Přejít na obsah


Fotka

oprava Pentax MZ10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 červenec 2009 - 13:38:00

Pro focení akcí, kde hrozí újma, používám Pentax MZ10, který má rozbité vyskakování blesku. Při ručním vyklopení fonguje OK. Zpočátku jsem to nebral jako problém. Postupem času se ale ukazuje, že zvláště v časných ranních hodinách je to poměrně dost nepříjemné. Nevíte někdo jakým způsobem pružinu blesku opravit? Podle popisů z inzerátů je to patrně dosti běžná vada MZ10 a MZ5.
  • 0

#2 stanky

stanky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červenec 2009 - 13:54:53

Mám ten samej problém mám 2 MZ10 a blesk nevyskakuje na obou v servisu nedokažou říct cenu opravy dokud to nerozeberou. Nejspiš to pude spravit i doma zatim mi to tolik nevadí ale až se zdravě na..ru tak to asy prubnu.
  • 0

#3 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 19 červenec 2009 - 18:18:53

Stejnou poruchu řešili v pentax-servisu v Praze (tuším Lucemburská) a nebylo to levné... :idea: Servisman mi říkal, že se musí sundat v podstatě celý plášť kamery a to je to nejdražší. Sama pružina je korunová, resp. haléřová položka.
  • 0

#4 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 20 červenec 2009 - 06:35:19

Spolu s rozbitým ozubeným kolečkem v mechanismu zvedání zrcadla je to nejčastější závada řady MZ.
  • 0

#5 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 20 červenec 2009 - 06:38:12

Odplášťovat MZ-ko je práce max na 10 minut, když se zná pořadí skládání dílů. IMHO ani není třeba sundat všechno, stačí sejmout horní kryt. Pan opravář možná nečetl servisní manuál.
  • 0

#6 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 červenec 2009 - 09:35:45

Mohl byste připojit krátký popisek jak na to? Případně poskytnout servisní manuál? Hledal jsem jej, ale podařilo se mi najít jen pro MF Pentaxy.

O servisu neuvažuji. Foťák stál pětistovku a používám ho na místech, kde hrozí utopení, zabahnění, rozšlápnutí a podobně.
  • 0

#7 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:41:15

Tady http://www.uscamera.com/ si můžeš koupit jak servisní manuál, tak nejčastěji potřebné náhradní díly. Sorry, nedávám ho zadarmo, já jsem ho taky musel zaplatit.
  • 0

#8 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 červenec 2009 - 17:42:19

díky
  • 0

#9 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 27 červenec 2009 - 09:00:56

Spolu s rozbitým ozubeným kolečkem v mechanismu zvedání zrcadla je to nejčastější závada řady MZ.


a vymena toho ozubeneho kolecka je realna? jeden muj mz-5n by to ocenil a mz-5 by potreboval pruzinku :lol: nebo si mam radej vydrazit za 1000 jinej kus? :-)
  • 0

#10 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 27 červenec 2009 - 13:59:38

Je reálná. To kolečko je opruz dělat, ale už v tom mám docela praxi. Pružinku jsem ještě nedělal, ale postup vím a zdroj ND mám. Vydražit si jiný kus klidně můžeš, ale co pak s ním? Já už mám tři MZ-M, které jsem koupil na součástky a bylo mi je líto kvůli triviální závadě vyřadit na díly. Tak jsem k nim doplnil objektivy a mám je strategicky rozmístěné, abych měl foťák vždy po ruce :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních