Přejít na obsah


Fotka

Kamera pro planfilm 6,5x9


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 14 říjen 2009 - 07:33:44

Rád bych nějaký pěkný přístroj ve kterém by se daly popužívat plany 6x9. Nejde mi o různé adaptéry na všemožné moderní stroje. Spíš mám představu jednoduché, poměrně malé kamery s cenou v řádu jednotek tisíc. Zatím jsem nic vhodného nenašel, ačkoliv pevně věřím, že něco takového existovat musí. Budu rád za jakékoliv nasměrování.
  • 0

#2 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 říjen 2009 - 07:40:26

Záleží, co s tím chceš fotit. A jak to chceš fotit.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2009 - 07:42:00

Nejlevnější možnost je nějaká stará sklopka. Zeiss Ikon Ideal, Certotrop, Voigtlander Bergheil apod. Nabízí se často i s Tessary, Xenary. Cena od cca 800,- do 3000,- podle stavu a výbavy, zejména pozor na kazety, ne všechno pasuje. Většinou je možno použít i rollkazetu.
Pak jsou tu "moderní" stroje jako Mamiya Press, Graflex. Tam je cena vyšší.
Záleží, jaký výsledek od toho čekáš.
  • 0

#4 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 14 říjen 2009 - 08:04:20

Bylo by to na fotografování statických věcí, většinou různá zátiší. Technickou dokonalost není třeba moc řešit, spíš je důlezitý charakter. Výsledné fotografie bych zpracovával některou z historických technik.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2009 - 08:08:19

Tak v tom případě se poohlédni po některé z těch sklopek. Velikost složeného přístroje je doslova kapesní.
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 říjen 2009 - 08:12:04

Promiň, že ti začnu cpát něco jiného, než jsi se ptal. Zátiší? Chtělo by to něco s pohyby. Historický techniky? Chtělo by to větší negativ. Za sebe bych při důrazu na nízkou cenu navrhoval Magnolu 13x18.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2009 - 08:14:01

Promiň, že ti začnu cpát něco jiného, než jsi se ptal. Zátiší? Chtělo by to něco s pohyby. Historický techniky? Chtělo by to větší negativ. Za sebe bych při důrazu na nízkou cenu navrhoval Magnolu 13x18.

Napadlo mě to samé. :roll: Sice to splňuje původní zadání jen z hlediska ceny, ale na zamýšlené použití je to asi nejvhodnější.
  • 0

#8 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2009 - 08:50:50

Já se omlouvám, že se sem takto přifařím.
Sháním též nějaký přístroj na 6×9, ovšem jako klasickou jednookou zrcadlovku, podobně jako P-six.
Vyrábělo se, nebo snad něco podobného vyrábí.
Sklopku mám, tu zde řešit nechci.
Děkuji předem za odpověď.
  • 0

#9 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 14 říjen 2009 - 08:53:27

Pohyby, větší negativ .... to bych samozřejmě také všechno chtěl. Jenže, zvětšovák mám do 6x9 a vybavení pro negativ nad 4x5" už není "do kapsy". Historické (lépe řečeno alternativní) techniky bych volil ty, kterým postačí obraz nazvětšovaný na papír. Moje "potřeba" tohohle fotoaparátu vychází hlavně z toho, že plany 6x9 chci používat ještě k jinému účelu, takže bych to rád nějak skloubil dohromady.
Zatím jsem koukal na Ebay a Aukro a žádnou vhodnou kameru za slušnou cenu jsem nezahlédl :wink:
Ješte by snad přicházelo v úvahu něco na 9x12, ale žezání těch planů, to bude fuška :roll:
  • 0

#10 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 říjen 2009 - 08:56:33

Aha, já si pod historickými technikami představím spíše ty, které jsou založeny na kontaktní kopii, tudíž zvětšováku netřeba...
  • 0

#11 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 14 říjen 2009 - 08:58:24

Jasně, slovo historické jsem použil nesprávně, takže spíš ty alternativní ...
  • 0

#12 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 14 říjen 2009 - 09:18:40

Ještě bych doplnil voigtlander Vag (enry level), Avus (střední třída) a Bergheil (nejvyšší model). Dělaly se v mnoha formátech: 6x9, 9x12, 10x15 a myslím že i 13x18 (ne všechny ve všech formátech). doporučuju prohledat místní forum, někde jsem dával odkaz na přehled těhle přístrojů v němčině, včetně obrázků a základních parametrů. Upozorňuju, že tyhle stroje mají velmi omezenou možnost posunů (okolo 1cm na každou stranu) a náklony nemají vůbec!

Vladivostok: největší zrcadlovka, co vím, je FUji 680 GX - je na 6x8cm a je to hybrid mezi zrcadlovkou a velkoformátem (nabízí posuny a asi i náklony se všema objektivama). Pokud chceš tohle téma dál rozvádět, založ prosím nové vlákno.
  • 0

#13 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 14 říjen 2009 - 09:26:30

nlc: Přesně ze stejných důvodů jako ty (nechci pořizovat zvětšovák na víc než 6x9) plánuju už nějakou dobu Graflex. No a než ho koupím, tak se zatím cvičím s Voigtlanderem Avus, koupil jsem ho za 800,- s 9 kazetama (funkčníma), na rollku zatím čekám, naštěstí mám v zásobě nějaký vhodný plany.

Vladivostok: No to by mě taky zajímalo, já viděl naživo jen Mentor Compur Reflex(viz tady), jeden čas ho měli u Škody v průchodu ve vitríně za tuším šest tisíc (nejsem si moc jistej).Na té stránce v odkazu ale koukám jsou i jiný kousky, ale všechno to spadá spíš do kategorie sběratelských kousků.
  • 0

#14 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 říjen 2009 - 10:38:14

Ono se těžko porovnává, protože ty přístroje jsou podobné, ale z produkce Voigtländera, Zeisse a Certa(a dalších) bych šel po certotropu. Měl jsem v rukou celkem všechny ty bežné, prohlížel, porovnával, a řekl bych, že certotrop je z běžně dostupných takový nejdomyšlenější(a proto s ním rád fotografuji). Taková drobný příklad - u Avusu 6x9(větší jsem nezkoumal)nelze rozebrat rámek s matnicí. Co to znamená, když se rozbije, je myslím jasné. A takových věcí by se našlo víc, jen u toho certotropu nějak nenalézám. Snad jen naklánění čelůvky tomu chybí, ale to všem z našeho výběru...
  • 0

#15 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 říjen 2009 - 10:40:13

Zas jsem psal moc rachle - nelze rozebrat, protože je snýtovaný(tedy by šel, ale jsou s tím potíže). Co to znamená, když se matnice rozbije...
  • 0

#16 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 říjen 2009 - 11:47:38

Ještě mi furt v hlavě vrtají ty alternativní techniky. Můžu se zeptat, co plánuješ?
  • 0

#17 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 113 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 14 říjen 2009 - 11:54:19

Já by jsem měl praktický dotaz. Kde se dají sehnat filmy do kazet 6x9. Foma je přeci neřeže. ---Taky jsem se o tuto možnost zajímal a pak přešel na 9x12.
Jinak kazety zde mám 6x9 do ofocovacího zařízení do zvětšováku. Někde jsem viděl i foťák za použití tohoto kopírovacího zařízení a hlavy od zvětšováku ubastlenejplně funkční foťák. ( mohu věnovat i objektiv z Moskvy.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2009 - 12:04:25

Já by jsem měl praktický dotaz. Kde se dají sehnat filmy do kazet 6x9. Foma je přeci neřeže. ---Taky jsem se o tuto možnost zajímal a pak přešel na 9x12.

Fotoimpex.de, macodirect.de.
Ten objektiv z Moskvy by mě zajímal. Mohl bys mi poslat info soukromou zprávou nebo na mail? Díky.
  • 0

#19 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 14 říjen 2009 - 12:59:12

Zas jsem psal moc rachle - nelze rozebrat, protože je snýtovaný(tedy by šel, ale jsou s tím potíže). Co to znamená, když se matnice rozbije...


Tak matnice se u Voigtlanderů vysune bokem (kratší strana). Měl jsem ji vyndanou na čištění. (A píše se to i v návodech dostupných na netu, dokonce hned ze začátku). Jinak ten Avus byl opravdu jen příklad. Prostě kolem mě šel, byl pěknej a za celkem pěknou cenu. Jó nějaký to naklánění objektivu by se hodilo, nejen šoupání. Ale na to si časem koupím toho Graflexe. :roll: Problém je při rozbití spíš tloušťka skla - proto mám jeden celej rezervní zadek s matnicí. :wink:
  • 0

#20 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 říjen 2009 - 13:08:48

Já by jsem měl praktický dotaz. Kde se dají sehnat filmy do kazet 6x9. Foma je přeci neřeže. ---Taky jsem se o tuto možnost zajímal a pak přešel na 9x12.
Jinak kazety zde mám 6x9 do ofocovacího zařízení do zvětšováku. Někde jsem viděl i foťák za použití tohoto kopírovacího zařízení a hlavy od zvětšováku ubastlenejplně funkční foťák. ( mohu věnovat i objektiv z Moskvy.

také by mne ten objektiv zajímal...
  • 0

#21 MR

MR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationZpupná Lhota
Reputace: 284

Publikováno 14 říjen 2009 - 14:04:33

Já se omlouvám, že se sem takto přifařím.
Sháním též nějaký přístroj na 6×9, ovšem jako klasickou jednookou zrcadlovku, podobně jako P-six.
Vyrábělo se, nebo snad něco podobného vyrábí.
Sklopku mám, tu zde řešit nechci.
Děkuji předem za odpověď.


FUJICA FUJI GW690, nebo jiné typy s výměnnými objektivy
  • 0

#22 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 14 říjen 2009 - 18:16:58

Ono se těžko porovnává, protože ty přístroje jsou podobné, ale z produkce Voigtländera, Zeisse a Certa(a dalších) bych šel po certotropu. Měl jsem v rukou celkem všechny ty bežné, prohlížel, porovnával, a řekl bych, že certotrop je z běžně dostupných takový nejdomyšlenější(a proto s ním rád fotografuji). Taková drobný příklad - u Avusu 6x9(větší jsem nezkoumal)nelze rozebrat rámek s matnicí. Co to znamená, když se rozbije, je myslím jasné. A takových věcí by se našlo víc, jen u toho certotropu nějak nenalézám. Snad jen naklánění čelůvky tomu chybí, ale to všem z našeho výběru...


U Avusu 9x12 a jsem si na 99% jistý, že tomu tak bude i u jiných formátů, matnici samozřejmě vyměnil lze, poměrně jednoduše, i když je rámeček zanýtovaný. Voigtlandery jsou kvalitní aparáty a mají tu výhodu, že jich je dost, tudíž nejsou problémy s náhradními díly. Doporučuji koupit i s kazetami, ty sehnat už je větší problém.
  • 0

#23 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 říjen 2009 - 19:01:41

Ujasněte si prosím, zda tu budete mluvit o mašině na planfilm 6,5x9 nebo o mašinách na svitek 6x9. Jsou to až moc rozdílný stroje, tak aby se to tu nemíchalo, díky.
  • 0

#24 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 14 říjen 2009 - 21:36:59

Já se omlouvám, že se sem takto přifařím.
Sháním též nějaký přístroj na 6×9, ovšem jako klasickou jednookou zrcadlovku, podobně jako P-six.
Vyrábělo se, nebo snad něco podobného vyrábí.
Sklopku mám, tu zde řešit nechci.
Děkuji předem za odpověď.


Jednoočku na 6x9 ? teda kdyby jsi to nepronesl tak sebevědomě tak bych se ti smál ale v týhle situaci se mi hlavou honěj myšlenky typu "domácí kutil" nebo "extratuning". Ale teď vážně. Nemyslim že by něco takovýho existovalo a jestli ano tak to bude jedna z takových lahůtek která bude mít půl metráku a bude k sehnání jen u škody v halogenem nasvícený vitrýně za cenu rodinýho domu. Ovšem upřímně musím přitakat že něco takovýho bych taky rád vlastnil.
  • 0

#25 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 14 říjen 2009 - 22:21:08

Já se omlouvám, že se sem takto přifařím.
Sháním též nějaký přístroj na 6×9, ovšem jako klasickou jednookou zrcadlovku, podobně jako P-six.
Vyrábělo se, nebo snad něco podobného vyrábí.
Sklopku mám, tu zde řešit nechci.
Děkuji předem za odpověď.


Jednoočku na 6x9 ? teda kdyby jsi to nepronesl tak sebevědomě tak bych se ti smál ale v týhle situaci se mi hlavou honěj myšlenky typu "domácí kutil" nebo "extratuning". Ale teď vážně. Nemyslim že by něco takovýho existovalo a jestli ano tak to bude jedna z takových lahůtek která bude mít půl metráku a bude k sehnání jen u škody v halogenem nasvícený vitrýně za cenu rodinýho domu. Ovšem upřímně musím přitakat že něco takovýho bych taky rád vlastnil.


No .. když si to přeberu tak nejbližší stroj blížící se popsanému je Mamiya RB67 se zády 6x8cm (negativ 56x76 mm)... na druhou stranu bych tento bytelný kus železa nenazýval "klasickou" zrcadlovkou.
  • 0

#26 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 14 říjen 2009 - 22:30:19

a navíc je to na svitek...
  • 0

#27 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2009 - 23:19:57

Myslel jsem na svitek, proto jsem přirovnal k P-six.
Ta GW690 by se mi snad i líbila, i gdyž to není zrcadlovka, ale zase nemá možnost výměny objektivů. Nemá pro mě cenu investovat do Pentaxu 6×7, to se již blíží 6×6 a já teď kupuji P-six se skly, který je jako nový. Jinak bych o něm možná uvažoval.
No ale zde se hledala Camera na planfilm, tak budu na google hledat a nechám Vás zde oddávat se planům.
Díky za odpovědi.
  • 0

#28 MR

MR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationZpupná Lhota
Reputace: 284

Publikováno 15 říjen 2009 - 06:17:50

Včera mi GW 690 dorazila domů :cry:, tak jsem zvědavý, jak se projeví v praxi, je lehká, konstrukce jednoduchá, žádné baterie, plný manuál, a i cena byla podle mého únosná, no nekupte to :))

chtěl jsem 6x9, dobře ostřící, což snad ten dálkoměr bude, za přijatelnou cenu, byla k mání i s výměnnými objektivy, ale pro mě je tenhle typ výhodnější, nechci s sebou tahat zbytečnou výbavu, kterou využiju jen sporadicky
  • 0

#29 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 15 říjen 2009 - 07:34:23

Chlapi, díky, že se držíte tématu :cry:

Pro Pavla_P - hlavní technikou, kterou bych s tím chtěl dělat je požití selenu na negativ, v pozitivu pak klasický bromolejotisk.
  • 0

#30 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 říjen 2009 - 07:39:52

Na klasické 6x9 fotoaparáty si najděte jiné vlákno, či si ho založte, odted cokoliv mimo téma fotoaparát na 6,5x9 planfilm mažu. Díky za pochopení.
  • 0

#31 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 15 říjen 2009 - 07:52:07

[quote name="Bret3"][quote]Zas jsem psal moc rachle - nelze rozebrat, protože je snýtovaný(tedy by šel, ale jsou s tím potíže). Co to znamená, když se matnice rozbije...[/quote]

Tak matnice se u Voigtlanderů vysune bokem (kratší strana). Měl jsem ji vyndanou na čištění. (A píše se to i v návodech dostupných na netu, dokonce hned ze začátku). Jinak ten Avus byl opravdu jen příklad. Prostě kolem mě šel, byl pěknej a za celkem pěknou cenu. Jó nějaký to naklánění objektivu by se hodilo, nejen šoupání. Ale na to si časem koupím toho Graflexe. :lol: Problém je při rozbití spíš tloušťka skla - proto mám jeden celej rezervní zadek s matnicí. :)[/quote

Tak jsem zase za vola, doma se na to podívám. Stejně je ten certotrop ale lepší :D 8-O 8-) :lol:
  • 0

#32 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 15 říjen 2009 - 07:54:19

Jednoočku na 6x9 ? teda kdyby jsi to nepronesl tak sebevědomě tak bych se ti smál a....
.... Nemyslim že by něco takovýho existovalo a jestli ano tak to bude jedna z takových lahůtek která bude mít půl metráku a bude k sehnání jen u škody v halogenem nasvícený vitrýně za cenu rodinýho domu. Ovšem upřímně musím přitakat že něco takovýho bych taky rád vlastnil.


Hele Briane co kdyby sis nejdřív zkusil zjistit informace než se začneš posmívat kolegoj? Zrcadlovky umožńující fotit na formát 6x9 a větší existovali a existují, neváží půl metráku nestojí jako rodiný dům a seženeš je s trochou trpělivosti vcelku bez potíží na ebay. Rittreck, Graflex National,Graflex B, Graflex D + rolka atp.
Sorry nechci tě nějak koučovat, k tomu jsou tu povolanější a znalejší kolegové, ale tímhle tím svým příspěvkem jsi mě definitivně naštíp. Vyčítáš Vladivostokovi že něco sebevědomě pronáší, přitom se jen zeptal. Na oplátku ho sebevědomě uzemníš s tím že "si nemyslíš", aniž bys vyvinul minimální snahu nejdřív si zkusit zkontrolovat fakta. Sázíš sem čoveče příspěvky jak pekař housky do pece a většinou v nich vehementně tvrdíš věci nad kterejma se minimálně jednomu zvedne obočí. Co kdybys zkusil bejt trochu míň hrr? Myslím že bych nebyl sám kdo by tě za to měl rád.... :)
Omlouvám se za OT, ale nějak sem si nedokázal pomoct :lol:
  • 0

#33 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 říjen 2009 - 20:53:01

Jednoočku na 6x9 ? teda kdyby jsi to nepronesl tak sebevědomě tak bych se ti smál a....
.... Nemyslim že by něco takovýho existovalo a jestli ano tak to bude jedna z takových lahůtek která bude mít půl metráku a bude k sehnání jen u škody v halogenem nasvícený vitrýně za cenu rodinýho domu. Ovšem upřímně musím přitakat že něco takovýho bych taky rád vlastnil.


Hele Briane co kdyby sis nejdřív zkusil zjistit informace než se začneš posmívat kolegoj? Zrcadlovky umožńující fotit na formát 6x9 a větší existovali a existují, neváží půl metráku nestojí jako rodiný dům a seženeš je s trochou trpělivosti vcelku bez potíží na ebay. Rittreck, Graflex National,Graflex B, Graflex D + rolka atp.
Sorry nechci tě nějak koučovat, k tomu jsou tu povolanější a znalejší kolegové, ale tímhle tím svým příspěvkem jsi mě definitivně naštíp. Vyčítáš Vladivostokovi že něco sebevědomě pronáší, přitom se jen zeptal. Na oplátku ho sebevědomě uzemníš s tím že "si nemyslíš", aniž bys vyvinul minimální snahu nejdřív si zkusit zkontrolovat fakta. Sázíš sem čoveče příspěvky jak pekař housky do pece a většinou v nich vehementně tvrdíš věci nad kterejma se minimálně jednomu zvedne obočí. Co kdybys zkusil bejt trochu míň hrr? Myslím že bych nebyl sám kdo by tě za to měl rád.... :oops:
Omlouvám se za OT, ale nějak sem si nedokázal pomoct :idea:


Možná jsem se vyjádřil trošku ostřeji než jsem chtěl.Rozhodně jsem se nikomu ale neposmíval. Já myslim naprosto vážně to, že chci taky zrcadlovku na 6x9 a to, že už delší dobu uvažuju i o její výrobě. Se svejma vyjadřovacíma schopnostma jsem už pobouřil kdekoho. Ale kdyby lidi semnou měli víc trpělivosti, tak by nepřišli na nic jinýho, než že vážný věci vyjadřuju zlehčenou, pro někoho pobuřující formou. To že říkám že bude stát jako rodinej dům je prostě nadnešený ve smyslu že to vude víc jak 2000 Kč.
No a tak se tady omlouvám za svoje hrrr a nadále budu špitat jasnými signály vzájemného porozumění, s korektním přístupem
  • 0

#34 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 17 říjen 2009 - 09:52:11

Moc moc pěkná zrcadlovka 6x9 cm je zde:

http://cgi.ebay.com/...=item5ad429c8aa

Akorát nevím, na základě čeho tak vysoké poštovné k nám...
  • 0

#35 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 17 říjen 2009 - 09:57:03

A ještě tady.

http://cgi.ebay.com/
Vintage-R-B-Graflex-Series-B-2-1-4-x-3-1-4-Camera_W0QQitemZ150380545877QQcmdZViewItemQQptZFilm_Cameras?hash=item2303610755

Našlo by se tu toho více, ale nebudu to tady tak zaplevelovat - jen jsem chtěl nasměrovat.
  • 0

#36 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 14 říjen 2012 - 08:56:18

Ahoj. otvírám toto vlákno po dlouhé době s dotazem.
Je rozdíl v objektivovém bajonetu (rozměrů) u Bergheilu 6,5x9 a 10x15? Jaký? Děkuji.
M.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních