Přejít na obsah


Fotka

barevný film DS8


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 ivinan

ivinan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:01:12

Ahoj,

ráda bych koupila barevný film do Admiry A8G1 Super. Jenže se zdá, že je to téměř nemožné. Můžete mně poradit? Nebo si mám rovnou raději pořídit jinou kameru do které lze vkládat S8????? Díííky. iv.
  • 0

#2 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:04:22

Predevsim vitam na TemneKomore novou uzivatelku! A timto prosim omluv mou ukvapenou reakci...

http://www.temnakomo...iewtopic&t=2110

Uz se to tady probiralo ale co se da delat (-:

http://www.wittner-k...mm/d8_filmm.php

Postovne je zvladnutelne....kdyztak tady mame cloveka co bydli v nemecku....takze by taky nebyl problem....

Jeste zalezi na zpracovani, jestli sama nebo nekam poslat....

Jeste novacek nebo uz zkusena mezi osmickarema ? At vime s kym mame tu cest preci (-:
  • 0

#3 ivinan

ivinan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 prosinec 2009 - 20:32:36

Ahoj, tak tedy znovu...jsem tomu ráda. Trochu mně zatrnulo)).. V mezičase jsem brouzdala po netu a hledala co nejvíce informací. A došla jsem k tomu, že by Kodak Ektachrome 100D je 16mm film, který musím rozříznout? U Wittnera v D ho označují jako DS8. Takže by to mohl být on? V tom případě ho prodává firma Film 1635 v ČR, jen ho tak nemají označený(jako DS8). Každopádně jsi mně pomohl, ikdyž neurvale. Děkuji. A prosím něco mně napiš. už z toho blbnu. Filmem chci udělat vánoční radost...jinak snad taky někdy něco na tu osmičku natočím:) a pak vás pobavím. Temnakomora je super:)
  • 0

#4 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 21:08:22

Clovek se v tom hnedka zamota....


Ty nase amaterske filmy se vyrabeji DS8, 2x8mm, a Super8mm

DS8 je Double super 8 - tj. sirka 16mm a perforace pro super8....vychodni format....film se natoci na jednu stranu....potom se civky otoci a natoci se druha strana....nakonec film rozriznes po vyvolani na dve casti takze ti zbyde vlastne 2x super8mm film...

2x8mm - je taky 16mm film ale perforace pro Normal 8mm....podobny zpusob jenom musis mit kameru na normal 8mm...v dnesni dobe malo pouzivany...male policko a mozne uz zbytecne....

mno a super8mm .... to je film sire 8mm a je to v kazetach ..... kamera je pak na specialni kazety....

Wittner prodava vsechny druhy techto filmu....jak v barve tak v B&W

---------------------------------------------------------------------------

Ta tvoje kamerka by mela byt na ten DS8 format....film natocis na jednu stranu, potom otocis a natocis na druhou stranu....po vyvolani a ususeni filmu se to rozrizne na pulku....

Kazdopadne vyvolavani vyjde urcite lepe doma.......ceny u labu atd... jsou premrstene

Barva neni az tak slozita.....je to kradsi proces nez cernobila inverze....jenom tam delas pri 38 stupnich....ale jak rika Snek....dva stupne sem dva tam nehrajou roli....

Kazdopadne super8 pod stromecek je nadhera (-:
  • 0

#5 ivinan

ivinan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 prosinec 2009 - 21:18:29

Bezva, děkuji Ti mnohokrát. Vím, že jsi to tady vysvětloval asi stokrát. Hold. Je to pro zhýčkance, jako já - čistá magie. Znamená to, že mám koukat po 16mm filmu performovaném z jedné strany...? Ne v kazetách, ale v metráži.
  • 0

#6 ivinan

ivinan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 prosinec 2009 - 21:22:09

Jestli jsem to nepochopila, tak se nerozčiluj, neb je to marné a asi na to nemám:) pěkný večer.i.
  • 0

#7 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 21:47:01

ne jelikoz mas kameru tu co si psala vyse tak koukej na film z oznacenim DS8....tj. ze je sirky 16mm ale na obou stranach ma perforaci pro super8mm ....aby byla kamera schopna ho natocit s obou stran.....

Ne je to moje vina nenapsal jsem ze ty filmy maji ty perforace na obou stranach....

Takze kopis bud 7,5 metru DS8 Ektachrome nebo 30,5 metrovy DS8 Ektachrome....

Foma dela 10m a 30,5m cernobily FOMAPAN R DS8

Jo jeste jsem zapomel napsat, ze ta kamera je schopna pojmout tu civku jenom s 10 metry ( popripade 7,5 metry ) takze pro zacatek koupit radsi tu mensi, nez se s tim naucis pracovat .... to by sis musela rozstrihat po tme na 3x 10 metru tu velkou civku a namotat na volne kolecka.... celkem robota..... a jeste musis vedet jak to motat .... jakoze jakym smerem

Bud v pohode....ja jsem dneska vecer taky uplne v jine galaxii

Dneska ti dluzim omluvu ja, preci za mou ukvapenou odpoved
  • 0

#8 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 prosinec 2009 - 22:03:52

Ty Tome, co jsi tady nove prichozi slecne (pani?) provedl? :lol:

Ivinan :) vitej v podivnem svete uzkeho filmu na temne komore, a jestli na tebe byl RED neurvalej ... on je to moc fajn clovek, ale kdyz zrovna nema den... tak to dopadne takhle 8-O)))

K vasi diskuzi male upresneni - Tome? Slecna (pani?) zminuje, ze ma Admiru. Tudiz bychom meli bychom overit, jestli ma admiru na Normal 8 nebo DS8 ... 8-O Az to zjistime, doporucime film :) ale ja myslim, ze takovej barevnej Ektachrome 100D je v barve idealni volba... a je k dispozici v obou formatech :-)
  • 0

#9 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 22:06:18

Jeste radsi dodam obrazky....


1. Tak tohle je vyvolany film DS8 ( sirka 16mm ) perforace super8 na obou stranach

Vložený obrázek

2. Takhle se rozrizne na pul

Vložený obrázek

3. Tim padem vznikne tohle SUPER8mm film s perforaci na jedne strane

Vložený obrázek

4. A tady je v popredi ten super8 mm film uz rozrezany a namotany na promitacich civkach a v zadu v rohu ( levy horni ) je videt jak to vypada jeste v celku, tak jak se to dava do kamery...

Vložený obrázek
  • 1

#10 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 22:09:57

Snek - toz co (-: Psal jsem ten dlouhy text do toho Filmoveho Kurzu....a dneska mam docela hrozny den....mno a tak jsem tohle tema zamknul a neuvedomil jsem si, ze je tady nova.....toz co chyby dela kazdy.....ale uz se to snad vyresilo a pani (slecna) mi to snad, teda moc doufam, odpusti...

Jo a ta admira je na DS8 nekde jsem to precetl uz dneska... stranky meopty dneska bohuzel nejdou...
  • 0

#11 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 prosinec 2009 - 22:15:34

V pohode :-)

k tomu formatu - jenom jsem to radeji zminil - tuhle se mi totiz stalo, ze jsem nekomu do Admiry tez doporucoval film, a previt mel zrovna Normal 8 ... :lol:
  • 0

#12 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 22:18:24

kazdopadne dalsi filmari jsou potreba (-: jelikoz na foru mame jen dva filmy (-:
  • 0

#13 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 22:22:07

Ivinan - je tohle ona ? https://www.kamerada...av=show&oid=986

Jestli jo tak je to opravdu DS8
  • 0

#14 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 prosinec 2009 - 22:37:55

kazdopadne dalsi filmari jsou potreba (-: jelikoz na foru mame jen dva filmy (-:


tady prece nejde vo kvantitu, ale vo kvalitu zejo? :-)
  • 0

#15 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 22:43:36

Jasne....ale (-:

Spatny film na 8 bude dycky jenom spatny film....ale podivana to bude furt dobra.....videt v dobe super modernich HDV kamer neco takoveho
  • 0

#16 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 prosinec 2009 - 22:50:48

ja vim. kdyz ono v konecnym dusledku ono neni problem technicky a vyrazove dobre neco natocit.

Co chybi, je takove to tvurci jiskreni, neco takoveho co se nam zucastnenym povedlo u jezera nad Banskou Stivanici, pocasi nepocasi.

Z cehoz mi vychazi, ze pokud se nekde srazime a elementalove budou nakloneni (=neodtece emulze odpadem sprchoveho koutu), dostaneme obstojnej a koukatelnej vysledek.

:-)
  • 0

#17 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 9 prosinec 2009 - 08:13:54

Boze ani mi to nepripominej :-)
  • 0

#18 ivinan

ivinan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 prosinec 2009 - 10:45:32

Jsem zpět, děkuji za diskuzi. Je to opravdu kamera na DS8 filmy. Takže by to mohl být některý z těchto? :) :D Připomínám, že toužííím po barvě :!:

http://e-shop.film16.../16mm/index.php

Jinak souhlasím, že technicky něco natočit dobře je "jen" řemeslo. Ale dostat tam něco navíc ze sebe je fajnový dar...
  • 0

#19 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 9 prosinec 2009 - 11:06:05

Mno tohle jsou 16mm filmy....takze se vyrabeji bud jednostrane perforovane ( mozno super16 ) nebo oboustrane.....ale bohuzel ta perforace nebude pasovat do tvoji kamery....

Ty potrebujes film ktery ma presne oznaceni DS8 ..... je sice stejne siroky jako 16mm ale ma jinaci tu perforaci....

1. Tady tohle by ti dali bud jednostrane perforovany 16mm film, nebo oboustrane

Vložený obrázek

2. Ale ty potrebujes neco takoveho - vsimni si, ze vzdalenost perforace od sebe je skoro polovicni.... ( je to uz jenom jedna rozriznuta strana ) ale to nevadi tady vidis ze by to ten drapak v kamere nedal....

Vložený obrázek


Takze potrebujes koupit presne DS8 film a ten na tech strankach nemaji......

Tady je ukazany v celku....vidis ta perforace je takova mala a husta.....je sice siroky jako 16mm....ale ta perorace je uplne jina

Vložený obrázek

Ten prodava prave Wittner - tady toten

DS8 (Doppel-Super 8) Color - Umkehr
Wittner: CHROME 100D
KODAK Ektachrome 100D (7285) DS8

15.90 EUR brutto za 7,5 metru ( jedna civka )

http://www.wittner-k...mm/d8_filmm.php
  • 0

#20 ivinan

ivinan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 prosinec 2009 - 11:33:44

Tak teď už to snad chápu. Žel zhasla má poslední naděje. No nic, budu ho muset objednat v Reichu. každopádně díky za čas. :) a přeji pohůdku v duši i v kameře. i.
  • 0

#21 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 9 prosinec 2009 - 12:38:08

ivinan:Chci vás upozornit na jednu důležitou věc.Pokud budete natáčet s tou vaší kamerou a použijete doporučovaný film 100D při denním světle,tak je vše v pořádku.Ovšem jestli chcete natáčet večer při umělém osvětlení u stromečku,tak to ne, to by to bylo barevně posunuté/do červena/.Musel by se nasadit převodní filtr,ale ten na tuto kameru neexistuje.Tu kameru mám,tak vím o čem mluvim.
Teď byly na aukru 2 S8 kamery/na kazety/asikolem 300 czk.Asi by to bylo lepší řešení.Koupit v Praze ektachrome 64T /S8/ a můžete točit ve dne i v noci.Asi tak. Přeji vám dobré světlo Natáčejte,natáčejte............
  • 0

#22 ivinan

ivinan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 prosinec 2009 - 12:46:19

Ju, dívala jsem se, že je to pro denní světlo. Díky. Přemýšlím o jiné kameře :D Tak uvidím...a nabízím tykání :) Iv.

P.S. Kdyby jsi o nějaké věděl..ale samozřejmě mrknu na net, i když bych si na ni předem raději sáhla :!:
  • 0

#23 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 9 prosinec 2009 - 14:28:20

Kazetky i tak v Cesku vychazi draho....je to vazne skoda....

Lepsi by bylo treba kameru QUARZ .... da se sehnat za slusne penize....je na DS8......a je k ni i sada filtru......kdyby byl zajem muzu za nejakou rozumnou cenu Quarzku prodat....popripade i darovat.....mam dve....

Kazdopadne financne je urcite vyhodnejsi format DS8 nez kazetky.....
  • 0

#24 ivinan

ivinan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 prosinec 2009 - 15:42:23

No tak to je lákavá nabídka. Děkuju, budu o tom přemýšlet. Akorát mně mrzí, že DS8 film už do Vánoc těžko přesunu od Wittnera ke mně na stůl. Vypadá to tak lákavě když se dívám na ty stránky auauau. A navíc jsem teď byla obětí nového filmu Olgy Sommerové a už se nemůžu dočkat až zkusím experimentovat s osmičkou.
  • 0

#25 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 9 prosinec 2009 - 16:33:55

Skus napsat soukromou zpravu TAZovi on bydli v Zittau a myslim ze by se to fklidu do vanoc k tobe dostalo
  • 0

#26 ivinan

ivinan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 prosinec 2009 - 16:49:36

Zkusím to...tolik úsilí, to by bylo abych to vzdala :twisted:
  • 0

#27 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 9 prosinec 2009 - 19:31:40

ivanian... co se tyce kazetovych kamer, tak ty obcas mivaji u Pazdery v Praze ve Vodickove. Obcas i nejake za rozumnou cenu. Ted v posledni dobe tam sice myslim meli jenom pomerne dosti drahou Canon 1014, ale s tema kazetama je to fakt o dost jednodussi prace, navic je to na motorek ty kamery, tak se daj delat vetsi zabery. Premyslim, ze tech kazetovych kamer mam doma docela hodne, ze zapujcit by nebyl problem. Toho casu mam doma asi 4 :)) Nektere jsou sice i zvukove, ale to celkem nevadi, protoze se do ni daji dat i neme kazety. Nektere ale nemam ozkousene. Jednu z "volnych" kamer ano. Ale ta je zase s fix focusem, takze se sice nemusis starat o ostreni, ale zase to neni tak idealni ostre :( Ale na rodinne zabery by to snad stacilo. Pak mam jeste Braun Nizo /neozkousenou/ a nejakou zvukovou Eumig myslim (taky neozkousenou). V tom ksefte, co si nasla maji kazety za rozumnou cenu 350,- kus. Da se koupit i s vyvolanim, ale za dost tezky prachy (asi 770ci tak). Ja si to vyvolavam uz ted sam, ale kdyz jsem si to jeste nechaval delat, tak jsem to posilal do Ameriky :( To vyslo nejlevneji. Mimochodem pri soucasnem kurtu dolaru se vyplatilo koupit si kazety pres internet (Ebay) taky primo z USA.
  • 0

#28 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 prosinec 2009 - 09:12:15

V současné době můžete v ČR relativně bez problémů koupit pouze černobílý inverzní kinematografický film Fomapan R 100 na cívce a to ve třech formátech. 2x8 nebo DS 2x8, cca 260 Kč+vyvolání 260Kč a 16 mm 590 Kč+vyvolání 580 Kč. Jedna cívka postačí asi na 3 minuty (?). Film si můžete vyvolat také sama v soupravě Foma R 100, občas se prodává, současnou cenu nevím, v Německu stála naposledy 28 Euro. Formáty a kamery nejsou kompatibilní, rozdílné rozteče a rozměry perforace, ale z hlediska vyvolávání je to jedno, všechny filmy jsou široké 16 mm. Ruskou vývojnici seženete někde v bazaru, kamery všech tří formátů vyráběla také Meopta, jsou za pár stovek.

Potom se u nás prodávaly kamery zahraniční výroby Super8 v nerozebíratelných plastových kazetách. Kazety obsahovaly výhradně barevnou inverzi jediné citlivosti, vyvolání bylo v ceně. U zpracovatele se kamera rozlomila a vyhodila, film vám vyvolaný poslali na cívce. Filmy stály původně 100 Kč, poslední cena u Škody byla 800 Kč, ale už je neprodávají. Také z cizích katalogů se vytrácejí. Náhradní řešení jsou ruské rozebíratelné kazety, koupíte si Fomapan, potmě ho podélně rozříznete a adjustujete si ho do té kazety. Existovaly i jiné formáty, 1x8, Fuji Single 8, zvukové kazety Super 8, Pathé 9.5mm ale s tím se asi nesetkáte. Barevný film DS8, budete ho obtížně shánět, obtížně zpracovávat a bude to neúnosně drahé.

Používám kamery na formát 2x8 Admira 8IIa, 2x8 Paillard Bolex D-8L a 16 mm Admira 16A electric. Fomapan R 100 si sám vyvolávám. Mám také Super 8 kameru Elmo ale do té nemám film. Proč filmuju na klasický film neumím vysvětlit. Ze záliby a že mě to baví, žádný smysl to už nemá. Na rozdíl od klasické fotografie, ta myslím si smysl ještě má. Na výletech, na dovolené atd. filmuju digitální kamerou formátu AVCHD Panasonic HDC-TM300EPK na SD karty nebo vnitřní paměť, je to pohodlné, kvalita dobrá, provoz zadarmo.
  • 0

#29 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 10 prosinec 2009 - 09:34:26

kkellner - Tak pozor barevny film DS8 ti wittner posle kamkoliv a pres TAZe je to uplna pohoda...v dnesni dobe PAYpalu a kreditnich karet je to snad uz vsecko smesne....zas tak silene to nevychazi.....a obtizne zpracovavat ? boze dyt je to jenom E-6 proces...rychlejsi a jednoduchsi nez R100.....dyt to jsou prosimte jenom 3 lazne......a cena ? max do 40 kc za film....mozna i mene pri koupi 5l kitu....vetsinou si ho rozleje vice lidi takze nemusis brat celych 5L....pak se snad dostanes pod 30 kc za 10m 16mm....popripade poslat snekovi on ti ho za lidovou cenu udela....

Ale s tim tankem to uz takove sladke neni.....to musis mit opravdu stesti

Foma set r100 pro zacatek mozna dobre koupit....ale pak si ho michat sam....jeden film pak vychazi snad za 20, 30 kc ( 16mm delka 10m ).....popripade muzu namichat a poslat na zkousku chemii

posilat film v dnesni dobe nekam na vyvolani je zbytecne vyhazovani penez !!! Kdyz uz ne doma, tak nekomu tady z fora rict....
  • 0

#30 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:03:49

wittner posle kamkoliv a pres TAZe je to uplna pohoda...v dnesni dobe PAYpalu a kreditnich karet je to snad uz vsecko smesne

no to ano ale já jsem konzervativní dědek, fotografuju na film a tak taky kupuju v kamenném obchodě kde pokecám s panem majitelem. Co ta výše uvedená slova znamenají nevím. Nikdy jsem přes internet nic nekupoval, občas si něco koupí dcera, je to velmi snadné (pro ní) ale já pak musím hnát na poštu. :D :D :D

roztoky pro R100 si míchám z chemikálií (ale taky už mě to moc nebaví).

protože na 2x8 už filmuju stejně jenom z nostalgie a pro vlastní potěšení, stačí mi Fomapan z kamenného krámu. :D
  • 0

#31 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:32:30

Ja mam taky stejne radsi ten cernobily fomapan R (-: je to proste nostalgicka krasa.....

Quarzka hezky a do toho DS8 cernobily....to je krasa....

V kamenych obchodech je v Cesku problem s tou barvou....
  • 0

#32 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:43:06

kkellner: s tim kamennym obchodem vam rozumim. s dostupnosti zbozi je to vse relativni, zalezi na lokalite.

take chodim velice rad do kamenneho obchodu :-(
treba do jednoho nejmenovaneho na Vallentine's Place nedaleko nadrazi Waterloo v Londyne. Doslova analogovy raj.

Ocuchavam si tam papiry, flasticky s chemii, filmy...
Ze sortimentu maji snad vsechno co jsem kdy potreboval, pravda, obcas ne skladem.

V super 8 je nabidka dnes nesmirne siroka, ... Kodak PlusX/Trix, Ektachrome 64T, negativni Vision 200T a 500T. Jen ty filmy, ktere prodava Wittner nemaji.

Z pohledu dostupnosti materialu DS8/Super8 v dnesni dobe vidim posun k lepsimu. Pred 25 lety jsem is u p. Nevrkly na namesti v drogerii v jenom mensim meste na Vysocine mohl koupit Fomapan R100 v DS8, barevnou inverzi Fomy (barevne naprosto prisernou). Pokud soudruzi z DDR zrovna dovolili, bylo mozno tez sehnat Orwocolor (coz byl mimochodem moc pekny material).

Osobne mi pripada, ze z hlediska dvou svych hlavnich zalib (fotografie a uzky film) ziju v dnesni dobe v raji.

:)
  • 0

#33 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 prosinec 2009 - 13:43:10

Děkuji za informace a úvodem dotaz: míváte nějaké schůzky osmičkářů? Neznám už nikoho kdo by na to dělal. Mimochodem předchůdce Pazdery, pan Havlík byl předseda filmoamatérů, u něj se scházeli. Já tam postával (puberťák) uctivě a nemluvil. Teď bych zase musel postávat uctivě neb je mi sice přes 60 ale jsem zde nováček.

Waterloo neznám, za vodou jsem nikdy nebyl, tam myslím potkala Napoleona nějaká nepříjemnost? Ale evropské obchody neustále zanikají, dneska znám jen Leicu ve Vídni, s vitrínami jako ve školním kabinetu a zavátými prachem, nikdo to nekupuje. Pomalu největší v Evropě bude Škoda.

V super 8 je nabidka dnes nesmirne siroka, Kodak PlusX/Trix, Ektachrome 64T, negativni Vision 200T a 500T. … v super 8 nebo DS 8? Myslím že Super 8 mohl používat jen jednu citlivost filmu? DS8 jsem nikdy neměl, Super 8 ano ale moc mi k srdci nepřirostl. Tenkrát byla velká reklama, větší políčko, kvalitnější obraz. Jenže mě nijak kvalitnější nepřipadal. Zatím co staré osmičky, viz obr. historické kamery Admira Suchánek, měly precizní vedení filmu, Super 8 byl takový americký, vedení v plastové kazetě, jednoduchý drapák, tím se o málo větší rozměry políčka setřely. Taky si myslím že 8 mm je na barvu málo. Řekl bych že jediný film který zvládl barvu na osmičce byl Kodachrome 25.

Nedávno jsem ke kulatým narozeninám dostal od příbuzného Paillard Bolex asi z roku 1963, klasická 2x8, jemná mechanika, tři pevná ohniska Kern Switar na otočné přírubě. Firma Bolex už nic nevyrábí ale existuje, mimo jiné stále udržují staré filmáky. 16mm předělávají na Super16, převádějí hodně kvalitně film na video. Nechal mi tam filmáček zodpovědně prohlédnout, vyčistit, dokonce dali nový článek takže chodí i expozimetr. Synovec mi to dal z legrace, do vitrínky, ale já s tím skutečně filmuju. Nikdy bych nevěřil, že bylo možné dosáhnout na 8 mm takovou kvalitu.

Osobne mi pripada, ze z hlediska dvou svych hlavnich zalib (fotografie a uzky film) ziju v dnesni dobe v raji…. No-ano i ne, dnes jsem koupil za Kč 50 Altix se sádkovými objektivy. V 16ti letech jsem ho moc chtěl, teď už je na to trochu pozdě. Admiru na obrázku mi dal pan Pazdera zadarmo, když jsem tam chvíli s ním tlachal. Láká mě Paillard Bolex H16 Rex-kdy bych si pomyslel že to jednou bude za dostupnou cenu, takový zázrak. Ale s filmy to nevím, znám jenom Fomapan R.

Vložený obrázek
  • 0

#34 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 10 prosinec 2009 - 14:10:17

Někdy mám pocit, že (ano chtěli jsme tu pomoci ivanian) takdy každej píše to svoje a někdy je to poměrně dost mlžení (naposledy kkelner). Vyvolává se tady v někom pocit, že něco je nedostupné, i když je to dostupné. Ivanian sama psala, že objevila prodejnu film1635.cz, což musím podotknout JE I KAMENNÝ OBCHOD a sílí v praze vJirchářích. Resp. je to české zastoupení Kodaku a pokud chcete Ektachrome 64T Super 8 kazetu, ani se nemusí po netu objednávat, staří jít do Jirchářů zazvonit na zvonek a říct, že chcete to a to a máte to hned, bez čekání, poštovného, atd. Mají ho za 350,-. Pokud chcete něco jiného, je to dražší, nebo se to musí objednat. Řekli mi, že kdybych chtěl něčeho více, tak udělají cenu.
  • 0

#35 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 prosinec 2009 - 14:18:43

> míváte nějaké schůzky osmičkářů? ...
Popravdě řečeno, zde na temné jsme zárodek osmičkářské skupině položili teprve přibližně před rokem. Kolega RED pak měl dobrý nápad založiti zde na toto téma vlastní podsekci. Pár se nás sejde na velkých srazech temné komory, ale menší, specializované komorní akce jsme zatím neměli. Na druhou stranu mne těší (a příjemně překvapuje) zájem o osmičky (a analogovou fotografii) i od lidí, kteří jsou ode mne o 10 - 15 let mladší (je mi 33).

> V super 8 je nabidka dnes nesmirne siroka, Kodak PlusX/Trix, Ektachrome 64T, negativni Vision 200T a 500T. … v super 8 nebo DS 8?...
Tato nabidka je (castecne bohuzel) v Super 8. V DS8 nabidka o neco horsi, a malokdy v kamennem obchudku, proto nase neustale odkazy na zasilkovy prodej v Nemecku Wittner kinotechnik. Pokud byste mel zajem a chut barevny DS8 vyzkouset, mame v Nemecku cloveka, pres ktereho lze objednat a nasledne poslat v CR postou... uznavam, je to sice ukrokem vpred, ale pokud je to jedinna cesta, jak se dostat k barevnemu DS8 materialu, tak nic jineho nezbyva... :-(

>Paillard Bolex H16...
nadherny kousek a muj dlouhodoby sen. Slibil jsem si, ze az mne polibi muza, vymyslim nejaky pekny namet na film, tak si tuhle kamerku poridim, ze zdejsich filmaru poskladam realizacni tym a pustime se do prace... nebude to zitra, ani za mesic, pravda, mozna ani za rok, ... ale smeruji k tomu :)
  • 0

#36 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 prosinec 2009 - 14:29:41

>Někdy mám pocit, že (ano chtěli jsme tu pomoci ivanian) takdy každej píše to svoje ...

Rybinine, tak to holt bude. Kazdy jsme jiny, z jineho prostredi, jine vekove kategorie. Moznosti dnes jsou, ne vsichni o nich vime, a ne kazdemu z nas je treba prijemne nakupovani / objednavani pres internet. Priklad: ve svem okoli na Vysocine znam nekolik fotografu, kteri v tichosti a poklidu tvori a o nejake "temne komore" na internetu nemaji (a nechteji mit) ani tuseni...

Pozitivni je, ze zde mame svoje misto, muzeme spolu "mluvit", poradit si...

kdyz jsem zacinal s osmickou ja, jedinnym zdrojem pomoci mi byla literatura a spolecnikem pri volani pan "Pokus Omyl". O internetu tehdy nikdo nevedel, ze bude kdy existovat a nejvykonejsim pocitacem, ktery jsem mel doma byl osmibitovy Commodore +4.
  • 0

#37 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 10 prosinec 2009 - 14:35:45

Sneku - Ale uz jedine do super16....ten sirokouhly format to je neco (-:....film je furt jednostrane perforovany ale uz tam kamera nenechava misto na zvuk

Zatim jsme tady my osmickari v takovem zarodku.....ale je nas uz celkem hodne....takze jarni srazik osmickaru muze treba i byt ze (-: Problem byl ve chvili kdy to tu delali 2-3 lidi.....

S tim formatem je to jednoznacne na te kamere hodne zavisle.....format 8mm je sice zastaraly ale furt jsou kamery co ho umi natocit genialne....a k te super8 je to opravdu z tohoto pohledu lepsi format nez 8mm ale taky zalezi na kamere.....treba na snekovem "byvalem" braunovi to bylo proste nezkutecne.....nadherne ostre a proste fajnove.....nebo do canonu 814 xls to je proste obraz jak svina...ale strcte si ten film treba do takove QUARZKY (-: Ten obraz ma svoje kouzlo.....svuj....vzhled....potencial.....je to uplne o necem jinem.....nedokazu to vysvetlit ale je to krasne......
  • 0

#38 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 10 prosinec 2009 - 15:47:30

Z mojí Leiciny taky lezou pěkné záběry, to o tom žádná. Jen člověk nesmí někdy zapomenout zaostřit :-) Ale jsem zvědavej až někdy uvidím vaše výtovory, jestli je to lepší, jsem zvědav.

Pro Šneka:

HELE!!!! To si začínal s osmičkou někdy před dvaceti lety??? :x (já taky neměl doma počítač, pravda) ale zas tak starej nejsi :twisted: Už před deseti lety jsem se s internetem setkal když jsem začínal na vejšce, úpoprvé jsem ho uviděl ještě dříve. Ale nějak se mi nezdá, že by si začínal s osmičkou někdy v deseti, ale třeba se mýlím :twisted:) Já s osmičkou začínal před osmi lety. Tehdy jsem prozkoušel starý Eumig po dědečkovi z roku 1940 +/- na 8mm a ono to šlo :) Mám takto pořízené asi čtyři filmy. Pak jsem si pořídil Quarzku, ale měl jsem s ní nějaké problémy, což mě mrzí, tak jsem nakonec nedodělal ten film, co jsem na ní chtěl dělat. Ale taky jsem s ní leccos natočil. Pak jsem si pořídil druhou Quarzku a tu jsem si nějak nedávno nešikovně poškodil (ulomil se mi šroubek na drapáku, tak to vypadává) ale z těch dvou Quarzek by možná šla udělat jedna perfektní, pokud by to někdo udělal). Pak jsem to na pár let opustil, ale furt to měl v hlavě a pak přišly kazety. Někdy před rokem a pul jsem si řekl, že si pořídím kazetovou kamerku a zkusím to a pak jsem si těch kamer pořídil asi pět :D A pak jsem začal sbírat hrané zuvkové fllmy, což je ve společnosti vždycky vítaná atrakce :?: A taky 16mm něco mám.
  • 0

#39 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 prosinec 2009 - 17:10:49

Rybinine, mozna jeste o neco malo driv.
Lze to sice brat jako detsky pokusy, ale byl jsem od mala zvedavej, s hodne vecma jsem brzo zacal (a taky relativne brzo skoncil :twisted: ).

Quarcku jsme meli doma, vyrustal jsem s ni. Hodne jsme jezdili s nasima na vylety, na hory, v lete stanovat a tak, a kamera byla s nama. Tusim jsem ji poprve dostal do ruky kolem roku 82 - 83. U domaciho vyvolavani filmu jsem napred asistoval, tusim od roku 85-6 jsem to mel svereno na starost ja.

Od roku tusim 96 jsem se na blbnuti s osmickou vykaslal, lide s kterejma bych v tomhle mohl pokracovat se z myho zivota vytratili, napady sice tehdy jeste byly, ale sam je nezrealizujes...

K osmicce a kratce k temnokomorniceni jsem se na chvili vratil kolem roku 2002 - 2004 kdy jsme s kamarady v Milovicich rozjizdeli obcanske sdruzeni SUMEC, v ramci nehoz jsem v nasich prostorach zaridil temnou komoru a delali jsme krouzky pro decka i dospele zamerene na analogovou fotografii a 8mm film. Zajem byl nevalnej, tak jsme to nakonec zrusili, ale s tou osmickou jsem plus minus autobus blbnul od te doby dodnes. Zadnej vaznej projekt, vetsinu z poslednich rekneme 10 let se cejtim z tvurciho hlediska prazdnej az neplodnej. Proto treba zpet do komory jsem se po letech odhodlal znovu az letos v lednu, TK.CZ mi k tomu dala vyraznej impuls.
  • 0

#40 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 10 prosinec 2009 - 20:58:09

Zajímavé. Šneku na jednu věc se Tě chci zeptat, jestli to je jenom můj dojem (protože jsem se o to tolik dřív nezajímal) a nebo jestli je to pravda. Z jistých zdrojů vím, že cca k.r. 1992 se přestaly dát koupit kazetové výrobky Super 8 ve zdejších končinách, aspon tedy nějak snadno. Jak to bylo s cívkovýma DS8 potažmo standard 8 nevím, ale když jsem se o to k.r. 2001 začal zajímat (nějaký ten rok předtím jsem se snažil sehnat osmičku /ne nějak vehementně, ale zajímalo mě to/ a nenašel jsem), tak mi bylo řečeno, že FOMA jí zase začala dělat. Tzn. s tím někdy přestala? Přetušila někdy výrobu v 90. letech? Dneska mám pocit, že to nabírá jistý boom, nevím čím je to dané, jestli nástupem digitální techniky a reakce na ní (protože analogové video bylo v principu poměrně hrozné - špatně se střihalo, nešlo dělat to co jde normálně s filmem, atd). A i tak v 90. letech na osmičku skoro nikdo netočil. Dneska když jdu do Kodaku koupit si film mi pán říká, že rok od roku stoupá zájem o osmičku, že to chce čím dál tím více lidí. Je to nějaká přirozenost, že musí něco totálně ustoupit, aby o to potom byl zase zájem? Určitě se to netýká profeionálních formátu - 16mm, 35mm. Na ty se asi spíš dneska točí méně než dřív (v prof. branži). Před nástupem digitální technologie si nikdo neodvážil natočit film na analogové video (a když tak tak zřídka). V TV se video používalo i na TV filmy asi, ale do kin určitě ne. Dneska se člověk běžně setká s tím, že i velký hollywoodský film je natočený na videotechnologii. Mnohdy ale je stále natáčeno na 35mm a asi se s tím jen tak neskončí.
  • 0

#41 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 prosinec 2009 - 08:48:46

rybinin

ptal jsem se v Jirchářích, ale barevný film standard 2x8 nemají (nebo teď nemají) a vámi uváděná cena Ektachrome Super 8 v kazetě je bez vyvolání, s vyvoláním stojí i u nich 800 Kč jako u Škody, to je pro mě moc peněz. Raději zůstanu u černobílé Fomy 2x8 Standard pro zábavu a potěšení a u videokamery z ekonomických důvodů, ale děkuji za zajímavou informaci.

Kde koupit film v krámě kupř. ve Švýcarsku vím, ale je to taky moc drahé. V dobách Super 8 se kazeta Ektachrome nebo Agfachrome prodávala za 100Kčs s vyvoláním, pak začala cena narůstat, vždycky když se odvážím že si pár cívek za drahé peníze koupím stojí to 300, 500, 600, 800 tak mě přejde chuť - a teď už jí u Škody nevedou.

Černobílá inverzní Foma se vyráběla snad vždycky nebo jen s krátkými přestávkami kterých jsem si nevšiml, ale nevyrábějí 16 mm negativní film který používám do Mikromy. S tou ale skoro nikdy nefotím a cívečka Ilfordu Pan F mi vydrží několik let.
  • 0

#42 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 11 prosinec 2009 - 14:55:29

Ano je to bez vyvolání, protože Ti k tomu daj voucher, který v ceně má cenu poštovného z Německa a vyvolání v andec filmtechnik Berlin. Já si už vyvolávám sám, takže není pro mě problém, ale máš pravdu, že je to drahé. Každopádně já když jsem ještě sám nevyvolával, tak jsem kupoval přes nez z ebaye a posílal vyvolávat do USA a vyšlo podstatně levněji!
  • 0

#43 ivinan

ivinan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2009 - 19:04:14

Ahoj, nějak jsem zaspala. Děkuji za cenné informace i nabídky. Jenom se chci ještě zeptat Sneku, jak je to s vyvoláním v E-6 procesu, když je to barva DS8?

A ještě k té barvě. Viděla jsem na youtube různé osmičkové filmy a právě ty barvy mně nadchly u kodaku ektachrome 100D, tak doufám že se nepletu. Nějak to cítím, že to je právě ono. :wink:

Možná ještě jednu věc. Našla jsem kontakt na pana Pokorného (604 819 644), který za 160 Kč v Praze osmičkové filmy vyvolává. nemáte s ním zkušenost? Ikdyž samozřejmě nezanedbatelné kouzlo je také v tom - udělat si sám. To je jasné. Jenže neví zda si troufnu.

a s Tazem jsem se domluvila. Jsem nejšťastnější , tak ještě jednou všem děkuju.

iv.
  • 0

#44 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 13 prosinec 2009 - 23:27:46

No tak E6 není žádná hrůza, ale mě se šikla předchozí (krátká) praxe s vyvoláváním fotografických filmů E6 - v klasické vývojnici.. ten Lomotank mi přijde už trošku větší oříšek a zvládnout poprvé v životě E6 a zároveň manipulaci s tím tankem je trochu obtížnější. Ale odvážným štěstí přeje.

Každopádně 160Kč mi přijde jako dosti fér cena, pokud teda nepočítáš s tím, že hned nějak najednou (v průběhu 4 měsíců - což je moje prozatímní nejdelší ověřená doba výdrže namíchané E6 chemie) nevyvoláš 12 svých filmů (standardní kapacita 1l E6).. (vč. třeba kinofilmů, svitků...)

Ona totiž E6 v labu (u nás) stojí tuším 120Kč/film (svitek), takže 160,- za 8mm je ok.. vzhledem k tomu, že já svůj první super8 posílal do reichu a dal jsem za to tenkrát i s poštou určitě víc, jak dvakrát tolik.
  • 0

#45 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 prosinec 2009 - 02:43:06

ivinan: Pan Pokorny je pro zacatek vyborny pomer cena/vykon.

Jinak do pul roku te zde naucime vyvolat si (temer - krome Kodak Kodachrome) jakykoliv 8mm film doma. Tezke to neni, obav netreba :-)
  • 0

#46 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 14 prosinec 2009 - 03:49:16

A nedělá pan Pokorný jenom černobílé FOMY (nebo Kodaky)? Dělá i barvu? Jestli jo, tak budu litovat toho, že jsem to dřív nezkusil u něj :-)
  • 0

#47 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 14 prosinec 2009 - 08:45:36

Mi se zda ze dela jenom cernobilou....ale to je jedno mozna ze ne.......
  • 0

#48 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 14 prosinec 2009 - 09:48:04

A nedělá pan Pokorný jenom černobílé FOMY (nebo Kodaky)? Dělá i barvu? Jestli jo, tak budu litovat toho, že jsem to dřív nezkusil u něj :-)



asi před rokem jsem se poptával,ale muselo by toho být víc,/E6/ne jeden film.jinak volá č.b.možná že teď je to jinak.
  • 0

#49 Jck

Jck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
  • LocationÚnětice
Reputace: 4

Publikováno 15 prosinec 2009 - 10:43:51

ne, pan Pokorny dela hlavne barvu, a to i ruzne stare procesy (Agfy 20 let po expiraci) atd... jenze to vzdycky strasne poskrabe a zasvini... aspon teda 16tky, ktery dela kvuli dylce nejspis jenom ve vane, osmicky by u nej mely bejt v klidu (v lomu), ale to zas neni nutny chodit za nim, ze...
  • 0

#50 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 prosinec 2009 - 11:59:57

Jck :)

clovece na tebe jsem si tuhle vzpomnel a rikal jsem si, kam ze ses tu podezrele dlouho neukazal :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních