Přejít na obsah


Fotka

Farebný film (C41) vyvolaný v R09


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 únor 2010 - 08:56:48

Ono občas sa vyskytne taká otázka, že čo to spraví, odpovede bývajú rôzne. Podelím sa teda s výsledkom ktorý mi z takejto zábavky vyliezol.

Fotil som na farebný film Fuji Superia 400, vyvolal v R09 od Fomy.
Pred vyvolaním na pár minút predmočené vo vode. Teplota vývojky 23 stupňov, počas vyvolávania klesla na 22. Vyvolávací čas 16,5 minúty, agitácia rotovaním, prvú minútu kontinuálne, zvyšok času 7 s agitácie každých 30 s. Prerušené vodou. Ustálené v Ilford Rapid fixeri (riedenie 1+4, 22 celziov, 9 minut). Prané zdravou vodou z vodovodu, posledné pranie destilka+zmáčadlo.

Na pohlad nevyzeral ten negativ prave slubne. Obraz tam sice bol, ale nie prave pekne rozoznatelny na oranzovohnedej farebnej maske.
Sken dopadol takto:

Vložený obrázek

Sken je jedna vec, zvacsenina v komore je vec druha. Dnes v noci som to capol do zvacsovaku a nasvietil na fomaspeed 313 C. Kontrastnu gradaciu som zvolil preto, ze sa dost hovorilo o tom, ako tazko sa z toho dostava nejaky kontrast.
Tu je vysledok:

http://4.bp.blogspot.../zvacsenina.jpg
  • 0

#2 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 únor 2010 - 09:00:27

Nejako sa ten druhy obrazok nechce nacitat, ale link funguje, staci prave tlacitko a "zobrazi obrazok" pripadne tu je odkaz:

http://4.bp.blogspot.../zvacsenina.jpg
  • 0

#3 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 únor 2010 - 09:02:30

zdravim,

mno perfektne to vyslo, klobuk dolu...
  • 0

#4 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 4 únor 2010 - 10:35:16

Teda tak toto vyšlo veľmi pekne, to by som nepovedal.
Ale ako sa hovorí Rodinal forever. :)
  • 0

#5 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 4 únor 2010 - 14:29:32

Co má ten chlapec za divnou kravatu? :wink:

Tedy, to je snad zázrak ....
  • 0

#6 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 4 únor 2010 - 15:48:57

morgiene, uvádíš, že jsi volal v R09 16,5 min při 23 °C. jaké jsi použil pro vývojku ředění?
  • 0

#7 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 4 únor 2010 - 17:22:51

já jsem to taky kdysi takhle volal, absolutně jsem netušil, jak dlouho, tak jsem dal R09 1+80 asi tak na 40 minut

Vložený obrázek

bylo to tesco 100, hnusnej, i když je to volaný barevně, ale překvapilo mě, že na skenu to nevypadalo tak příšerně
  • 0

#8 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 únor 2010 - 17:24:32

Co má ten chlapec za divnou kravatu? 8-)


Kolárek?
  • 0

#9 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 únor 2010 - 17:35:45

Ale jo jde to. Jen neni to na oranzove podlozce, ale na temne hnede. Kontrast nic moc, tvrdy papiry a kontrastni vyvojka pomuze. On tam je totiz problem s podstatou filmu. Spousta veci tam zustane. A proto I diak dopadne podobne. Tudy cesta nevede....
18minut je tak nejak pro redeni 1+50. Teoreticky stejne dopadnou I CN filmy, ale to jsem nezkousel
  • 0

#10 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 únor 2010 - 18:20:00

Diák by mohl dopadnout líp, ne? Nemá masku a měl by být kontrastnější.

Zajímalo by mě, jestli má cenu pokoušet se vyvolat staré ORWO UK17 černobílou inverzí. Po mnoha letech jsem vytáhl kameru a dotočil patrně celou druhou stranu tohoto filmu. Jedna strana je tedy exponovaná před lety, druhá nově. O barvu se asi nemá cenu pokoušet, neb je to mnoho let prošlé, ORWO proces asi nebude kompatibilní s E6 a navíc to je film pro umělé osvětlení exponovaný venku bez filtru. Zajímalo by mě, jestli stojí za to film použít aspoň na pokusné vyvolání. BW inverzi jsem ještě nedělal a chemii si chystám umíchat.
  • 0

#11 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 únor 2010 - 18:20:29

morgiene, uvádíš, že jsi volal v R09 16,5 min při 23 °C. jaké jsi použil pro vývojku ředění?


Aaaa, pardon, zabudol som napisat - 1+25 som to riedil...
  • 0

#12 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 4 únor 2010 - 18:21:31

Trošku by pomohly čb papíry pro zvětšování z barvy, asi už je ale foma nedělá.
  • 0

#13 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 únor 2010 - 18:31:11

No tyhle papiry nepomuzou. Diak nepomuze, neb barevne vrstvy jsou stejne nepruhledne. Je to stejne hnedy, kontrastni je to, jen ta podlozka je problem. Na Plzenskem srazu predvedu.....
  • 0

#14 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 únor 2010 - 12:12:04

Taky jsem zkoušel Tesco film 100 (možná 200) v D76 Přibližně 30minut. Podložka vyšla neprůhledná, po dvodenním praní ve vlažný vodě se sprůhlednila tak na 50% K dobrý fotce tudy cesta asi nepovede.
  • 0

#15 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 únor 2010 - 01:08:45

K dobrý fotce tudy cesta asi nepovede.



...ja to zatial s tym filmom nevzdam... mam ich za tasku, tak budem skusat... aktualne to chcem push na 800ISO, uvidime co to da :roll:
  • 0

#16 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 18 únor 2010 - 16:37:45

K dobrý fotce tudy cesta asi nepovede.



...ja to zatial s tym filmom nevzdam... mam ich za tasku, tak budem skusat... aktualne to chcem push na 800ISO, uvidime co to da :wink:

To zní dobře. Pokusy mě taky lákají. Zrovna jsem jeden nafotil a nechce se mi ho nechávat vyvolat barevně. Asi to zas zkusím černobíle
  • 0

#17 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 únor 2010 - 18:01:30

Anedají si říct, nedají si říct. Tak když už, použijte CNko. Tam alespoň odpadají problémy s filtry v jednotlivých vrstvách.
  • 0

#18 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 19 únor 2010 - 12:35:28

Taky jsem zkoušel Tesco film 100 (možná 200) v D76 Přibližně 30minut. Podložka vyšla neprůhledná, po dvodenním praní ve vlažný vodě se sprůhlednila tak na 50% K dobrý fotce tudy cesta asi nepovede.


:) :) :lol: Cesty které vedou k dobré fotce jsou již známy :D :D :lol:
  • 0

#19 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 19 únor 2010 - 12:36:05

Co má ten chlapec za divnou kravatu? :)


Kolárek?


Jaký kanárek?
  • 0

#20 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 únor 2010 - 20:54:05

tak jsem ze zvědavosti před chvílí spracoval barevný film.Nečekal jsem že z toho filmu něco vyleze.Postup:předmočeno,vyvoláno ve Fomadon LQN 2 min.,Rodinal 18 min.přerušovač,ustalovač,vyprání.Koukal jsem na to s baterkou jak husa do flašky.Uvydím až to dám do zvětšováku :lol:
  • 0

#21 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 únor 2010 - 00:53:42

Inu panove, jak jsem slibil :cry:
Skusil som push Superie 400 XTRA vo FOMADON R09. Riedenie 1+25.
Vyvolavaci cas 30 minut. Agitoval som zvesela. Prvu polovicu casu kazdych 30s jemnym otacanim palicky po dobu 10s. Potom kazdu minutu 10s.
Vysledky najdete na blogu: http://smellofdevelo...iernobiela.html

...chcel by som skusit potlacit to este vyssie, ale uz 30 minut je celkom dost ked to ma clovek agitovat... a stand je pre lenivcov :-)
...tak to skusim zriedit 1+12 alebo tak, uvidime co to spravi :evil:
  • 0

#22 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 08:02:34

Díky za receptury, je to pro mne zajímavé.
Přemýšlel jsem také, zda to zkoušet, je tedy pro mne potěšující vidět výsledek. A proč vlastně zpracovávat "drahý barevný negativ" takto? Je to vcelku jednoduché. 1 ks Foma 100/135-36 BW koupím cca za 80,- Kč. Levněji zřídkakdy. Ale v mrazáku mi odpočívá cca 20 ks barevných starších negativů (Hyppy foto, Agfa) a nějak nemám potřebu je použít pro další proces "minilab". (Vyvolání cca 80,- sken na méduim (indexprint) cca 120,-. Náhledy 9x13 dejme tomu po 1,50 Kč)
Co s nimi?
Řešení vidím zde. Na méně důležité akce, běžné rodinné cvaky, ze kterých potebuji pro zvětšení 3-5 snímků, pokusy s nasvícením a podobná zvěrstva.
Jinak naposledy jsem koupil ty Agfy 100/135-36 12 ks po desetikoruně. :-)
  • 0

#23 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 1 březen 2010 - 09:49:09

Mam tady taky nejake AGFY tak vyzkousim (-:
  • 0

#24 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 březen 2010 - 15:06:09

Presne o tom to bolo u mna... mam za tasku fuji superiek co som nakupil po 5Kč ...na experimenty a ulety rozneho druhu... raz som mal nejaky zachvat, nahodil som to do fotaku (ma to 12obrazkov) vybehol von, vyfotil (povacsinou blbiny) ale kazdopadne som chcel vysledky vidiet hned a necakat do druheho dna na otvorenie fotolabu a zase cakat kym to spravia a nakoniec zacahlovat desatnasobok ceny filmu za vyvolanie :)
  • 0

#25 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 3 březen 2010 - 18:53:01

Díky za receptury, je to pro mne zajímavé.
Přemýšlel jsem také, zda to zkoušet, je tedy pro mne potěšující vidět výsledek. A proč vlastně zpracovávat "drahý barevný negativ" takto? Je to vcelku jednoduché. 1 ks Foma 100/135-36 BW koupím cca za 80,- Kč. Levněji zřídkakdy. Ale v mrazáku mi odpočívá cca 20 ks barevných starších negativů (Hyppy foto, Agfa) a nějak nemám potřebu je použít pro další proces "minilab". (Vyvolání cca 80,- sken na méduim (indexprint) cca 120,-. Náhledy 9x13 dejme tomu po 1,50 Kč)
Co s nimi?
Řešení vidím zde. Na méně důležité akce, běžné rodinné cvaky, ze kterých potebuji pro zvětšení 3-5 snímků, pokusy s nasvícením a podobná zvěrstva.
Jinak naposledy jsem koupil ty Agfy 100/135-36 12 ks po desetikoruně. :-)


No nevim. Vyvolani v labu 59Kc, sken dalsich 39, celkem 98Kc Ano, neco se da dostat i v R09, jen to je dilo nahody. Osobne me prijde i Foma takova jistejsi. Naklady na chemii plus film vyjdou stejne. Tak proboha proc, kdyz muzu mit jasnej vysledek. Navic zvetsovatelnej. A to Fomu nemam rad, ale stejne. Jo cena fajn, jen pomer cena/vykon je spatna. Taky mam fotku z tohoto, jednu z mnoha. Ale kdo chce kam... Jinaik 1+25 a 30min je cca ok.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních