Přejít na obsah


Fotka

Jaky matny baryt s variabilnim kontrastem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 vcelkamaja

vcelkamaja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 září 2009 - 13:18:12

Zdravim pritomne forum.

Rad bych pozadal o radu. Po case se vracim k mokemu procesu a po drivejsich zkusenostech s RC polozkou (Agfa MCP) a chemii Ilford bych ted rad zkusil barytove papiry. Fotim na 6x4.5, negativ Ilford Delta 100 volana v ID-11, mam rad kontrastni fotky s malym zrnem a hlavne krajinky. Format zvetsenin 18x24 - 30x40.

Mam tedy nekolik dotazu:

1. Jaky barytovy papir s matnym povrchem a variabilnim kontrastem (mam MG filtry Ilford) byste mi doporucili? Nasel jsem ADOX Vario Print FB Matt a Fomabrom FB112 Vario Mat. Chtel bych neutralni nebo studene podani, zarivou bilou a cernocernou cernou :) Ktery z uvedenych papiru lepe splnuje tato ocekavani? Je jeste jina varianta?

2. Jakou chemii pro vybrany papir pouzit?

3. Na co si dat u techto papiru pozor (ve srovnani s RC Agfami MCP, ktere jsem dirve pouzival) Svetlo v komre? (mam oranzove LED 592 nm), delka ustalovani a prani papiru? Zmeni se kontrast / cerna / zsednuti po ususeni? Susit bych asi chtel napnute na skle - jak dlouho to obvykle je?

Diky za Vase komentare a doporuceni.
vcelkamaja
  • 0

#2 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 8 září 2009 - 15:18:00

ADOX za chvíli na trh docpe ADOX MCC 112, podložka bude barytová a emulze velmi velmi podobná/totožná s Agfou MCP (mmch ADOX MCP je náhrada za Agfu, která skončila).
ADOX Vario Print FB by měl bejt trochu jinej a specifickej materiál (má tady někde vlastní vlákno).
Samozřejmě i Ilford MG IV FB je špičkovej materiál, ale nevyznam se v nich.
všechno ostatní se dá dohledat ve fóru (včetně toho, co jsem tu napsal)
oranžové LED bych raději nahradil červenými...
  • 0

#3 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 8 září 2009 - 18:16:39

Občas dělám na Ilford MG IV FB formát 18x24.Dělám při klasické červené žárovce.I když jsou projíté nevím kolik...koupil jsem za 1kč,tak nezávojují,bílá je bílá a černá černá.Jednou se mě stalo,že po máchání v hodně jetém fomatolu P byli totálně závojovaté jinak skvělý matroš.
  • 0

#4 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 8 září 2009 - 22:08:07

On ani ten Fomabrom Variant 112 není špatná věc - minimálně na rozcvičení je fajn kvůli ceně a je takovej skorostudenej - v tomhle splňuje zadání. Jenom nerad černá, takže spolu s ním doporučuju koupit nějakou pořádně razantní vývojku - Foma GD-L nebo o chlup studenější Tetenal Eukobrom na to docela fungujou.
  • 0

#5 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 9 září 2009 - 05:07:10

Na fomabromy 112 dělám,ale ne na MG a ta černá je taková slabší i s tou GD-L.Ten ilford černá líp.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních