Přejít na obsah


Fotka

werra 3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2009 - 19:22:40

hezký večer, prosím můžete mi poradit, jak se zakládá film do přístroje werra 3 ? kazetu tam vložím povytáhnu film a na druhé straně je jeden váleček z výstupky a do toho vedlejšího se musí nějak ( a to je ten problém) zafixovat ta zúžená část kinofilmu. jenže se mě to vždy vysmekne...prosím poradte, děkuji.
  • 0

#2 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 31 říjen 2009 - 20:54:05

prostě ho pod ten plech co na namotávací cívce je pořádně zastrč. Nejde to snadno...ale kde nestačí síla, použij větší. možná bude třeba onen plech trošku napružit.
  • 0

#3 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:05:08

aha tak stačí ten jazýček fulkmu prostě zasunout pod ten plech jo? už se mě to teda podařilo ale zkušebně jsem exponoval celý film a nejde to přetočit zpátky..spodní kolečkoje nastavený na R . asi je něco zaseklý...
  • 0

#4 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:08:14

Není tam nějaká pojistka co se musí zmáčknout? buďto na spodní straně přístroje (Pentax, Olympus, Kiev) nebo okolo spouště (Zenit)?
  • 0

#5 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:08:18

werru 3 u sebe nemám, jen jakousi jednodušší...ale vždyť tam je "tlačítko", kterým se vyřazuje z provozu ona ozubená osička. takže zamáčknout to a půjde to.
  • 0

#6 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:09:40

Není tam nějaká pojistka co se musí zmáčknout? buďto na spodní straně přístroje (Pentax, Olympus, Kiev) nebo okolo spouště (Zenit)?



Olympus (vyjma podivností jako OM--2000 a nevím jak OM-707 a OM-101) má tohle jinde - zepředu přístroje ;-)
  • 0

#7 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:21:02

nic jinýho pro režim přetáčení tam není. jen kolečko na spodní straně ,který se nastaví na písmeno R . film jsem musel rozstříhat a po kouskách vymotat. cívka (na které je namotaný exponovaný film) se ale točí nějak ztuha...
  • 0

#8 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:23:00

v pondělí se ti podívám.
  • 0

#9 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:23:18

werru 3 u sebe nemám, jen jakousi jednodušší...ale vždyť tam je "tlačítko", kterým se vyřazuje z provozu ona ozubená osička. takže zamáčknout to a půjde to.


kde je to tlačítko ? žadný zde nemohu nalézti
  • 0

#10 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:29:04

zjistil jsem, že ta cívka na kterou se namotavá během focení film se točí jen na jednu stranu a na druhou ne a ničím se to nedá odblokovat.
  • 0

#11 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:29:19

Není tam nějaká pojistka co se musí zmáčknout? buďto na spodní straně přístroje (Pentax, Olympus, Kiev) nebo okolo spouště (Zenit)?



Olympus (vyjma podivností jako OM--2000 a nevím jak OM-707 a OM-101) má tohle jinde - zepředu přístroje :)


můj 35 RC má tlačítko zespoda :? :lol:
  • 0

#12 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:30:17

děkuji... pěkný zbytek večera
  • 0

#13 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 31 říjen 2009 - 21:58:55

Dyť je tam klika!
Zespodu je normální vyklápecí klička jako na každém aparátu. Přinejmeším všechny tři moje Werry to tak mají. Přepnete prostřední kolečko do polohy R a točíte kličkou.
  • 0

#14 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2009 - 22:08:22

kolečko nastavím na značku " R" a kličkou se snažím točit ale nejde to .ani se to nehne .cítím jak se napíná film, kdybych zabral tak něco urvu...
  • 0

#15 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2009 - 22:10:26

samozřejmě že točím kličkou ve směru šipky.
  • 0

#16 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 1 listopad 2009 - 09:00:12

kolečko nastavím na značku " R" a kličkou se snažím točit ale nejde to .ani se to nehne .cítím jak se napíná film, kdybych zabral tak něco urvu...

V tom případě je něco pokažené. Bohužel, vnější elegance si vyžádala komplikovanější konstrukci. Díky tomu jsou Werry dost poruchové.
  • 0

#17 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 1 listopad 2009 - 19:49:16

Melo by se to delat takhle:

- odemknout a sundat zadni stenu
- zmacknout to jedine tlacitko zespoda co jde zmacknout (musi se protacet volne civka)
- zandat film, zasunout konec (je trochu trik ho tam nacpat), parkrat protocit az se natahne (rukou)
- zavrit zadni stenu
- ntahnout, cvak, natahnout, cvak
- vyresetovat pocitadlo na 0
  • 0

#18 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 1 listopad 2009 - 19:53:36

Klickou metocit, ta je jen na pretaceni vyfoceneho filmu zpatky do kazety.

Pokud pouzijes na zacatku filmu vetsi silu, vytrhnes film z kazety
  • 0

#19 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 1 listopad 2009 - 19:56:49

To tlacitko co se o nem bavime je u Werry 3 vevnitr, takze se macka jen kdyz je sundana zadni stena (u jinych verzi je normalne zespoda)
  • 0

#20 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 1 listopad 2009 - 22:29:45

To tlacitko co se o nem bavime je u Werry 3 vevnitr, takze se macka jen kdyz je sundana zadni stena (u jinych verzi je normalne zespoda)

To mu ale nepomůže, když má vevnitř nafocený film a nemůže sundat zadní kryt. To tlačitko právě musí zamáčknout mechanismus, který je na tom točítku dole uprostřed, když se nastaví do polohy R.
  • 0

#21 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 1 listopad 2009 - 23:09:02

Kryt sundat muze vzdycky - nevidim tam nic, co by tomu melo branit

Ten prevod mackatka je jen valecek s vystupkem, nevidim tam zadnou moznost mechanickeho poskozeni. Ja bych sundal zadni stenu a pretocil to rucne.
  • 0

#22 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2009 - 16:44:22

jenže přetočit ručně to nejde jelikož ten navinutž film se s tím válečkem točí jen na tu stranu na kterou se na něho navíjí a zpátky ( pro přetočení do kazety) je to zaseklý. možná by pomohlo odstranit ten horní kryt a mrknout se na příčinu. někde jsem ale četl , že se musí napřed vytáhnout ty čepy z boku. ale to je prý tak na svěrák nebo nějakej spec . nástroj. a co je nejhorší nikdo mě to nechce opravit. servisy berou pouze ty věci na vytváření digišumu :lol:
  • 0

#23 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 listopad 2009 - 17:01:22

Jak nejde - vyndat film z fotaku a pretocit ho v ruce prece jit musi :lol:
Pak bych teprve zkoumal fotak.

Na opravu bych skusil Pazderu, Skodu nebo Kratkeho, vsichni by to meli umet. Fotaku Werra mam asi 10, skusim s epodivat na moznou pricinu.
  • 0

#24 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2009 - 17:10:10

[quote name="petr22"]Jak nejde - vyndat film z fotaku a pretocit ho v ruce prece jit musi :lol:
Pak bych teprve zkoumal fotak.

nevím jak to mám vysvětlit - ta civka na které je namotaný exponovaný film se nechce točit ve směru pro přetočení zpátky do kazety - je zaseklá. musel jsem film rozstříhat a vytahat po kouskách .
  • 0

#25 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2009 - 17:12:50

pazdera , škoda je klasika ale bydlím v Brně ... někdo mě říkal , že je nějaký servis v Brně na Kapucíňáku ..tak to tam zkusím
  • 0

#26 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 listopad 2009 - 18:31:54

pazdera , škoda je klasika ale bydlím v Brně ... někdo mě říkal , že je nějaký servis v Brně na Kapucíňáku ..tak to tam zkusím


možná budeš mít větší štěstí. Já měl ze dvou položek opravených 0,5, namarkovaných 2.
  • 0

#27 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 listopad 2009 - 18:38:00

Jak nechce tocit ? Vzdyt to musi jit vyndat cele z fotaku - obe civky is filmem. A film pak pretocit do kazety mimo aparat (samozrejmne potme)
  • 0

#28 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 2 listopad 2009 - 18:41:27

Dalsi servis je na Veveri, Pohanka se to jmenuje. Je to ve dvore, napravo, tak 100m od krizovatky u Ceske...
Pokud se ovsem ani jeden z techto brnenskych servisu vyrazne nezmenil, je podle meho nazoru lepsi fotoaparat vyhodit z okna, vysledek stejny a casova uspora znacna :roll:
Mimochodem, kdyz uz u Pohanky, doporucuji si vycihnout, kdy tam bude jenom ten jeho technik (Zacek tusim) a bavit se primo s nim... Fungoval jsem tak, ze jsem otevrel dvere do kancelare, pozdravil majitele a zase zavrel, zkusil jindy...

Bohousek
  • 0

#29 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2009 - 18:58:33

na te veveří mě řekli že werru nespravují, že by se to nevyplatilo. ten film navinutej a exponovanej na cívce nejde vyjmout ani přetočit zpátky je to kouslý ... jde jen stale navíjet ale zpátky uz ne
  • 0

#30 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2009 - 19:01:22

ta navinuta civka nejde nijak vytahnout z fotaku...zkusil jsem doel odsroubovat ten sroubek ale to na nic nema vliv. civka i s navinutým filmem tak drží
  • 0

#31 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 listopad 2009 - 19:32:47

A sakra, ja mel pocit ze vysroubovani toho sroubku v ose prave uvolni tu civku

Davam navrh: skus to rozebrat, treba se neco dozvis. Skazit se to uz asi neda.
  • 0

#32 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 listopad 2009 - 19:36:21

At to zkousim jak chci, za vsech okolnosti se to toci volne na obe strany

Ja bych skusil sundat ten horni kryt, jestli tam neni nejaky problem - bordel, mastnota, chcipla mys...
  • 0

#33 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 listopad 2009 - 19:38:44

Liborius: jdeš zítra na sraz? jestli jo, vem s sebou, třeba něco vymyslíme :roll: .
  • 0

#34 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2009 - 19:56:34

n a sraz jsem se chystal ale boužel nemuzu...mam smulu, protože jsem se těšil , že si konečně popovídám s lidmi podobných zájmů... podle toho co tady čtu s vámi musí být sranda
  • 0

#35 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2009 - 20:07:28

jinak dekuji vsem za konzultaci. zkusim to rozebrat a uvidime... kdyztak sem tam jezdim do prahy tak bych se zeptal v tamnějších končinách
  • 0

#36 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 listopad 2009 - 20:25:19

Tady je nejake povidani o Werrach (sice je to francouzky...) ale je tam toho dost

http://pagesperso-or...werra/werra.htm
  • 0

#37 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 3 listopad 2009 - 07:59:15

jenže přetočit ručně to nejde jelikož ten navinutž film se s tím válečkem točí jen na tu stranu na kterou se na něho navíjí a zpátky ( pro přetočení do kazety) je to zaseklý. možná by pomohlo odstranit ten horní kryt a mrknout se na příčinu. někde jsem ale četl , že se musí napřed vytáhnout ty čepy z boku. ale to je prý tak na svěrák nebo nějakej spec . nástroj.


Nepovolí navíjecí cívka, když zatlačíš na čudlík viz obrázek?
Je možné na čudlík zatlačit? Posune se pod tlakem směrem dovnitř?
Ja tam vůbec takový čudlík? Někdo mohl aparát vyrabovat na součástky a pak prodat - stává se to.

Prdlačky. Ty "čepy" z boku, na které se zavěšuje pásek, jsou šroubky, stačí vzít do kleští a povolit. Pak ještě vyšroubovat okulár a horní kryt jde dolů.

Vložený obrázek
  • 0

#38 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 3 listopad 2009 - 12:10:11

Tohle neni Werra 3, ta to ma udelane jinak. Cudlik tam neni, ale naopaj je tam zespoda treti otocny volic co se s nim odemyka zadni stena, a v jedne poloze drzi zamaznuty takovy bazmek co tam je misto toho tlacitka.

Kazdopadne u vsech Werr co mam se to volne protaci obema smery aniz by bylo neco zmacknute. Druhy konec toho mechanismu je pod hornim krytem.
  • 0

#39 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 listopad 2009 - 18:58:29

ten cudlik tam neni , je tam spis neco jako raminko(páčka) na které jde zatlacit ale to taky tu civku neuvolni. myslím , že jsem už zkusil vsechno kromě demontáže. dnes jsem werru předal servisu na Kapucínském nám. v Brně . jeden pán to tam opravuje tak su zvědav jak to dopadne . rikal, že sám do toho radši nemám vrtat, že bych mohl poškodit ten dálkoměrný systém který se nachází pod tím horním krytem... bude to snad do 14 dní hotový, tak vám pak sdělím výsledek . zatím díky
  • 0

#40 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 listopad 2009 - 23:08:17

ten cudlik tam neni , je tam spis neco jako raminko(páčka) na které jde zatlacit ale to taky tu civku neuvolni. myslím , že jsem už zkusil vsechno kromě demontáže. dnes jsem werru předal servisu na Kapucínském nám. v Brně . jeden pán to tam opravuje tak su zvědav jak to dopadne . rikal, že sám do toho radši nemám vrtat, že bych mohl poškodit ten dálkoměrný systém který se nachází pod tím horním krytem... bude to snad do 14 dní hotový, tak vám pak sdělím výsledek . zatím díky


bráchanci Werru na Kapucínském nám. opravovali...nepoříliš úspěšně, snad dopadneš lépe...
  • 0

#41 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 4 listopad 2009 - 07:36:58

rikal, že sám do toho radši nemám vrtat, že bych mohl poškodit ten dálkoměrný systém který se nachází pod tím horním krytem...

N tom něco bude. Podívejte se na tu stránku, co ji tady uvádí petr22, jak komplikovaný je u Werry dálkoměr. Když to v dalších verzích vylepšili přenosem obrazu nastavení clony a času a výchylky expozimetru do hledáčku (Werramatic) vznikla tak komplikovaná konstrukce, že nad tím zůstává rozum stát. Při prvním otevření jsem měl dojem, že je to noční můra šíleného konstruktéra a že tohle přece nemohli myslet vážně.
  • 0

#42 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 listopad 2009 - 09:17:40

Znam jeste horsi nocni mury :wink:

Pentacon Super a jeho neseriditelna zaverka
Kiev 88 a jeho silene dementni konstrukce, menit zaverku je opravdu lahudka

Jakakoliv elektronicka zrcadlovka je proti tomu vylozene jednoducha
  • 0

#43 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 listopad 2009 - 18:57:27

tak už mě pan opravář werru opravil. sdělil mi, že musel koupit jinou werru na nahradní díly a celou tu cívku na kterou se navíjí film musel vyměnit včetně kroužku nahoře a dole. tohle byla příčina zasekávání se celé cívky... oprava stála 350 czk...což asi není tak strašný :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních