Přejít na obsah

Fotka

Graflex

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#101 JozefB

JozefB

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 86 příspěvků(y)
Reputace: 91

Publikováno 18 únor 2013 - 08:57:52

Zdravím Vás,som fanúšikom TK , moc sa nezapájam len čítam a učím sa :smile:
Mám Graflex Pre Aniversary Speed Graphic , má dve možnosti kazet 9x12 a 4x5 a chcem sa opýtať,kým niečo kúpim,bude mi pasovať rollholder na 6x7 ???
Vyrába niečo také Horsemann alebo aj iný na zvitkový film.

Na Graflex Pre-Aniversary Speed Graphic pasujú kazety vo formáte 3 1/x 4 1/4 a samozrejme,že je veľky problém kúpiť vo Fome plan v tonto formáte.Alebo strašne predražené,niekde v zahraničí...
Dá sa rezať čo je dosť nelogické a pracné v tme alebo fotiť na papier,tam je jednoduché rezať pomocou červeného svetla. Do ruky sa mi dostali originál kazety na formát 9x12 z nerezu a tie presne pasujú na šírku aj dlžku.Stačí ich otočiť proti sebe,vložiť medzi ne drevené modelárske drievko,ktoré je vyrábané tiež v šírke kazety len ho urezať na požadovanú dlžku,prilepiť ich obojstrannou páskou a kazeta je na svete.Funguje to skvele,plan 9x12 je dostupný.Nikde som informácie nenašiel a radili mi,že som zle kúpil a nech to rýchlo predám a ludia sa ich boja kupovať ...
Dúfam,že to niekomu pomôže lebo tieto Graflex Pre - Aniversary je krásny stroj ... :-)
  • 2

#102 SioN21

SioN21

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 únor 2013 - 20:04:19

Na kolko su zamenitelne rollfilm backy 6x7,6x9 roznych znaciek napr. Horseman, Linhof s 5x4 Graflexom Speed alebo Crown?
Da sa to tam nejako dostat?
  • 0

#103 ďuroT

ďuroT

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 543 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 251

Publikováno 20 únor 2013 - 20:48:22

SioN21,

ja mám na Crowne 6x9 úplne v pohode namontovaný Horseman (odporúčam, je veľmi fajn oproti orig. Graflex). Samozrejme, treba mať vzadu tzv. Graflok back (ak si to dobre pamätám).

Boli tri typy zadníc - Graflok, potom dáky strunový a ešte jeden. Graflok je najnovší a v podstate zaviedol nový štandard.
Skús si to naštudovať, tuším Graflex.org
Ak kupovať Graflex 6x9 kvôli rolke, tak jedine s týmto zadkom.
  • 1

#104 SioN21

SioN21

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 21:04:38

Dik.
Ja chce prave 5x4 Speed alebo Crown a obcas pouzit zvitok...resp.mat tu moznost.
Premyslal som kupit aj mensi format napr. toho Crownu koli zvacsovaniu ale nadruhu stranu si vravim ze radsej pojdem do vacsieho s mozostou pouzit ten rollback.
Ty si opisal tu prvu moznost ktoru nechcem....cize da sa to dostat aj na 5x4 a fotit na zvitok?
  • 0

#105 ďuroT

ďuroT

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 543 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK

Publikováno 20 únor 2013 - 21:31:40

Určite ide aj na 5x4 zvitok - aj 6x9, aj 6x7 a podľa mňa aj 9x12.
Len s tým už skúsenosť nemám, takže nechcem radiť.

Pozri si ten Graflex.org, tam je ozaj všetko.
  • 0

#106 SioN21

SioN21

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 21:38:20

Dik. Idem studovat....
  • 1

#107 Golfista

Golfista

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 585 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 30 duben 2013 - 06:38:11

Jedna destička a foto od spokojeného zákazníka:
http://www.flickr.co...in/photostream/
  • 1

#108 hurvinek

hurvinek

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 103 příspěvků(y)
Reputace: 27

Publikováno 28 únor 2015 - 03:00:34

Nazdar pratele.

-Drobne se pripojim,muj nazor je,ze je vecna skoda fotit misto 4x5 na neco,jako 6x 6-7-9.Je to sice vyrobne v poradku, jako  vylepseny valecny aparat je takto postaven,zapomelo se na drobnost ,v hledacku je hlinikova vlozka pro dany druh rozmeru,bohuzel nemam celou sadu a tak nemuzu ani poskytnout rozmery pro dane druhy foto materialu.Protoze misto plochy dojde na tento rozmer k vyrezu stredu objektu.Kazetu rool holder vlastnim,ale nefotim na ni.

Nakup na Ebay,platbou pres pey pal je garance vraceni penez,je dobre si prostudovat reference na prodejce,kladny-stred a zapor posudek od kupujicich.Malokdy se mi stane,ze by neco nesouhlasilo,co neni napsano v inzeratu,navic co se tyce USA radi komunikuji a odpovi na otazku,druha vec,ze neradi posilaji do ciziny.Drobnost,ze v Cechach byla obnovena platba cla,kde pro kazdy mesic je nejaka osvobozena castka,nejnizsi jsou Vanoce a Novy rok,to zadrzi I cokoladu,nicmene I kdyz v Senghenu,tak zpet jak za bolsevika,navic nejaky strejda urcuje vysi pro danny mesic a ja se nikdy nedozvedel,kde toho prchanta najdu,abych mu podekoval.Kazdopadne pres centralni postu v Praze lze sehnat kontakt a zjistit pro dany mesic uroven loupeznicke dane v danem mesici.Take lze rozdelit na vice polozek,pak uz jen zaplatit clo podle fakturacni platby-tedy hodnoty veci.

Kazety,jak pisete dobre prakticky vsechny na 4x5 oboustrane,fotim na novejsich plastovych Lesco, da za par supu koupit I puvodni drevene,taky na ne fotim,ale jsou choulostivejsi nejen na cistotu,ale I poskozeni a prusvit,ale se slusnym zachazenim vydrzi dlouho,to jest skladovani a pouzivani,nesnasi vlhko,prudke zmeny teplot.

Jinak fotim na Graflex Crown Graphic Special 4x5,kde je vyhodou zaverka v dioptru,jsem za tento druh vdecny,roletka je hezka vec,nicmene se prasi na negativ,nemluve o tom,ze se umi roztrhnout a poskodit.Optiku mam Schneider Kreuznach Xenar 1;4,7/135-Synchro Compur-p s casem do 5oo,lepsi asi nelze sehnat.Fotim na Kodak 100ASA,nebo na fomu 100 ASA,ma ovsem pri volani pokazde velice drobne nedostatky,ale cena rozhoduje,kontaktni foto na Fomalux 312 mate special P-9 ASA,nebo Ilford FB pro zvetsovak Simmon Omega D2-4x5"Vetsinou material od fomy si necham preposlat,nebo Fomalux kupuju za 19,99$ na Freestyle.Mam uprimnou radost z toho,ze jsou I jinni,kteri dodnes fandi krasne CB fotografii a stejne jako ja maji radost z rucni prace.Omlouvam se za diakriticka znamenka,je to jedina vec,co mi tu chybi.Drzim vam vsem palce ve Vasi krasne praci.

S pranim vseho dobreho a mnoho pozdravu z USA-Nord Carolina Hurvinek

PS: digital je pro dementy. :cool:

• 1

#109 ďuroT

ďuroT

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 543 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK

Publikováno 31 březen 2019 - 12:08:03

Štyri roky a nič nové s Graflexmi?
Tak ja mám drobnosť: namodeloval som v CADe objektívovú doštičku na 'baby' 6x9. Momentálne nemám prístup k tlačiarni, keby niekto mal aj tlačku aj Graflex - napíš, pošlem STL.
Je tam diera 00, zdroják je Freecad takže zmeniť nie je problèm.
Že či sadne.
  • 0

#110 duuri

duuri

Nováček

• Předplatitel
  • 449 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 88

Publikováno 31 březen 2019 - 19:55:20

Štyri roky a nič nové s Graflexmi?
Tak ja mám drobnosť: namodeloval som v CADe objektívovú doštičku na 'baby' 6x9. Momentálne nemám prístup k tlačiarni, keby niekto mal aj tlačku aj Graflex - napíš, pošlem STL.
Je tam diera 00, zdroják je Freecad takže zmeniť nie je problèm.
Že či sadne.

vo faxcopy ti vytlacia 3d..

• 0

#111 ďuroT

ďuroT

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 543 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK

Publikováno 31 březen 2019 - 20:34:50

Fakt? Mno teda.
  • 0

#112 duuri

duuri

Nováček

• Předplatitel
  • 449 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 88

Publikováno 1 duben 2019 - 18:18:31

Fakt? Mno teda.

hej :) a dokonca aj draho :) dosticka na 4x5 speed stala 15 eur. PLA

• 0

#113 ďuroT

ďuroT

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 543 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK

Publikováno 1 duben 2019 - 18:34:20

Oukej tak to je ozaj celkom draho. Ja skúsim 'za pivo' (I keď....).
  • 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních