Přejít na obsah


Fotka

Canon EOS 33 V a podexpozice o 2 EV


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 září 2009 - 19:14:09

Ahoj všem, tak jsem zjistil, že mi můj Canon podexponovává o 2 EV. Používám objektivy M 42, ale tím to asi nejni. Tam, kde jsem použil expozimetr (lunasix 3) to bylo lepší i když i to si zasloužilo něco EV přidat . Měl jsem v exponování docela guláš (kontakty s fixní expozicí), až s novým expozimetrem a porovnání s tikitálem (dobrá expozice), jsem zjistil oč vlastně jde. Tak teď k jádru,1: stalo se něco podobného vám, 2: nechá se tato závada opravit (vše se nechá opravit, když jsou peníze :-(( , nebo je to právě použitím objektivů M 42? Díky. Jinak doufám, že od teď je konec podexponovaným snímkům :evil: [/u]
  • 0

#2 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 září 2009 - 20:44:35

Tak si tak říkám, že vlastně bude stačit na ISO nastavit o 2 EV méně a je to (žádná oprava), jen na to nezapomenout :evil: při výměně filmu.
  • 0

#3 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 12 září 2009 - 00:19:39

...a jak jsi zjistil, že zrovna o 2EV, jestli fotíš na černobílý film a neměříš striktně bodově na stíny, je dobrý ISO na foťáku vždy trošku ubrat. Třeba FOMU 100 nastavím 50, PAN400 na 320. To je teda o 1EV, mělo by to stačit. Chce to trošku trpělivosti, a důležitý je taky jak ten film vyvoláš. Dodržuj časy a teplotu z tech. listů. Překlápět každou minutu. A hlavně zkus nazvětšovat nějakou fotku. Pak poznáš, jestli je to špatně a nebo dobře.
  • 0

#4 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 12 září 2009 - 04:09:01

Ahoj všem, tak jsem zjistil, že mi můj Canon podexponovává o 2 EV. Používám objektivy M 42, ale tím to asi nejni. Tam, kde jsem použil expozimetr (lunasix 3) to bylo lepší i když i to si zasloužilo něco EV přidat . Měl jsem v exponování docela guláš (kontakty s fixní expozicí), až s novým expozimetrem a porovnání s tikitálem (dobrá expozice), jsem zjistil oč vlastně jde. Tak teď k jádru,1: stalo se něco podobného vám, 2: nechá se tato závada opravit (vše se nechá opravit, když jsou peníze :-(( , nebo je to právě použitím objektivů M 42? Díky. Jinak doufám, že od teď je konec podexponovaným snímkům :evil: [/u]


jak jsi zjistil, že poexponovává právě o 2EV?
Já bych daný aparát dal do ruk někomu jinému a pak srovnával...
Osobně mám s měřením moderních přístrojů velký problém...stejně jako s AF...nejlépe zaostřeno a exponováno mám asi s OM-1n a OM-2SP....
  • 0

#5 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 12 září 2009 - 06:37:21

Stejným foťákem jsem také kdysi fotil,ale žádný problém jsem s měřením jsem neměl.Nemáš tam náhodou nastavenou funkci podexpozice? To se mi jednou přihodilo...
  • 0

#6 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 září 2009 - 14:21:07

jak jsem zjistil, že právě o 2 EV no změřil jsem si expozimetrem bílý balík (na louce) a digitálem vyfotil (panasonic fz 20) místy již problikávala přeexpozice takže OK (žádná korekce - 1/3) a další zkoušky s dobrou expozicí. Když jsem změřil digi ten balík, oblohu, louku vycházel mi čas vždy o 2 EV menší než u Canonu. Tak tam jsou právě ty 2 EV. Jinak barevné negativy mám volané v Creative labu s fixní expozicí (asi musela obsluha kroutit hlavou, takhle se těm negativum pomstít). korekci do minusu nastavenou nemám.
  • 0

#7 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 září 2009 - 14:24:56

...expozimetrem dopadající světlo... (u toho balíku)
  • 0

#8 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 září 2009 - 16:32:26

Tohle dělala řada EOS30 a 33, souvisí to s M42 sklem. Už jsem to kdysi řešil. Řešení neexistuje, snad údajně nový SW. Ono to souvisí stím, že fotoaparát nemá informaci o cloně. Osobně jsem viděl redukci, která posílá do foťáku info o cloně. Ale neměl jsem možnost otestovat.
  • 0

#9 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 12 září 2009 - 17:33:40

Můžu potvrdit, že EOS 30 s objektivy se závitem M 42 neměří, ale EOS 500N ano. Mám je oba a používám.
  • 0

#10 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 září 2009 - 19:26:25

ano to je ono, před M 42 jsem měl objektiv Canon 50/1,8 a expozice byla v normě. ten 50mm už nemám, s nákupem objektivů M 42 jsem ho prodal na aukru. To co tu píšete bude přesně ono. Díky. Pokud bude stačit ta korekce, bude to v pohodě jinak mám expozimetr sekonic l 358.
  • 0

#11 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 12 září 2009 - 21:46:28

Nerad jsem za rejpala, ale co Tě vedlo k prodeji tak pohodovýho skla jako je EF 1,8/50? Takovej milej objektiv....
  • 0

#12 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 září 2009 - 00:09:05

Kdyz jsem tvrdil ze Nikon musi pro korektni mereni znat minimalni clonu a o kolik je zacloneno tak si vsichni delali srandu :) Nikoni komunikacni protokol jsem studoval dost dlouho a tohle je duvod proc Nikon tela nemeri bez tohoto udaje.

Ono bez objektivu meri kde co, ale ve spouste pripadu podle plotu - nekdy to vyjde spravne, nekdy ne, pokazde jinak. Zalezi na podminkach.

1. Ano, je to normalni - Sony Alpha 100 treba meri podobne nepresne. A lisi se to podle objektivu.

2. Neni to zavada, tim padem nelze nijak "opravit" - Canon nikdy nesliboval ze to bude fungovat korektne. Chce to pouzit skla od Canonu nebo aspon s cipem a korekce.
  • 0

#13 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 13 září 2009 - 08:57:48

Nerad jsem za rejpala, ale co Tě vedlo k prodeji tak pohodovýho skla jako je EF 1,8/50? Takovej milej objektiv....

Také ho mám a mám ho moc rád. :)
  • 0

#14 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 září 2009 - 16:42:26

Nerad jsem za rejpala, ale co Tě vedlo k prodeji tak pohodovýho skla jako je EF 1,8/50? Takovej milej objektiv....

Také ho mám a mám ho moc rád. :)


spíš než že by mi vadilo sklo je to že je z plastu (možná ostřící kroužek, šel moc moc lehce), a ty M 42 jsou tak krásně kovový
  • 0

#15 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 září 2009 - 06:12:54

Jak už bylo řečeno, ono to většinou měří podle plotu. EOS50 (obě verze) měří správně. První to začal dělat EOS30, digitály měly podobný problém. Ale údajně to řeší sw. Ale redukce s chipem by to měla řešit.

Jinak EF50/1.8 jsem měl, je to na mě moc plastový a blbě se mi ručně ostří. Opticky je fajn, ikdyž Zeiss50/1.8 je mi příjemnější.
  • 0

#16 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 14 září 2009 - 06:59:07

Mě zas na 400D ukazuje expozimetr o 2EV víc než má a to ze všema M42.dělá to pouze za ostřejšího světla,když fotím třeba v domě,kde je světla málo,tak to skoro sedí.
Ale udělal jsem pokus pujčil jsem redukci(bez čipu) i z objektivem kámošovi ať udělá pár fotek na EOS33 bez korekce expozice a vyšli dobře.
Jednoduše řečeno se stejnou redukcí a stejným objektivem měřila EOS33 dobře a EOS400D(šrot plastový,krabica na pixely,hnus)špatně.Fotili jsme stejnou scénu.
Nastavil jsem na 400D to,co naměřil EOS33 a bylo to dobré :-) .
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních