Přejít na obsah


Fotka

Skenování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

Anketa: Skenujete? (52 uživatel(ů) vložilo hlas)

Skenujete?

  1. Ano (25 hlasy [89.29%])

    Procento hlasů: 89.29%

  2. Ne (3 hlasy [10.71%])

    Procento hlasů: 10.71%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 3 říjen 2009 - 08:46:13

Fórum pro výměnu názorů, rad a výsledky skenů, které vám vylezly z vašich strojů...
  • 0

#2 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 3 říjen 2009 - 08:50:21

Mám CanoScan 8800F a fotila jsem na 4,5x6 cm, běžně si skenuji 6x6, ale teď nastal problém, nemůžu dosáhnout toho, aby mi to naskenovalo tento formát.
To si budu muset každé políčko odstřihnout, aby mi to ta moje mašinka naskenovala? Nevíte, jak na to, abych nemusela stříhat?
  • 0

#3 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 3 říjen 2009 - 09:00:45

A přes jaký softwér to skenuješ? U toho obyčejného ScanGear je to otázka resetování nastavení (např v pokročilém režimu zvolit "výchozí" nastavení) - tedy pokud jde o nějakou nemožnost ručně vybrat oblast skenování ...
  • 0

#4 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 3 říjen 2009 - 09:09:57

A přes jaký softwér to skenuješ? U toho obyčejného ScanGear je to otázka resetování nastavení (např v pokročilém režimu zvolit "výchozí" nastavení) - tedy pokud jde o nějakou nemožnost ručně vybrat oblast skenování ...


Skenuji přes Adobe Photoshop, žádné nastavení jsem tam nenašla, už jsem proťukala snad vše...
  • 0

#5 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 říjen 2009 - 09:17:04

U toho základního prográmku je vlevo nahoře tlačítko pro vlastní výběr výřezů - tím se to srovná.
Ale doporučuju prohrabat krabici od skeneru - někde je tam přiložená placka s programem Silverfast. Ovládání není dokonalé, v některých věcech je přímo imbecilní, ale za týden si člověk zvykne a začne to být fajn. Na domácí skenování člověk víc nepotřebuje.
  • 0

#6 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 3 říjen 2009 - 09:21:04

Paradni masinka ale jedine silver fast !
  • 0

#7 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 3 říjen 2009 - 09:41:55

U toho základního prográmku je vlevo nahoře tlačítko pro vlastní výběr výřezů - tím se to srovná.
Ale doporučuju prohrabat krabici od skeneru - někde je tam přiložená placka s programem Silverfast. Ovládání není dokonalé, v některých věcech je přímo imbecilní, ale za týden si člověk zvykne a začne to být fajn. Na domácí skenování člověk víc nepotřebuje.


No..., vůbec se nechytám:)
  • 0

#8 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 3 říjen 2009 - 09:56:11

Jo placka, jako CD, už jsem ho našla, nainstalovala, ale chce to sériové číslo...??? Takže asi demo, co:)
  • 0

#9 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 říjen 2009 - 09:59:40

CD je v papírovém obalu a ne jednom jeho okraji je nálepka s číslem - to je ono.
  • 0

#10 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 3 říjen 2009 - 10:03:06

CD je v papírovém obalu a ne jednom jeho okraji je nálepka s číslem - to je ono.


Tak na obalu žádná nálepka není a to ani přímo na CD :-(
  • 0

#11 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 říjen 2009 - 10:11:21

CD je v papírovém obalu a ne jednom jeho okraji je nálepka s číslem - to je ono.


Tak na obalu žádná nálepka není a to ani přímo na CD :-(


Je to fakt ten původní papírovej obal, nebo to nějakej chytrák přestěhoval a zbytek vyhodil?
  • 0

#12 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 3 říjen 2009 - 10:13:40

Mam ten obal v ruce a dole v rohu je napsano

LaserSoft SilverFast SE a pod tim seriove cislo
  • 0

#13 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 3 říjen 2009 - 10:17:58

me osobne se v silverfastu nepodarilo ani prehodit aby scanoval filmove hlavy a ne z desky. V cem je o tolik lepsi, nez scangear?
  • 0

#14 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 říjen 2009 - 10:26:43

me osobne se v silverfastu nepodarilo ani prehodit aby scanoval filmove hlavy a ne z desky. V cem je o tolik lepsi, nez scangear?


Pěkně udělané dávkové skenování s výstupem v nekomprimovaném TIFFu v 16 bitech na kanál, pokud nechci, tak mi neprasí foto žádným postprocessingem (i kdyzž u Scangearu všechno vypnu, tak je s tím něco špatně), dobře likviduje bordel/škrábance na filmu (perfektní, když si někdo známý chce něco zachránit z diáků, které ležely 20 let v bordelu v šupleti), ... Celkově to má všechny funkce, které potřebuju ke štěstí (a pár navíc), nasnaží se myslet za mě a dělá jenom to, o co si řeknu - značka ideál.

Ale teď už to stejně používám jenom místo kontaktů pro výběr toho, co budu zvětšovat a k plácání fotek z hospody na net.
  • 0

#15 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 3 říjen 2009 - 10:31:36

me teda nepripada, ze by mi scangear nejak kazil fotky :( Ale rad zkusim neco jineho. Jen mi prosim porad, jak mam nastavit, aby mi to bralo jen negativni hlavu a ne desku. Diky :)
  • 0

#16 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 3 říjen 2009 - 10:33:23

musíš jako předlohu zvolit "Transparency", tím bude skenovat jen prosvětlenou část desky, tj. místo, kde se usazuje rámeček s negativem ...
  • 0

#17 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 3 říjen 2009 - 10:37:54

Tak lidičky, tak ta trubka jsem byla asi já... Jsem si před asi rokem, když jsme ho instalovala přehodila CéDka, takže už mi fachá, teď jste mi poradili i se stejným problémem jako měl Koca. Díy kluci, jste moc hodní... :(
  • 0

#18 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 3 říjen 2009 - 11:29:31

Díy kluci, jste moc hodní... :(


My víme :))))))
  • 0

#19 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 3 říjen 2009 - 12:47:24

jo, to fakt funguje, dekuji :( Ale mam dalsi problem. Proc mi to scanuje cely pas a ne jednotlive snimky? Delam neco blbe, nebo je to "funkce"? :)
  • 0

#20 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 3 říjen 2009 - 12:53:41

uz vim, nesmejte se :( (samozrejme to bylo mezi klavesnici a zidli :))
  • 0

#21 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 3 říjen 2009 - 16:20:31

tak me to stejne nepresvedcilo. SF scanuje dost chaoticky. Kdyz vemu treba v uvahu, ze delam na PANy, ktere ve vyberu filmu nejsou, tak v podstate nemuzu dosahnout poradnych vysledku. Ale svitek to nascanovalo moc pekne. Ale to ovaldani je desne neohrabane. Vyhovuje mi nastavit scanovani celeho drzaku a jit od pocitace s vedomim, ze mi to nascanuje vsecko a po jednotlivych polickach. Tady ten rucni posuv vyrezu se mi vubec nelibi.

Nebo treba velikost. Se scangearem mam na 2400 dpi rozmer svitku cca 5200 px. U SF mam na 2400 velikost 1800px... na 5400 se dostanu na 3000px a na 9600dpi se dostanu neco pres 7000px, coz uz je mi k nicemu. Nicmene to vyzkousim na dnesnim svitku a kinu a uvidime :(

A kdybyste nasli chybu v mem postupu, nevahejte me opravit :)
  • 0

#22 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 3 říjen 2009 - 18:38:55

mno ja nevim ale mi se zda prave lepsi nez ten obycejny
  • 0

#23 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 říjen 2009 - 19:00:56

tak me to stejne nepresvedcilo. SF scanuje dost chaoticky. Kdyz vemu treba v uvahu, ze delam na PANy, ktere ve vyberu filmu nejsou, tak v podstate nemuzu dosahnout poradnych vysledku. Ale svitek to nascanovalo moc pekne. Ale to ovaldani je desne neohrabane. Vyhovuje mi nastavit scanovani celeho drzaku a jit od pocitace s vedomim, ze mi to nascanuje vsecko a po jednotlivych polickach. Tady ten rucni posuv vyrezu se mi vubec nelibi.


Ono tam těch výřezů jde nastavit několik, nad volbou typu skenu (transparency/...) se nastaví "Batch scan" a už to jede víceméně samostatně - po zmáčknutí tlačítka "Scan" se jenom zadá cesta a typ souboru.
Neznámé filmy se dají vždycky ošulit - ono se najde nějaké nastavení, které háže super výsledky.

Ale je pravda, že to ovládání je zhovadilé.
  • 0

#24 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 říjen 2009 - 21:01:23

Já mám Canon CanoScan 9950 F můžu zodpovědně prohlásit, že Scan Gear je na h...o. Skenuji již téměř tři roky.
Prostudujde si následující školení na SilverFast zde :

http://www.grafika.c...e-dil2-tut.html

Někdy je ale cesta k dobrému scanu dost složitá, nenechte se odradit a neustále zkoušejte !!!
  • 0

#25 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 3 říjen 2009 - 21:24:30

Sotvér... Já mám Epson Perfection V500 a taky jsem měl chvílemi problém že se to kouslo, vyhodilo chybovou hlášku a nechtělo to nic dělat. Pak jsem přišel na to že na okraji skla směrem k pantům jsou dvě nenápadná čidla která hlídají aby dokument nepřesahoval. Když jsem měl svitek vysunutý z rámečku přes ty čidla tak to dělalo bordel. Stačí otočit. Bude to sice skenovat vzhůru nohama ale to se pak otočí softově.
  • 0

#26 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 3 říjen 2009 - 22:04:39

diky za rady i odkaz :( Ted s tim scanuju kino (PAN 400 na nastaveni HP5+ kino) a funguje to docela hezky, tak se porozhlidnu po nejakem usnadneni. Na druhou stranu to je film ze zorkije, ktery ma - aspon ten muj - dost divne vedeni a film jde sejdrem. Tak mi ani tak moc nevadi hybat tim rameckem rucne presne tam, kam chci. Mozna opravdu prijdu tomuto softiku na chut :)
  • 0

#27 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 3 říjen 2009 - 22:05:56

jo ale abych nezapomel. Proc mam ze silverfastu mensi fotky pri vyssim nastavenem rozliseni, nez ze scangearu?
  • 0

#28 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 říjen 2009 - 22:16:05

jo ale abych nezapomel. Proc mam ze silverfastu mensi fotky pri vyssim nastavenem rozliseni, nez ze scangearu?


Protože Scangear to ukládá i s chlupama, zatímco Silverfast používá u TIFFu nějakou bezstrátovou kompresi.
  • 0

#29 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 3 říjen 2009 - 23:07:54

nene, nerozumis mi :( U scan gearu mam pri nastaveni 2400dpi velikost stredoformatoveho policka neco malo pres 5000px na kazde strane. U SF dosahuju na 5400dpi velikosti neco pres 3000px na kazde strane a az pri nejvyssim, tj. 9600dpi to jde pres 7000px (coz uz je zase moc). Tak nechapu, jakto, ze scan gear je schopny udelat vetsi fotku a SF ne :)
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 říjen 2009 - 06:41:29

nene, nerozumis mi :( U scan gearu mam pri nastaveni 2400dpi velikost stredoformatoveho policka neco malo pres 5000px na kazde strane. U SF dosahuju na 5400dpi velikosti neco pres 3000px na kazde strane a az pri nejvyssim, tj. 9600dpi to jde pres 7000px (coz uz je zase moc). Tak nechapu, jakto, ze scan gear je schopny udelat vetsi fotku a SF ne :)


Protoze SF dela v realnem rozliseni kdezto SG prepocitava, na trhu zatim neni skener ktery by mel rozliseni 9600dpi
  • 0

#31 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 4 říjen 2009 - 09:35:15

V anketě chybí možnost "Ne, ale rád bych" :( - můj případ. Nepočítám skenování v minilabu. Skeny bych si už raději dělal sám.
  • 0

#32 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 4 říjen 2009 - 11:03:51

Protoze SF dela v realnem rozliseni kdezto SG prepocitava, na trhu zatim neni skener ktery by mel rozliseni 9600dpi


Aha, takze je pro kvalitu lepsi pouzivat SF. Beru na vedomi, dekuji :(
  • 0

#33 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 4 březen 2012 - 11:22:50

Ahoj, používáte někdo skener minolta dual scan III pod windows 7?
na netu jsem o tom přečetl spoustu, minolta přestala tenhle skener podporovat a poslední kompatibilní systém pro ovladač přímo od minolty je windows XP.
taky jsem se dočetl, že vuescan to umí, proto se chci zeptat, jestli máte někdo konkrétní zkušenost s vuescanem a tímhle skenerem pod 64-bit windows 7.
díky, jakub
  • 0

#34 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 březen 2012 - 08:07:39

Ahoj, používáte někdo skener minolta dual scan III pod windows 7?
na netu jsem o tom přečetl spoustu, minolta přestala tenhle skener podporovat a poslední kompatibilní systém pro ovladač přímo od minolty je windows XP.
taky jsem se dočetl, že vuescan to umí, proto se chci zeptat, jestli máte někdo konkrétní zkušenost s vuescanem a tímhle skenerem pod 64-bit windows 7.
díky, jakub


S tímhle skenerem konkrétně ne, ale měl jsem stejný problém s CanoScan 4400F, tak jsem pořídil VueScan a šlape to. Minolta Dual Scan III je uveden v seznamu skenerů, tak by to mělo jet.
  • 0

#35 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 6 březen 2012 - 15:35:26


Ahoj, používáte někdo skener minolta dual scan III pod windows 7?
na netu jsem o tom přečetl spoustu, minolta přestala tenhle skener podporovat a poslední kompatibilní systém pro ovladač přímo od minolty je windows XP.
taky jsem se dočetl, že vuescan to umí, proto se chci zeptat, jestli máte někdo konkrétní zkušenost s vuescanem a tímhle skenerem pod 64-bit windows 7.
díky, jakub


S tímhle skenerem konkrétně ne, ale měl jsem stejný problém s CanoScan 4400F, tak jsem pořídil VueScan a šlape to. Minolta Dual Scan III je uveden v seznamu skenerů, tak by to mělo jet.


Čtu že máš CanoScan 4400F, máš nějaké řešení jak ho přemluvit, aby skenoval větší pole? Ta podsvícená plocha je větší než ta plocha co scaner scanuje. Chci na něm scanovat i se sprocket holes!!
  • 0

#36 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 6 březen 2012 - 16:45:57

Čtu že máš CanoScan 4400F, máš nějaké řešení jak ho přemluvit, aby skenoval větší pole? Ta podsvícená plocha je větší než ta plocha co scaner scanuje. Chci na něm scanovat i se sprocket holes!!


a co takhle si nastavit skenování svitku a udělat ořez na potřebnou velikost?
  • 0

#37 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 6 březen 2012 - 18:05:09


Čtu že máš CanoScan 4400F, máš nějaké řešení jak ho přemluvit, aby skenoval větší pole? Ta podsvícená plocha je větší než ta plocha co scaner scanuje. Chci na něm scanovat i se sprocket holes!!


a co takhle si nastavit skenování svitku a udělat ořez na potřebnou velikost?


Problém je v tom, že skener je od výroby nastaven pouze na šířku kinofilmového políčka, a nastavení na svitek neexistuje protože to je scanner pouze na kino.
  • 0

#38 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 6 březen 2012 - 18:16:36


S tímhle skenerem konkrétně ne, ale měl jsem stejný problém s CanoScan 4400F, tak jsem pořídil VueScan a šlape to. Minolta Dual Scan III je uveden v seznamu skenerů, tak by to mělo jet.


Čtu že máš CanoScan 4400F, máš nějaké řešení jak ho přemluvit, aby skenoval větší pole? Ta podsvícená plocha je větší než ta plocha co scaner scanuje. Chci na něm scanovat i se sprocket holes!!

Pokud to prosvicované pole je pro svitek dostatečné, tak řešení máš v řádce nahoře - "tak jsem pořídil VueScan a šlape to"
  • 0

#39 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 6 březen 2012 - 18:18:20

Jen nepoužiješ žádné ty nástavce a držáky filmu, ten položíš na sklo pod to osvícené pole.
  • 0

#40 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 6 březen 2012 - 19:26:32

Jen nepoužiješ žádné ty nástavce a držáky filmu, ten položíš na sklo pod to osvícené pole.

No pole neni velké na svitek, ale je dost velké na kino i se sprocketholes. VueScan i Silverfast s tim nic neudělají, zkoušel jsem to, ale prostě to je tam nějak nastavené z výroby aby scanovalo jen na výšku filmu. Zkoušel jsem bez nástavců i s Lomography DigitaLiza a nic nic....
  • 0

#41 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 6 březen 2012 - 23:49:39

... kino i se sprocketholes...

Prosím tě, proč sem taháš tyhle anglikanismy, když už se běžně v češtině používá výraz perforace?
  • 0

#42 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 7 březen 2012 - 00:38:42


Jen nepoužiješ žádné ty nástavce a držáky filmu, ten položíš na sklo pod to osvícené pole.

No pole neni velké na svitek, ale je dost velké na kino i se sprocketholes. VueScan i Silverfast s tim nic neudělají, zkoušel jsem to, ale prostě to je tam nějak nastavené z výroby aby scanovalo jen na výšku filmu. Zkoušel jsem bez nástavců i s Lomography DigitaLiza a nic nic....

Tak to už nezbývá, než-li se rozhodnout zda :
1/ fotit jen na kinofilm nebo
2/ pořídit si jiný skener nebo
3/ na větší formáty si dělat kontakty, jde to rychle a můžeš to pak s úspěchem skenovat jako fotku, výsledek je, řekl bych, lepší než sken negativu nebo
4/ zda nezvolíš ještě jinou variantu, třeba má někdo ještě něco pod rukávem ... :) :)
  • 0

#43 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 7 březen 2012 - 09:18:44

3/ na větší formáty si dělat kontakty, jde to rychle a můžeš to pak s úspěchem skenovat jako fotku, výsledek je, řekl bych, lepší než sken negativu nebo

LuzJi,ja mám opačné skúsenosti,najprv som skenoval len negatívy,keď som začal vyvoávať foto myslel som si že bude situácia lepšia,ano ale len čo sa týka rozlíšenia z foto nemôžem dostať správnu tonalitu,hlavne vo svetlách,prečo neviem.
  • 0

#44 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 březen 2012 - 11:52:05

Já chuděra ani skener nevlastním. Pouze v práci mohu oskenit a ten má zase zadělané sklo i zvnitřku. Už jsem ho i rozebral, ale nevím jak odlepit to sklo od teho platového deklu. A s ním to pořádně nevyčistím. Vždycky už to vypadá dobře, ale jak zhasnu a rozsvítí se to šikmé světýlko pod sklem, už si motám smyčku.
  • 0

#45 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 24 srpen 2012 - 13:06:38

zdravím mám problém s vuescanem - scaner bliká jako busy, vydává zvuky scanování ale ve vuescanu pořád dokola odbíhají procenta - nechal jsem to proběhnout asi 6x a bez výsledku. scaner mám benq scanwit 2470s připojený přez SCSI kartu ACARD AEC6710D díky za rady
  • 0

#46 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 27 srpen 2012 - 14:48:39

zdravím mám problém s vuescanem - scaner bliká jako busy, vydává zvuky scanování ale ve vuescanu pořád dokola odbíhají procenta - nechal jsem to proběhnout asi 6x a bez výsledku. scaner mám benq scanwit 2470s připojený přez SCSI kartu ACARD AEC6710D díky za rady

A zkoušel jsi už všechny oblíbený woknařský fígle? Vystoupit a zase nastoupit (restart scannneru i compu), případně re-install softu?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních