u mě cca 1,5 roku) se strhne jen vrchní fólie a veškerá lepící hmota zůstane na rámu! Čistil sem to půl dne a vyplácal na to snad litr isopropyl alkoholu. To bylo jediný, čím to šlo dolu... Co to udělá s oknem nefim, zatím je v pohodě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních