Přejít na obsah


Fotka

Graflex


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
118 odpovědí na toto téma

#1 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 prosinec 2009 - 13:58:34

Zdravím,

tak tu tak často čítám - já mám greaflex a to se mám. Ale saostatný vlákno pro tyto charismatické stroje nikde.

Včera mi přišel můj. Tak zakládám klub.
  • 0

#2 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 17 prosinec 2009 - 14:23:38

Osobně mám vyhlídnutý Speed Graphic 4x5.
Ale plánuju ho koupit, až konečně nebudu student a budu mít nějaký stabilní příjem. Ačkoli je jeho pořizovací cena v US nízká, tak (jak už psal Pavel v Calumet 4x5 threadu) ty věci okolo VF by vydaly na zvážení úvěru od banky (nebo tak něco (jestipak on si ten slavný chlápek ze včerejších zpráv taky nepořídil VF)).
  • 0

#3 roper

roper

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 prosinec 2009 - 14:24:56

Tak zakládám klub.


tak blahopřeju :evil: klub se rozrůstá, už jsme dva 8-O
  • 0

#4 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 prosinec 2009 - 14:26:25

A hned začnu svými dojmy. Je to... mazlík. Systém závěrky budu musit ještě dlouho studovat. Poprosím pak o radu.



Nevím sice nač mi bude, byl to instinktivní poplašený nákup (jako že je to levné, tak to chci). Ale nelituji.

Vložený obrázek
  • 0

#5 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 17 prosinec 2009 - 14:28:08

Ja tiež prispejem do klubu, len čo sa vyhrabem z práce...
Mám Crown Graphic 2x3, s rolkou 6x9, Ektar 105, Grandagon 65, a ešte som neurobil ani jeden záber :evil:

Ale teóriu mám zmáknutú (všetky typy zadkov / roliek / veľkostí a pod).

Je to na článok asi najskôr. Rád by som ho zosmolil, len ten čas (ach ten čas).

Ď.
  • 0

#6 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 17 prosinec 2009 - 14:35:28

Právě čekám, až mi přijde vysněný Century Graphic 2x3. Až se s ním seznámím a trochu sžiju, určitě přispěji se svou zkušeností (hned potom co z vás vypáčím nějaké rady :evil: ).
Už teď řeším jaký širokáč na to pověsit ....
  • 0

#7 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 prosinec 2009 - 14:43:31

příteli ale to by bylo VYNIKAJÍCÍ!!! to právě nutně potřebujeme, my co bez rozmyslu nakupujeme. mám teď doma mazlíka a nevím co koupit za kazety... a tak. jak ty časy. ale jo, moje "chyba" - dogoogluju to.
  • 0

#8 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 prosinec 2009 - 15:03:58

jináč ani přesně nevím, co je ten můj zač. nějaký speed graphic... víc nevím. předek de šoupat hore a do stran, jinak nic :evil:
  • 0

#9 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 17 prosinec 2009 - 15:13:01

Pro všechny, kteří to ještě nezjistili připomínám, že rozsáhlým zdrojem informací o těchto kamerách je website Graflex.org. Jsou tam popsány všechny varianty včetně příslušenství. Také přidružené diskuzní fórum dokáže na mnohé odpovědět.
  • 0

#10 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 17 prosinec 2009 - 15:26:23

Hlasim se do klubu!
Graflex Speed Graphic 2x3
Mazilek, ale ted bcyh bral Crown...

Bohousek
  • 0

#11 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 prosinec 2009 - 15:27:36

no prima! to jsem nečekal, že nás je tulik a mezi námi takoví kvalitní autoří!
  • 0

#12 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 prosinec 2009 - 15:42:58

toz tez se hlasim do klubu. Crown Graphic 5x4" s Xenarem 1:4.7/135mm.

:evil:
  • 0

#13 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 prosinec 2009 - 15:56:57

tak, zdá se podle prvního ohledání, že jsem obětí anniversary speed graphic.

a otázka, nevíte někdo (než to budu s nejistou interpretací sám zjišťovat), jaké kazety na 4x5 mám hledat a jaké ne? takový to lisco, fidelity... graflock...
  • 0

#14 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 17 prosinec 2009 - 16:28:21

Gratuluji ke krásnému kousku!! Až budu našlapovat prvními nejistými kroky v krásném velkoformátovém světě,tak plánuji si do začátku pořídit tento nebo podobný typ.Rozhodně má svoje kouzlo.Ale ty finance! :evil:
Kde jsou ty zlaté časy,kdy si člověk po ránu mohl zajít do banky, s kolty proklatě nízko u pasu a pak beze stopy zmizet v prérii... 8-O
  • 0

#15 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 prosinec 2009 - 16:59:44

no prima! to jsem nečekal, že nás je tulik a mezi námi takoví kvalitní autoří!


Těhle aparátů koluje mezi lidem temnokomorným celkem dost. Též patřím mezi spokojené uživatele : Graflex Crown Graphic 2x3

Ten tvůj kousek je tuším válečný Anniversary Speed Graphic + spring back. Rolku na to nedáš jedině 4x5 kazety. Výborná věc je kazeta na 6 planů
GRAFMATIC , taková jako planfilmová winčestrofka, 6 výstřelů na jedno nabití :evil:
  • 0

#16 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 17 prosinec 2009 - 17:43:12

Ahoj,
tak už som doma. ten článok by som rád spísal! takže medzi sviatkami sa do toho aj pustím (nie že ma niekto predbehne :evil: )

Doplnil by som Blekentvajta:
Rolku na to nedáš jedině 4x5 kazety.

Niekde (neviem, či nie len na 2x3 a Baby) ide použiť aj tzv. Adapt-a-roll 620. Rolka na film 620 (vraj berie aj 120, len jedna zo špuliek by mala byť 620), ktorá sa normálne pichne pod matnicu aj na "spring back".

Konverzia spring back --- graflok back sa dá urobiť kanibalizmom (zobrať z nejakého rozpadnutého), Crown 2x3, ktorý som kúpil, mal dokonca originál úpravu by Graflex, dostal som aj pôvodný spring back.

Ešte ma napadlo - kde sa fláka Ypress? Jeho vlákno ma priviedlo k tomuto stroju 8-O

Tak snáď napíšem neskôr viac,

Ď.


(jej! dôležité! široké sklá sú lepšie dávať na Crown, nie na Speed, kvôli Back Flange Distance)
  • 0

#17 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 prosinec 2009 - 17:48:33

Ja tiež prispejem do klubu, len čo sa vyhrabem z práce...
Mám Crown Graphic 2x3, s rolkou 6x9, Ektar 105, Grandagon 65, a ešte som neurobil ani jeden záber :evil:

Ale teóriu mám zmáknutú (všetky typy zadkov / roliek / veľkostí a pod).

Je to na článok asi najskôr. Rád by som ho zosmolil, len ten čas (ach ten čas).

Ď.


DuroT, jen by ňa zajímalo - jak na to dáváš toho Grandyho? Šroubuješ zadní element zezadu, nebo jsi provedl nějakou bastl úpravu vnitřní části přední standardy? 8-O
  • 0

#18 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:00:38

Tak jak tak koukám, tak Graflex teď asi nějak "víří v povětří". Zrovna včera jsem si řekl, že od teď už kromě investic do materiálu odkládám všechny úspory na focení na Graflex Graphic 2x3 - buď Century nebo Crown, podle toho co bude a za jakou cenu. A ejhle - ono vznikne nový vlákno zrovna na tohle téma.
Takže bych měl jeden dotaz do začátku. Může tu někdo z vlastní zkušenosti srovnat Century a Crown Graphic? Vím, že Century je mírně očesaná verze(chybějící spoušť na těle atd.) s tělem z něčeho jako bakelit. Co by mě nejvíc zajímalo - Jakej je asi váhovej rozdíl mezi Crown a Century a jak je to s odolností těla Century Graphicu? Na stránkách graflex.org(teda doufám ,že tam) je jeden takovej článek, kde si autor pochvaluje že Century je lehčí do batohu. Ale nerad bych ušetřil pár gramů na úkor toho, že mi pak při první příležitosti něco praskne...
  • 0

#19 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:01:23

Blekentvajt,
no priznám sa. Kedže chýbalo asi 1mm na každej strane, tak som zobral minipilníček a urobil ten hrozný čin. Asi za 10 min bolo hotovo. Viem, že sa to nerobí, no Graflex do sveta nepôjde, a zakaždým rozoberať sklo, to nie je pre moje ORĽ (obe ruky ľavé).

Ešte tak na to zazerám, a chýba asi 10 stupňov, aby sa dal Graflex zavrieť. To je ale už "iná káva" :)

Čo ma ale zaujalo, je otočenie prednej štandardy, aby som získal opačný náklon (sklon dole). Ide to bez problémov otočiť, no potom sa dvierka nezavrú - niečo tam drhne. Tuším jeden z väčších "Šroubov" na povolenie Tiltu.

Ď.
  • 0

#20 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:03:24

Vložený obrázek
  • 0

#21 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:06:16

Bret3,

osobnú skúsenosť nemám, no pri študovaní (poctivé dva týždne, samozrejme PO nákupe svojho Crowna :) som sa nestretol so žiadnym negatívnym ohlasom na "bakelit".

Dokonca sa radila táto verzia, práve kvôli integrovanému Grafloku (=možnosť roliek).

Ď.
  • 0

#22 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:10:19

No na gramy ti to neřeknu ale celkem zbatelně lehčí mi ten Century přišel. tělo je z matroše velice podobnýmu bakelitu co se z něj dřív dělaly zásuvky. Odolnst bude asi obdobná, tj. když s tím nikde nedrbneš o zem neviděl bych v tom problém. Kromě bakelitu je ještě rozdíl v tom, že Century nemá spoušť z těla - chybí čudl na těle + celej převodní mechanismus, což osobně považuju spíš za výhodu než nevýhodu, u svýho Crown Graphic neustále špekuluju o demontáži, neb převodní lankopružina často vaní při zavírání a navíc nejde pak standardu zatlačit tak hluboko do těla jak kdyby tam ten mechanismus nebyl. S některými rozměrnějšími skly (viz třeba tenhle jinak bezvadnej Xenotar 100/2.8)
Vložený obrázek Vložený obrázek
pak aparát nejde zcela dovřít (chýbajů však milimetre :) ). Tož asi k tak ... :)
  • 0

#23 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:12:06

Boha, těch překlepů! Omlouvám se všem :) :) :D
  • 0

#24 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:13:05

Ešte pár liniek, v angličtine, na začiatok:
Crown 4x5 as field camera

General information

Camera backs

Chcel by som informácie spracovať do jedného "článočku", myslím, že tento fotoaparát si záujemcov nájde.

Ď.
  • 0

#25 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:18:27

Blekentvajt,
no priznám sa. Kedže chýbalo asi 1mm na každej strane, tak som zobral minipilníček a urobil ten hrozný čin. Asi za 10 min bolo hotovo. Viem, že sa to nerobí, no Graflex do sveta nepôjde, a zakaždým rozoberať sklo, to nie je pre moje ORĽ (obe ruky ľavé).

Ešte tak na to zazerám, a chýba asi 10 stupňov, aby sa dal Graflex zavrieť. To je ale už "iná káva" :)

Čo ma ale zaujalo, je otočenie prednej štandardy, aby som získal opačný náklon (sklon dole). Ide to bez problémov otočiť, no potom sa dvierka nezavrú - niečo tam drhne. Tuším jeden z väčších "Šroubov" na povolenie Tiltu.

Ď.


Čoveče neměl bys nějaký detailní foto tý "úpravy"? Asi do toho taky pudu, jen bych chtěl předem vidět jak to bude vypadat :)

jinak co se týká předního náklonu, přemejšlel jsem o tom, vypilovat do vydlice přední standardy v místě stavěcích šroubů stejnou drážku jako je na pohyblivý části standardy. Šrouby by pak byly jaksi plovoucí a o co lze nyní naklonit standardu vzad šlo by pak naklonit standardu i vpřed... vysvětluji-li to alespoň trochu srozumitelně ...
  • 0

#26 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:25:58

Blekentvajt,
no, foto... mohol by som ti poslať, ale na otázku "ako to vypadá", je odpoveď: "nič moc, ale funguje to a nevidieť to (veď máš nasadené sklo)".

Inými slovami:
Ja som dosť nešikovný. Nejako som to vypilnikoval, a už mesiac si hovorím, že to začistím a natriem. A pri tom asi aj zostane. Takže sa nemám čím chváliť.

Druhá vec je tá, že pokiaľ by si uberal priveľa, tak by to asi nebolo dobre - je to "U" profil, a ty uberáš z toho oblúčiku. Takže by si mohol upraviť "U" profil na "I I" profil, ak mi rozumieš. :)

Keď je to ale otázka zlomkov milimetrov (už už už to tam -skoro - ide), tak by som sa nebál.

Ď.
  • 0

#27 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:34:27

Pánové, díky. Já se v Graflexech na síti přehrabuju dlouho až hanba na to, že žádnej doma nemám, ale to co jste mi řekli jsem potřeboval slyšet. Belkentvajte, o té spoušti vím a taky to považuju spíš za výhodu (bo na 6x9 fotím Moskvou, a ta má taky šílenej převodní mechanismus z těla na závěrku), jen jsem se chtěl nechat tak nějak ujistit ve svých názorech někým, kdo má zkušenosti.
Mimochodem, co se týče bakelitu, nedávno jsem od jednoho člověka právě vyslechl něco, co nevím jestli nepovažovat za legendu, ale podle té američani v padesátých letech vymysleli nějakej zlepšovák, jak zvýšit odolnost bakelitu - prej tam přidávali skelný vlákna či co (no zrovna o těch skelných vláknech dost pochybuju, ale něco tam možná přidávali).
No a až ten bakelit rozbiju :), tak si koupím Crown 4x5 s Graflokem :)
  • 0

#28 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:36:40

Druhá vec je tá, že pokiaľ by si uberal priveľa, tak by to asi nebolo dobre - je to "U" profil, a ty uberáš z toho oblúčiku. Takže by si mohol upraviť "U" profil na "I I" profil, ak mi rozumieš. :)

Keď je to ale otázka zlomkov milimetrov (už už už to tam -skoro - ide), tak by som sa nebál.

Ď.


Jo jo to je přesně to vo co mi šlo :) :D
  • 0

#29 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:44:04

Blekentvajt,
tak tu to je. Hrozná kvalita (foto), a hrozná úprava, urobená neumělou rukou (citlivejším povahám sa ospravedlňujem).

Vyzerá, že všetko funguje a trvalé následky sú iba kozmetické. Mne to za to stálo, 65mm ohnisko na 6x9 je môj "sen", a tipujem, že pri 10tom šroubovaní zadného člena by mi ten padol, a rozbil sa.

Graflexu zdar!

Ď.
Vložený obrázek
  • 0

#30 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:45:52

Duro, díky moc. Představoval jsem si to hůř, tohle by šlo. Asi půjdu shánět pilníček :)
  • 0

#31 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 17 prosinec 2009 - 19:29:46

Hm,
teraz som si všimol, že názov vlákna je Graflex 4x5. Možno by bolo fajn premenovať na Graflex fotoaparáty, Graflex 2x3 a 4x5 alebo tak nejak.

Poradek musi byť!
  • 0

#32 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 17 prosinec 2009 - 19:35:23

Hm,
teraz som si všimol, že názov vlákna je Graflex 4x5. Možno by bolo fajn premenovať na Graflex fotoaparáty, Graflex 2x3 a 4x5 alebo tak nejak.

Poradek musi byť!


Já bych navrhoval Graflex Graphic. V tom je Crown, Speed i Century a všechny formáty. A přitom to nezahrnuje Graflexí zrcadlovky a další stroje týhle americký společnosti.
  • 0

#33 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 prosinec 2009 - 19:46:54

já jsem právě pro pořádek nechtěl míchat 2x3 ouplně mezi VF, ale v principu mi šlo o graflexy. tak sand to moderátoři nějak pořeší.
  • 0

#34 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 prosinec 2009 - 08:43:08

to je vám tak skladná pohotová kamerka! to žasnu. pravda, jistotu v ovládání závěrky ještě nějakou dobu mít nebudu... ale jinak s tim člověk imho pracuje rychleji než třeba s mojí milovanou M-presskou.
  • 0

#35 dm

dm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:43:44

Chci sem přidat jeden úžasný odkaz se spoustou manuálů:
http://www.southbris...hicmanuals.html

sám mám 2x3 speedku a 4x5 superku, jo a říká se tomu taky Linhofka pro chudý..

Na papíře mám servisní manuály pro starší speedku a pro superku, kdyby bylo třeba. Pořídil jsem je, že jsem si chtěl dát na superce do pořádku dálkoměr, ale nedošlo na to...zatím.
  • 0

#36 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 prosinec 2009 - 11:49:48

Panové,

zcela největší studnici vědomostí samozřejmě naleznete na www.graflex.org

Název vlákna, ač je nesmyslovina o tomto diskutovat, by měl být samozřejmě Graflex (už kvůli hledání).

Mé zcela zanedbatelné vybavení: Crown Graphic, Xenar + 8x Grafmatic, bastlím flash. Ano, chápete správně: 4x5 street / hommage a Weegee. I když ten neměl Crown Graphic ale Speed myslím.
  • 0

#37 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 21 prosinec 2009 - 22:03:36

brývečer páni,
tak po (pekne pracovnom) víkende a podobnom pondelku späť.
a tak ma napadlo - aké listy (plany) dávate do graflexa? mám trochu zmätok vo formátoch - USA/metric. rád by som skúsil fotiť na listy, láka ma malý počet snímkov + zone systém.

sú dva typy?
ktorý by som mal zháňať, resp. kde?
neurobíme nejaký hromadnejší nákup? (kúpim, zaplatím, rozošlem)

a ešte detail. na Keh.com sa váľa parádna vec za pár šupov:
Grafmatic za 15 USD

pekný večer!
Ď.
  • 0

#38 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 prosinec 2009 - 22:09:04

mám dojem že jsi psal o 2x3? s tím ti poradí asi někdo jiný přesněji, já teď řeším 4x5 / 9x12. nicméně pokud by se organizoval nějaký nákup z fotoimpexu / macodirect, mám už vybráno :D
  • 0

#39 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 21 prosinec 2009 - 22:13:22

kdoco,
presne tak, 2x3.
na Macodirect nie sú určite. Fotoimpex pozriem.
s nákupom by nemal byť problém, len potrebujem zistiť, čo vlastne zháňam?

aj tak sa ale obávam, že nakoniec to budem rezať z väčších formátov. len sa bojím, že kúpim 4x5 (resp. 9x12cm) za "posledné úspory", natrápim sa s rezaním a ono to tam nevleze :D

Ď.
  • 0

#40 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 21 prosinec 2009 - 22:17:15

duro: zatím jsem se setkal s formátem 2x3" , 2 1/4x3 1/4" a 4x5 (do kterého určo půjde nacpat kazety 9x12)

já mám ten 2 1/4x3 1/4" a konečně jsem do toho sehnal plany - zatím jsem je viděl od EFKE a od ADOX
  • 0

#41 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 21 prosinec 2009 - 22:22:54

Ypress, nazdár!
človeče, teba som dlho čakal :D

na Fotoimpex.de majú Adox CHS100 2,25x3,25 50bl za 8,33 Eur.
Je to ono, čo by som potreboval do Crowna 2x3?

fíí, ale ja tej stránke nerozumiem a na angličtinu sa nedá kliknúť. Hm, tak to by mi niekto musel pomôcť s prekladom, pri prípadnom nákupe, to by ale asi nebol problém. premyslíme / doriešime.

Ď.
  • 0

#42 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 prosinec 2009 - 22:30:01

no, mám rad optimisty... ale s těma tatarama tam to neni lehký ani po jejich :D ivan by mohl vyprávět. asi i proto se při případný zmínce o hromadnym nákupu rozhostí ticho :-) ale ypress to tuhle bezvadně sfouk s těma teploměrama... co? ne? kupuje tam kazety 9x12 ve velkym... by mohl něco cosi vyšmelit s nimi.
  • 0

#43 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 prosinec 2009 - 22:30:54

na Fotoimpex.de majú Adox CHS100 2,25x3,25 50bl za 8,33 Eur.
Je to ono, čo by som potreboval do Crowna 2x3?



Ď.


určitě bys měl mít nejmenší prořez :D
  • 0

#44 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 21 prosinec 2009 - 22:39:13

kdoco,
(možno už na nové vlákno) - problémy s nákupmi? hm, to si neviem predstaviť, prečo mohli vzniknúť, vyzerá, že to celkom majú zmáknuté.

možno sa poradím s Ivanom, alebo prípadne najprv objednám iba pár drobností, do pár desiatok Eur - na skúšku.

P.S. čo znamená "prořez"? v Slovenčine asi "preriez", že? :D :-)
  • 0

#45 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 21 prosinec 2009 - 22:40:14

ono tam je problém že třeba v aukcích to občas lupnou do popisu bez těch čtvrtek...
  • 0

#46 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 prosinec 2009 - 22:45:29

kdoco,
(možno už na nové vlákno) - problémy s nákupmi? hm, to si neviem predstaviť, prečo mohli vzniknúť, vyzerá, že to celkom majú zmáknuté.

možno sa poradím s Ivanom, alebo prípadne najprv objednám iba pár drobností, do pár desiatok Eur - na skúšku.

P.S. čo znamená "prořez"? v Slovenčine asi "preriez", že? :D :-)


no, určitě se ivana malého zeptej.

jináč to co píše ypress... na tom něco bude. v tom jejich modelovym přehledu 2x3 čistý neni. to by bylo prima, nicht wahr?
  • 0

#47 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 22 prosinec 2009 - 10:43:49

Během ledna mám také v plánu ve Fotoimpexu objednat nějaké plan filmy, takže když se nás dohodne víc, tím lépe.
  • 0

#48 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 22 prosinec 2009 - 23:22:46

tradiční formát kazet na Graflex 2x3 je 2 1/4 x 3 1/4 palce. mám i staré filmy od kodaku z 60. let, co přesně pasují do těch stařičkých kazet.

adox je na vraždu. komunikují podivně, půlku věcí nepošlou a trvá to jak by to někdo nesl pěšky. macodirect je oproti tomu úžasný.

zajímavé formáty - kazety by měly být z vnějšku identické jak pro 2 1/4 x 3 1/4 palce, 6x9 cm a 6,5x9 cm mají také na sheetfilm.be a wephota.de
  • 0

#49 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 prosinec 2009 - 07:35:29

adox je na vraždu. komunikují podivně, půlku věcí nepošlou a trvá to jak by to někdo nesl pěšky. macodirect je oproti tomu úžasný.


tak to vidíš, duroT. neni to s nima lehký.

http://global.ebay.c...0218236808/item

stát se členem klubu je levné :?:
  • 0

#50 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 prosinec 2009 - 10:04:04

kdoco: ale je to bez objektivu s destičkou...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních