Přejít na obsah


Fotka

"Zakladače" na kinofilm a svitek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#1 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 srpen 2009 - 08:48:57

Chtěl jsem se optat kde nakupujete zakladače na negativy a svitky?
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 18 srpen 2009 - 08:54:22

myslíš jako trezorky? acetátový? nebo pergameny? bral sem u škody nějaký hamy nebo co. teď ale vozí rhx vodkudsi kaisery a ty sou o dost lepší, i když dražší - film do nich vklouzne úplně sám. na svitky mam zatim ty pergameny, časem to zvážim, ale mam z nich takovej lepší pocit, což je možná trochu iracionální, ale je to klasika, žejo :lol:
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 srpen 2009 - 08:55:39

já jsem kupoval u pana Šilara, www.nakoukni.cz/fotos. Zaslal mi kdysi kompletní ceník na tenhle sortiment, a vybral jsem si balení po 100 kusech, obyčejné pergamenové. Správný název by měl být asi "archivační listy."
  • 0

#4 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 srpen 2009 - 08:58:43

jo archivační listy nevěděl jsem jak to nazvat... já kupuju od Fomy ale tam maj 9 kč/ks po 5 políčkách (Hama) a nic moc...
  • 0

#5 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 18 srpen 2009 - 09:04:23

zkus kontaktovat L. Janhubu http://www.janhubafoto.cz/
  • 0

#6 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 18 srpen 2009 - 09:28:59

Ja používam acetáty (asi), po viacerých pokusoch s rôznymi "tuzemsky dostupnými" značkami som siahol po zahraničí - emérika. Kupujem vždy maximálne balenie na naplnenie balíku, po dohode s predajcom (vychádza mi to tak na 500 listov), ušetrím na poštovnom.

Neviem, či je to nejaký špeci materiál, ale používam ho aj na 6x6, 6x7, 35mm, a je výborný. Priehľadný, odolný, tenký, kontakty bez problémov.

Zaujímavé bolo, keď som sa chválil sestre fotkami, a ona si vraj pred 15timi rokmi počas pobytu v USA kupovala presne tieto trezorky a doteraz na ne nedá dopustiť.


eBay
  • 0

#7 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 18 srpen 2009 - 09:30:17

Ha! že vraj polypropylén, bezpečný pre archiváciu. Nie som chemik, neviem, ale snáď pomôže.

Ď.
  • 0

#8 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 srpen 2009 - 09:33:07

já na svitky pergameny u škody
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 srpen 2009 - 09:41:43

Zaujímavé bolo, keď som sa chválil sestre fotkami, a ona si vraj pred 15timi rokmi počas pobytu v USA kupovala presne tieto trezorky a doteraz na ne nedá dopustiť.
eBay

Něco podobného jsem taky měl. Pro mě byla docela nevýhoda rozdělení 7x5(=35) snímků. Protože spolehlivě nacvakám na film 36-37, nechtělo se mi jeden až dva obrázky obětovat. Teď používám obyčejné pergamenové na 7x6 obrázků.
  • 0

#10 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 srpen 2009 - 09:43:45

žádná záhada, archivační listy kaiser na kino má karbusický a jednou za čas dělám u něj objednávku
odkaz plshop
jsou drahý, ale film tam jde snadno a jsou naprosto čirý
kdyby je někdo uměl sehnat po deseti, to bych byl rád :lol:
na svitek většinou kupuju ty škodovy hamy - acetát
ale papír za dvě koruny funguje taky, to je jasný, nebo polypropylén či jak se ty plasty všecky jmenujou, prostě podle vkusu každého soudruha
  • 0

#11 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 srpen 2009 - 09:52:06

Kamarád si koupil svářečku na svačiny a kilometr fólie - potřebný trezorky si spíchne během vteřiny...
  • 0

#12 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 18 srpen 2009 - 10:26:17

já mám u jistého pána po stovce na každý formát, ale toho pána mám teď na Kavkaze. takže zatím zasunuju do Hamy
  • 0

#13 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 18 srpen 2009 - 10:51:12

Já mám z béfota kaiser na svitky a paráda http://www.befoto.cz...at=133&m[54]=on
  • 0

#14 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 srpen 2009 - 12:58:21

Já osobně si archivační fólile na svitek i kino dělám sám z obyčejných kancelářských průhledných fólií na A4 papíry. Je to velice jednoduchý a hlavně se mi tam pohodlně vejde 37 políček u kinofilmu, což u předchozích pergamenových, které jsem kupoval nešlo. stačí obyčejná pájka a na čtvrku si rozměřit rozteče fixou, čtvrtku podložit pod folii pájkou podle pravítka (kovovýho) přejet rovnoměrně místa dělení trezorků a nakonec jen odříznout boční přehnutí folie a je hotovo. Stačí jeden dva pokusy člověk se naučí rychlost jak přejíždět svařované spoje hrotem pájky a potom to jde lehce. Ze začátku jsem měl pergamen a le má to pro mě moc nevýhod, kontakty nejdou dělat přímo v archivační fólii a tak sjem si vždycky filmy zbytečně zaprášil čím míň vyjmutí z trezorku tím pro mě lépe a hlavně vidím kde přesně je jaký políčko líp se to hledá. V neposlední řadě se mi povedlo nechtěně navlhčit pergamen a uvnitř se mi nalepil film.
  • 0

#15 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 18 srpen 2009 - 19:15:12

ja pouzivam normalni dlouhe dopisni obalky :wink: Akorat se mi tam vejde negativ nastrihany bud na tri pole u SF nebo na sest poli u kina :D
  • 0

#16 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 18 září 2009 - 11:18:36

Tak jsem to pročetl, ale nikde jsem nanatrefil na tohle:

http://www.fotoskoda...archiv-m46-45x6 - vypadá to, jako kdyby se mělo stříhat políčko po políčku. A když se koupí ve zvýhodněné sadě (http://www.fotoskoda...istu-panodia-a4) tak to vyjde na nějakých 6,64Kč za 1 fólii.

nevíte o tom někdo něco?

PS:za to jedno spamový fórum se omlouvám :)
  • 0

#17 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 září 2009 - 11:36:40

ja pouzivam normalni dlouhe dopisni obalky :) Akorat se mi tam vejde negativ nastrihany bud na tri pole u SF nebo na sest poli u kina ;-)


Pratele, Mirek Zajíc, který v životě už něco vyfotil, používá přesně toto. A podle slov laborantky, ke které oba chodíme, nikdo nemá čistší negativy. Tak se z toho poučme. Vyrobci zakladačů potřebují vydělávat, obyčejná dlouhá obálka s filmy naskládanými za sebe k archivaci ale bohatě stačí.
  • 0

#18 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 září 2009 - 12:01:13

K té obálkové metodě - občas to použiju a aby byl negativ chráněný proti poškrábání od ostatních filmů, naskládám papír jako harmoniku. Do každého jednotlivého ohybu dám negativ, celé to vložím do oné obálky a funguje to báječně.
  • 0

#19 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 září 2009 - 12:05:56

doporučili byste pro tenhle papírovej účel pauzák? já jen že je pěknej, rovnej, průsvitnej a dá se dobře ohýbat
jeho hladkou, nebo hrubší stranu?
když už o tom krandáme
  • 0

#20 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 18 září 2009 - 12:12:16

možná že pro začátek by to stačilo :)... a není pak třeba problém, když se to neustále vytahuje a zkoumá se jestli je to ten správnej svitek nebo není...
  • 0

#21 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 září 2009 - 12:23:16

Teď si kup klasický archivační fólie a nevymejšlej :) Acetátový.
  • 0

#22 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 19 září 2009 - 07:40:51

Girmy:

Pro klid duše kupuji acetát. Je sice dražší, ale po x letech by se snad k němu neměl negativ přilepit. Vyndavání a zandavání je asi boj u všeho, stačí trochu prachu a je škrábnuto.

U toho acetátu vidíš celý negativ, uděláš si kontakt, aniž bys musel nastříhaný pás vyndavat a zandavat.

Stříhání po políčku viz. odkaz je asi na diáky, ale prakticky bych to pro film používat nechtěl. Vyndaváš a zandaváš po jednom políčku, takže si každé ohmatáš. Při zvětšování jej dát na střed mezi skla bude otrava a opět upatlání od rukou. Netuším zda se scan u 645 dělá po jednom políčku, ale předpokládám, že nikoliv. Tedy další problém kdyby jsi potřeboval zdigitalizovat archiv, po x letech elektronicky poškrábaný nebo jinak znehodnocený negativ opravit...atd.

U atypického nebo velkého formátu bude archivace horší. Koupil jsem si za 3 Kč arch pergamenového papíru a budu se snažit nějak balit.
  • 0

#23 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 19 září 2009 - 07:57:34

po x letech elektronicky poškrábaný nebo jinak znehodnocený negativ opravit...atd. :-)

Hezká věta - no fuj, styď se, Petře :)

Samozřejmě mechanicky znehodnocený negativ elektronickou cestou opravit.
  • 0

#24 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 19 září 2009 - 14:00:31

Dobře, tak já si teda koupim ten acetát nejdřív asi začnu k jednomu svitku jednu fólii a pak nakoupim něco hromadně :)
  • 0

#25 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 21 září 2009 - 09:25:07

no jestli chcete jo bezpecne uskladneni, tak odkyseleny material ziskate u
emba paseky

jenže emba paseky dodává pouze pro muzea, ale to by se dalo ošetřit a od počtu 500 ks u položky obálka a 100 ks u položky krabička
ano, je tu ještě ta jedna firma
a tam jsou dodací podmínky stejné, ale stejně jsem tam napsal, co když u pc sedí velkormátník, že ano
ceiba
tak jestli někdo chce padesát obálek, tak netuším jak je v cz získat
(a nechechtejte se mi, že bych rád zrovna takovou obálku děkuji)
  • 0

#26 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 22 září 2009 - 19:42:15

možná že pro začátek by to stačilo :)... a není pak třeba problém, když se to neustále vytahuje a zkoumá se jestli je to ten správnej svitek nebo není...


Naprosto ne :wink: Protoze ta obalka skyta opravdu velky prostor pro popis. A protoze o sobe vim, ze jsem hlava skopova, tak si to pisu opravdu blbuvzdorne, napr.: "28.5.2009 Dagmara v prehrade, spadly ji plavky; Automotodrom Brno; Prvni lidske kroky na Saturnu, Armnotsostrong zakopl". Tak se mi presne vybavi, co na danem negativu je :)
  • 0

#27 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 23 září 2009 - 06:17:38

Koca - to budu muset taky, ptž jsem hlava děravá :wink:
  • 0

#28 revoltego

revoltego

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2009 - 12:12:02

dnes jsem si zakoupil poprvé acetátové folie s tím pocitem, že dám negativum tu nejlepší péči pro archivaci co za rozumný prachy mohu sehnat.

Tak jsem popadl první acetat. folii a při zasouvání negativu jsem si všimnul u folie zvlastnich map po doteku folii mezi sebou nebo mezi folii a negativem jako kdyz je mezi nima nejaka tekutina,samozrejme jsou suche :-) ale... upozornuju ze folie jsou zcela nove a vybalene z noveho baliku(zakoupeno ve fotoskode).
Predpokladam ze je to zcela normalni jev u techto folii nebo se pletu?
Pouzivate tu nekdo stejne folie? Jen bych mel rad jistotu,ze do nich nenacpu sve nejoblibenejsi filmy a za nejaky cas najdu na nich nejaky bordel :?
Diky za pripadne poznatky a uklidneni :x

Pokusil jsem se to i vyfotit, silena fotka,ale lepe videt nez popisovat
Vložený obrázek
  • 0

#29 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 listopad 2009 - 12:57:51

no používám nikdy jsem nepozoroval podobné chování. Vypadá to jako by tam opravdu byla vlhkost.
  • 0

#30 revoltego

revoltego

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2009 - 15:00:22

tak radeji je znova vyndam a odnesu to do fotoskody co mi na to reknou,ale moc se mi to nezda,jestli to neni normalni vlastnost u techto acetat.folii ;)
  • 0

#31 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 7 listopad 2009 - 17:14:28

Asi ide o lom svetla pri prechode medzi dvoma (troma) prostrediami rôznej hustoty ( dúfam nekecám ).
Mne to robia acetáty tiež , keď je negatív pritlačený ku tomu acetátu a vlhký teda určite nieje.
  • 0

#32 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 listopad 2009 - 17:22:56

vypadá to jako newtonovy kroužky, tj. přilnutí dvou materálů na sebe. Matně si vybavuju, že se mi to už taky parkrát stalo. Podle mě není nebezpečný.
  • 0

#33 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2009 - 17:50:52

na svitky používám papír do tiskárny , složený jako harmonika. tužkou popíšu a je to . bud to dám do knihy nebo hned do krabice.. podle mě optimální způsob.
  • 0

#34 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 7 listopad 2009 - 20:02:34

ty fleky - je to vlhkost. klidně i na filmu, nebo zbytek po dotyku prstu.
jakmile nemáš dokonale (ale vopravdu dokonale) suchej film, udělá ti to tohle.
  • 0

#35 revoltego

revoltego

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2009 - 11:32:05

asi bych se nakonec priklonil k "MANIN" ze opravdu jde o lom svetla.
Negativ je perfektne suchy,na to si davam opravdu pozor a pri manipulaci pouzivam vzdy rukavice,takze tady problem nebude....
No necham tam jeden negativ a uvidim casem,mezitim je nadale ponecham v obalkce jak donedavna ;)

Kazdopadne diky za komentare panove!
  • 0

#36 Franta

Franta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 9 listopad 2009 - 17:28:46

Za sebe takhle:

Pauzák určitě ne, protože je to hodně "utažený" a potažmo tvrdý papír. Film se dá škrábout i o čistý, jediné zrnko prachu nadělá spoustu škody jen proto, že se má o co opřít. Vyzkoušeno.

Papíru pro tiskáry se zdaleka vyhněte. Papíru (dřeva) je v něm zhruba půlka až tři čtvrtiny a zbytek je křída a jiná plniva, pojiva a další bordely aby se do toho dobře a kontrolovaně zasakoval inkoust/zapékal tuhový prášek. Celkově je ten papír "přesušený" a po nějaké době se začne trochu vysypávat-škrábavý bordel. Co hůř, táhne vlhkost z emulze a ta popraská. Zrova minulý týden jsem našel asi dvanáct let pohřešovaný negativ uložený v harmonice z kopírpapíru. V momentě kdy se poprvé nepatrně prohnul emulze popraskala shora dolů přes celé políčko... Takže harmoniky z tohohle papíru teď o víkendu putovaly do kamen.

Nové harmoniky jsem udělal ze střihového papíru (viz vlákno Vybavení-Alternativní pomůcky a udělátory)-role 0,7x10 m za cca. 30 kč. Je to vlastně řidší a o něco méně odolný pergamenový papír 0,045-0,050 mm silný, cca. 45 g/m2. Hladší stranou dovnitř, páč se snáz kontroluje čistota a je jemnější. Výška pole podle šířky pravítka co máte po ruce, šířka pásu ze kterého skládáte 24-25 cm, což je bohatě na 6 políček. Na konec nechaný pásek který se přehne přes vrch. To celé můžete buď vlepit do kapsičky ze silnějšího papíru, pokud možno neklíženého a bez plniv aby neprášil a nebyl moc kyselý anebo dát do obálky. Zatím se mi nejlíp osvědčila dřevěná krabice, protože vyrovnává výkyvy vlhkosti a nepráší se do ní jako do desek s trezorky. Sice jsem na tom teď strávil větší část soboty, ale to tím, že jsem přebaloval dost filmů a dělal si fóra. Celkově bezkonkurečně nejlevnější.

Acetátová folie je náhradou celofánu, ze kterého byly původní nepapírové trezorky. Maličká odlišnost je v tom, že zatímco celofán umí fungovat jako polopropustná membrána, acetát je sprostý "igelit", který se hlavně méně trhá a lépe spojuje. Ta polopropustnost je docela důležitá kvůli vlhkosti, protože umožňuje malou výměnu s okolím. Acetát ne a navíc snáz chytá statický náboj.
  • 0

#37 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 listopad 2010 - 14:50:32

ahojte, precital som toto vlakno, akurat sa zaoberam problematikou archivacie negativov ... doteraz pouzivam pergaminove zakladace od hamy, v podstate spokojnost, ale ...
rad by som nieco priehladne, aby som pri robeni kontaktov nemusel negativy z trezorkov vyberat ...
nasiel som toto, len ta cena sa mi zda sialena ...
http://www.hama.sk/P...ie-pre-negatívy
skoro 30 Sk za 1 kusok folie ... a este ked pisete, ze sa s tym na prd robi ...
otazka je, kde by som zohnal ten kaiser co rhx spomina
su aj ine moznosti?
  • 0

#38 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 29 listopad 2010 - 14:57:01

jak zde již mnohokráte zaznělo

fotoimpex.de

sám budu možná dělat před vánoci objednávku
  • 0

#39 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 listopad 2010 - 15:21:08

krilo, myslím, že sis spletl artikl.
správný link:
http://www.hama.sk/P...ie-pre-negatívy
  • 0

#40 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 listopad 2010 - 16:59:15

krilo, myslím, že sis spletl artikl.
správný link:
http://www.hama.sk/P...ie-pre-negatívy


ako to?
aky je rozdiel?
no stoji to aj tak rovnako ;-)
skusim toho kaisera niekde splasit
  • 0

#41 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 listopad 2010 - 18:33:10

Krilo, co jsi linkoval ty, je na jednotlivá políčka, nikoli pásy po 6 snímcích. To je jediný rozdíl. Ale jestli tu bude někdo dělat objednávku do fotoimpexu, využij toho, pokud se těch čirých objedná stovka, vyjde to podstatně líp, cca. 7,50 CZK/ks + poměrná část poštovného. To je tak na domluvu a udělat tam hromadný nákup, leccos se hodí.
  • 0

#42 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 listopad 2010 - 18:42:06

ještě jinak:
budu brzy objednávat v MacoDirect, takže tu stovku pro kino a stovku pro svitek tam vezmu určitě. Pokud se někdo přidá, tím lépe, poštovně vyjde na jednotku levněji. tohle je cena naprosto bezkonkurenční a je to archivační polypropylen, tj. přesně to, co je potřeba.
http://www.macodirec...ets-p-2046.html
  • 0

#43 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 listopad 2010 - 20:33:52

budu brzy objednávat v MacoDirect, takže tu stovku pro kino a stovku pro svitek tam vezmu určitě. Pokud se někdo přidá, tím lépe, poštovně vyjde na jednotku levněji. tohle je cena naprosto bezkonkurenční a je to archivační polypropylen, tj. přesně to, co je potřeba.

Já bych se rozhodně přidal moc rád - se stovkou na svitek CF16BP, minimálně (váhám jestli ještě 100 nepřihodit)
  • 0

#44 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 29 listopad 2010 - 20:54:02

Ja by som sa tiež rád pridal. Rád by som acetát na zvitok, ale 100 neuživím, tak ak sa nenájde záujemca o 50 ks, tak by som vzal aj polypropylen, ak sa bude niekto chcieť deliť o stovku :-)
  • 0

#45 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 listopad 2010 - 21:17:09

můžu se zeptat, jaký vidíš rozdíl mezi PP a acetátem? Já používal oboje, na kontaktech žádné rozdíly nepozoruju a s acetátem se mi hůř manipulovalo
  • 0

#46 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 29 listopad 2010 - 21:32:16

S acetátom mám skúsenosti, PP nepoznám, alebo aspoň neviem zaradiť. Používal som okrem neho pergamen a nejaké plasťáky, ale neviem čo to bol za materiál, každopádne nebol úplne priehľadný, takže kontakt pre náhľad som cez to nerobil.
Takže keď už veľa tak radšej niečoho, čo poznám :-)
  • 0

#47 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 listopad 2010 - 21:40:39

Chápu. Pokud do toho Jirinol půjde a když nebudeš trvat na acetátu, tak bych se s tebou o tu stovku PP rozdělil klidně.
  • 0

#48 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 29 listopad 2010 - 21:49:42

Nuž ak mi dávaš čestné pionierske že PP sú rovnako dobré , tak beriem aj tie a nebudem vymýšľať. Najviac mi vadilo na tých plasťákoch, ktoré som mal predtým, že boli pomerne tuhé, asi ako hrubší igelit, takže sa do nich zle zasúval film. S acetátom sa mi robilo dobre.
  • 0

#49 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 listopad 2010 - 22:05:15

ja by som sa tiez pridal a zobral 100 kuskov, popripade 50 ...
lenze ake? PP ci acetat? necham si poradit, kazdopadne chcem tie lepsie, aj ked drahsie ...
  • 0

#50 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 listopad 2010 - 22:06:20

Cha. Mě vadilo na acetátech, že jsou moc měkké :-) Stejný to neni určitě, ten PP mnohem pevnější (silnější) je. Ale co se týká čitelnosti kontaktu, rozdíl je podle mne naprosto zanedbatelný. Rozdíl v ceně však nikoliv. No...můžeš to zkusit, kdyby ti PP nevyhovoval, vezmu si to všechno. Stejně - nemá smysl o tom debatovat, když nevíme, co na to Jirinol.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních