Přejít na obsah


Fotka

Horseman Woodman 45


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 leden 2010 - 08:50:21

Nikdy jsem neměl jiný foťák než kinofilm, vždycky bych si rád koupil 9x12 s kazetou na svitkový film 6x9 a především 9x12.

Teď mám možnost koupit zachovalý Horseman Woodman 45 za přijatelnou cenu, ale bez optiky a kazet. Máte s tím aparátem nějakou zkušenost? Destička objektivů vypadá na obrázku že je to normální Linhof, ale jaké do toho jdou filmové kazety, případně vyskytují se někdy někde? Děkuju za informaci. Vložený obrázek
  • 0

#2 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 leden 2010 - 08:52:06

Oprava... s kazetou na svitkový film 6x9 a především 6x12 (panorama).
  • 0

#3 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 12 leden 2010 - 09:07:05

Mely by na to pasovat na to rollky horseman. Delaji se ve vsech moznych rozmerech, pro 6x12 napr ZDE ZDE
  • 0

#4 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 12 leden 2010 - 09:15:16

Horseman má své vlastní destičky - tuším 8x8 nebo tak nějak, prostě menší. U kovových Horsemanů filmový kazety fungovaly, ale dřevěných nevím-snad ano. Prodávají se jak kazety přímo Horseman, tak Linhof, či ten standard od Graflexu...
  • 0

#5 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 12 leden 2010 - 10:03:44

Horseman má své vlastní destičky - tuším 8x8 nebo tak nějak, prostě menší. U kovových Horsemanů filmový kazety fungovaly, ale dřevěných nevím-snad ano. Prodávají se jak kazety přímo Horseman, tak Linhof, či ten standard od Graflexu...


ja ja Horseman destičky jsou 80 x 80, ale mam dojem že u těch dřeváků jsou použitý destičky standardních linhofních rozměrů
  • 0

#6 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 leden 2010 - 15:23:33

co už vím:

kovové Horesemany měly vlastní formát destiček, woodman používá standartní linhof formát. koupil jsem u Pazdery obyčejný záklaďák Xenar 150, ten mi zatím stačí, později nějaký lepší širokáč.

pro aparát si pojedu v pátek, dostanu k němu 6x dvojitou kazetu na plochý film. jenže mám jenom magnifax I, tak by se filmová kazeta 6x7 nebo 6x9 hodila. Nevím jestli je to mezimnárodní zadní stěna ale asi ne. Zeptám se na to při koupi.

nekupuju zásadně zajíce v pytli na netu, ale zeptám se někdy na burze v Praze, nebo na burzách a v bazarech v Německu, Rakousku, Švýcarsku, však to nespěchá. Myslel jsem jen, jestli s tím nemá někdo vlastní, hodnověrnou, zkušenost.
  • 0

#7 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 12 leden 2010 - 15:37:20

co už vím:

kovové Horesemany měly vlastní formát destiček, woodman používá standartní linhof formát. koupil jsem u Pazdery obyčejný záklaďák Xenar 150, ten mi zatím stačí, později nějaký lepší širokáč.

můžu se optat na kolik tě vyšel, v jakém je stavu a jestli se závěrkou?

dík
  • 0

#8 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 leden 2010 - 16:27:29

Schneider Xenar 5,6/150, rok výroby 2000, Copal 0, na destičce Linhof, to není drahý objektiv, horší to bude s rollkazetou.
  • 0

#9 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 12 leden 2010 - 16:57:26

Vsimnul jste si, ze na Paladixu se ted prodava rollka 6x7 pod matnici?

http://www.paladix.c...php?adid=108190
  • 0

#10 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 leden 2010 - 17:26:28

jo, tato je pod matici a je vhodná minimálně pro většinu v evropě běžných kardanů. Mám stejnou 6x9 na Cambo. Rozměrově sedí místo běžných kazet Fidelity, Lisco a podobných
  • 0

#11 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 12 leden 2010 - 19:02:50

Nikdy jsem neměl jiný foťák než kinofilm, vždycky bych si rád koupil 9x12 s kazetou na svitkový film 6x9 a především 9x12.

Teď mám možnost koupit zachovalý Horseman Woodman 45 za přijatelnou cenu, ale bez optiky a kazet. Máte s tím aparátem nějakou zkušenost? Destička objektivů vypadá na obrázku že je to normální Linhof, ale jaké do toho jdou filmové kazety, případně vyskytují se někdy někde? Děkuju za informaci. Vložený obrázek


Po tomhle sem dlouho koukal, pokud jsi z Prahy mohu půjčit katalog od Horsemana. Jinak zásadní věci znáš. Lehké, výtah měchu slušný a těch pohybů to má myslím také dost, takže už jen stačí popřát dobré světlo.
  • 0

#12 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 12 leden 2010 - 19:10:45

... Nevím jestli je to mezimnárodní zadní stěna ale asi ne. Zeptám se na to při koupi.
.....


...myslím že je to mezinárodní zadek....

Jinak velká gratulace ke koupi, je to krásná kamerka :-)
  • 0

#13 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 13 leden 2010 - 08:33:55

opravdu má ten aparát mezinárodní zadní stěnu.

ale gratulovat je předčasné, ještě ten krásný foťák nemám, musím pro něj dojet přes hory a doly a v tomhle sněhovém počasí to nejde.

a až ho koupím (abych to nezakřikl) na základní příslušenství budu zase dlouho šetřit.

:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních