Přejít na obsah


Fotka

Push na VF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

Anketa: Push na VF? (6 uživatel(ů) vložilo hlas)

Push na VF?

  1. pouze kombinací materiál / vývojka (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. občas pushuji úpravou expozice a vyvoláním (1 hlasy [100.00%])

    Procento hlasů: 100.00%

  3. nikdy, je to neefektivní (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  4. nikdy, je to neetické (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 29 září 2009 - 20:02:25

Zdravím,

omlouvám se za takovou hanebnou otázku, ale pushujete někdy na VF? Ano ano, já vím, push není push ale kontrastění... Ale, potřebujete-li "rychlejší" film, sáhnete k změně expozice s úpravou doby volání? Případně používáte vhodnou kombinaci film / vývojka, chcete-li dosáhnou jíné než nominální (či zónově přověřené) citlivosti?

momentálně totiž fotografuji pouze na fomu 100 a z hlediska dostupnosti materiálu to asi nic jinýho hned tak nebude.
  • 0

#2 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 září 2009 - 20:35:57

nepoužívám to, ale zkus RAFku - viz jeden z článků našeho ctěného brenčáka
Zkoušela jsem ji na svitek a relativní použitelnost se mi zdála okolo ISO 600, resp. foma 100 exponovaná na ISO 600
  • 0

#3 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 29 září 2009 - 21:25:54

Ovšem, pušovat v pravém slova smyslu jde jen vývojkou. Je mnoho negativních vývojek co zvedají citlivost. "Ostré vody" tak o 1EV. Některé dvoulázňovky až o 2EV. RAFka (bez přidaného siřičitanu) s přehledem 3EV. S VF negativem s ní můžeš jet i o dost víc... Záleží to na námětu a tvém záměru.
  • 0

#4 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 29 září 2009 - 21:33:59

jj, díky

uvažuju tak, když mám v záběru nějaké lidstvo či člověka. občas by se 1-2 EV hodilo. je neuvěřitelné, kolik situací je tak něja mezních :)

jsem se bál, aby to nebylo proti nějakému předpisu
  • 0

#5 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 září 2009 - 09:14:32

Ovšem, pušovat v pravém slova smyslu jde jen vývojkou. Je mnoho negativních vývojek co zvedají citlivost. "Ostré vody" tak o 1EV. Některé dvoulázňovky až o 2EV. RAFka (bez přidaného siřičitanu) s přehledem 3EV. S VF negativem s ní můžeš jet i o dost víc... Záleží to na námětu a tvém záměru.


ja mam presne opacny problem, potreboval bych pull, alespon tak o 2EV :D
ta 100ka je na klobouckovani a clone 3.75 strasne citliva :))
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 září 2009 - 09:41:10

Ovšem, pušovat v pravém slova smyslu jde jen vývojkou. Je mnoho negativních vývojek co zvedají citlivost. "Ostré vody" tak o 1EV. Některé dvoulázňovky až o 2EV. RAFka (bez přidaného siřičitanu) s přehledem 3EV. S VF negativem s ní můžeš jet i o dost víc... Záleží to na námětu a tvém záměru.


ja mam presne opacny problem, potreboval bych pull, alespon tak o 2EV :D
ta 100ka je na klobouckovani a clone 3.75 strasne citliva :))

A tak co zkusit nějakou vývojku málo využívající citlivost? Někde to už proběhlo, nebo se to dá najít v článcích od Bzenčáka. Tuším, že to jsou ty pravé jemnozrnné.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 září 2009 - 09:41:37

Ovšem, pušovat v pravém slova smyslu jde jen vývojkou. Je mnoho negativních vývojek co zvedají citlivost. "Ostré vody" tak o 1EV. Některé dvoulázňovky až o 2EV. RAFka (bez přidaného siřičitanu) s přehledem 3EV. S VF negativem s ní můžeš jet i o dost víc... Záleží to na námětu a tvém záměru.


ja mam presne opacny problem, potreboval bych pull, alespon tak o 2EV :lol:
ta 100ka je na klobouckovani a clone 3.75 strasne citliva :))


Co filtr :D
  • 0

#8 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 září 2009 - 10:01:21

Ovšem, pušovat v pravém slova smyslu jde jen vývojkou. Je mnoho negativních vývojek co zvedají citlivost. "Ostré vody" tak o 1EV. Některé dvoulázňovky až o 2EV. RAFka (bez přidaného siřičitanu) s přehledem 3EV. S VF negativem s ní můžeš jet i o dost víc... Záleží to na námětu a tvém záměru.


ja mam presne opacny problem, potreboval bych pull, alespon tak o 2EV :lol:
ta 100ka je na klobouckovani a clone 3.75 strasne citliva :))


Co filtr :D


Jo to je to nejjednodussi reseni - uz se na nem pracuje, vzhledem k tomu ze to sklo nema filtrovy zavit, tak je to trosku slozitejsi, ale uz je skoro hotovo
  • 0

#9 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 září 2009 - 19:03:00

Kamile, najdi si nějakou jemnozrnou metolovku. Baští světlo jako ďas. Zkus např. Microdol X (FX5b by mělo být něco podobného s větší ostrostí)

http://www.kodak.com...s/faq0034.shtml
  • 0

#10 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 září 2009 - 19:14:09

U VF mám většinou mrvé (statické) záběry, takže nedělám brigule. Je jedno jestli exponuji 1/15 nebo nebo vteřiny. Jednou jsem zkoušel prortréty a ze 400 jsem jel na 800. Na fotce nějaký push nebyl poznat. Přeci to zvětšení je znát 8-O
Na druhou stranu 100ASA házet někam hodně nahoru bych nedělal ani u VF. To bych si radši vzal nějaký svitkový stroj a založil dostupnější (levnější) film potřebné citliosti.

Ono jak někdo psal záleží na námětu, ale jestli má být zrnité s malou škálou není lepší vzít kino?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních