Přejít na obsah


Fotka

Fotografie - hudba - poesie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 3 únor 2010 - 07:33:59

Vážení kolegové, nacházíte pro své fotografie inspiraci v hudbě a poesii?
Erik
  • 0

#2 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 3 únor 2010 - 08:37:21

ano. rád.
  • 0

#3 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2010 - 08:48:37

mozno je to ovplyvnovanie niekde na pozadi a nie velmi uvedomovane, lebo ho prakticky nevnimam. da sa povedat ze mam obrazove a zvukove obdobia. kazde trva obvykle tak 2-3 mesiace, kedy je pomer vnimania, citenia (a v produktivnych chvilach tvorenia) toho 'veduceho' zmyslu asi 90%. vo vyraznejsich pripadoch to v praxi niekedy vyzera tak, ze pocas stvrtroka zazratosti do fotenia ma ani nenapadne opravit napajaci kabel od zosilovaca a pri absencii tv zijem v tichu, alebo naopak pri spoznavani, pocuvani a semtam hrani hudby mam rozfotene filmy v 1-2 fotakoch tak dlho ze aj zabudnem co a ako som na to fotil. co sa tyka literatury, tam ide skor o prozu ako poeziu a ta asi ovplyvnuje fotenie do takej miery, ze motivuje moje destinacie, kam by som sa chcel s fotakom. takze ak su v knihe opustene domy a fabriky, tak podvedome kalkulujem kde mam co podobne v dosahu a kedy by som sa tam dostal atd ..
  • 0

#4 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 3 únor 2010 - 09:36:36

Ano, já taky!!! Četl sem enem Švejka a poslúchal Koťáka.....
  • 0

#5 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 3 únor 2010 - 10:36:33

já teď v knihovně odkoupil dva kainary za 5,- kč/ks. když jsem se paní knihovnice ptal, jak je možné, že je taková literatura ve vyřazené jen si povzdechla "to ani nechtějte vědět"

pane eriku, jak je to možné? nikdo to nečte? či nějaké managerské rozhodnutí? je josef kainar skutečně v jedné kategorii jako "lidé a obilí" či "hospodářský kalendář 1973"?

jinak u mě kupodivu fotografie ovlivnili to co poslouchám. nevidět fanastické claxtonovi snímky cheta bakera, nikdy bych ho nevyhledal. ale jsem si říkal - to musí být hudba, když inspiruje k takovým snímkům. stejně mě kdysi na přebalu kazety zaujal prožitek von karajana, tak jsem tomu dal šanci. dodnes jsem za to šťastný.
  • 0

#6 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 3 únor 2010 - 10:37:14

Ano, já taky!!! Četl sem enem Švejka a poslúchal Koťáka.....

Tyjova, vedu nad Krakenem o Honzíkovu cestu :)

Vlastně jsem měl jedno období, kdy bez "The wall" v kazeťáku v komoře ani minutu. Dodneška mám v hlavě spojený fotky z tý doby s floydama.
  • 0

#7 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 únor 2010 - 10:49:10

Vážení kolegové, moje odpověď je zde:

http://www.flickr.co...57613867531059/

http://www.flickr.co...57613867531059/

. ale jsem si říkal - to musí být hudba, když inspiruje k takovým snímkům. stejně mě kdysi na přebalu kazety zaujal prožitek von karajana, tak jsem tomu dal šanci. dodnes jsem za to šťastný.


tohle je nejlepší vyjádření, proč to dělám - a snažím se to dělat dobře.
  • 0

#8 REDH0T

REDH0T

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2010 - 16:42:14

Vratislav Brabenec - Plastic People of the Universe
Brno 2009

Vložený obrázek
  • 0

#9 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 3 únor 2010 - 17:27:37

Já sem přečetl enom Slovácko sa sůdí a Slovácko sa nedůdí od Galušky a hotovo.To,co poslúchám sa nafotit ani nedá.
  • 0

#10 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 3 únor 2010 - 18:43:48

já to ani nemyslel tak napřímo tu inspiraci. nu, ale úryvek si neodpustím.

Zhasínáček
Josef Kainar

Každý má svůj
Každý má jej
O něm víme
Ani za nic nepovíme
Kde jej máme Tralalinky
Kde jej máme
Hádej táto hádej mámo
Kde to máme uschováno
V piksle po mouce
v Erikově klobouce...

tož sa mejte i mějte
  • 0

#11 Tessar

Tessar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2010 - 20:17:35

Mě teda ňáká muzika k fotkám neinspiruje, akorát jednou jsem při krajině jako vod prej ňákýho fanhócha slyšel ňákou pavanu za zesnulou infantku. Jenže já jsem vidlák s kinofilmem a autofokusem, takže co, žejo.
  • 0

#12 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 3 únor 2010 - 20:58:16

K mému poslednímu přírodnímu detailu ve fotografii mě inspirovala například tato, názvem naprosto nesouvisející, click> skladba
  • 0

#13 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 3 únor 2010 - 22:01:15

U mě se ta inspirace hudbou projevuje spíš jako reportáže z hudebních akcí (většinu jich mám na rozdíl od Ivana na diákách, tak nemůžu odkázat). Ale zrovna teď jsem se vrátil od Jelínků, a dost mě mrzí, že jsem neměl film, protože to co se tam dělo bylo opravdu skvělé. Ale stejně by to nebylo hluboké umění, s trochou štěstí reportáž s kouskem atmosféry, která tam panovala...
Jinak hudební inspirace zpracovávám spíš hudebně a fotografické fotograficky. Jen s tou poezií jsem se zatím nepopral...
  • 0

#14 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 únor 2010 - 10:09:51

Nemůžu říct, že bych v tom hledal inspiraci, to bych moc fandil. Ale každopádně miluju Čechova a především hudbu, moře hudby. Jazz, Queeny, Buty, Allanis .. ale hlavně vážnou. devatenácté a dvacáté století v Rusku. Od Čajkovského, přes Balakireva, Skrjabina, po Rachmaninova, Prokofjeva, Šostakoviče a další pány. I hudbu českou (Maritnů, Janáček) a západní.
Poslouchám v komoře, když zvětšuju, to je nejlepší. Poslouchám i při práci u počítače, poslouchám, když uklízím ... a taky hraju, šmudlám nějaké triviálnosti na klavír.
Je to nádhera, najít v té složité hudbě vyjádření jednoduchých emocí. Ale je těžké něco podobného dát do fotografie. Chce to najít novou prostotu, jak říkával Sergej Sergejevič ...
  • 0

#15 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 4 únor 2010 - 11:20:55

když vidím spojení slov "hudba", "poezie" a "fotografie", tak se mi okamžitě vybaví rapová videa na youtube, kde se slidujou fotky :)

  • 0

#16 servus

servus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 4 únor 2010 - 18:46:12

Skoro každý večer mydlím do kytary. Někdy akustiku, někdy elektriku, někdy basu. Kromě toho, že si příjemně pročistím hlavu (srovnatelná jen jízda na motocyklu), tak se po nějaké době dostávám do lehce prohloubeného vnímání a začínají představy. Od nich už je k psanému textu nebo fotografii docela malý kousek. Takže nezřídka vznikne textík, který si třeba za pár týdnů zhudebním, nebo vznikne fotka s motivem vázaným na kupříkladu včerejší představu a bez ní (té představy) bych si motivu ani nevšiml.
Přirovnal bych hudbu, text a fotografii k různým jazykům, každý má svůj jedinečný postup jak se vyjádřit. Zcela jinak se uvažuje v češtině, čínštině nebo třeba ve znakovém jazyce. Sdělení jde presentovat i kombinací těchto jazyků, je ovšem otázka zda je to vhodné činnit ve stejném čase. Také je třeba vzít v úvahu, že řeč je pramenem nedorozumění.
V ideálním případě se tedy snažím fotografii, muziku a text používat tak abych jen navodil náladu, která umožní zavnímat to o čem už jen (někdy mnohoslovně) mlčím.
Neb mne to poněkud přesahuje.
  • 0

#17 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 5 únor 2010 - 01:19:19

Tož poslední dobó čtu enom děckám méďu Pusíka a místo fotek potem čmáráme pastelkama.
Hudbu děcka překřičijó, tak sem tam vrazil jednó ty Ramštajny, aby bylo slyšet aji neco iného, ale inspiračka na fotku to pro mňa taky nebyla bo by to byla už enem kopija tých jejích vídeoklipů.
Verše máme enem v děckých říkadlách a to je též bída.
Asi tak :) Stydím sa a smekám před ušlechtilýma dušama typu Erika Kuracha, keré majů také krásné starosti a dokážů klást tak rafinované otázky že sa já křupan mosim červenat :) :wink: :lol:
  • 0

#18 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 únor 2010 - 20:25:27

já vidim u muziky skoro vždycky obrazy... ale sou bohužel pohyblivý, je to film. furt stejnej - jede na něm parní rychlík krajinou. nevim, co to znamená, ale trvá to už spoustu roků... :-)
  • 0

#19 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 5 únor 2010 - 22:39:46

Asi dost záleží u jaký muziky, ne? :-)
  • 0

#20 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 únor 2010 - 23:00:36

já vidim u muziky skoro vždycky obrazy... ale sou bohužel pohyblivý, je to film. furt stejnej - jede na něm parní rychlík krajinou. nevim, co to znamená, ale trvá to už spoustu roků... :D


mamiaku.. to znamena jedinne, chlapce muj. Ty jsi nejenom fotograf, ty jsi filmar ... osmickar s potencialem rustu i k 16mm ... :-) :-) :D

uz jsi naladoval film do kamery, nebo stale cekas na iniciaci?
  • 0

#21 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 5 únor 2010 - 23:29:45

já vidim u muziky skoro vždycky obrazy... ale sou bohužel pohyblivý, je to film. furt stejnej - jede na něm parní rychlík krajinou. nevim, co to znamená, ale trvá to už spoustu roků... :-)


No vida, já to mívám spíš obráceně. U fotografií nebo němýho filmu často slyším muziku. Parní rychlík v krajině je u mě většinou swingovým nebo jazzovým bigbandem. I nějaký ten veršík by možná v mysli evokoval. Takže jo, inspirace by byla, akorát v obráceném gardu, než se ptá vážený kolega Erik.
  • 0

#22 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 5 únor 2010 - 23:49:07

já vidim u muziky skoro vždycky obrazy... ale sou bohužel pohyblivý, je to film. furt stejnej - jede na něm parní rychlík krajinou. nevim, co to znamená, ale trvá to už spoustu roků... :-)

Tohle?

:-)
  • 0

#23 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 únor 2010 - 00:07:43

Jsa krupan, inspiraci nenachazim nejen v hudbe ale ani nikde jinde. Ale nedavno se mi velmi libilo spojeni hudby a cb obrazku, viz: Pro me jsou ty fotky paradni. (chapu ze vetsine zde ta hudba nesedne)
  • 0

#24 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 únor 2010 - 00:10:02

Ctu dobre Lubosi o motorce? Tak doufam ze dojedes, mame o cem mluvit. :-))
  • 0

#25 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2010 - 01:16:43

Jsa krupan, inspiraci nenachazim nejen v hudbe ale ani nikde jinde. Ale nedavno se mi velmi libilo spojeni hudby a cb obrazku, viz: Pro me jsou ty fotky paradni. (chapu ze vetsine zde ta hudba nesedne)


Ivane, zkus tu skladbu takhle:



ve me to evokuje moje vlastni obrazky a jen doufam, ze se tam jeste nekdy podivam, abych je stihnul nafotit.
  • 0

#26 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2010 - 01:35:11

jinak k původní Erikově otázce:

ano. Hudba ve mne evoku je obrazy, občas i naopak.

Poezie pak přispívá k podpoře mé obrazotvornosti, a platí to i naopak. Období se ve mne střídají, ale v dnešní době svého buřičského "vystřízlivění" už raději nepíšu. Jsem vyklidněný člověk a bojím se depresí.
  • 0

#27 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 únor 2010 - 08:04:46

Velmi dobre znam Leosi. Slecna umi a navic je fesanda :-)) Taky doufam ze se tam jeste mrknu, kdyz jsem tam byl poprve tak jsem jeste nefotil a nedavno jsem tam byl pracovne na chvilicku a nic jsem nestihl. Co takhle x-ty sraz TK v NY? Dosahneme na skupinovou slevu v YMCA.
  • 0

#28 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2010 - 14:28:27

já vidim u muziky skoro vždycky obrazy... ale sou bohužel pohyblivý, je to film. furt stejnej - jede na něm parní rychlík krajinou. nevim, co to znamená, ale trvá to už spoustu roků... :lol:

Tohle?

:lol:


řek bych, že bych byl lepší :twisted: to tempo vůbec nesedí, ten chlap nerozumí parním strojům ani muzice :twisted:
  • 0

#29 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2010 - 14:30:58

uz jsi naladoval film do kamery, nebo stale cekas na iniciaci?


jsem skromný, srdce pokorného... čekam na iniciaci. při svý vrozený náboženskosti nevěřim, že by to bez ní bylo smysluplně možný...
  • 0

#30 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 únor 2010 - 14:35:23

já vidim u muziky skoro vždycky obrazy... ale sou bohužel pohyblivý, je to film. furt stejnej - jede na něm parní rychlík krajinou. nevim, co to znamená, ale trvá to už spoustu roků... :lol:


No vida, já to mívám spíš obráceně. U fotografií nebo němýho filmu často slyším muziku. Parní rychlík v krajině je u mě většinou swingovým nebo jazzovým bigbandem. I nějaký ten veršík by možná v mysli evokoval. Takže jo, inspirace by byla, akorát v obráceném gardu, než se ptá vážený kolega Erik.


sedí, dneska ráno sem tancoval se synkem na havelkův swing a zase sem "jezdil"... :twisted:

mmch. víte, že ondřej havelka je ve skutečnosti taky analogista-purista? když sem čet (na přebalu céda :twisted:) jeho postoj k muzice bylo to jasný - je náš :lol:

hmm, ta alicia je vážně dobrá, už poslouchám třetí skladbu
  • 0

#31 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 únor 2010 - 15:39:37

Vážení kolegové, moje odpověď je zde:

http://www.flickr.co...57613867531059/

http://www.flickr.co...57613867531059/

. ale jsem si říkal - to musí být hudba, když inspiruje k takovým snímkům. stejně mě kdysi na přebalu kazety zaujal prožitek von karajana, tak jsem tomu dal šanci. dodnes jsem za to šťastný.


tohle je nejlepší vyjádření, proč to dělám - a snažím se to dělat dobře.


Mi se stále na akcích nějak mijíme :wink: Mám též v BW. Sice nesvítili ideálně, ale něco dobrého mám.

Ale přiznám se, že mám jen vybrané kontaky a fotky žádné a to už zase pomalu bude "Pražské jaro" On mě nikdo netlačí, v Aghartě nechtějí (mají nasmlované vlastní fotografy) a výstavy JAZZU jsem už dvě měl. Tedy rozšířená kolekce zase bude až za pár let v nějakém větším prostoru.

Dnes jdu na Courtney Pineho a možná si ještě udělám George Duka.

Něž inspirace hudbou mě baví ta muzika samotná a výrazy hudebníků. Jinak v Leice byl fotograf Vávra s fotografiemi z rozpadající se sladovny tuším v Písku. Mluvil o tom jak byl inspirován hudnou a snad i nějaký skladatel použil fotografie na obal. Na mě snímky působyly dost negativně, ale on prý prožíval šťastné období :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních