Přejít na obsah


Fotka

Cíl určuje prostředky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 21 leden 2010 - 11:07:32

Vážení kolegové, každá tématická oblast ve fotografii má vlastní specifika
a jejich realizace vyžaduje v ideálním případě také odpovídající vybavení.
Pořizujete a rozšiřujete svou fotografickou výbavu pouze v rámci daného
formátu filmu, nebo kombinujete více používaných formátů filmu dle Vaší
konkrétní potřeby a vytváříte si tak technické předpoklady, které umožní
obsáhnout celé spektrum fotografické tvorby od reportáže s dálkoměrem,
přes jednookou zrcadlovku s výměnnou optikou, středoformátový přístroj
až po velkoformátovou kameru, nebo svoji fotografickou výbavu neustále
měníte a hledáte přístroj, který dokonale pokryje Vaše požadavky? Erik
  • 0

#2 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 21 leden 2010 - 11:11:29

využívám určité aparáty k určitým záměrům - SF na krajinu a ony moje staré věci. Kino na rodinu a výlety bez určení.
Na VF jsem ještě nedospěl.. Po pravdě největší formát mám 6x9 a už je to asi na mě moc.. Ale co je teď nemusí zítra platit :D
  • 0

#3 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 leden 2010 - 11:29:22

zdavim,

ani ee, robim len dokumentarne veci a na to mam dva nikony: fm2n, fa, + dva nikkory: 28, 35. pri kinofilme som s technikou tymto vybavenim skoncil, nist ine nepotrebujem.

samozrejme sem tam testujem stare fotoaparaty kere sa mi podari zohnat, ale to je mimo.

takze k vybaveniu na kinofilm mi uz nist nechyba.

momentalne rozmyslam nad 6x6, konkretne bronica sq. ale popravde nefiem na co mi to bude :D asi len tak na potazkanie, pienkna kocka :). tak ibejujem a hladam volne peniaze :)
  • 0

#4 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 21 leden 2010 - 11:31:48

Dřív jsem si myslel, že najdu univerzální fotoaparát pro všechna témata, který si špičkově vybavím a budu s ním pracovat až do smrti. Bohužel, nebylo to možné. Každý fotoaparát někde exceloval a jinde to s ním byla tryzna. Proto jsem na tuto myšlenku rezignoval a snažím se vytvořit farmu fotoaparátů, která by postihla témata, která nejčastěji fotografuji. Do krajiny tedy již jedině s velkým formátem, do ateliéru s RZ67, mezi lidi... mno, tam ještě pořád nevím :) Jediné čeho se snažím držet je alespoň podobný poměr stran, protože jsem ponejvíce zvyklý na 4:5 a když k oku vezmu kino, jsem docela zmatený. (Tolik místa po stranách, co s tím?!) Nicméně, v menších formátech je toto opravdu problém. Člověk nechce přijít o cený kus filmu ořezem, ale zároveň mu tam ten kus překáží. Občas se tak zamyslím, zda by nebylo lepší osvobodit se od vidění světa určitým okem a spíše ho trénovat ve vidění dá se říci univerzálně...
  • 0

#5 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 11:32:11

já jsem začínající amatér, vím co asi tak bych chtěl aby mi lezlo na papíře a teď hledám cestu, jak na to, měním foťáky a už mám celkem sbírku, pár kousků mě oslovilo, takže vím po čem kdy sáhnout co se týče aparátu ale "svou" vývojku, fotomateriál a ideální proces abych dostal co chci jsem ještě nenašel, ale hledám, hledám...
  • 0

#6 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 21 leden 2010 - 11:52:32

Vše podřizuji budoucí prezentaci. Ve stereofotografii jsou (kvalitní) možnosti v podstatě jen dvě - kukátka pro individuální prohlížení nebo polarizovaná projekce pro skupinové. S kukátky není problém, existuje jich mnoho variant, nebo se dají snadno amatérsky postavit. Naopak projektorů je velmi málo a jakýsi standard existuje jen pro kinofilm a pro stereokotoučky. Středoforátový stereo projektor jsem viděl zatím jen jeden, a byl to upravený kinofilmový.
Takže fotím téměř jen na kinofilm. Běžné snímky Belplaskou a ostatní zrcadlovkou s patřičným objektivem (většinou širokáč nebo shift). Středoformát vytáhnu je výjimečně a jsem předem smířen, že to nejspíš nikdy nepromítnu. Je to škoda, protože nic krásnějšího než středoformátový stereodiapozitiv neexistuje...
  • 0

#7 Tessar

Tessar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 12:10:51

Promiskuita mě přešla, kromě VF nad 6x9 jsem vyzkoušel všechno a skončil jsem u dvou zrcadlovek 35 mm, ke kterým průběžně doplňuju optiku. Taky už se neobtěžuju zvětšovat nad 24x30 cm, páč mým cílem v čb fotografii není suplovat plakáty, alebrž vytvářet něco, co se dá pověsit na zeď a bude připomínat grafiku.
  • 0

#8 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 21 leden 2010 - 12:32:54

začal jsem s digitálem - pořídil jsem si na ozvláštnění kinofilm a ten mi učaroval.
pracoval jsem s kinem a digitálem dohromady. ale kino na mně mělo moc políček a dycky se mi líbily takové ty velké krávy, tak jsem si pořídil svitkáč a ten mi učaroval ještě víc.
časem jsem začal pokukovat po velkoformátu, ale na to ještě nejsem dost velký, přišel malý velkoformát 6x9. ovšem pak jsem viděl ty historické techniy a mé neukojené já chtělo dál.
ale ze 6x9 vypadají kontakty divně, tak teď mám sestavu od čipu po 4x5" a doufám že už expandovat nebudu a omaezuju to.

takže na nošení sebou mám malého kino pentaxíka
na vážnou práci Bronicu 6x6 což je i přes rozsáhlost technoparku nedotknutelný stroj.
na nevážnou práci digitál
a pro ukojení nenasytného já graflexe 6x9 a TOYO 4x5

jinak si svůj technopark sepisuju zde - asi bych to fakt měl zredukovat
  • 0

#9 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 21 leden 2010 - 12:47:39

Závidím všem,co můžou vůbec střídat foťáky,ať již z jakéhokoliv důvodu.Finance,to je pro mne nepřekonatelná bariéra,jsem rád,že jsem dosáhl aspoň na Pentagon Six+nějaký ten objektiv a díky jeho poruchám,které mi pravidelně kazí radost z tvorby,neb tonu strachem,kdy mi opět posere motiv,na který čekám třeba půl roku,jsem kolikrát měl ve slabé chvilce silnou chuť celou tuhle výbavu polejt benzínem,zapálit a hodit z nějaké vysoké skály...ale držím se-držím se-držím se !
  • 0

#10 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 leden 2010 - 12:48:37

...

jinak si svůj technopark sepisuju zde - asi bych to fakt měl zredukovat


keby si chcel zredukovat sq-a za "velmi" zredukovanu cenu tak by som ti s tym pomohol :D :D :D :D :D aj u mna by bola nedotknutelna ;)
  • 0

#11 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 leden 2010 - 12:54:40

mám jenom jeden aparát na kinofilm (postupně kiev IIa, pentax spotmatic F, nikon F6 a jen se dvěma objektivy, 50 a 135) už mnoho let nelaboruju s vývojkami, papíry. nemám žádný digitální aparát i když je nezavrhuji. je to omezující ale mě by se to všecko pletlo. jde mi hlavně o fotku, o obsah a to musím dělat intuitivně.

teď jsem si ale koupil ještě 9x12 (Horseman Woodman), chci se zase po letech pustit do "ušlechtilých tisků" tak nějaká fotoschizofrenie nastane.
  • 0

#12 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 leden 2010 - 13:04:18

když koukám na můj hodinářský koutek, mám ještě pár aparátů, teď zrovna panoramatický Tokarev, jednu z prvních kinofilmových zrcadlovek Sport, Alpu Reflex, Stereo Nettel, Rolleicord, Exaktu Junior, Contax IV.

To je ale jen takový koníček, že amatérsky a neodborně opravuju staré aparáty. Nekupuju je max. za pivo "co vypiješ". A pak je, podaří li se oprava, zase někomu věnuju, někdy původnímu maijiteli, někdy kamarádovi. To je pak ale "drahý". V hospodě ne "co vypiješ" ale "co sníš a vypiješ", teda foťák tři piva a utopence s cibulí. :D :D :D
  • 0

#13 MR

MR

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationZpupná Lhota
Reputace: 283

Publikováno 21 leden 2010 - 13:18:09

měl jsem období nakupování nových strojů, povětšinou středního formátu, teď pomalu začínám uvažovat o výrobě vlastního naprosto jednoduchého bednaflexu,

chci mít jednotné výsledky a soustředit se pouze na focení, nikoli na techniku
  • 0

#14 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 21 leden 2010 - 13:45:08

Ahoj, b je správně.
  • 0

#15 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 leden 2010 - 14:41:07

Tak já taky teda něco řeknu :lol: :

Já jsem jsem se postupem času ustálil na kinofilmových manuálních minoltách s objektivy 17, 28, 35, 50, 135...přičemž nejčastěji fotím na padesátku a pětatřicítku. Kino je moc hezkej formát, pokud je člověk trošku pečlivej, daj se z kina zvětšovat i velký plachty s velmi dobrou kresbou. Foťáčky jsou velmi pohotový , malý , lehký ...Svým způsobem se mě portréty líbí z kina víc než ze středoformátu, protože z Pentaxu 6x7 mě lezou tak dokonale vostrý a prokreslený vobrázky až se mi to prostě někdy nelíbí. Prostě charakter kinofilmu se mi líbí velmi, velmi...velmi se mi líbí Foma 100 v kinu.....
Takže nejraději kino - v podstatě na vše, hlavně jakože na lidi žejo.

Pentax 6x7 - portréty

VF - už nemám, nepoužívám, obdivuji ale nepotřebuji..
  • 0

#16 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 21 leden 2010 - 15:06:36

U mě to a priori neurčuje cíl, ale kapsa, prostor a moje (ne)schopnosti. Kapsa je hluboká, skřín mělká, schopnosti nulové. Začal jsem digitálem a mám ho furt na veškeré moje cvakání. Kinofilm mi učaroval dávno před pořízením prvního fotoaparátu. Je to takové kapesní, komorní, mám to spíš na ozvláštnění, pokusnictví a samostudium. Líbí se mi charakter fotek z kina, z žánrů tím nejvíc zkouším dělat neformální portrét a nalezené zátiší, případně street. Zkusil jsem třeba Himatic, mile jednoduché a rychlé, ale naprosto automatické. Teď mám dvě zrcadlovky, jednu AF, skoro jí nefotím, a jednu manuální, tu mám raději. Hodně světelný záklaďák, vyhovuje mi víc než 35 mm. Ještě mám nachystanou na vyzkoušení širočinu 19 mm, chci zažít ten pocit fotografovat s takovým objektivem. Kinofilm mi zaplňuje mezeru, na kterou u digitálu nedosáhnu finančně nebo pro absenci podobného digi objektivu mojí značky na trhu. Takže i ten účel tu nakonec je. Na jiný formát se nechystám, poněvadž ani k tomu kinu jsem ještě nedorostl :lol:
  • 0

#17 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 leden 2010 - 16:06:28

Dlouho sem hledal, až sem došel k OMku. Ještě mě láká Contax, hlavně skla, ale za ty prachy si zatím nechám zajít chuť. Takže mám 28 a 50. A pak čtvereček, tam mi nejvíce vyhovovala bronica než umřela, tak mám prozatím TLR, než splaším další. Jinak na čtverečku mi úplně stačí 80ka, možná bych zkusil i nějakou širočinu ale to už pak člověk místo focení žongluje objektivy.
  • 0

#18 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 leden 2010 - 16:30:48

Obdivuji všechny, kteří si celou věc dokonale ujasnily. Já tápu, ač se zdá, že se blíží řešení - pozbavoval jsem se různých přítěží, nechal si jen certotrop, moskvu a jistou šílenost od pana eastmana a teď uvidíme(no, ono je toho vlastně víc, ale primitvní deskáč s periskopem, který mi věnoval známý, se nedá počítat. Na moskvu si zvykám, vypadá to, že s troškou snahy by to mohla být kamarádka pro všechny(mé) účely. Certotrop je nejlepší, ale teď už delší dobu procházím obdobím s nedostatkem trpělivěsti(a to je to celkem pohotový deskáč) a nechci moc nosit stativ. A kodakova kapesní komory na pohlednice? Ta mne prostě nepochopitelně nadchla, ač dostat z ní kloudný obrázek je pro člověka zkaženého moderní technikou těžké(moderní = vyrobený velké válce :lol: ). Snad se časem celý nějak urovnám, aby mé snažení, pokusničení a plantání se přineslo nějaké plody.
  • 0

#19 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 21 leden 2010 - 16:33:01

No pokud někdo sní o univerzálnosti, tak taktně řečeno nemá dostatek informací a zkušeností, to fakt nejde. I u DSLR je naprosto drastický rozdíl třeba mezi EOSy 5DII a 1DIIN - každý se hodí na něco jiného a záměnné jsou jen dost omezeně, ovšem škála rozdílů u analogu počínaje kinofilmem a konče vf je ještě větší.
Podle mě se člověk buď může na něco víceméně specializovat a pak se držet té jedné oblasti (s tím, že klidně může fotit i něco jiného, ale smíří se tam s jistými kompromisy) anebo se prostě bude muset vyrovnat s pořízením více různých přístrojů - rozhodovat by měly konkrétní fotografické záměry, mentalita fotografa, atd.
  • 0

#20 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 leden 2010 - 17:34:25

Ustálil jsem se na kombinaci D700 a Mamča 645 a velmi mi obojí vyhovuje. Ještě trochu šilhám po erzetě, protože na portrét by mi poskytla otočná záda. Jinak bych ale řekl, že jsem se už s technikou vyblbnul.
  • 0

#21 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 21 leden 2010 - 17:44:10

Vážený Eriku,
Vaše otázky ve mě vyvolávají úžasné řetězce asociací a vzpomínek. Převážně, jako správný rodinný fotoamatér, používám kinofilm. Dírkovky a dvouočky používám pod 5%, čili nevýznamně. Mám za sebou už několik cyklů mohutného rozšíření vybavení a návratů k minimální konfiguraci. Momentálně se držím názoru, že hejblátka ruší soustředění. Nemůže to souviset s rčením "Zoomy kazí kompozici"? Ikdyž začíná zase hlodat červíček něco si přikoupit ;-) Trochu "schíza" , co ? Tak vzpomínám na foťáky co mě opustily, na lidi kterýmsem foťáky půjčil a už je neviděl, na foťáky co čekají až zas přijde jejich den. Kupodivu je to příjemný pocit, chybí jen krb a broušená karafa s pitím.
Kam Vy na ty dotazy chodíte ?
P.S. Záklaďák stačí.
  • 0

#22 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 21 leden 2010 - 18:30:23

Ogaři, podlemne je to spěšej v tym, eslivá sa při focéní řeší manipulaca s tym aparátem. Ne, že bych nepoužíval iný aparát než P67, ale mosím řéct, že s tým mojím pentaxím mazlem mi to ide při práci asi nejlép. Zkrátka si mysím, že je důležité fotit tak, aby samotný akt štelování, expozice, výměny skléčka, a ostatní cípovin, byl natolik zautomatizovaný, aby nestrhával od teho na co myslím, od teho co chcu vyfotografovat, od teho, aby bylo všecko takové jak mám namyšlené.
Jisté je, že by sa mělo zařazovat tu správnú teniku na správné téma, ale mysím si, že to není berná minca.
Ono je to tak že v mysli skutečně kreativního chachara, technika ustupuje do pozadí. Nééé, že není důležitá, ale stojí tak nejak opodál.

Tož tak.
  • 0

#23 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 21 leden 2010 - 18:31:00

I když mě zajímá téma jediné (lidi), tak jsem taková fotografická děvka. Můj největší miláček je Pentacon Six a k němu pár skel od 50 do 300mm. Čtverec je můj oblíbený formát, charakter jeho skel mi k těm xichtíkům sedí a celkově je na plánované focení fajn. To, že brašna a stativ váží víc než já ale jaksi zapříčiňuje jistou neuniverzálnost. Do kapsy si na xichtíky za silného světla ještě občas beru Lubitele nebo Weltax.
Na velkoodpadové reportážní focení (lidi v hospodě a všemožné akce s kamarádama) mám kino, kde se asi nejvíc projevuje moje děvkaření. Pro ticho a nenápadnost vyhrává jednoznačně Zorki 4 nebo 6. Pro extra mizerné světlo se mi doma usadil Pentax SF 10 s redukcí na M42 - s tou matnicí můžu fotit snad i potkany v kanále a nekope. Jenom ten hluk... A protože jsem hračička, tak mám na cestě jednu Prakticu VLC3.
Nakonec jsem si ještě pořídil Benzínovic sklopku 6,5x9, abych si mohl v případě chuti individuálně vyvolávat světelně zvrhlé věci, ať už jsou to portréty u svíčky, či jiné hověziny.

Ono je to celé dané tím, že sice chci dělat pěkné fotky, zdokonalovat se a naučit se patlat na papír lidskou duši, ale zároveň mi skoro stejně velké potěšení přináší to mazlení se s hřmotnými pravěkými mašinkami a veškeré čudlíkaření a alchymie okolo ;-)
  • 0

#24 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 21 leden 2010 - 19:43:28

Na fine-art Pentacon Six, protože CZJ.
Při potřebě měnit filmy v terénu (čb/barva/citlivosti) - Kiev 80 kvůli výměnným kazetám.
Na hory a na cesty TLR (nějaká Flexaretka), protože je lehká a "levná".
Na blbiny Corina, protože je blbá, ale občas výsledkem překvapí.
Na střílečky BX20, protože je poloautomatická (tedy rychlá).
A když je čas a chuť, tak FED5, protože je to dálkoměr, že ;-)

Ale už se nemůžu dočkat na VF (ale ten už asi nebude "ostblok" 8-) ).
  • 0

#25 Filip M

Filip M

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 leden 2010 - 21:04:06

Na univerzál jsem také nenarazil.
Povedlo se mi vybaveni ustálit na turisticko-vandrovní :
Yashica D
Fuji 645
Na vážnější práci:
Bronica SQA
A nějaké to kino, či pinhole k použití jednou do roka
  • 0

#26 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 21 leden 2010 - 21:37:56

že je blbost hledat univerzální řešení, tu už zaznělo nespočetně, nicméně je třeba si uvědomit, že úplně stejnou blbostí je snažit se fotit všechna témata.

výsledek totiž zhruba odpovídá znalostem encyklopedisty - má minimální vědomosti o maximálně širokém okruhu témat.

do fotografickejch termínů si to račte převést sami, nicméně lichotivý to neni.

P.S.: nechci sice lidem, kterejch se tohle týká, kazit radost z focení, ale... možná by nebylo od věci, aby si tuhle skutečnost uvědomili.
  • 0

#27 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 21 leden 2010 - 21:56:48

spíš mám ze sebe takovej pocit, že jedno téma - lidi a reportáž obecně fotím všemi přístroji obecně vhodnými na různá témata - od kina až po plan film
ještě zbejvá sklopka co má jen ostření odhadem, ale proč bych neudělal reportáž tímhle
když se tak zamýšlím, tak planfilmovej snímek skupiny lidí (vč. mě) jsem mohl udělat po čtrnácti dnech práce v garáži - po večerech
-padací závěrka
taky cesta :lol:
k tomu
stále
stejnému
tématu - lidi
ale cíleně se zaměřením na vytvoření určitého souboru zatím nepracuju
možná po letech s toho lidského mumraje udělám nějaké soubory dodatečně
  • 0

#28 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 21 leden 2010 - 22:34:49

že je blbost hledat univerzální řešení, tu už zaznělo nespočetně, nicméně je třeba si uvědomit, že úplně stejnou blbostí je snažit se fotit všechna témata.

výsledek totiž zhruba odpovídá znalostem encyklopedisty - má minimální vědomosti o maximálně širokém okruhu témat.

do fotografickejch termínů si to račte převést sami, nicméně lichotivý to neni.

P.S.: nechci sice lidem, kterejch se tohle týká, kazit radost z focení, ale... možná by nebylo od věci, aby si tuhle skutečnost uvědomili.


Ale Lukáši nebuď tak přísný :lol: je to vývoj a najít si své téma není jednoduché...
  • 0

#29 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 leden 2010 - 23:46:17

jo, já bych taky nehodnotil chovatele rybiček bo tomu nerozumím

a internet snese hodně
  • 0

#30 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 22 leden 2010 - 01:52:55

na hracickovani pouzivam ctverec a na fotkovou farmu mam kino

tak na svitek jsem zakotvil u TLR a to u flexy 6 a autocordu ale silham po brone sqai ale to az pokud vyhraju v sazce :-)

a na kino pouzivam hlavne ptakticu ale hodlam ju nahradit necim jinym s m42 nejspis neco od ricohu nebo mamiye
ke stalemu noseni mam mejdlovou krabicku mju zoom 80 ale v budoucnu bude nejaka nova bessa

jinak skrin ukryva od kieva po opemu ruzne veci

a hlavne chci poridit osmicku kameru :)

jedine kde mam zakotveno tak to je zvetsovak a zvetsovaci objektivy
  • 0

#31 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 leden 2010 - 12:07:39

Závidím všem,co můžou vůbec střídat foťáky,ať již z jakéhokoliv důvodu.Finance,to je pro mne nepřekonatelná bariéra,jsem rád,že jsem dosáhl aspoň na Pentagon Six+nějaký ten objektiv a díky jeho poruchám,které mi pravidelně kazí radost z tvorby,neb tonu strachem,kdy mi opět posere motiv,na který čekám třeba půl roku,jsem kolikrát měl ve slabé chvilce silnou chuť celou tuhle výbavu polejt benzínem,zapálit a hodit z nějaké vysoké skály...ale držím se-držím se-držím se !

A hle, objevuje se zde Sokolík jakýsi, z hnízda Sokolova, nedaleko hnízda Aesculapího, konkrétně Ostrova... žeby se blýskalo na časy založit fototemnookruh?? Či vyrazit na společné pofocení v lese pánů Slavkovských?? :(
  • 0

#32 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 leden 2010 - 13:01:32

Eriku, přítelí vzdálený...
předkládaná témata jsou jistojistě odrazem poetické duše, pevně usazené v kladenském hrudním koši... :(
V těchto úvahách se pohybuji často a proto lehce popíši, jak je tomu u mne.
Od dětství jsem používal skvělou kameru Smena 8m :(
k mým 18-tým narozeninám si vysnil a také ji dostal - Prakticu MTL5. Věrná má družka je tedy se mnou již 26 let, déle, než žena má skvělá. K ní patří sklo pouze 50 a stačí. Na hory jsem si půjčoval ještě 28mm.
Teprve v době nedávně jsem začal vymýšlet a šlo to cestou SLR Canon EOS300 (plast - rychle pryč..) Skla Canon a Sigma až jsem skončil u plnodíry Tokina a ta nemá chybu. páč je mi Prakticy líto, fotím s ní jen málo. Do kánoe na vodujsem pořídil za 100 korun krásného černého Zenita. Barevný film v něm má tedy větší hodnotu a snímky si nechám naskenovat do PC. Přišlo období laborování (Flexaret, DSLR, Horizont) a slepých uliček.
DSLR mi zůstává pro rychlou práci a pokusy, pro fotky ny web a podobně. Není to špatné ale pokorně se vracím k negativním materiálům a fotokomora již je zřízena ve sklepě (2x1 m) - bude předmětem jiného příspěvku ... :lol:
Takže jsem pořídil za krásnou cenu ještě krásnou Prakticu B pro kino a APentax 67 se kterým se začínám učit měnit zvyklosti v krajině... K tomu jedno sklo.
Pořízení techniky by mělo mít své limity (pokud není hlavním oborem - viď Romane?? :) a splňovat požadavky. Jsme amatéři s ambicemi. Proto tedy Leica, dálkoměr, středo a bednaxy.
Zapomeneme na nesmysly a budeme se věnovat motivu... A o tom je i Zen... Marcel

Duplicitní příspěvek jsem umáznul :) .
Jenda1250

  • 0

#33 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 22 leden 2010 - 13:14:28

Závidím všem,co můžou vůbec střídat foťáky,ať již z jakéhokoliv důvodu.Finance,to je pro mne nepřekonatelná bariéra,jsem rád,že jsem dosáhl aspoň na Pentagon Six+nějaký ten objektiv a díky jeho poruchám,které mi pravidelně kazí radost z tvorby,neb tonu strachem,kdy mi opět posere motiv,na který čekám třeba půl roku,jsem kolikrát měl ve slabé chvilce silnou chuť celou tuhle výbavu polejt benzínem,zapálit a hodit z nějaké vysoké skály...ale držím se-držím se-držím se !

A hle, objevuje se zde Sokolík jakýsi, z hnízda Sokolova, nedaleko hnízda Aesculapího, konkrétně Ostrova... žeby se blýskalo na časy založit fototemnookruh?? Či vyrazit na společné pofocení v lese pánů Slavkovských?? :)


Je vůbec možný,že bych tady v " západních sudetech " nebyl sám :( Tohle je první stopa,co jsem zaregistroval,mimo pro mne neznámých kolegů z Plzně ! To se dějou věci... :(
  • 0

#34 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 leden 2010 - 16:57:57

že je blbost hledat univerzální řešení, tu už zaznělo nespočetně, nicméně je třeba si uvědomit, že úplně stejnou blbostí je snažit se fotit všechna témata.

výsledek totiž zhruba odpovídá znalostem encyklopedisty - má minimální vědomosti o maximálně širokém okruhu témat.

do fotografickejch termínů si to račte převést sami, nicméně lichotivý to neni.

P.S.: nechci sice lidem, kterejch se tohle týká, kazit radost z focení, ale... možná by nebylo od věci, aby si tuhle skutečnost uvědomili.


Ja tedy nevim... ale zase je u takoveho pristupu moznost transferu postupu a "videni" z jednoho tematu na jine, potazmo tedy moznost nejake inovace. Kdyz koukneme na vysledky nekterych polyhistoru z doby renesance... a ti se venovali soucasne velmi vzdalenym oborum.

I kdyz, samozrejme, to riziko vedeni niceho o vsem tam je velke.
  • 0

#35 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 22 leden 2010 - 17:33:42

Nemo, akú rečú si včilkaj hovoril? To bylo po americku, nééé??? :lol:
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 leden 2010 - 17:35:13

Nemo, akú rečú si včilkaj hovoril? To bylo po americku, nééé??? ;)

To bude hen ten oný amerikanský špijon! :lol:
  • 0

#37 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 22 leden 2010 - 22:32:39

Takytomu nerozumím, asi je to postmoderní, ale nikdysem žádnou poštu nemodernizoval....
  • 0

#38 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 leden 2010 - 00:36:33

Takytomu nerozumím, asi je to postmoderní, ale nikdysem žádnou poštu nemodernizoval....


No to taky nemá s poštou nic společného. To je v podstatě pro slovo vyjadřující následky velkého strachu ze tmy: pos... tmo-derní (ty tři tečky si každý doplní sám) :)
  • 0

#39 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 leden 2010 - 00:37:38

Nemo, akú rečú si včilkaj hovoril? To bylo po americku, nééé??? :)


Když budeš pít víno a slivovici, tak v tom víně možná najdeš "tóny po švestkách" :)
  • 0

#40 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 leden 2010 - 13:51:01

A když vypiješ dvě lahve Pražského sklepmistra, pochopíš, proč se ten pán na nálepce tak poťouchle usmívá. Znám borce, co to dokázal. :)
  • 0

#41 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 leden 2010 - 13:53:02

A když vypiješ dvě lahve Pražského sklepmistra

Není to tak něco podobného jako třeba vyčuchat dvě lahve toluenu? To už musí fakt nechat trvalé následky :)
  • 0

#42 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 23 leden 2010 - 14:08:26

kdyš jedobra párty tak se ty dvě pyksly sčuchat dají ale teť už spíž frčím jen lepydlo (né takove to na papyr) - lepydlo je zrdravjejši.
a sklepmystra tu nemáme mi zapýjme spíž Bohatýr nebo Poezije kdyš je penize
  • 0

#43 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 leden 2010 - 14:19:57

ksklepmystra tu nemáme

Ale určitě máte sklepmistra, pro jistotu sem dám fotografii, aby jsi to lépe v regálu našel...

Vložený obrázek
  • 0

#44 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 23 leden 2010 - 17:44:03

necemu takovemu, jako je sklep..myster, bych reklamu vubec nedelal, spatna reklama, taky reklama, lepsi je, kdyz clovek vubec neni, ze neco takoveho vubec existuje, jelikoz poud to okostuje, muze zanevrit na vino uplne a to je skoda, Bzencak poda urcite odbornejsi vyklad :roll:
  • 0

#45 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 leden 2010 - 18:56:27

zanevrit na vino uplne

Sklepmistr není víno, je to Sklepmistr! A nerad bych, aby někdo zanevřel na Sklepmistra!
  • 0

#46 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 leden 2010 - 23:17:17

Hele, Vaňůrku, to je jinej pán na tý nálepce! A máte pravdu, říkat tý tekutině uvnitř víno je projevem neznalosti obsahu. Ještš jsem slyšel o tekutině "Ostravský kahan" - existuje to ještě, nebo se odebral do říše legend a bájí ?
  • 0

#47 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 leden 2010 - 23:26:07

Hele, Vaňůrku, to je jinej pán na tý nálepce! A máte pravdu, říkat tý tekutině uvnitř víno je projevem neznalosti obsahu. Ještš jsem slyšel o tekutině "Ostravský kahan" - existuje to ještě, nebo se odebral do říše legend a bájí ?

to jsem potkal v tescu, ale bylo to podezřele levné i na mne :-)
  • 0

#48 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 leden 2010 - 23:58:31

becně se sklepmistr prodává pod cenou obalového skla, žeby sklo na světových burzách padalo ? :wink:
  • 0

#49 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 září 2010 - 10:58:42

Odpověď pro Erika ze zamknutého vlákna:
Snažím se techniku nerozmnožovat, ale i tak si myslím, že daná témata mají pro sebe vhodné aparáty. Statické věci tak beru na VF, tedy, pokud se tam dá donést a to většinou jde. V ateliéru používám RZ67, fotoaparát pro ateliér vytvořený. RZ občas supluje TLR na výletech atp. ale chtělo by to spíš pravou TLR. Jinak díkybohu netrpím stihomamem, že musím fotit vždy a vše, takže se dá říci, že techniku používám vysoce specializovaně .) (to já jen aby to znělo :)
  • 0

#50 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 září 2010 - 11:30:44

Já jsem postupně zjistil že mi na na všechno stačí Bronica SQAi 6x6,
na výlety a podobně sice tahám kinoPentax ME (ale asi toho nechám protože mne prostě nebaví zpracování kino a stejně nafotím tak 10-15 fotek max)
teď se učím s VF které míním používat v ateliéru a někdy si ho možná vzít sebou do plenéru, ale to je jen taková okrajovka.
Teď mám na opravě Moskvu, takže to bude drobek do batohu

strýt, reportáž a podobně nefotím bo to neumím a ani mne to nebaví
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních