Přejít na obsah


Fotka

Sigma EF-500 DG ST a radiovy odpalovac PT-04 TM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 sevava

sevava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 září 2009 - 20:37:27

zdravim vsechny...potreboval bych prosim radu...poridil jsem radiovy odpalovac PT-04 TM a nejak mi nejde odpalit blesk Sigma...signal funguje jen to odpaleni ne....nevite kde je problem....vsude na netu co jsem hledal pisi,ze kompatibilita je s timto bleskem,takze by to melo fungovat,ale proste nejde to :wink: ....predem dekuji za odpoved
  • 0

#2 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 22 září 2009 - 20:55:38

Zkoušel jsi propojit blesk s odpalovačem pomocí káblíku (nevím, jestli PT04 PC konektor má)? U čínských odpalovačů to bývá větší jistota :wink:
  • 0

#3 sevava

sevava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 září 2009 - 05:43:01

kablik mam PT-04 konektor taky ma,ale blesk konektor nema
  • 0

#4 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 září 2009 - 07:21:20

S tím jsem si taky užil, i když to nebyl právě ten samý blesk ani odpalovač. Základní poznatky jsou:
- Polarita hraje roli. Zkus překřížit vodiče.
- Blesky jsou velmi, ale VELMI citlivé na svod (vnitřní odpor odpalovače v nesepnutém stavu). Odpalovač většinou vyhovuje, ale stačí nevhodný kablík nebo konektor nebo pájení a blesk nejde odpálit, ani ručně. Zkus jiný spoj mezi odpalovačem a bleskem. Zkus odpálit blesk s připojeným kablíkem ale bez odpalovače, zkratováním konektoru který patří do odpalovače.
  • 0

#5 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 září 2009 - 07:26:38

Včíl jsem si vzpomněl, že mi na tom jakýsi blesk nefungoval, protože patice na odpalovači je celokovová a zkratovala ostatní kontakty na blesku (TTL atd.) a nešel dopálit. Vyřešil jsem to přelepením kovové patky izolačkou na místech, kromě středového kontaktu, pak už to šlo :wink:
  • 0

#6 sevava

sevava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 září 2009 - 08:34:49

no tak to dopadlo tak,ze prodejce me posle jeste dva druhy odpalovacu naa otestovani a pokud nebude fungovat ani jedem vrati mi penize:) Ladˇo s tim prelepenim to vyzkousim...vsem zatim dekuji
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních