Přejít na obsah


Fotka

Adjustace na kapa desku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 září 2009 - 15:00:47

Zdravím,
rád bych teď dotáhl některé ze svých barevných zvětšenin a pro bezprostřednost kontaktu s fotografií bych ji nejradši jen "nalepil" na kapa desku. Tu bych ještě "vytáhl do prostoru" asi dvoucentimetrovým rámečkem (slepeným taky z kapy) a zezadu k nosné desce nalepeným.

jak to děláte vy, nebo co jse zatím viděli a (ne)líbilo se vám. Já toho moc neviděl (blllm)

co se dělá s tou "obnaženou" stranou kapa desky, tedy stranou řezu, kde je vidět celý sendvič (tedy i pěněné jádro)

co by jste mi doporučili s samotnému (asi celoplošnému) nalepení fotografie na desku? Lepidlo ve spreji (3M Photomount) nebo oboustrannou fólii?

Díky a přeji hezký víkend.

Radza
  • 0

#2 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 11 září 2009 - 15:16:48

3M lepidlo je dobré, pohodlné a drahé. Folii jsem nepoužil.
Orámování je možné mnoha způsoby - jedním z nejčastějších je plastový "narážecí" profil (jakési "účko" v různých barvách), který se nasune na řez. Elegantní, rychlé a se slušným nožem nebo silnými nůžkami a metrem i jednoduché. Jinak je možné vložit kapu s fotografií do "normálního" laťového rámu - event. se sklem.
Zvažte, jestli necháte fotografii na desce "napospas" vnějšímu okolí, nebo ji necháte zalaminovat (za studena!) nebo šoupnete pod sklo.
  • 0

#3 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 11 září 2009 - 18:51:53

používám lepící kapa desku, až na cenu doporučuju. Paspartu nechám tak 2 cm přečuhovat přes kapu, není pak na šeredné bočnice kapy vidět.
  • 0

#4 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 11 září 2009 - 19:28:54

Pokud to chces na zed, tak bych cely sendvic pasparta/fotka/kapa vlozil do ramu. K ruznym modernim lepidlum zacinam byt skepticky co se tyka archivni stalosti. pomalu opoustim pevne prilepeni ke kape. Delam to tak,
ze fotografii k pasparte prilepim zezadu jen nahore hnedou slintaci paskou,
a k samolepici kape nasledne prilepim jen paspartu, tedy stred s fotem zustava neprilepen. ma to jednu vyhodu - muzes vyriznout fotografii a znovu zaramovat. sice to neprezije kapa a pasparta, ale fotku zachranis.
Lepidlo ve spreji jsem taky kdysi zkousel (3M nebo konkurecni levnejsi Tesa), ale vsechno bylo zapatlane, takze jsem od toho upustil
  • 0

#5 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 11 září 2009 - 19:48:59

existují taky specielní háčky, které se do kapa desky zaříznou, není pak na pověšení potřeba rám.
Je to korunová záležitost a dají se pak bezproblému vyndat.
  • 0

#6 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 13 září 2009 - 11:34:11

kapa se kroutí, pokud jí po okrajích nevrazíš do pevnýho (tzn. ne z kapy) rámu
  • 0

#7 PavelS

PavelS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 červenec 2010 - 08:13:00

existují taky specielní háčky, které se do kapa desky zaříznou, není pak na pověšení potřeba rám.
Je to korunová záležitost a dají se pak bezproblému vyndat.


Kde se to kupuje? Obecně kapa desky, pokud jich nechci moc a třeba i ty doplňky, lišty jak tu někdo zmiňuje a tyhle háčky.

Hodilo by se, kdyby sem někdo nalinkoval taky nějaké foto už hotové adjustace pro nechápavější. :oops:
  • 0

#8 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 1 červenec 2010 - 08:19:09

existují taky specielní háčky, které se do kapa desky zaříznou, není pak na pověšení potřeba rám.
Je to korunová záležitost a dají se pak bezproblému vyndat.


Kde se to kupuje? Obecně kapa desky, pokud jich nechci moc a třeba i ty doplňky, lišty jak tu někdo zmiňuje a tyhle háčky.

Hodilo by se, kdyby sem někdo nalinkoval taky nějaké foto už hotové adjustace pro nechápavější. :oops:


www.nielsen.cz
  • 0

#9 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 červenec 2010 - 09:59:56

Pánové, jaké jsou vaše zkušenosti s tím 3M lepidlem ve spreji (PhotoMount aj.)

Já jsem jím pár fotek přilepil, bez žádného dodatečného přítlaku pasparty nebo rámu a časem se mi čacaly odchlipovat fohy papíru/fotky.

Uvažuji i o jiném lepidlu a v nějakém starém receptáři jsem zahlédl "univerzální lepidlo", kterým byl jsem rozpuštěný šelak. Jaké je pH šelaku (resp. nebude "proti" archivní stálosti fotografie?)

Mějte se

Radza
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 červenec 2010 - 10:49:42

Pánové, jaké jsou vaše zkušenosti s tím 3M lepidlem ve spreji (PhotoMount aj.)
Já jsem jím pár fotek přilepil, bez žádného dodatečného přítlaku pasparty nebo rámu a časem se mi čacaly odchlipovat fohy papíru/fotky.
Uvažuji i o jiném lepidlu a v nějakém starém receptáři jsem zahlédl "univerzální lepidlo", kterým byl jsem rozpuštěný šelak. Jaké je pH šelaku (resp. nebude "proti" archivní stálosti fotografie?)
Mějte se
Radza


Poprvé jsem lepil fotky (RC) 30x45 na 5mm kapa desky v prosinci, ty už absolovovaly několikrát pověšení v hospodo-galeriích, i dnes vypadají slušně, žádné odchlipování či jiný problém. větší fotky na 5mm se můžou díky střídající se vlhkosti prostředí prohýbat - k tomu stačí na zadní stranu kapa desky nalepit 2-3 proužky výztuže - což je fajn, pověšená fotka je o tloušťku výztuže dál od stěny a vypadá to i tak lépe.
lepidlo Tetenal (řádově stejně drahé jako 3m), finální fotka stříknutá matným sprejem taktéž Tetenal, žádné odlesky, vypadá to velmi dobře (jak čb, kde se pěkně prosytila čerň, tak barva, ta naopak tím získala plasticitu a hloubku), velmi dobře se to i následně ošetřuje (prach, zamatlání od prstů - stačí jen otřít jemně navlhčenou hubkou)
  • 0

#11 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 červenec 2010 - 11:36:50

Pánové, jaké jsou vaše zkušenosti s tím 3M lepidlem ve spreji (PhotoMount aj.)

Já jsem jím pár fotek přilepil, bez žádného dodatečného přítlaku pasparty nebo rámu a časem se mi čacaly odchlipovat fohy papíru/fotky.

Uvažuji i o jiném lepidlu a v nějakém starém receptáři jsem zahlédl "univerzální lepidlo", kterým byl jsem rozpuštěný šelak. Jaké je pH šelaku (resp. nebude "proti" archivní stálosti fotografie?)

Mějte se

Radza


Já jsem vždy používal lepidlo ve spreji MOLOTOW, je to lepidlo určení i pro exteriér a není uplně nejdražší http://graffitistore...barvy/specials/

Co se týče šelaku, nikdy jsem s ním lepil ( jen leštil nábytek ) ale myslím že na nesavý povrch jaký je kapa a RC papír bude držet a na barytu podle mě udělá fleky protože se vpije, možná když bude mít hutší kozistenci ale příde mi lepší lepidlo ve spreji ( což mi příde stejné jako chemopren, alkapren nebo jiná podobná lepidla na bázi "toluenu" ). U takovýchto lepidel je ale přítlak nutný protože síla spoje není ovlivněna dobou spojení ale velikostí tlaku na spoj.
  • 0

#12 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 červenec 2010 - 11:38:52

překlepy :oops: ... na kapa a RC NEbude držet ...
  • 0

#13 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 1 červenec 2010 - 11:49:44

jen chci rict, ze kapa se dela i samolepici, tim odpadaji problem s lepidly.
  • 0

#14 PavelS

PavelS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 červenec 2010 - 14:55:15

Já jsem vždy používal lepidlo ve spreji MOLOTOW, je to lepidlo určení i pro exteriér a není uplně nejdražší http://graffitistore...barvy/specials/

Co se týče šelaku, nikdy jsem s ním lepil ( jen leštil nábytek ) ale myslím že na nesavý povrch jaký je kapa a RC papír bude držet a na barytu podle mě udělá fleky protože se vpije, možná když bude mít hutší kozistenci ale příde mi lepší lepidlo ve spreji ( což mi příde stejné jako chemopren, alkapren nebo jiná podobná lepidla na bázi "toluenu" ). U takovýchto lepidel je ale přítlak nutný protože síla spoje není ovlivněna dobou spojení ale velikostí tlaku na spoj.


Já bych byl radši s těma lepidlama, který nejsou určený k lepení fotek opatrnější, tim toluenem jsi mě trochu vyděsil. Osobně bych se bál, aby mi takové lepidlo ty fotky nějak neponičilo, toluen je podle mě dost agresivní, ale jeslti s tim máš zkušenosti...
  • 0

#15 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 červenec 2010 - 09:51:05

Já bych byl radši s těma lepidlama, který nejsou určený k lepení fotek opatrnější, tim toluenem jsi mě trochu vyděsil. Osobně bych se bál, aby mi takové lepidlo ty fotky nějak neponičilo, toluen je podle mě dost agresivní, ale jeslti s tim máš zkušenosti...


Chápu, zrovna tim sprejem se udělá tak tenká vrstva že se nemůže stát nic a taky píšu "toluen" jelikož v tom bude jiný syntetický svinstvo al ekdoví co je v tom 3M. Je pravda že vzít to chemoprenem štětkou by asi nebyla výhra :)
  • 0

#16 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 14 květen 2011 - 19:58:14

Orámování je možné mnoha způsoby - jedním z nejčastějších je plastový "narážecí" profil (jakési "účko" v různých barvách), který se nasune na řez. Elegantní, rychlé a se slušným nožem nebo silnými nůžkami a metrem i jednoduché.


Páni kolegovia - prosím, o aké profily ide?
V katalógu Nielsen som ich nenašiel, googlom takisto (neviem presne, aké slovo hľadať). Má niekto tip (výrobca, názov?)

Dík!
  • 0

#17 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 15 květen 2011 - 09:49:23

Kupuji od firmy :
HSW Signall
Dobře se komunikovalo s :
jana.kyselakova@hsw.cz
Protože jsem z Moravy, tak:
brno@hsw.cz

HSW Signall, s. r. o.
Areál CTZone, hala CTbox IV
Škrobárenská 485/14, 617 00 BRNO
Tel.: +420 543 217 213-4
Fax: +420 543 217 216
www.hsw.cz
  • 0

#18 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 15 květen 2011 - 10:45:01

Pan Pentaxista,
ďakujem!
  • 0

#19 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 září 2020 - 14:14:53

Lidové, prosím, nemáte někdo zkušenosti s přesností řezání materiálu v HSW? Přemýšlím nad podlepem fotek FOREXem nebo VISCOMem a napadlo mě, že by možná bylo moudřejší(kvalitativně i logisticky) nechat si desky nařezat na rozměry fotek přímo u nich.

Pokud máte někdo s těmi materiály zkušenosti, tak se, prosím, též podělte. Zatím dumám nad tloušťkou 5mm, ale nestačily by na fotky do 30x40 3mm?


  • 0

#20 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 23 září 2020 - 14:25:03

Lidové, prosím, nemáte někdo zkušenosti s přesností řezání materiálu v HSW? Přemýšlím nad podlepem fotek FOREXem nebo VISCOMem a napadlo mě, že by možná bylo moudřejší(kvalitativně i logisticky) nechat si desky nařezat na rozměry fotek přímo u nich.

Pokud máte někdo s těmi materiály zkušenosti, tak se, prosím, též podělte. Zatím dumám nad tloušťkou 5mm, ale nestačily by na fotky do 30x40 3mm?

3 mm je málo a bude se ti to kroutit.

 

Jeslti si koupíš samolepící desku, tak když si na desku nejdřív nalepíš fotku a pak to ořízneš bude se ti s tím líp pracovat, než to spasovat přesně dohromady na ořezaný rozměr.

 

Tady je celkem dobré video, jak to udělat.

 

 

Budeš-li mít desku a lepidlo ve spreji, pracuje se s tím jednodušeji, ale nedrží to tak pěkně jako Kapa fix, ale zase to vyjde výrazně levněji...


  • 1

#21 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 říjen 2020 - 10:06:44

 

Lidové, prosím, nemáte někdo zkušenosti s přesností řezání materiálu v HSW? Přemýšlím nad podlepem fotek FOREXem nebo VISCOMem a napadlo mě, že by možná bylo moudřejší(kvalitativně i logisticky) nechat si desky nařezat na rozměry fotek přímo u nich.

Pokud máte někdo s těmi materiály zkušenosti, tak se, prosím, též podělte. Zatím dumám nad tloušťkou 5mm, ale nestačily by na fotky do 30x40 3mm?

3 mm je málo a bude se ti to kroutit.

 

Jeslti si koupíš samolepící desku, tak když si na desku nejdřív nalepíš fotku a pak to ořízneš bude se ti s tím líp pracovat, než to spasovat přesně dohromady na ořezaný rozměr.

 

Tady je celkem dobré video, jak to udělat.

 

 

Budeš-li mít desku a lepidlo ve spreji, pracuje se s tím jednodušeji, ale nedrží to tak pěkně jako Kapa fix, ale zase to vyjde výrazně levněji...

 

Díky za rady. 
Jelikož jsem vcelku švorc, budu to lepit 3M lepidlem ve spreji. Neměl bys nějaké tipy na práci s ním? 


  • 0

#22 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 19 říjen 2020 - 13:02:40

Kapa deska (nesamolepicí) + lepidlo ve spreji  má  oproti té samolepicí  jednu výhodu v tom,  že  pokud  se  udělá  nástřik lepidla jen na rubovou stranu fotky  a  rychle  se  pokládá na kapa desku,   máš šanci  s ní pohnout  a  srovnat  na přesně určené místo.   Samozřejmě,   velkou pečlivost,   přitlačení a  případné  vymáčknutí  nechtěných vzduchových bublinek, opatrnost,  aby se  lepidlo při tom  nedostalo na obrazovou stranu fotky,   nemusím připomínat.   Pokud  se  udělá nástřik  na obě lepené fotky  a  chvilku se  počká,   přilepí se to  ihned a fest,  pohnout se s tím nedá,  vymáčknutí bublinek  je  velký problém.    Spíše,  než  číst  teoretické  tipy,  je  lepší  navštěva a koukání na ruce  tomu,   kdo to  umí rutinně,  nebo  si  to  vyzkoušet sám  a  na pár  bezcenných  vzorcích  se to  sám naučit.  Je lepší obětovat  kousek kapa desky a  trošku lepidla,   a pár  menších  fotek,   než si  troufnout  na  první pokus  s  cennou fotkou většího formátu. 

 

p.s.  rozumné ceny  desek  kapa-line formátu 70x100cm,  paspartové desky,  řezačky a náhradní břity Logan a pravítka adapt-a-rule,   to vše je k mání v Ceiba shopu v Brandýse nad Labem,   pro pohodlnou a přesnou  amatérskou práci to  stačí.   Nakupuji tam už 10 let k plné spokojenosti.

p.p.s.   Škoda,  že  z trhu úplně zmizelo  lepidlo na fotky ve spreji  Tetenal,  dělalo se s ním  dobře.


  • 0

#23 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 19 říjen 2020 - 13:22:09

https://www.alphaset...lepidla-na-pvc/


  • 0

#24 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 říjen 2020 - 16:00:32

Děkuji, děkuji. Se ztrátami při nácviku počítám, jen jsem doufal, že trocha teorie by je mohla zmírnit. 

Omezování nabídky je u Tetenalu asi širší trend, jejich lak na fotky jsem už taky nesehnal. 


  • 0

#25 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 20 říjen 2020 - 21:48:02

Měl jsem výstavu na Praze 1 v krásných gotických prostorech ve sklepení a všechny fotky nalepené na Kapa desce pomocí lepidla 3M SprayMount odskákaly, fakt problém :shock: , vlhký sklep a dlouhodobá expozice takového prostředí vykonaly své.

 

Naštěstí se to dalo, přímo na místě, napravit.

 

Fotky nalepené na Kapa fix se ani nehly. :-P

Přiložený soubor (y)


  • 0

#26 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 521 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 21 říjen 2020 - 00:15:05

Lepidla ve spreji fakt ne. Když to do druhého dne neodpadne, tak do týdne jo. Ani není třeba vlhké prostředí. Lepili jsme na tvrdé kartóny, jednostranně i oboustranné stříkali, čekali i nečekali, až lepidlo zavadne - všechno rovno. Na neporézní materiál to taky nejde, po čase se uděají bubliny jak zepelíny. Zkoušel jsem dvě různá lepidla, ze sprejů jsem zcela vyléčen.
  • 0

#27 ABfoto

ABfoto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 leden 2021 - 18:54:31

Všechny vás tu zdravím. Musel jsem se znovu registrovat, něváč jsem zapomněl heslo:)

Řeším tet lepení na kapu. Už sem skorem objednal lepidlo ve spreji, jenže tet jsem si přečet tohle vlákno, a to sem asi neměl kurňa dělat.

https://www.lepiky.c...unt-400-ml-347p

co tohle, taky špatný?

 

Adam z Broumovska.


  • 0

#28 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 29 leden 2021 - 13:30:51

Aidame,  Škareďáku,  ty nás  tím novým nickem  pěkně  mateš.   
Vítej, zdravím tě!


  • 0

#29 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 29 leden 2021 - 13:38:47

Adame, poslal jsem ti  SZ.   když tak SMS nebo telefon to jistí,  pokud chceš. 


  • 0

#30 ABfoto

ABfoto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 leden 2021 - 17:43:29

Myslím že matu pouze tebe, něvač ze starý dobrý gardy tu jinýho není.

Sem si po skoro dvou letech pořídil internet:))))))) takže sem se opět pěkně zasral diditálismem.

Chci dát temný jeste šanci, tak uvidíme.


  • 0

#31 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 30 leden 2021 - 11:00:16

Myslím že matu pouze tebe, něvač ze starý dobrý gardy tu jinýho není.

Sem si po skoro dvou letech pořídil internet:))))))) takže sem se opět pěkně zasral diditálismem.

Chci dát temný jeste šanci, tak uvidíme.

Vopravdu?


  • 0

#32 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 únor 2021 - 10:49:14

Všechny vás tu zdravím. Musel jsem se znovu registrovat, něváč jsem zapomněl heslo:)

Řeším tet lepení na kapu. Už sem skorem objednal lepidlo ve spreji, jenže tet jsem si přečet tohle vlákno, a to sem asi neměl kurňa dělat.

https://www.lepiky.c...unt-400-ml-347p

co tohle, taky špatný?

 

Adam z Broumovska.

 

 

Též zdravím

 

s 3M Photomountem jsem nakonec neměl jediný problém, kromě spotřeby větší než očekávané. Výsledky lepené na Simopor 5mm z HSW drží už pár měsíců. Lepidlo jsem stříkal na oba lepený povrchy v lajnách nejdřív jedním směrem, pak kolmo na něj znovu; pak připlácnul; naválcoval válečkem od leštičky a na nějakou dobu (pár hodin) zatížil. Spotřeboval jsem asi tři 400ml spreje na 30 fotek kolem rozměru 24x30. Je to časově náročný a že bych z toho měl nějaké pozitivní pocity jako z práce v komoře říct nemůžu. Příště to asi nechám na profesionálech. Reakce na smradlovost a zamoření pracovního prostředí z cizích fór mi přijdou přehnaný. Dělal jsem to v kanclu a za dvě hodinky jsem se tam v klidu uložil a přespal. :D

 

Domácí práci se Simoporem nedoporučuju. Dostal jsem ho jako pevnou a lacinější náhradu za Viscom. S nožem na tom člověk nechá ruce a úhly ani líbivost řezu nejsou úplně fajn. 


  • 0

#33 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 1 únor 2021 - 17:38:21

Normalne mi je luto, ako sa trapite.

Moznosti je vela, lepidla 3m su iba jedna z moznosti.

Profesionalne riesenia su zalozena na obojstranne lepivej folii, ktora sa vlozi medzi lepenu fotografiu a penovu dosku. Lepidlo sa aktivuje teploma a tlakom v zariadenia Dry Mount Press
https://www.bhphotov...y_Mounting.html
alebo
https://theequipment...vacuseal-5298h/

Myslim, ze pomocou pleglejky (preklizky), frezky a hoblika by slo zmajstrovat cosi take aj doma.

Preco ale nepouzivat uplne ten najjednoduchsi sposob, teda lepit fotografiu obojstrannou paskou iba po hornom okraji, lepit ju na karton, karton i fotografiu prekryt paspartou, to cele iba polozit na penovu dosku, cely sendvic zaramovat? Lepiace pasly Henzo  (a vela inych) idu bez trestne odlepit ako z fotografie, tak i z kartonu, uplne bezozbytku. Navyse fotografiu neposkodia ani po desiatke rokov.


  • 2

#34 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 prosinec 2021 - 11:11:05

Ahoj. Sehnal jsem si samolepící kapa desky a plánuji nalepit 30x40 fotky.Potřeboval bych poradit zda je vhodnější RC nebo barytový papír. U barytu takové velikosti se bojím kroucení papíru a zda to bude na desce držet.
Díky
  • 0

#35 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 11 prosinec 2021 - 11:32:38

Když budeš mít dobře vypnutý barytový papír, kroutit by se neměl a držet by mohl. Jinak je to asi spíš věc vkusu nebo způsobu vystavování. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních