Přejít na obsah


Fotka

Vyvolá mi někdo ČB filmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Petrpo

Petrpo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2009 - 18:18:51

Dobrý den,

rád bych začal fotit na klasický černobílý film - především na Kodak Tri-X 400 případně na Fuji Neopan Acros 100, střední formát. Kodak Tri X bych si chtěl nechávat vyvolávat ve vývojce Microdol -X. Fuji Neopan Acros bych případně chtěl nechávat vyvolávat v Ilfordu Microphen.

Našel by se někdo, kdo by mi tyto filmy vyvolával - samozřejmě za penízky?

Případně na oplátku mohu nabídnout skenování na Nikonu LS 8000 ED....

Předem děkuji za případné nabídky.

S pozdravem
Petr
  • 0

#2 zruda

zruda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2009 - 18:46:01

Ahoj Petře
A ty se bojíš žeby si to vyvolat sám?Stejně ktomu dospěješ...
Nebo se ti nechce shámět vybavení?

Myslím že se někdo najde kdo ti to vyvolá,ale podle mě je to zbytečný.
Chmije je dostupná a plastimatka(nádoba ny vyvolávání) stojí kilo.
Málem bych zapoměl ješte budeš potřebovat generáror tmy.
Vše ostatní se dočteš tady na temný....
S pozdravem Adam
  • 0

#3 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 28 prosinec 2009 - 18:59:21

jo jo, stejně k tomu dospěješ sám a zase to tak složité néni
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2009 - 19:02:49

Dobrý den,

rád bych začal fotit na klasický černobílý film - především na Kodak Tri-X 400 případně na Fuji Neopan Acros 100, střední formát. Kodak Tri X bych si chtěl nechávat vyvolávat ve vývojce Microdol -X. Fuji Neopan Acros bych případně chtěl nechávat vyvolávat v Ilfordu Microphen.

Našel by se někdo, kdo by mi tyto filmy vyvolával - samozřejmě za penízky?

Případně na oplátku mohu nabídnout skenování na Nikonu LS 8000 ED....

Předem děkuji za případné nabídky.

S pozdravem
Petr


Kdyz nebude nekdo bliz tak si je muzes privezt a podivat se na to jak to vypada a pripadne si to zkusit sam.
  • 0

#5 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2009 - 19:16:49

Já bych shrnul předchozí příspěvky v jeden.
První film si dovez k Danymu, rád ti to ukáže a na další si normálně kup vývojnici, nějaké ty flaše na chémiu, nějakou odměrku, trychtýř, teploměr, a to je vše, co budeš potřebovat a vyjde to vopravdu na pár korun. Časem budeš chtít proces upravovat, experimentovat, atd., a ono pořád někam jezdit. Samozřejmě jsem to nemyslel tak, že by ti tady nikdo nevyvolával, ale pro tebe to bude nepohodlné.
Tak asi tak.
Jinak vítej.
  • 0

#6 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 28 prosinec 2009 - 20:42:34

Petrpo:
Přidal bych další argument pro vlastní zpracování.
Pokud Vám bude někdo filmy vyvolávat, nikdy nezjistíte, co jste zmršil Vy a co "laborant". A takhle se nedá fotografovat...
Je to úplně stejné, jako skenování (které asi umíte). Proč si skenujete sám? Odpovím za Vás (a myslím si, že se příliš nebudu mýlit): Protože chcete mít proces pod kontrolou (a také tím šetříte peníze).
  • 0

#7 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 28 prosinec 2009 - 21:01:55

lépe řečeno, pořád si budeš myslet, že to "zmršil" laborant :), než aby sis přiznal vlastní chybu :)
  • 0

#8 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 28 prosinec 2009 - 21:04:48

to Petrpo :

pokud jsi z tech Polep u Kolina, tak neni problem ukazat :), jsem z Podebrad.
  • 0

#9 Petrpo

Petrpo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 prosinec 2009 - 03:38:55

Děkuju všem za reakce a nabídky na zaučení :-) !

Primárně fotím barevně. A jelikož předpokládám, že nafotím za rok velmi malé množství ČB svitků, hledám někoho, kdo by mi těch pár svitků vyvolal. Pokud bych svitků nafotil více, určitě bych se do toho pustil sám...

V tuto chvíli uvažuju i o používání filmu Fuji Neopan 400 CN. Možná by to pro začátek stačilo...
:roll:
  • 0

#10 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 29 prosinec 2009 - 04:33:21

Jeste mas moznost pouzivat treba Ilford XP2, coz je film pro C41 a vyvolaji ti ho vsude. Jen to uz neni to prave stribro no :-)
  • 0

#11 barney

barney

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 prosinec 2009 - 10:24:47

Přidám se trochu jinak. Jsem z Frýdku-Místku, filmy volat umím, dělám to už mnoho let, ale teď nemám k dispozici TK, nemůžete někdo z okolí nabídnout nájem, jednou týdně?
  • 0

#12 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 prosinec 2009 - 10:41:03

No já su sic z Postřelmova, takže trochu mimo, ale TK na filmy nepotřebuješ a já to vím sám moc dobře. Totiž TK mám, ale co se filmů týče, tak film nasoukám ve špajzu a volám v koupelně. Když jsem začínal, tak jsem temničku neměl a teď, když ji mám, tak jsem si na tento postup tak zvykl, že u toho zůstanu. A na to nasouknutí do vývojnice nějaké temné místo určitě najdeš. A jak jsem psal dříve, ne, že by ti tady v tom nikdo nepomohl, ale pro tebe to bude nepohodlné.
  • 0

#13 Petrpo

Petrpo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 prosinec 2009 - 15:15:16

Kdosi mne kontaktoval přes soukr. zprávy. Jelikož nemám zplaceno. nemohu se podívat. Můžete mne prosím případně kontaktovat na podhajskypetr@seznam.cz....

Předem díky... :)
  • 0

#14 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 prosinec 2009 - 15:39:04

Hlavně nepoužívat C41 filmy s barevnou podložkou. Hodně blbě se to zvětšuje, respektive musí se zuřivě filtrovat. Onehdy jsem zvětšoval něco z BW400CN, děs a hrůza. Končil jsem s barevnou filtrací plus fialovej filtr na MG. Stejně je to takový divný. Tudy cesta nevede.......
Dát film do vývojnice, to lze třeba i v koupelně, spižírně, záchodě, prostě kdekoliv. Pak se dá vyvolávat doma, aniž je klasická TK. Navíc, léta používám koupelnu jako TK.
  • 0

#15 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 29 prosinec 2009 - 15:48:35

Hlavně nepoužívat C41 filmy s barevnou podložkou. Hodně blbě se to zvětšuje, respektive musí se zuřivě filtrovat. Onehdy jsem zvětšoval něco z BW400CN, děs a hrůza. Končil jsem s barevnou filtrací plus fialovej filtr na MG. Stejně je to takový divný. Tudy cesta nevede.......
Dát film do vývojnice, to lze třeba i v koupelně, spižírně, záchodě, prostě kdekoliv. Pak se dá vyvolávat doma, aniž je klasická TK. Navíc, léta používám koupelnu jako TK.


Hm, jenže z toho co píše původní tazatel mám pocit, že to chce spíše skenovat než zvětšovat... A pak je to přesně naopak - ty BW C-41 se skenují podstatně lépe než "klasické", třeba už jen díky možnosti použít ICE a zbavit se tím řady problém s prachem atd.
  • 0

#16 Petrpo

Petrpo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 prosinec 2009 - 01:05:52

Ano, svitky budu skenovat.

Dříve jsem chvilku vyvolával čb negativy a dělal fotky...., ale jelikož jen zatemnění koupelny trvalo cca 2 hodiny, tak jsem toho nechal. Navíc máme malé děti - tzn. okupování koupelny nepřipadá v úvahu....

Přeju bujaré oslavy a hodně štěstí v novém roce.

pp
  • 0

#17 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 31 prosinec 2009 - 19:08:56

Petrpo:
Vaše děti po 23. hodině ještě nespí? :lol: Do šesti času habakuk! :lol:
Nejméně jednu fotku uděláte. :lol: (Já jsem posledně za 9 hodin práce dělal dvě! Heč!)
Ať se Vám daří!
  • 0

#18 Petrpo

Petrpo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 leden 2010 - 17:23:20

Pentaxista:

Po 23 hod už se zase budí... :)

Většinou v 20:00 pouštím skenr. Fotku naskenuju cca za 2 až 3 hodiny a pak ji ještě ladím. Teď když mám dovču tak tak do 3 - 4 hod rána. Takže jsem na tom celkem podobně jako Vy.... :)

Mějte se
Pp
  • 0

#19 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 1 leden 2010 - 21:43:45

Petrpo:
No jo, ale jste ochuzen o červené světlo, smrad z misek, krásně hnědé prsty, fleky všude, "lezení" obrázku ve vývojce, proužkové zkoušky... :D :) :) :-P
Ony čínské instantní nudle fakt nejsou pravá italská pasta... :)
Ale fandím Vám - dobré fotce je jedno, jak vznikla!
  • 0

#20 Valchář Martin

Valchář Martin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 0 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 leden 2010 - 15:32:38

Také jsem tak začínal ale po jednom vyvolaném filmu ve fotolabu jsem se do toho pusti sám.A dobře jsem udélal,není to zase tak drahé si pořídit Temnou komoru z druhé ruky.Já za ni dal cca.1500 Kč,vč.nékolika balení24/30 papíru FORTE které i po dvaceti letech nádherně kreslí.Když se to dozvědělo moje nejbližší okolí tak mi začali nosit svoje zbytky vybavení a téměř nového.Opemus 5a nový zabalený nevhodný dárek ,spínačky Viponel komby nové maskovací rámy takže neváhej a pust se dotoho.
  • 0

#21 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 2 leden 2010 - 16:49:05

...a viděli ste ručně dělané RA4 fotky? to je panečku žůžo:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních