Přejít na obsah


Fotka

digitální x rtuťový teploměr


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

Anketa: Jaký teploměr ve fotokomoře používáte? (64 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jaký teploměr ve fotokomoře používáte?

  1. digitální (1 hlasy [50.00%])

    Procento hlasů: 50.00%

  2. rtuťový/lihový (1 hlasy [50.00%])

    Procento hlasů: 50.00%

  3. bimetal (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  4. digitální a pro kontrolu rtuťový/lihový (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  5. jiný (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 13 leden 2010 - 15:04:04

Drazí kolegové.
Vzhledem ke stále rozšířenějšímu používání digitálních teploměrů bych vám rád předal několik rad vyplývajících z mých zkušeností.

Digitální teploměry máme zde u mě v práci už asi 8 let, přičemž jsme tehdy nakoupili typy s pamětí a pod. čili žádný laciný šunt.
Velmi dobře se s nimi pracuje, mají rychlou odezvu a snadno se čte údaj z displeje. Nicméně ač jsou na jednom místě neukazují stejnou teplotu. Prvních 4-5 let fungovaly docela dobře, stačilo občas vyměnit baterie. V současné době nefunguje 5 kusů a zbylé ukazují na jednom místě v rozptylu od 100 do -5°C!!!! Dnes jsou na trhu i teploměry s vyměnitelnou sondou. Sondy mají také různou konstrukci, každá jinak vydrží, každá má jiný rozptyl měřitelných teplot a jinou přesnost a správnost.

Vedle toho zde mám i 30-40 teploměrů rtuťových u nichž pouze pár kusů vykazuje odchylku. Ty vadné mají obvykle "roztrhanou rtuť, nebo prasklou a posunutou stupnici. Ty lepší teploměry na 0,1 °C ukazuje všech 6 kusů stejně. A to některé jsou tady od 70-tých let, jiné jsem zakoupil v minulém roce.
Jejich nevýhoda spočívá v malé odolnosti (nemíchat s nimi), špatně se čtou-musí se vyndat z lahve a pod.

Používání digitálních teploměrů vidím jako praktické, ale velmi doporučuji občas porovnat s klasickým rtuťovým teploměrem. Ten můžete mít stále v krabičce a tím zajistíte i jeho velmi dlouhou životnost. Nejsem zastánce teze, že žádnej digitální šunt do laborky nepatří, ale rozhodně si dovoluji tvrdit, že tomu nelze přespříliš důvěřovat.
  • 0

#2 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 13 leden 2010 - 15:36:47

Ja pouzivam takovy ten na akvarijni rybicky....nalepeny na dne misky.....

a meri normalne :-D
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 leden 2010 - 15:51:44

já jich mám asi pět, různých, včetně rtuťového v kovovém obalu
dobrej nápad je občas porovnat ten vývojkovej číslicovej s tím na rtuť
  • 0

#4 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 leden 2010 - 15:57:02

používám digitální - resp.domáci meteostanici - přístroj mi měří teplotu v místnosti a sondu na drátu házím do misek s chemií :-D
A vlastně i mám kontrolu, zda měří správně obě čidla ..
  • 0

#5 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 leden 2010 - 16:00:48

Goro:

máš nějaký zdroj kvalitních a přitom cenově dostupných lihových teploměrů? Před pár lety jsem měl liháč Kaiser od škody (nebo od Karbusickýho) za asi 400Kč, s dělením po 0.2˚C a dělalo se s ním výborně, bohužel jen do té chvíle, než jsem ho rozbil :-D . Od té doby používám jakýsi s dělením po celém stupni, není špatný ale červíček hlodá :-). Digitální nechci, neslučuje se to s mým přístupem k práci (mám raději stupnici, nemá to nic do činění s přesvědčením) a nechce se mi v dalším přístroji hlídat baterky.

Existuje nějaký levný a přitom kvalitní zdroj teploměrů nebo si budu prostě muset za kvalitu připlatit?
  • 0

#6 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 13 leden 2010 - 16:01:26

Kapalinový: Leta mi stačil akvarijní. Pak jsem si koupil Patersona s dělením stupnice po 0,2°C a jsem spokojenej(měří úplně stejně :-) ) Akvarijní používám stále pro orientační měření teploty v komoře, teploty vypírací vody a občasnou kontrolu teploty v pozitivním procesu.
Digitální: No mám ten od Ypressa, fakt je že reaguje rozhodně rychleji než kapalinovej. Chtěl jsem ho po prvních zkouškách používat v negativním procesu právě kvůli rychlejší reakci. Jenže mi zatím práce s ním úplně nesedí. Největší chyba, co mi při porovnání hodil v oblasti teplot +5 až +50 °C byla 0,3°C od etalonu, což je přijatelný i s ohledem na to, že vlastně netuším, jaká část sondy musí být ponořená (ehm, a u etalonu jsem teda rozhodně neprováděl korekci na vyčnívající sloupec, rozhodl jsem se , že to je zanedbatelný :-D :) ) Takže momentálně nahradil akvarijní pro účely orientačních měření teplot lázní. A tím akvarijním měřím teplotu vzduchu v komoře.
Ovšem tím pádem nevím, co vlastně zatrhnout.
(Mimochodem, trochu off topic, ale týká se teploměrů - lékařské se vyrábějí stále "jakoby rtuťové", jen je tam místo rtuti eutektická slitina india, cínu a gallia Galistan. Neviděli jste už někdo laboratorní teploměr s touhle náhradou?)
  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 leden 2010 - 16:05:05

Goro:

Před pár lety jsem měl liháč Kaiser od škody (nebo od Karbusickýho) za asi 400Kč, s dělením po 0.2˚C a dělalo se s ním výborně, bohužel jen do té chvíle, než jsem ho rozbil :-D .

já měl dva a oba jsou už v popelnici
další možnost jsou laboratorní potřeby hk, hořická ulice - už nevím, ale po půl stupni a stál do 300,- (?)
  • 0

#8 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 leden 2010 - 16:07:50

já měl dva a oba jsou už v popelnici
další možnost jsou laboratorní potřeby hk, hořická ulice - už nevím, ale po půl stupni a stál do 300,- (?)


to jako že nevydržel drsné zacházení nebo byl jiný problém? V HK se časem stavím, dík.
  • 0

#9 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 13 leden 2010 - 16:15:37

Goro:

máš nějaký zdroj kvalitních a přitom cenově dostupných lihových teploměrů? Před pár lety jsem měl liháč Kaiser od škody (nebo od Karbusickýho) za asi 400Kč, s dělením po 0.2˚C a dělalo se s ním výborně, bohužel jen do té chvíle, než jsem ho rozbil :-D . Od té doby používám jakýsi s dělením po celém stupni, není špatný ale červíček hlodá :-). Digitální nechci, neslučuje se to s mým přístupem k práci (mám raději stupnici, nemá to nic do činění s přesvědčením) a nechce se mi v dalším přístroji hlídat baterky.

Existuje nějaký levný a přitom kvalitní zdroj teploměrů nebo si budu prostě muset za kvalitu připlatit?


Jeníku a co Brno, Orlí 7 !!!??? Onehdá sem tam cosik viděl, ale nebyly tedy moc levné, ale nemám to s čím srovnat.
  • 0

#10 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 13 leden 2010 - 16:17:51

Již několik let používám jeden digitální teploměr. Před tím sem použival rtu´táky, ale za rok padly asi tři.

U mě tedy digi, ale nevěřím a kontroluju rtuťákem (posledním co mám).
  • 0

#11 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 13 leden 2010 - 16:21:28

Teploměr požívám rtuťový, míchací. Dost už vydržel, ani nevím,jak sem k němu přišel. Tržená rtuť se spojila na mrazáku a jakou má odchylku nevím doufám, že pořád stejnou. Ještě mám na flašce na vývojku zvenku nalepenej akvaristickej. Takovej okamžitej nápad to byl.
  • 0

#12 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 leden 2010 - 16:24:14

já měl dva a oba jsou už v popelnici
další možnost jsou laboratorní potřeby hk, hořická ulice - už nevím, ale po půl stupni a stál do 300,- (?)


to jako že nevydržel drsné zacházení nebo byl jiný problém? V HK se časem stavím, dík.

no upadl přece :-)
jinak se ti v ruce nerozbije
když už pojedeš do hradce, na ulrichově náměstí domácí potřeby asso a nebo v hořický - žel. řehák mají ten zapichovací s kulatým budíkem nahoře
je to tak na jeden stupeň, ale má ho mamijak a to něco znamená! :-D
  • 0

#13 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 13 leden 2010 - 16:24:34

Jeníku a co Brno, Orlí 7 !!!??? Onehdá sem tam cosik viděl, ale nebyly tedy moc levné, ale nemám to s čím srovnat.


Člověče Krakene, já tam nějakou chvíli nebyl, ale někdy loni cosi strašili, že s laboratorníma teploměrama úplně skončí jak doprodají skladový zásoby.
  • 0

#14 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 13 leden 2010 - 16:47:17

Teď používám rtuťový,ale měl jsem akvarijní lihový,ten co má dole ty kuličky a ten měřil o 2stupně míň,takže první filmy jsem nedělal ve 20st,ale ve 22 :-D .Asi jste měli štěstí na přesné kusy těch akvarijních,nebo sem měl já smůlu.
  • 0

#15 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 13 leden 2010 - 17:04:49

Já používám akvaristický a naprosto mi stačí.
  • 0

#16 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 leden 2010 - 17:08:42

kupil som si krasny jobo, fotograficky, hned na prvy krat som ho rozbil samozrejme, stal 15 evri ... potom som si kupil za 3 evri akvaristicky a uplne staci ...
  • 0

#17 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 13 leden 2010 - 17:15:12

Já používám rtuťový s rozsahem 17-25°C po 0,1°C a na měření fotochemie je super, akorát musím dávat pozor třeba při temperování vypírací vody aby mi na začátku netekla moc teplá a tak obecně se o něj bojím Přecijen je to kus křehkého skla a rtuťovýhch teploměrů bude teď už pořád jen ubývat. Takže něco digitálního bych asi taky časem pořídil.
  • 0

#18 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 13 leden 2010 - 18:04:01

ďjó teploměry... používám liháče a spotřebu mám větší než fuseklí. Ale vzhledem k tomu úžasnýmu výše zmińovanýmu krámku s laboratorním sklem v Hořický ulici mě to ani nemrzí. Vždycky když rozmlátím dalšího nebožáka, už se těším jak tam tomu milýmu pánoj prodavačoj zase udělám "kšeft" :D
Jináč jsem dnes nafasoval ten digi zázrak z Asie (Ypressu díky) tak uvidíme jak to bude robotovat :D . Každopádně skleněný teplometry z repertoiru nevyřazuju :)
  • 0

#19 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 leden 2010 - 18:26:33

vysloveně sem chtěl ukázat dobrou vůli a udělat digitálně vstřícný gesto a jeden sem si kdysi digitálnickej koupil. no nevěřili by ste - upad v koupelně, a pak eště třikrát.... :)
  • 0

#20 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 13 leden 2010 - 18:31:01

a jako na potvoru spadnul tak nešikovně, že na něj ještě seshora dorazilo kladivo žejo :)
  • 0

#21 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 leden 2010 - 18:43:15

Ten můj od Ypresa zase furt končí elektronikou ve vývojce....

Já mám prostě rtuťáky radši a nevím čím to je, ač jsem nešikovnej jak pytel brambor, ještě jsem nezničil jedinej teploměr, co jsem živ. Tedy až na tu vyjimku, kdy jsem chtěl před maminkou simulovat nemoc a strčil teploměr do čaje.....
  • 0

#22 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 13 leden 2010 - 18:54:21

20° C musí správný temnokomorník poznat prstem, na víc nebo míň sere pes :)
Já teď používám Ypresův digitální, jelikož jsem si ověřil, že měří jen špičkou a velmi rychle a docela se na něj spoléhám, jelikož ho mám porovnaný se svým starým lihovým a Krakenovým digitálním /zkoušeno ve slivovici, jak jinak/.
  • 0

#23 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 leden 2010 - 21:50:10

používám lihový. v tom mne ještě více utvrdilo studium metrologie a senzorů u nás na škole. za 5roků jsem nerozbil ani jeden. tak:)
  • 0

#24 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 13 leden 2010 - 21:53:12

20° C musí správný temnokomorník poznat prstem, na víc nebo míň sere pes :-)
Já teď používám Ypresův digitální, jelikož jsem si ověřil, že měří jen špičkou a velmi rychle a docela se na něj spoléhám, jelikož ho mám porovnaný se svým starým lihovým a Krakenovým digitálním /zkoušeno ve slivovici, jak jinak/.


Nádhernej přístup.
Jen bych fakt doporučil ho prostě čas od času zkontrolovat, zatím jsou ty teploměry nové, ale po čase to prostě začíná blbnout.
Já osobně poznám kdy maj děcka horečku, ale vývojku při 20°C ne, hold správnej temnokomorník je pro mě nedostižný sen.
  • 0

#25 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 13 leden 2010 - 21:55:01

Jendo, mohl bych naobjednat rtuťové s rozsahem 0-50 po 0,1 stupni. Sám mám asi 2, jeden po 0,2 a pak jeden po 1 °C v rozsahu 0-110
  • 0

#26 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 leden 2010 - 22:09:45

rtuťové s rozsahem 0-50 po 0,1 stupni

co by to koštovalo? podle ceny bych jeden až dva vzal
  • 0

#27 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 13 leden 2010 - 22:32:40

Cena rtuťových teploměrů:
Jedná se o obalové teploměry - (existují i tyčinkové..., obalové mám nejraději)
rtuťový teploměr s dělemím po 0,1 stupni v rozshu 0-50°C stojí 392 kč bez dph.
rtuťový teploměr s dělemím po 0,2 stupni v rozshu 0-50°C stojí 330 kč bez dph.

Pokud je zboží do 2000 kč, jsou tam další příplatky.- viz katalog vitrum.cz, jide to bude nejspíš podobné.
  • 0

#28 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2010 - 00:37:21

Já nejdříve ve svých začátcích používal lihový akvarijní, který mi dal kamarát, když jsem byl celý netrpělivý vyvolat si první film.
Nyní mám rtuťový s dělením po 0,1 na čb. a lihový s dělením po 1 na barvu. Ten paradox je kvůli tomu, že ten rtuťový má mylý rozsah a nezvládne 38°C při C-41, ale i s přesností lihového po 1°C nemám s voláním barvy problém. Takže tak nějak.
  • 0

#29 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 14 leden 2010 - 11:08:55

Vážení kolegové, teploměrů mám několik s vysokou přesností, jeden též
spínací na magnetické míchačce s teplotní automatikou. Kontaktní pak na
karafě s nejdůležitějším roztokem ve fotokomoře, zde již též opakovaně
zmiňovaným "Mendělejevovým Zaostřovákem", jehož minimální teplotní
tolerance při aplikaci vyžaduje zvýšenou přesnost, včetně kalibrovaného stakanu. Je chvályhodné, že se zdokonaluje a zpřesňuje Vaše technika a
výsledky se stávají přenositelné i pro ostatní zájemce z našich řad. Erik
  • 0

#30 bryan

bryan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2010 - 11:19:54

Aktuálně používám tři. Digitální z akce Ježeček, laboratorní rtuťák s dělením po jednom stupni a pak bimetalovej od Patersona ten má fosforeskující stupnici s ručkou - je na něj krásnej pohled.
  • 0

#31 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 leden 2010 - 11:39:56

marně hledám nákupní vlákno ypresovo ohledně těch čísličkovejch teploměrů
poněvadž tady v krámě mám dva a už nevím pro koho jsou
asi tři neděle
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 leden 2010 - 11:50:09

marně hledám nákupní vlákno ypresovo ohledně těch čísličkovejch teploměrů
poněvadž tady v krámě mám dva a už nevím pro koho jsou
asi tři neděle

Hmm, taky jsem s hledáním nebyl úspěšný. Ale něco se mi hlavou plete, že to téma bylo umístěné v bazárku...Jistý si nejsem, jen takový záblesk..
  • 0

#33 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 27 leden 2010 - 13:13:31

marně hledám nákupní vlákno ypresovo ohledně těch čísličkovejch teploměrů
poněvadž tady v krámě mám dva a už nevím pro koho jsou
asi tři neděle

Hmm, taky jsem s hledáním nebyl úspěšný. Ale něco se mi hlavou plete, že to téma bylo umístěné v bazárku...Jistý si nejsem, jen takový záblesk..

ty by měly být majly, blekentvajta nebo otce času
vlákno jsem smazal v domění že už je vše rozdáno
  • 0

#34 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 leden 2010 - 13:19:34

už jsem si to popsal
  • 0

#35 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 leden 2010 - 13:22:42

už jsem si to popsal


Ahoj jeden je můj, nevěděl jsem jestli je eště u yprese. Tak fajn vím, že ho tedy mám u tebe na krámě. Případně v soboru u Briana na vystavě. Když budu mít čas v pátek zastavím se pro něj. Děkuju
  • 0

#36 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 7 květen 2011 - 08:25:23

som si teraz kupil laboratorny teplomer -10+50 s presnostou na pol stupna s organickou naplnou. a hned pri prvom pouziti sa mi rozpojila napln :-)

preco sa to deje?
ako sa toho vyvarovat?
ako ju spojit spat?
ak sa mi to aj podari spojit, ma to nejake negativne vplyvy na presnost?
  • 0

#37 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 7 květen 2011 - 09:58:31

Corvus
Proč se to stalo - nevím
jak se toho vyvarovat - nevím
Vliv na přesnost měření v budoucnu - nevím
Když se to stalo mně, postupoval jsem tak, že jsem zahříval "nádržku" tak dlouho, až sloupec vylezl zcela nahoru - pak se to spojilo. Pak pomalu ochlazovat.
Jestli to bude fungovat u Vás - nevím! Můj postup není návod - teoreticky (a co horšího - i prakticky) může dojít i ke zničení. Pošpekulujte!
Přeji úspěch!

Já používám již téměř výhradně "lízátko" = digitální kuchařský teploměr od Conrada. Je již třetí a u všech byla přesnost až zarážející. Při srovnání s kalibrovaným teploměrem (na 1/10 stupně) se v rozsazích, které používám při vyvolávání a míchání (18-36stC), nelišil ani o tu zmiňovanou desetinku.
  • 0

#38 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 7 květen 2011 - 22:55:40

Teploměry spojuju v mrazáku, stačí pro jistotu obalit papírem a dát pokudmožno nastojato (aspoň našikmo)večer na mrazák a do rána je spojeno. Omotání papírem nutný není, zpomaluje teplotní změny a v případě rozbití nešetrně uloženým kuřetem usnadní úklid :twisted:
  • 0

#39 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 květen 2011 - 00:33:29

mi se jednou takhle spojila rtuť při kvedlání přímo v rodinalu.. akorát to sklo už sem nedal dohromady :twisted:
  • 0

#40 Slavomir

Slavomir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationHandlová
Reputace: 3

Publikováno 8 květen 2011 - 08:43:37

Používam liehový laboratorný teplomer s rozsahom asi -20 až 120 stupnov :-) Meria presne porovnával som aj s inými teplomermi, pôvod má niekde v škole :twisted:
  • 0

#41 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 108 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 082

Publikováno 10 květen 2011 - 19:55:16

Používam liehový laboratorný teplomer s rozsahom asi -20 až 120 stupnov :D Meria presne porovnával som aj s inými teplomermi, pôvod má niekde v škole ;)


Lihový do 120 :) :) :?: To myslíš asi °F. Jinak líh to být nemůže.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních