Přejít na obsah


Fotka

Toto umí Acros + DS-12 stock


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 12 říjen 2009 - 19:27:30

První obrázek je sken ze zvětšeniny 18x24 z téměř celého políčka negativu:
http://cms.bichler.w...cfb/puvodni.jpg

Druhý obrázek je výřez ze zvětšeniny cca 65x45 cm (sken z 18x24):
http://cms.bichler.w...d5963/vyrez.jpg
  • 0

#2 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 12 říjen 2009 - 19:37:28

Pokud si nezmenšíte druhý obrázek (druhý odkaz = výřez), jedná se o zhruba 180ti násobné zvětšení.
  • 0

#3 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 12 říjen 2009 - 20:17:45

Ani bych to nezmenšoval, pěkná grafika.
Hezká potvůrka ta DS-12, velmi jemné, ale ostré zrno.

Zatím zůstávám u svého, ale zajímavé. Díky za informaci.
  • 0

#4 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 12 říjen 2009 - 20:30:44

Abych si ještě "přisolil": fotografováno Konicou Hexar AF, objektiv 35/2 (zlé jazyky tvrdí, že jde o "okopírovaný" Summicron 35/2), samozřejmě ze stativu.
Když srovnám - pak Summicron 50/2 ani Elmar 24/3.8 takovýto "optický výkon" nemají !!!
Zvětšováno na ADOX MCP lesk.
  • 0

#5 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 13 říjen 2009 - 12:51:48

Trochu odbočím od tématu.Nedávno jsem byl s kamarádem fotit.Nafotil kino across a dal to vyvolat do labu.Dopadlo to tak,že když pominu ten bordel na negativu a občasné proužky přes celou fotku měl tam zrno jako by fotil na ISO 400.Nevím jak to dokázali.
  • 0

#6 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 13 říjen 2009 - 21:42:04

Vypadá to přímo úžasně!! Ja snáší podexpozici - dá se trochu exponovat i míň? Neno přímo pushovat? Jsou nějaké zkušenosti??
  • 0

#7 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 14 říjen 2009 - 13:10:00

Trochu odbočím od tématu.Nedávno jsem byl s kamarádem fotit.Nafotil kino across a dal to vyvolat do labu.Dopadlo to tak,že když pominu ten bordel na negativu a občasné proužky přes celou fotku měl tam zrno jako by fotil na ISO 400.Nevím jak to dokázali.


to je dost zvláštní. Acros je nejjemnozrnější negativ na našem trhu. Má rozlišení 300 řádků/mm to je 3x jemnější obraz než u FP4 . Možná jestli v labech volají všechny filmy najednou (jako že asi jo) tak to házej do vyrovnávacích vývojek který obsahujou uplně bůh ví co. Prostě totální univerzální sajrajt.
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 říjen 2009 - 13:56:44

Zrno jsi kontroloval na negativu, nebo na scanu? Dnešní laby totiž ty fotky proženou vylepšovacím sw, který často z filmové fotky udělá přesně toto...
  • 0

#9 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 říjen 2009 - 15:03:55

Acros je nejjemnozrnější negativ na našem trhu. Má rozlišení 300 řádků/mm to je 3x jemnější obraz než u FP4 .

To obojí je docela odvážné tvrzení:roll: Adox dělá film co má 800 čar na mm. A co vím, Fuji udává u Acrosu "až 200 čar na mm". Ale film je to fajný, o tom žádná. Nejhezčí je ale v Majkrofenu.
  • 0

#10 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 14 říjen 2009 - 17:26:43

ten film dělá SPUR.... je to SPUR Orthopan UR - ISO 20/14°, 800 lp/mm při kontrastu 1000:1
a taky ta firma vyrábí SPUR DSX - ISO 64/19°, 600 lp/mm při kontrastu 1000:1
  • 0

#11 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 14 říjen 2009 - 18:12:36

Já to vím.Už na jiné 100vky nefotím.Negativ jsem neviděl,jen pozitivy a zrno jak kráva.Nevím jak to v tom labu dokázali.
Před chvilkou jsem vyšel z komory a dělal jsem 30x40 na max výtah zvětšováku a zrno nikde.By mě zajímalo v čem to ty laby máchají.
Ty záběry jsme tenkrát fotili společně,jenže on to dal do labu,já do rodinalu :cry:
  • 0

#12 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 14 říjen 2009 - 20:59:25

Teda kluci, tolik čárek, to dokonale vykreslí i supr chlupatou holku :cry:
  • 0

#13 yellowhammer

yellowhammer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2009 - 21:01:27

Acros je nejjemnozrnější negativ na našem trhu. Má rozlišení 300 řádků/mm to je 3x jemnější obraz než u FP4 .

To obojí je docela odvážné tvrzení:cry: Adox dělá film co má 800 čar na mm. A co vím, Fuji udává u Acrosu "až 200 čar na mm". Ale film je to fajný, o tom žádná. Nejhezčí je ale v Majkrofenu.


Souhlasím s tím Majkrofénem - Across máchám jej pouze v něm. Ale rád bych zkusil Rodinal... Na Acrossu se mi líbí rozsah - přijde mi dooost velkej (pouze pocit - moc jiných filmů sem zatím nevyvolal)
  • 0

#14 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 22 prosinec 2009 - 13:01:38

Nedalo mi to a zvětšil jsem stejný výřez z kinofilmového políčka (v odkazech zvětšeno na formát cca 4,5x6,5m) - asi 16x - na Adox MCP a Fomabrom Variant. Nemůžu si pomoci, tento motiv při této filtraci, v této vývojce, atd. atd. je významně hezčí na RC.
Baryt vypadá "zakalený".
P.S. Jestli mi příbuzný pomůže, šoupneme to zase někam, abyste se mohli podívat. Myslím, že to bude vidět i na monitoru.
  • 0

#15 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 23 prosinec 2009 - 10:18:41

Teda kluci, tolik čárek, to dokonale vykreslí i supr chlupatou holku :D


....to by mě ale zajímalo kolik tak asi by bylo optimální rozlišení, aby byl obraz věrný :?:
  • 0

#16 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 23 prosinec 2009 - 10:44:35

Mám obrázek z jednoho místa (plus minus dva metry), takový jakýsi polocelek "lesního zátiší". Jeden byl nafotografován těsně po západu slunce ("ideální" světelné podmínky), druhý za časného stmívání v husté "chodící" mlze, exponovaný cca 1/2 minuty. Oba Acros, oba vyvolány v Instant Mytolu 1+1.
Když jsem vyvolal film s mlžným snímkem, ani jsem jej nechtěl zvětšovat - byl "prostě hnusný". Nedalo mi to a teď je to jeden z mých nejoblíbenějších. Oproti "ideálnímu" obsahuje snad 10% informace (nic není ostré, vypadá to jako obrazy, na které je nanášena barva rozstřelováním balonků naplněných akrylem, atd.
Myslím si, že pro každý motiv, každý snímek, každé světlo je "nutné" - spíše vhodné - jiné rozlišení.
Aniž bych chtěl cokoliv rozpoutat, hyperostré snímky z digi + "doostřené" v počítači, se mi prostě nelíbí. (Líbí se m třeba u makra - taková žiletkovitě ostrá vážka... )
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních