Přejít na obsah


Fotka

No asi se mi budete smát...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 červenec 2009 - 19:41:21

Tak nafotil jsem na měcháček 6x9 Fomapan 100(exp. na 200) namíchal jsem si z tesco vody a R09 vývojku 1:100, vyvolávací čas jsem po minulé zkušenosti nechal na 23 min při 20 st.


Jenže po přerušení a ustalení mi vylezl totálně průhlednej modrá podložka... bez náznaku nečeho na exponovaného, ani žádné označení filmu, nic, tak by mě zajímalo co jsem udělal blbě...

Pídil jsem se , když jsem kouknul na zkumavku a ejhle místo zkumavky pro negativní jsem si vzal na pozitivní, a asi na dně bylo torchu Fomatolu LQN...
Jne si říkám, že sotval 1ml LQN by posral celé vyvolávání...

Tak teď se mi můžete smát :D :D :D
  • 0

#2 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 28 červenec 2009 - 19:56:12

Tak nafotil jsem na měcháček 6x9 Fomapan 100(exp. na 200) namíchal jsem si z tesco vody a R09 vývojku 1:100, vyvolávací čas jsem po minulé zkušenosti nechal na 23 min při 20 st.


Jenže po přerušení a ustalení mi vylezl totálně průhlednej modrá podložka... bez náznaku nečeho na exponovaného, ani žádné označení filmu, nic, tak by mě zajímalo co jsem udělal blbě...

Pídil jsem se , když jsem kouknul na zkumavku a ejhle místo zkumavky pro negativní jsem si vzal na pozitivní, a asi na dně bylo torchu Fomatolu LQN...
Jne si říkám, že sotval 1ml LQN by posral celé vyvolávání...

Tak teď se mi můžete smát :D :D :D

chá chá zasmál se bart simpson než jej homer začal rdousit...

nemyslím že by to bylo tím
  • 0

#3 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 28 červenec 2009 - 20:04:56

... nenalel jsi nejdřív ustalovač a po něm vývojku? :-)
  • 0

#4 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 červenec 2009 - 20:27:39

ne ne ale problém asi vyřešen, vzal jsem si misku kde byly asi zaschlé zbytky uslaovače...
  • 0

#5 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 červenec 2009 - 20:28:09

*ustalovače, už ani psát neumím :/
  • 0

#6 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 červenec 2009 - 06:36:58

No smát se tu asi nikdo moc nebude, většina (resp. ti, co se jim někdy stalo něco podobného) si jen pomyslí něco o tom, že když je člověk čuně, tak se nemůže moc divit, a ža pro příště se snad poučíš :-)

Jinak ano, zbytky ustalovače ve vývojce mohou zapříčinit úplně průhledný film.
  • 0

#7 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 červenec 2009 - 06:45:31

no příště nebudu moc spěchat, měl jsem jít do práce, a ještě jsem to potřeboval udělat.

Misky meju ale včera byl takovej "hukot", že to prostě neělo...
  • 0

#8 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 červenec 2009 - 06:49:52

Jo, trochu to znám, já se takhle tu a tam divím, proč mi pění vývojka - to je tak, když někdo nevypláchne tank po smáčedle. Taky to na negativu umí hezký efekty, zvlášť, pokud tam vývojky je "tak akorát" bez rezervy.
  • 0

#9 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 29 červenec 2009 - 17:02:28

to mi přijde divný.Že tam aspoň něco není. Přece neni možný aby pár přeschlejch a zpětně rozmočenejch kapek ustalovače uplně zastavila vývojku ... i když rodinal 1/100 ..... nevim no.Možná jo
  • 0

#10 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 29 červenec 2009 - 17:34:42

to je mrzute :lol:

Jinak penici vyvojka rulezzz :lol: :lol: :)
  • 0

#11 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 červenec 2009 - 17:50:56

Tak nafotil jsem na měcháček 6x9 Fomapan 100(exp. na 200) namíchal jsem si z tesco vody a R09 vývojku 1:100, vyvolávací čas jsem po minulé zkušenosti nechal na 23 min při 20 st.


Jak je dlouho otevřena ta R09?? Vem ji zašpuntovanou a protřep ji. Pokud budeš mít dojem, že v ní štěrká písek tak ji vyhoď a vem novou - čerstvou. 1:100 je podle mě její horní hranice.
  • 0

#12 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 červenec 2009 - 18:51:33

no bylo to asi tím neumítím, dnes jsem si vyvolal dva svitky 1:100 čas 15:00 min a pár snímku pude nazvětšovat, expozice baj oko.
  • 0

#13 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 29 červenec 2009 - 20:44:42

Mě vývojka pění vždycky:-).Jednou jsem vypěnil já už při zakládání fomapanu do vývojnice a řízl s ním o zem.

Přístě se to podaří.
  • 0

#14 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 29 červenec 2009 - 20:57:51

sem dneska hnedka po ránu zalez na šichtu do temnice, abych po prvnim zmrvenym papíru s už z minula nastavenou expozicí zjistil, že mně zatim "dojela" vývojka do takový hóódně retro měkký... tak sem ještě začerstva namíchal do slotů z koncentrátu hned novou, abych si vzápětí vověřil už několikrát vověřenou pravdu, že koncentrát neutolu wa, i když zastříknutej prostě v poloprázdý lahvi nevydrží, nevydrží, nevydrží... blbečku, žejo :wink:

ještě, že tam byla pod stolem stará, zlatá, česká fomička gédéelka ouplně černá, která to celý zachráníla - po slití zbytků z asi tří flašek a přidání trochy toho vyjetýho neutolu vám to, prosimvás, dalo zrovna ten samej tón, jak ten neutol čerstvej... no jednim slovem zázrak! a to už sem myslel, že snad pojedu do prahy ke škodoj... :( :)
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:08:45

Jojo, zlatá česká fomička Gédélka. :wink: Ta je, pane. :( Ale taky není všemocná. Jsem si tuhle popletl flašky s GD-L a furt to nějak nevycházelo, chtělo to nějak moc exponovat a přitlačit na kontrastu. A pak jsem vzal tu novější a hle, hned to bylo jako obvykle. :)
  • 0

#16 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 červenec 2009 - 15:17:59

sem dneska hnedka po ránu zalez na šichtu do temnice, abych po prvnim zmrvenym papíru s už z minula nastavenou expozicí zjistil, že mně zatim "dojela" vývojka do takový hóódně retro měkký... tak sem ještě začerstva namíchal do slotů z koncentrátu hned novou, abych si vzápětí vověřil už několikrát vověřenou pravdu, že koncentrát neutolu wa, i když zastříknutej prostě v poloprázdý lahvi nevydrží, nevydrží, nevydrží... blbečku, žejo :)

ještě, že tam byla pod stolem stará, zlatá, česká fomička gédéelka ouplně černá, která to celý zachráníla - po slití zbytků z asi tří flašek a přidání trochy toho vyjetýho neutolu vám to, prosimvás, dalo zrovna ten samej tón, jak ten neutol čerstvej... no jednim slovem zázrak! a to už sem myslel, že snad pojedu do prahy ke škodoj... :roll: :lol:


No proč hned ke Škodojc? Uvědomělý temnokomorník má zásoby, nebo ne? Umě se vždycky najde pár balíčků na rozmíchání nekolika litrů vývojky. Tak nějak taky pracně získaná zkušenost. Vývojka dojde vždy v nejméněvhodný okamžik. A mám li vývojku, ještě to neznamená, že mám ustalovač. Proto několi balíčků na rozmíchání 5l ustalovače taky udržuji. Stejně tak papíry. Nesnáším, když je něčeho málo. :D
  • 0

#17 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:24:04

no to máš tak - jak je doma třicet litrů negativní vývojky v prášku nebo koncentrátech, pětilitrovej kanystr ustalovače a několik set filmů každýho formátu, dojde ti ta voda pozitivní...
a zase, když budu mít doma zásoby tý pozitivní dojde ti...

čéče, s' nigdy neslyšel vo márfym? :D :-)
  • 0

#18 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:49:16

Nejjednodušší je skladovat Rodinal, je to koncentrát, takže nezabere moc místa, otevřenej vydrží i deset let a když ti dojde pozitivní vývojka, tak v 1+5 funguje taky, a mooooc pěkně... Jenom se to kapku prodraží, ale když není nic jiného po ruce, tak tě peníze zase tak moc nezajímají (osobně osobně vyzkoušeno).
  • 0

#19 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:50:11

osobně osobně vyzkoušeno



Osobně vyzkoušeno jenom jednou :D
  • 0

#20 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 červenec 2009 - 08:33:06

o tom jsem už slyšel, a to Agfa Rodinal nebo Foma R09 ? nebo je to jedno :)
  • 0

#21 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 31 červenec 2009 - 11:55:43

Já použil Agfu, protože jsem doma nic jiného neměl. Kdybych měl v tu chvíli doma R09, tak bych použil tu, už jenom proto, že stojí o třetinu míň :roll:
  • 0

#22 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 31 červenec 2009 - 12:04:51

Pokud vím, tak je to oboje z té stejné fabriky, takže to jedno je.

Jinak to není žádnej novej nápad - válí se mi tu Fotografický receptář pro černobílou fotografii (rok vydání 1958), který bez jakýchkoliv komentářů o nouzovém řešení uvádí mezi pozitivníma vývojkama Rodinal 1+20 - 1+30 jako normální a 1+40 jako měkkou.
  • 0

#23 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 31 červenec 2009 - 12:17:01

Jo, dneska už to jedno je, já to dělal v době, kdy ještě nebyla R09 New, tedy byla nějaká drobná odlišnost. Dneska si s tím hlavu nelámu, až dodělám Agfu, tak už na mě čeká lahvička právě R09 New - a neočekávám, že bych si všimnul jakéhokoi rozdílu (s výimkou jiného tvaru flašky a mírně odlišné ceny).
  • 0

#24 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 31 červenec 2009 - 12:21:45

...který bez jakýchkoliv komentářů o nouzovém řešení uvádí mezi pozitivníma vývojkama Rodinal 1+20 - 1+30 jako normální a 1+40 jako měkkou.


To by asi sedělo, já to ředění 1+5 použil, když jsem nevyšel s kontrastama a potřeboval jsem ještě přidat a nic tvrdšího nebylo v dosahu.
  • 0

#25 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 červenec 2009 - 17:27:34

tak dneska mi krokus kleknul uplně... při povolování redukce u objetivu se mi rozletěla na 1000ks ta umělá věc na kterou se přidělávají objektivy... :D :-) :) :evil: :evil: :evil: :evil:

hrozná nasranost... teď abych krokuse poslal do kopru
  • 0

#26 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 31 červenec 2009 - 17:55:22

tak dneska mi krokus kleknul uplně... při povolování redukce u objetivu se mi rozletěla na 1000ks ta umělá věc na kterou se přidělávají objektivy... :D :-) :) :evil: :evil: :evil: :evil:

hrozná nasranost... teď abych krokuse poslal do kopru

doporučuji sběrný dvůr - ale vymontuj tyče, objektiv a žárovku
  • 0

#27 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 31 červenec 2009 - 18:00:01

Jinak to není žádnej novej nápad - válí se mi tu Fotografický receptář pro černobílou fotografii (rok vydání 1958), který bez jakýchkoliv komentářů o nouzovém řešení uvádí mezi pozitivníma vývojkama Rodinal 1+20 - 1+30 jako normální a 1+40 jako měkkou.


zaujímavé..:) To budem musieť niekedy skúsiť.. Funguje to s pevnými gradáciami aj s MG? :-)
  • 0

#28 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 červenec 2009 - 18:01:55

tak dneska mi krokus kleknul uplně... při povolování redukce u objetivu se mi rozletěla na 1000ks ta umělá věc na kterou se přidělávají objektivy... :D :-) :) :evil: :evil: :evil: :evil:

hrozná nasranost... teď abych krokuse poslal do kopru

doporučuji sběrný dvůr - ale vymontuj tyče, objektiv a žárovku


no jasný, teď jen do 10 dnů musím sehnat zvětšovák na 6x6...
  • 0

#29 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 31 červenec 2009 - 19:44:10

Jinak to není žádnej novej nápad - válí se mi tu Fotografický receptář pro černobílou fotografii (rok vydání 1958), který bez jakýchkoliv komentářů o nouzovém řešení uvádí mezi pozitivníma vývojkama Rodinal 1+20 - 1+30 jako normální a 1+40 jako měkkou.


zaujímavé..:) To budem musieť niekedy skúsiť.. Funguje to s pevnými gradáciami aj s MG? :-)



Tak to nevím - v době napsání receptáře MG neexistovalo a já sám jsem to nezkoušel.
  • 0

#30 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 31 červenec 2009 - 19:47:52

Jinak to není žádnej novej nápad - válí se mi tu Fotografický receptář pro černobílou fotografii (rok vydání 1958), který bez jakýchkoliv komentářů o nouzovém řešení uvádí mezi pozitivníma vývojkama Rodinal 1+20 - 1+30 jako normální a 1+40 jako měkkou.


zaujímavé..:) To budem musieť niekedy skúsiť.. Funguje to s pevnými gradáciami aj s MG? :-)


Funguje, já to dělal na Agfa MCP 310 RC (aspoň teda doufám, že mě paměť neklame, ale Agfy to byly určitě, multigrejdy taky, ercéčka velmi pravděpodobně).
  • 0

#31 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 31 červenec 2009 - 20:31:56

tak dneska mi krokus kleknul uplně... při povolování redukce u objetivu se mi rozletěla na 1000ks ta umělá věc na kterou se přidělávají objektivy... :D :-) :) :evil: :evil: :evil: :evil:

hrozná nasranost... teď abych krokuse poslal do kopru

krokusy mám na půdě dva, mám se podívat po tom plastovým dílci?
prodávat je nehodlám a zvětšovat s nima taky ne, tak by to nevadilo
cena = nula až poštovné, jesli to poveze kurýr, nebo listonoš
  • 0

#32 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 srpen 2009 - 07:48:22

jo ten plastovej dílec bych bral na ty objektivy. je to od krokusu 66 ale myslím, že je to stejné. Do hk jedu za 14 dní
  • 0

#33 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 1 srpen 2009 - 08:21:32

jo ten plastovej dílec bych bral na ty objektivy. je to od krokusu 66 ale myslím, že je to stejné. Do hk jedu za 14 dní


jsou to dva kompletní kusy na 6x6 s nápisem "color" a šuplíkem na filtry, tak tam asi bude k použití co potřebuješ
mě na nich zajímá ta pevná tyč, jinač nic
teď jedu na dovolenou na tejden do 9. srpna, tak se mi potom ozvi soukromou nebo mailovou cestou
nebo jestli potřebuješ dělat, tak ta pošta může bejt kolem 40? tak bych to poslal v pondělí z bílý třemešný, místa dočasného pobytu
  • 0

#34 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 srpen 2009 - 11:00:06

no uží s v klidu dovolenou a pak bych se stavil, telefon na mě máš, viděli sme se přece v Hk :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních