Přejít na obsah


Fotka

servis pro Horizont


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:30:27

Kolegové, neznáte nějakého opraváře z Prahy, který umí servisovat ruské Horizonty? Jde mi o starší kovový typ.

Díky
  • 0

#2 begbye

begbye

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 prosinec 2009 - 04:51:42

Z Prahy ne, ale kdyz jsem kupoval toho sveho, dal mi prodejce kontakt na nekoho v Cechach. Muzu pohledat, ale neslibuju.
  • 0

#3 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 prosinec 2009 - 08:47:41

www.fotoburzapraha.cz - tam jsou kontakty

S Horizontama je stejny problem jako s Praktikama - neexistuje zpusob jak sehnat dily, jedine kuchat jine pristroje
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 prosinec 2009 - 08:55:43

www.fotoburzapraha.cz - tam jsou kontakty

S Horizontama je stejny problem jako s Praktikama - neexistuje zpusob jak sehnat dily, jedine kuchat jine pristroje

http://www.fotoburzapraha.cz/servis/horizont.html
Nějak tam kontakty nevidím...
  • 0

#5 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 prosinec 2009 - 09:15:55

Hmmm tak uz nikdo, driv tam tech kontaktu bylo podstatne vic

Jeste by mohli vedet v Benecelu (jestli to vubec jeste existuje), leta sem ty Horizonty dovazeli. A pak Skoda, ten je ma tady.
  • 0

#6 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 11 prosinec 2009 - 09:49:38

Kolegové, neznáte nějakého opraváře z Prahy, který umí servisovat ruské Horizonty? Jde mi o starší kovový typ.

Díky


A cože mu vlastně je? On ten kovovej není zase tak složitej. Nejhorší je to jak psali předřečníci s náhradníma dílama.
  • 0

#7 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 11 prosinec 2009 - 11:13:10

díky za tip. Fotoburza mě nenapadla. Je tam kontakt na p. Vítka. Po neděli mu zavolám. U škody mě s horizontem poslali do ... někam do Litoměřic.

Horizont tak nějak funguje, ale chodí velmi hlučně a na konci s rázem. A k tomu má podle původního majitele i nepravidelnou expozici. Sám se v něm rejpat nebudu, protože tomu nerozumím. Chci jej nechat zgenerálkovat kvalitně.
  • 0

#8 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 prosinec 2009 - 11:21:18

Z toho slova kvalitne bude nutne slevit - jednak je to rusky fotoaparat s mnoha vadami uz od vyroby, druhak bude problem najit nekoho kdo to udela. Jak jsem uz rikal - neni zadna moznost sehnani nahradnich dilu.
  • 0

#9 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 11 prosinec 2009 - 14:21:41

díky za tip. Fotoburza mě nenapadla. Je tam kontakt na p. Vítka. Po neděli mu zavolám. U škody mě s horizontem poslali do ... někam do Litoměřic.

Horizont tak nějak funguje, ale chodí velmi hlučně a na konci s rázem. A k tomu má podle původního majitele i nepravidelnou expozici. Sám se v něm rejpat nebudu, protože tomu nerozumím. Chci jej nechat zgenerálkovat kvalitně.


Hlučnost je dle mých pozorování celkem "normální", jen jsem teď jednou držel u Pazdery jeden fakt tichej a měkce chodící. Ráz na konci je nejspíš proto, že buď zcela ztvrdla nebo se rozpadla taková bužírka, co dělá "měkký" doraz. Ale i po jejím nahrazení ráz zcela nezmizí. Hlučnost závisí především na přesnosti sestavení jednotlivých částí a jejich opotřebení(ehm, bohužel i výrobních tolerancích), moc se s tím dělat nedá (dá, ale málo) Nerovnoměrná expozice znamená ve většině případů prostě bordel někde v mechanismu, dost pravděpodobně mezi bubnem a těsněním. Pokud si ho budeš nechávat servisovat, určitě si nech zkontrolovat a asi i vyměnit těsnění bubnu, ta pěna bude asi už úplně rozpadlá(respektive pružnost v háji a rozpadne se při dotyku) a dovnitř pak fouká.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 prosinec 2009 - 18:13:19

díky za tip. Fotoburza mě nenapadla. Je tam kontakt na p. Vítka. Po neděli mu zavolám. U škody mě s horizontem poslali do ... někam do Litoměřic.

Horizont tak nějak funguje, ale chodí velmi hlučně a na konci s rázem. A k tomu má podle původního majitele i nepravidelnou expozici. Sám se v něm rejpat nebudu, protože tomu nerozumím. Chci jej nechat zgenerálkovat kvalitně.

Ahoj, máš už nějaký výsledek?
  • 0

#11 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 20 prosinec 2009 - 12:38:50

Ahoj, nemám. Před Vánoci na to není moc času a beztak stále nemám kontakt na opraváře, nejlépe v Praze. Budu to řešit až v novém roce.
  • 0

#12 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 28 listopad 2010 - 11:28:32

Mam problem s horizontem, na vetsine snimku jsou svisle tmavsi (na negativu svetlejsi) pruhy. Neni to na vsech snimcich a nejsou na stejnem miste.

Vložený obrázek

Nevite, cim by to mohlo byt?
  • 0

#13 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 28 listopad 2010 - 13:34:40

Odpověď je jednoduchá, přesná diagnóza už horší. "Někde něco drhne", resp. způsobuje nerovnoměrný chod bubnu. No jo, ale teď co a kde, že. A na to to asi bude chtít rozborku, vyčištění, přemazání apod. Tedy pokud si nějak nebrzdíš buden sám tím, jak horizonta držíš při focení, ale to asi ne.
  • 0

#14 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 28 listopad 2010 - 19:09:03

zkusil bych v Praze pana Kociana, sice se po tom mem zarekl ze uz zadny delat nebude, ale treba jo :wink:

Jen upozornuji, kompletni generalka S3 U500 stala 3000Kc, tak abys nebyl prekvapen, ale zahrnuje kompletni premazani, predpruzeni, takze casy jsou konstantni atd...

Doporucuji, je hodne rychly, do tydne byva opraveno.

Kontakt
  • 0

#15 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 28 listopad 2010 - 21:01:15

Mam problem s horizontem, na vetsine snimku jsou svisle tmavsi (na negativu svetlejsi) pruhy. Neni to na vsech snimcich a nejsou na stejnem miste.

Vložený obrázek

Nevite, cim by to mohlo byt?


Mám na svém horizontu který je jinak ve skvelném stavu stejnou závadu. Je tam vadná nějaká součástka na závěrce která zajišťuje, že je závěrka otevřená jen směrem tam, nikoliv při natahování. Takže ty pruhy se tam dostávájí při natahování kdy se ten bubínek otáčí na opačnou stranu. Prý nelze tu součástku sehnat :wink:
  • 0

#16 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 únor 2011 - 15:15:39

Mam problem s horizontem, na vetsine snimku jsou svisle tmavsi (na negativu svetlejsi) pruhy. Neni to na vsech snimcich a nejsou na stejnem miste.

Vložený obrázek

Nevite, cim by to mohlo byt?


Mám na svém horizontu který je jinak ve skvelném stavu stejnou závadu. Je tam vadná nějaká součástka na závěrce která zajišťuje, že je závěrka otevřená jen směrem tam, nikoliv při natahování. Takže ty pruhy se tam dostávájí při natahování kdy se ten bubínek otáčí na opačnou stranu. Prý nelze tu součástku sehnat :)


Přemýšlel jsem o tom a pokud by to bylo otevřenou závěrkou při převíjení, tak by byl "flek" na jednom místě, protože závěrka se pohybuje při převíjení současně s filmem.
  • 0

#17 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 únor 2011 - 15:17:04

zkusil bych v Praze pana Kociana, sice se po tom mem zarekl ze uz zadny delat nebude, ale treba jo :)

Jen upozornuji, kompletni generalka S3 U500 stala 3000Kc, tak abys nebyl prekvapen, ale zahrnuje kompletni premazani, predpruzeni, takze casy jsou konstantni atd...

Doporucuji, je hodne rychly, do tydne byva opraveno.

Kontakt


Zkusil jsem a horizont funguje. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních