Přejít na obsah


Fotka

RF Minolta Hi-Matic 7SII / Orestegor 4/300


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2009 - 20:52:40

Zdravím,
nabídla se mi nyní příležitost pro získání těchto dvou fotografických artefaktů.
Jak jsou na tom kvalitativně apod. ve své říši? Myslím tato Minolta mezi dálkoměry a Orestegor mezi objektivy daného ohniska?
Děkuji
  • 0

#2 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:00:13

no řeknu to tak ...... vždycky, když vyvolám film z minolty 7SII, tak si nadávám hodně dlouho do všemožných zvířátek, že s ním nefotím víc.
  • 0

#3 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:02:59

jo, a to má himatka u mě těžkou konkurenci v podobě Autocorda a kinofilmových XD7, XE-1 s 50/1,2 a dalšími skly.... :lol:
  • 0

#4 Hrabe_Orlok

Hrabe_Orlok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:18:03

Nejsou to trochu silna slova na ten Hi Matic? Mam G2, fotil jsem chvilku s Fkem... a docela si to zatim pochvaluju... maly rozmer, do kapsy idealni... clovek moc nepremysli nad spoustou techn. veci, jen si hlida svetlo, kompozici a okoli... i ty fotky z toho byly docela ok...

google-minolta himatic- prvni odkaz je clanek na paladixu... nikdy jsem to nemel v ruce, ale vypada ze je to ten posl. model srovnatelny s Revuečkem 400SE... i Hi matiky si docela pochvalujou... tak nevim, no..

mohl bys vypichnout treba neco konkretniho.. docela by me to zajimalo, pac jsem nad 7SII premyslel... diky
  • 0

#5 Hrabe_Orlok

Hrabe_Orlok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:22:37

cuba- omlouvam se :lol:, nevim jak tu predchazejici zpravu smazat... ted jsem si to precetl jeste jednou cos napsal a tys to asi myslel pozitivne s tou Minoltou :lol:.. promin... at slouzi...
  • 0

#6 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:27:04

Tak to jsem s tou hajmatkou velmi rád. Velmi se mi totiž zamlouvá ta světelnost.
Momentálně totiž mám Vitomatic IIa, což je nádherný stroječek, ale se selenem a sklem f2,8 a je taky dost v kapse cítit (holt samý kov).
  • 0

#7 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 20 listopad 2009 - 23:53:19

U toho Orestegoru záleží na zádech (zadek je odšroubovatelný, existuje na M42, Pentacon Six a bůh ví co ještě) a použití. Na středoformát je to výborné portrétovací sklo (nádherný bokeh krémový (Sonnar 180 se může jít zakopat), na plnou díru pěkně měkoučký, dlóóóóóuhá ostřící dráha pro precizní ostření ...) akorát to občas chce mezikroužky.
Na kino je to tak akorát na focení jelenů. Na jakoukoliv akci je to díky dlouhé ostřící dráze těže nevhodné.
Taky je to vhodné pro čudlíkáře, kteří rádi onanují nad počtem lamel clony - ta je tady docela megalomansky udělaná.
Jo a váží tunu, vypadá to na stativu jak kapesní raketomet a v případě nouze se dá díky bytelné kovové konstrukci použít i jako zbraň :lol:
  • 0

#8 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 21 listopad 2009 - 05:04:21

Vladivostoku, ogaro zlatá, já bych to řekl tak. S Hi-maicem fotím, néé tým co říkáš, ale efkem s dírou 2,8 a na takový ten knajpstrít je ten foťáček jako děláný, tahám ho skorem pořád sebú, mám nejaké vysledky z trixpanem na 30x40, pušlého na 800 a dá sa na to celkem dívat. Řekl bych že zaty prachy a na ty rozměry je to krááásný foťáček.

Co sa týká teho Orestegoru, tak sem s týmto kýblem osedlal onehdá Praktiku. Co se týká výsledků tak sem s tým nebyl dvakrát spokojený, zejména s ohledem na to jak dělal barvu. Možné je to enem můj subjektivní pocit, nebo vina zpracování negativu v labu, ale dělal mi narozdíl od tamrona, kerého se měl pak osedlaného na Canonu, takové hodně studené podání, což by u ČB nadit nemělo, že.
Je také pravda, že to ostření je fakt docela šílené, mosíš krótit s tím heblem jak sviňa.

Tož tak, nevím eslivá ti to pomohlo.
  • 0

#9 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 listopad 2009 - 09:40:22

No tak vidím, že na hajmatika je chvála, tož to sem rád.
Co se orestegoru týče, tak by mi i podle posledních dvou příspěvků vyhovoval.
Jak psal Enthropy - na kinu to budu používat právě na nejaká ta zvířátka, apod., na akci mám totiž Canona s 28-105 (zatím jen tohle sklo). A navíc na tom Canonu fotografuji právě jen v barvě, narozdíl od Prakticy, kde jen na ČB. Takže když to shrnu, tak Orestegor bude na ČB materiál na kinu na jelena :lol:
No a jako zbraň se třeba může taky hodit.
Díky za zatím pozitivní hodnocení.
  • 0

#10 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 21 listopad 2009 - 10:09:40

Himatik 7sII je ve své třídě jeden z nejlepších. Rozhodně bych jej doporučil spíše než obdobný populárnější Canonet GIII QL17. Především kvůli nižší poruchovosti. Přesnější měření a přesnější závěrka taky potěší.

Technická:
Minolta Himatik 7sII není jen "srovnatelná s Revue 400SE". Revue 400SE a Vivitar 35SE jsou mírně zjednodušené (nemají plně manuální režim) ale jinak zcela shodné aparáty jako M H 7sII. Ve skutečnosti všechny tři vyráběla nejspíš Cosina (ale konstrukce je Minolty).
  • 0

#11 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 listopad 2009 - 10:40:59

No takhle, Orestegora 300 neznám, mám 400@5.5, vpodstatě pro něj platí to samé. Ale nesnáší plošné i bodové protisvětlo, Je to ještě větší kus železa, nechutně velký závit na filtry, Chce to hodně dobraj stativ (opravdu se stím málokdy dá fotit z ruky), dálkovou sppoušť a předsklopný zrcátko. Jinak je to vcelku slušný sklo, barevně chladnější, to jo. Ale to mě fakt netrápí. To si kdyžtak upravím na fotce. Jo mám ho rád, používám ho málo. Otření je fakt luxusní, velice jemné a přesné. Lamel to má tedy strašně moc......
  • 0

#12 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 21 listopad 2009 - 10:53:23

Dost dlouho jsem toho Orestegora používal na _tom_jehož_jméno_nesmíme_vyslovit_ a fotil s ním (nejčastěji) rally... Barevné podání, přenos kontrastu, nádherný bokeh, výborné chování v protisvětle - to všechno nemělo chybu. Horší to bylo s chromatickou vadou, ale dala se zkorigovat, tak mi to nijak nevadilo, kresba byla slušná už na F4, na 5.6 se to ale o poznání zlepšilo. Když s tím člověk fotí celej den, tak to v rukách cejtí, takže jsem k němu pořídil monopod a pak už to bylo v pohodě, dvě a půl kila je znát.

Samozřejmě to na rally nebylo úplně to pravé, když mi vjelo auto pod nohy, tak jsem se mohl akorát tak kochat :lol: Vyměnil jsem ho za 70-200/4L a občas zavzpomínám...

No a že nejde akčně zaostřit? Ha. Ha ha. HA HA. HAHAHAHAHAHAHA!!! To je v rukách :lol: Dá se, i když AF je samozřejmě výrazně pohodlnější (ale občas i výrazně nepřesnější).

Takže pokud ti nevadí váha, rozměry a pevné ohnisko a naopak ti vyhovuje cena (u mne to byl především ten cenový důvod), jdi do něj, je to dobré sklo.
  • 0

#13 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 listopad 2009 - 10:53:24

Tak že je to kus řeleza, s tím počítám.
Stativ mám robustní, dřevěný.
Jen to předsklopení mi na MTL5 nějak chybí.
Před nedávnem jsem proto chtěl přejít na Pentax, bohužel z finančních důvodů jsem nemohl přejít od základů na jiný systém.
Ani tu Hajmatku ani Orestegora nebudu vlastně kupovat, ale budou proti opravě ultrazoomu utopeného v moři, protože fotoechniku opravuji. I když mám raději ty měchové krabičky s Compurem, Prontorem, na apod. Však víme :lol:
  • 0

#14 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 listopad 2009 - 11:10:14

Tak manuální ostření je vždycky o rukách a zkušenostech. Když jsem začínal AF neexistovalo. Šlo to. Na hodně objektivech v horším světle vypínám AF, ostřím ručně. Jen na moderních objektivech je to občas dost adrenalin, krátké ostření, nepochopitelně neergonometrické....
No ta 400ka je bez MC vrstev, je to fakt bída
  • 0

#15 Franta

Franta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 23 listopad 2009 - 13:16:32

Podle mé zkušenosti počítej s tím, že je to OPRAVDU měkké sklo. Přinutilo mě začít hrabat se v análech na téma jemnozrnné vývojky, protože přechody světlé/tmavé z Rodinalu člověka připraví o půlku (skoro překvapivé) rozlišovací schopnosti. Prostě se to sleje a skončíš někde na 45-55 čarách na milimetr v lepším případě, což je na pendrek. Kvůli tomu s sebou člověk tele netahá. Filtry jsou problém, 98 mm je atyp. Světle zelený ani žlutozelený, které je třeba do lesa, jsem za rok ještě neviděl...
Příjemné je, že jak je to na 6x6, tak rozlišovací schopnost je hodně stejná uprostřed i v rozích. Při zvětšení 260x jsem změnu hustoty krystalků nepozoroval (Stejný obrazec, jenou focený ve středu políčka, podruhé nahňácaný do kouta)

A druhá zkušenost-na jeleny a zvěř vůbec je to spíš krátké, na druhou stranu-kdo to zvládne, může drobnější zvěř lovit kamenem nebo rovnou chytat do ruky:-) Aspoň monopod je nezbytnost, protože ani dobrý střelec (z pušky) nezvládne pohybovou neostrost při fotkách proti svahu. Podle zákona schválnosti v potřebné chvíli není k ruce bytelý strom s vhodným výhledem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních