Přejít na obsah


Fotka

Fuji Reala a zářivky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 prosinec 2009 - 18:39:09

V datasheetu píšou, že při použití pod zářivkovým světlem to dává normální a nezelené barvy. Zkoušels´te to někdo?
  • 0

#2 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 10 prosinec 2009 - 20:37:43

Není zářivka jako zářivka, ale nebudu to rozebírat vědecky. Dost jsem na Realy nafotil - hlavně svatby. Pouze pod zářivkou bez jiného světla zkušenosti nemám. Ale vždy jsem používal v kombinovaném světle - blesk - místnost a vždy mi to vycházelo velice slušně. Žádné velké barevné posuny v pozadí nebyly.
No a venku jsem na realu nedal dopustit. Ale musíš si najít lab, kde jim to vychází barveně neposunuté. Kdysi to byl samostatný kanál na minilabu, teď na digitálních to prý tak není, ale mě se to jeví stejně. Mají najeté barvy na běžné amatérské filmy a reala je lab od labu úplně jiná. Hlavně na jaře byl problém jedovatá zelená.
Ale to jsou problémy nás nedigitálistů. Teď třeba neúspěšně testuju Fuji PRO 160C a S a kdybys viděl, co leze z Fuji laboratorního frontieru - to je bez barev, hnusné a nic s tím neudělali po x zkouškách a tak s tím chodím do Kodaku, kde to vychází dobře, když stáhnou 1 červenou.

Ale když se trefíš s realou do labu, tak je to fakt pěkné oproti Superiím. Jemnější barvy i přechody, krásná pleťovka atd.

Tož tak, hodně pěkných snímků s Realou přeje Luigi :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních