Přejít na obsah


Fotka

Ilford Multigrade Xpress RC a Fomatol LQN (+ MG filtre)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 12 leden 2010 - 15:00:16

Rozhodol som sa prejst na multigrade papiere a zvolil som Ilford Multigrade Xpress RC.

Moja otazka sa tyka pouzitia Fomatolu LQN s tymito papiermi. Ma niekto skusenost? Bude to v pohode? Mam pouzit casy ako pre Foma varianty?

som chcel kupit vyvojku Ilford Multigrade ale 1L je strasne vela, za pol roka co sa moze koncentrat skladovat by som to neminul ani nahodou.

+ bonusova otazka:

Budu stacit tieto filtre po celych krokoch (6 kusov)?
http://eshop.fomei.c...ks-89x89012345/

a co ma trochu zarazilo je ze predavaju tie iste filtre 3 kusy a su o 2E drahsie.. bud to je chyba alebo tomu nerozumiem
http://eshop.fomei.c...-3-ks-89x89234/
  • 0

#2 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 12 leden 2010 - 15:10:10

Tato kombinace je naprosto v pohodě,doporučoval bych vyvolávat každý papír minutu a půl,ne jen jednu minutu. Mně osobně by celý grad. filtry nestačily,někdy to jsou docela skoky,na to jemnější doladění jsou u této kombinace půlené filtry nutné.
  • 0

#3 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 12 leden 2010 - 15:12:47

Já bych se celých filtrů nebál. Ono se to dá dorovnávat dvěma miskama s vývojkou (různá ředění) - poměrem volacích dob se uplácá ještě víc mezistupňů, než těma půlfiltrama.
  • 0

#4 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 12 leden 2010 - 15:18:26

+ bonusova otazka:
Budu stacit tieto filtre po celych krokoch (6 kusov)?


Ten E-shop Fomei ber s velkou velkou rezervou, staci si k tomu precist popis zbozi "Filtr MG 3 ks 8,9x8,9 (2,3,4)" a dále "Obsahují 12 filtrů..." :!:
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 leden 2010 - 16:11:04

ten popis bude dost obecnej, když plná sada po 12 stupních stojí 8-900, tak to za tři stovky nepořídíš
napsal jsem tam dotaz, co to vlastně znamená a za kolik je půlstupňová sada těch menších
poněvadž jsem ji kdysi měl a pak se zvětšovákem prodal, nyní mám tu po stupni a je to málo
snadnější mi přijde dát filtr dva a půl, než přimíchat jednu misku navíc :!:
aspoň pro ten kinofilm kde je to někdy každej pes jiná ves na negatívu
  • 0

#6 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 12 leden 2010 - 18:58:27

já bych se vykašlal na LQN a fakt raději koupil ten Multigrejd
von je v tom docela velkej rozdíl
a nebo aspoň Dektol, Eukubrom nebo tak... ale Multigrejd od ilfordu je fakt dobrej. ne, výbornej.
  • 0

#7 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 leden 2010 - 19:04:53

No MG skorem nepouzivam. Ale kdyz uz, tak uzivam klasicke filtry pro barefnou fotografii. Vyvojka je vpoho, alespon pro normalni proces. Jinak, cas je dost kratky, 1.5 minuty jako minimum. Klidne ale 3min, hlavne netahat zvetseninu, kdyz se zda ok. Vzdycky radsi upravit osvit, ne volani...
  • 0

#8 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 12 leden 2010 - 19:40:08

sak ja by som MG kupil. ale to balenie je na mna, sviatocneho temnokomornika, jednoducho privelke. (a blbnut s plynovanim sa mi moc nechce)
  • 0

#9 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 leden 2010 - 19:50:24

sak ja by som MG kupil. ale to balenie je na mna, sviatocneho temnokomornika, jednoducho privelke. (a blbnut s plynovanim sa mi moc nechce)


plynovanie zas taky problem neni, kupis zapalovac za 5 korun :-)
  • 0

#10 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 12 leden 2010 - 19:55:41

plynovanie zas taky problem neni, kupis zapalovac za 5 korun :-)


priznam sa ze nemam ani predstavu ako sa to robi :-)
  • 0

#11 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 leden 2010 - 20:00:36

plynovanie zas taky problem neni, kupis zapalovac za 5 korun :-)


priznam sa ze nemam ani predstavu ako sa to robi :-)


nastriekas plyn zo zapalovaca do flase s vyvojkou, je tazsi ako vzduch, cize vytlaci vzduch a vyvojka neoxiduje
  • 0

#12 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 12 leden 2010 - 20:07:40

ale to balenie je na mna, sviatocneho temnokomornika, jednoducho privelke. (a blbnut s plynovanim sa mi moc nechce)


ta půlroční regálová životnost udávaná výrobcem je tak trošku blbost, mám lahev multigrejdu otevřenou více jak rok a ještě v ní cca 1 dcl mám, žádný plyn nepoužívám- já jsem do hliníkového odlupovacího víčka, které je pod šroubovacím uzávěrem, udělal dvě menší dírky šroubovákem a je vystaráno... na moje sváteční temnokomorničení to stačí :-)
  • 0

#13 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 12 leden 2010 - 20:24:55

nastriekas plyn zo zapalovaca do flase s vyvojkou, je tazsi ako vzduch, cize vytlaci vzduch a vyvojka neoxiduje

Ako viem ze uz je vo flasi plynu dost?

já jsem do hliníkového odlupovacího víčka, které je pod šroubovacím uzávěrem, udělal dvě menší dírky šroubovákem a je vystaráno

to akoze aby sa do flase dostalo menej vzduchu?
  • 0

#14 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 12 leden 2010 - 20:32:22

to akoze aby sa do flase dostalo menej vzduchu?

Ano, kvůli tomu, zároveň dvě dírky, aby se to dobře nalévalo (přisávání vzduchu druhým otvorem) - jako tatra-mléko v plechovce :-)
  • 0

#15 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 12 leden 2010 - 21:17:36

Ten litrový multigrejd ti rozdělaný vydrží rok v klidu, ani nemusíš plynovat či to strkat do harmonikové flašky. Stejnou zkušenost mám s amaloco am6006, ta vydrží úplně stejně. a stojí to stejně jak ta LQNka, která vydrží prd a je stejně drahá.
  • 0

#16 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 12 leden 2010 - 21:22:25

ale to balenie je na mna, sviatocneho temnokomornika, jednoducho privelke. (a blbnut s plynovanim sa mi moc nechce)


ta půlroční regálová životnost udávaná výrobcem je tak trošku blbost, mám lahev multigrejdu otevřenou více jak rok a ještě v ní cca 1 dcl mám, žádný plyn nepoužívám- já jsem do hliníkového odlupovacího víčka, které je pod šroubovacím uzávěrem, udělal dvě menší dírky šroubovákem a je vystaráno... na moje sváteční temnokomorničení to stačí :-)

já jsem zdělal zbytek MG co jsem našel v komoře. stálo to tam na stole minimálně dva roky, ne-li víc a v pohodě
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních