Přejít na obsah


Fotka

Kalný Fomadon Excel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 23 červenec 2009 - 18:51:16

Pravidelně se mi stává, že mi Fomadon Excel po namíchání, udělání prvního filmu a pár dnech stání vytvoří hromadu jmného černého humusu. Po zfiltrování zůstane středně šedá (ano, je to přesně tahle standartní barva, ne nějaký můj pojem) opalizující a dokonale neprůhledná kapalina. S dalším používáním se to jenom zhoršuje.

Sice to funguje skvěle (7 filmů v půllitru stocku), ale filtruje se to neskutečně blbě (během 10 sekund to zanese filtr a pak se to skoro nehne). Jsem jediný, komu se něco takového stává? Netušíte, jak se toho jevu zbavit?
  • 0

#2 Vendaka

Vendaka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 červenec 2009 - 20:16:08

Zdravim.
Neni to sice odpověď.Já ho ředim 1/1 až 1/3.Přijde mi mnohem jemější negativ.Pak to vylívám.Přesně tento problém jsem měl u ILFORDU MICROPHEN.Vytvořil jse tam i sliz.Pak jsem přešel kompletně na FOMU.Udělám si stock a ředim těsně před vyvoláváním. :cry:
  • 0

#3 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 23 červenec 2009 - 20:25:15

Ředění moc jako řešení nevidím, protože používám jenom stock, jakožto ideální nástroj na krocení Fomapanu 200. A na cokoliv jiného mám Fomadon R09.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 červenec 2009 - 20:41:27

Ředění moc jako řešení nevidím, protože používám jenom stock, jakožto ideální nástroj na krocení Fomapanu 200. A na cokoliv jiného mám Fomadon R09.

k Excelu nic nenapíšu, ještě jsem ho nenamíchal. Ale Fomapan 200 jde velmi dobře krotit Rodinalem(tedy i R09). Pokud netrváš na citlivosti 200. Pohledej případně v příslušném vlákně.
  • 0

#5 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 23 červenec 2009 - 21:07:15

ja bych to rekl asi tak - vzdat se toho systemu nasobneho volani ve stocku a prodluzovani casu. excel je plus minus autobus xtol ci mytol, ne ? pouzivam xtol a mytol roky v koncentraci 1+1, podle me je to dostatecne ekonomicka vyvojka, ktera me nenuti do techto stock kejklu. pokud potrebujes vetsi vyrovnani, tak muzes zkusit 1+3 redeni, dulezite je ale upozornit na nutnost cerstveho koncentratu. pokud jsem mel dostatek filmu k vyvolani, tak jsem klidne v jedne varce 1+1 vyvolal hned za sebou 2 davky filmu (napr. v 0.5l vyvojky 2+2 svitky, v litru 6+6 listu 9x12 apod)
  • 0

#6 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 23 červenec 2009 - 22:00:45

Pokud netrváš na citlivosti 200. Pohledej případně v příslušném vlákně.


Jenomže ten Excel stock kromě zkrocení způsobí, že je ta Foma 200 skoro az barevna - v R09 se mi to nepovedlo - kdyz se to srovna, tak je to proste v R09 chudy, neco tomu chybi. Asi budu dal filtrovat brecku...
  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 24 červenec 2009 - 09:03:44

v excelu se mi taky dvakrát vytvořily všelijaký věci, když se v tom dělá, tak x-tol v pětilitrovým balení vyjde stejně a nic v něm plovoucího nemám
získal jsem pěkné laboratorní lahve 2,5 l - kdysi v železářství nákupem destilované vody, pět roků ležely ve sklepě a nyní mám pro ně využití
  • 0

#8 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 červenec 2009 - 10:20:56

ORWO A49 mi udělal to samé. Pravda, byl z roku 1975. Ale vyvolával bezchybně. Příště stejně půjdu do 1+1, film vyvolaný ve stocku je téměř bez zrna ale už jsou znát ohlazené hrany. 1+1 je tak akorát.
  • 0

#9 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 červenec 2009 - 16:35:43

No nevím jak excel, ale ID11 i Microphen mě to dělá taky. Filtruju, problém to není. Jednou jsem dost chvátal a nefiltroval. Ten sajrajt na tom negativu byl poznat. Hlavně v místech s malým krytím. Bohužel i na papíře.
  • 0

#10 MR

MR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationZpupná Lhota
Reputace: 284

Publikováno 24 červenec 2009 - 18:28:22

uděla mi to i Fomal, ale usadilo se to dole a dalo se to dobře filtrovat, pokaždé při volání jsem raději filtroval
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních