Přejít na obsah


Fotka

Vodě odolný fotoaparát


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#1 margareta

margareta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2010 - 10:56:28

Chtěl bych si vzít foťák sebou na kajak nemusí být zrovna podvodní ale měl by vydržet nějakou tu spršku a snadno operovatelný.
Má někdo nějakou zkušenost co by se dalo použít?
  • 0

#2 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 14 únor 2010 - 11:31:07

No moje odpoved se ti asi nebude moc libit, ale ja si posledne na vodu vzal jednorazovy podvodni fotak...a super, nemusis se o nic bat, privazane sem to mel poutkem k veste. O cokoliv jineho bych se musel porad bat, u tohohle mi to bylo jedno...a kdyz jsme se vyklopili tak jsem byl rad. No a fotky z toho koneckoncu jsou taky :o
  • 0

#3 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2010 - 11:47:45

prodává se spousta jednorázových i opakovaně použitelných vodě odolných automatických kompaktů... zkus do vyhledávače na na ebay.com "waterproof film camera" ...
nebo nouzově zkusit to, co před lety pravidelně prováděl jeden kamarád jezdící na dovču k moři a s čím se i potápěl::
1 fotoaparát menších rozměrů s expoziční automatikou a motorovým posunem filmu
1 UV filr kompletní: spáru dotyku skla v objímce zatmelit silikonem nebo pružným lepidlem (já ten lem zalepil alkaprenem), našroubovat na
1 filtr vysklít a použít a našroubovat jako prodloužení objímky UV filtru směrem ven
1 vypraný, silikonu zbavený kondom opatrně převlíct přes kameru , před objektivem uzlík či svorku.
kolem objímky filtru, přes spoj filtru s objektivem při zaostření na nekonečno, omotat elektrikářskou samovulkanizační gumovou páskou a pevně přitisknout.
nechat chvíli zatuhnout
odříznout opatrně kondom před tímto olepením
znovu namotat samovulkanizační pásku přes a před tento spoj a tím to zatěsnit.
nechat zatuhnout - 24 hod.
blbý je, že při každé výměně filmu se musí natáhnout nová ochrana, původní jen odříznout za tím gumovým rantlem na filtru, takže postupně se z něj stane něco jako masivní gumový nárazník, pokud se občas nerozřízne a nesejme. .
Tohle jsem ze zvědavosti zkusil jednou u OM101, když jsem potřeboval fotit v hustém dešti, fungovalo to, i když vidění přes gumičku nebylo zrovna super, šlo to.
  • 0

#4 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2010 - 11:53:35

k předchozímu:
ale pokud ti to nějaký škodolibec propíchne, tak budeš mít smůlu :o
  • 0

#5 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 únor 2010 - 12:56:33

NIKONOS V

ebay
  • 0

#6 margareta

margareta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2010 - 13:11:59

Nikonos a jednorázové potvůrky jsem si na ebay už prohlížel asi u něčeho takového i skončim. Ale chtěl jsem se spíš zeptat jestli je nějaká ověrěná cestovatelská klasika která něco snese.Koupat se s tím nehodlam.Byl bych na něj opatrnej ale přece jen na vodě.
  • 0

#7 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 únor 2010 - 13:30:04

já mám Pentax ME a Bronicu SQ ověřené v dešti, ale do kajaku NE!
  • 0

#8 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 14 únor 2010 - 13:34:33

S Pentaxem SF-10 jsem se vyválel ve sněhu a zmokl tak, že z něho crčela voda, ale nic mu není a film taky v klidu. A ovládání je vrchol blbuvzdornosti (až na nutnost škrábat DX kódy, pokud nechci fotit na nominální citlivost). A je levnej až to bolí.
  • 0

#9 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2010 - 13:39:06

Ahoj, protože na vodu jezdím "imrvere" (tedy furt), mám to takto:
Nikonose jsem chtěl při potápění. Do lodi je to zbytečný luxus. Pak jsem s tím seknul a nechal to být.
Pokud bys nechtěl digi (Olympus mju asi 800 nebo kolik....) tak tedy na kino. To znamená - vozil jsem Smenu 8m. Když se zničila (vlhko, rez), tak jsem ji zlikvidoval. Do sudu v kanoi vozím většinou Prakticu. Tu tahám ven občas. Do kanoe nebo kajaku na podlahu (mezi nohy) dávám Zenita s Heliosem 50mm. Koupil jsem jej za 100 Kč. Takže když jej utopím, bude škoda filmu.
Nějaké fotky jsou třeba tady: http://picasaweb.goo...el/Odrava_2007# z mého "kanoe solo Odrava".
Zkoušel jsem plastové potápěcí věci do 3-10 m. Většinou to není ono. Plastové čočky v objektívku nestojí za nic a kvalita fotky je žalostná. Většinu jsem pak vyházel do koše.
Exituje možnost automatu a plastového pouzdrav IKELITE. Výsledky jsou slušné. Pal volíš minivelikost obého, abys to mohl mít v kapse vesty a na vestě šňůrku proti ztrátě při akčním focení (ve vracáku apod...) Hodně štěstí..
  • 0

#10 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 14 únor 2010 - 15:14:33

O te Smene 8M uvazuju pro pristi vodu, na aukru byva vetsinou kolem dvou stovek, za to koupis lepsi jednorazovku pod vodu. Ono zalezi jestli chces fotit fotky, ktere si pak treba nekde vystavis, tedy se bude jednat o fotovodu anebo chces jen dokumentovat pratele a deni :wink:
  • 0

#11 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2010 - 16:24:27

O te Smene 8M uvazuju pro pristi vodu, na aukru byva vetsinou kolem dvou stovek, za to koupis lepsi jednorazovku pod vodu. Ono zalezi jestli chces fotit fotky, ktere si pak treba nekde vystavis, tedy se bude jednat o fotovodu anebo chces jen dokumentovat pratele a deni :)


Dvěstovky za Smenu je moc. To už bych raději nějakou Viliu. Ale na Aukru je pytel Zenitů, které mají skutečné sklo místo plastu a jsou do 200 také. Navíc není třeba expozimetr, dáš tam 60 nebo 125 a průměrnou clonu a jedeš. :lol:
Jen je těžší, ale zase s tím můžeš přeprat vzteklého psa... :wink:
  • 0

#12 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 14 únor 2010 - 16:59:25

olympus mju II allweather
yashica T4 super waterproof

mel jsem oba, tu yashicu bez super..nebyla vodeodolna, oba fotacky maji na svou velikost dobry skla, u yashicy se mi hodne libil fill-in blesk a u olympusu je potreba dat pozor na ostreni, funguje uplne jinak nez jiny kompakty...oba fotacky maji aktivni ostreni, takze jsou schopny ostrit i ve tme, ale pokud kompakt nezaostri na nejakou vzdalenost, tak automaticky da nejaky +/- 4m a kdyz pak chces fotit kryjinu, musis rucne nastavit zaostreni na nekonecno, jenze olympus kdyz se infra nechytne, tak ostri na nekonecno, takze pri foceni krajiny nemusis nic nastavovat, ale nez jsem to zjistil se mi hodne stavalo, ze ostril mimo, standardne, kydz jsem fotil dva lidi, tak zaostril mezi ne, takze ostrit je nutne presne na stred....oly je mensi, fakt kapesni
  • 0

#13 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 14 únor 2010 - 18:19:53

Nikon L35 AW
  • 0

#14 margareta

margareta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2010 - 19:06:16

Díky za tipy.Docela se mi líbý ten Nikon L35 AW vypadá že by mohl něco vody přečkat případně ten olympus mju.Propátram ebay.
  • 0

#15 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 14 únor 2010 - 19:17:34

můžu potvrdit dobrou úroveň toho Mju:čka :wink:
  • 0

#16 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 únor 2010 - 20:02:33

Pentax Zoom 90 WR, koupil jsem ho u Pazdery za 100 Kc

První vodě odolný (JIS Class 5) zoom kompakt, v cene je i dalkove ovladani (zastrkuje se zestrany do fotaku)
  • 0

#17 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 14 únor 2010 - 21:45:41

taky se přimlouvám za mjučko, je to dokonalej stroj, ostřim tak, že aretuju namáčnutím, jak jsem byl zvyklej u zrcadlovky, když nezaostří nějak to myslim dává najevo.
no a fotil jsem za deště, kámoš mi to i polil vínem a všechno je v pohodě:idea:
  • 0

#18 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 únor 2010 - 08:51:24

U přístroje pro podvodní foto Nikonos bych si velmi ověřil, jak to funguje při použití nad hladinou.
Já bych si vybral levnější kompakt obsluhovatelný jednoručně, a foťák bych balil do nějakého obalu (alespoň 2x mikroten nebo taška z Delvity - v tom se dá nosit voda a spolehlivě to ochrání před čímkoli). V nejhorším případě foťák padne za vlast. PL
  • 0

#19 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 únor 2010 - 09:07:42

U přístroje pro podvodní foto Nikonos bych si velmi ověřil, jak to funguje při použití nad hladinou.
Já bych si vybral levnější kompakt obsluhovatelný jednoručně, a foťák bych balil do nějakého obalu (alespoň 2x mikroten nebo taška z Delvity - v tom se dá nosit voda a spolehlivě to ochrání před čímkoli). V nejhorším případě foťák padne za vlast. PL


Nikonos je fotoaparát používaný pro profesionální práci (do nástupu digi) mnoho let. Je to asi to nej, co je pro vodní focení ve své době vyrobeno. Na suchu fotografuje úplně normálně. Jen je do "kapsy" velký a pracné je zakládání filmu - je třeba pečlivě očistit těsnění, nesmí tam být ano zrno písku. Bohužel, vodáci jsou oproti potápěčům celkem frivolní čuňata a asi by na to kašlali.

S tím obalem z mikrotenu apod je to strašný nesmysl. Pokud jsi jel někdy v lodi (a vymáchal ses), tak první, v čem je voda, jsou různé "pytlíky". Neřku-li, že kajakář je vcelku pořád mokrý (projíždění válců, eskymák je normální součást "disciplíny" apod.) a vytahovat foťák mokrýma rukama z pytlíku, v chladném počasí atd... no comment... :idea:
  • 0

#20 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 15 únor 2010 - 09:11:32

U přístroje pro podvodní foto Nikonos bych si velmi ověřil, jak to funguje při použití nad hladinou.
Já bych si vybral levnější kompakt obsluhovatelný jednoručně, a foťák bych balil do nějakého obalu (alespoň 2x mikroten nebo taška z Delvity - v tom se dá nosit voda a spolehlivě to ochrání před čímkoli). V nejhorším případě foťák padne za vlast. PL


Nikonos je fotoaparát používaný pro profesionální práci (do nástupu digi) mnoho let. Je to asi to nej, co je pro vodní focení ve své době vyrobeno. Na suchu fotografuje úplně normálně. Jen je do "kapsy" velký a pracné je zakládání filmu - je třeba pečlivě očistit těsnění, nesmí tam být ano zrno písku. Bohužel, vodáci jsou oproti potápěčům celkem frivolní čuňata a asi by na to kašlali.

S tím obalem z mikrotenu apod je to strašný nesmysl. Pokud jsi jel někdy v lodi (a vymáchal ses), tak první, v čem je voda, jsou různé "pytlíky". Neřku-li, že kajakář je vcelku pořád mokrý (projíždění válců, eskymák je normální součást "disciplíny" apod.) a vytahovat foťák mokrýma rukama z pytlíku, v chladném počasí atd... no comment... :idea:



s tím pytlíkem, kdesi jsem viděl obal na nějakej mobil nebo co to bylo, kterej byl z tuhýho igelitu, mělo to uzávěr a udájně to fungovalo, jak pouzdro na malej foťá by to mohlo fungovat

http://wwww.fotoprod...odotesne-obaly/

bylo to něco jako tohle, ale snad to nebylo tak drahý...
  • 0

#21 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 únor 2010 - 09:24:03

Canon SureShot A-1 nebo skoro stejný WP-1
Minolta Weathermatic Dual
Nikon L35AW

LOMO Fisheye Submarine :idea:

Mju II taky hodně vydrží, i když ponoření do vody asi ne.
  • 0

#22 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 únor 2010 - 09:42:52

To dubraro: Ten Nikon vypadá moc pěkně, mohl by mít i objektiv :wink: Asi se po něm také podívám...

To jakubjira: Ty pouzdra děla třeba fa Aquapac. Jsou různé varianty pro různé foťáčky (mýdlové krabičky), některé s tubusem pro objektiv. Jsou použitelné vcelku dobře. Pevná pouzdra (dražší) dělá, jak jsem již psal Ikelite.
Zde např: http://www.fotoskoda...hod/default.asp
Hlavně kluci šetřete nervy a nevynalézejte něco, co už jiní dávno udělali a dobře. (Také jsem cpal kompakt do kondomu a šrouboval to filtrem. Je to k exkrementu...) :idea:
  • 0

#23 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 únor 2010 - 13:10:43

To dubraro: Ten Nikon vypadá moc pěkně, mohl by mít i objektiv :-) Asi se po něm také podívám...

Objektiv je 35/2,8.
5 čoček ve 4 skupinách.
  • 0

#24 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 15 únor 2010 - 18:03:28

To dubraro: Ten Nikon vypadá moc pěkně, mohl by mít i objektiv :-( Asi se po něm také podívám...

Objektiv je 35/2,8.
5 čoček ve 4 skupinách.


mimochodem stejnej objektiv jako v L35 AF (verze 1,2 i 3)
poměrně "legendární" sklo přezdívané "pikachi" jehož konstrukce je přímo odvozena od zeissova sonnaru
  • 0

#25 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 únor 2010 - 15:20:20

mimochodem stejnej objektiv jako v L35 AF (verze 1,2 i 3)

On je celý L35AW vlastně jen vodotěsně zapouzdřený L35AF. Mimochodem velmi dobrý aparát.

Teď právě na Paladixu někdo prodává Nikonos V za přijatelnou cenu. To je řešení bez kompromisu.
  • 0

#26 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 únor 2010 - 09:08:20

Maličko mimo, protože na kajak to asi není - používám podobný způsob tomu prezervativu na SLR (i DSLR), ale jako ochranu proti stříkající vodě mám ve fotobatohu pár tenkých igelitových pytlů na odpad. Pokud začne "na fleku" pršet, stačí uříznout jeden roh, dírou prostrčit objektiv a přimotat pytel ke sluneční cloně elektrikářskou izolepou.

Výhoda je, že se pod pytel vejde i hlava fotografa, nevýhodou je, že to není vodotěsné (naopak, při déletrvajícím nasazení to fotograf zevnitř docela slušně zadejchá, takže nějakou základní ochranu proti vlhkosti musí ten fotoaparát umět už "od přírody", případně musíš mít těch igeliťáků dost a po zarosení je vyměnit) a že ten mikroten dělá příšernej rambajz, takže neslyšíš kolegu, stojícího vedle.

Varianta brod je po zalepení clony udělat na tom pytli uzel, pak ostříš skrz igelit. Dá se to, ale já to nakonec nechával na volno a lezl do pytle taky.

Celkem bez větších problém se s tím dá pracovat celý den na slušném lijáku, pár propršených rally jsem takhle odfotil a nikdo (a nic z techniky přdevším) si na to nestěžoval.

Jo a jsem asi prase, objektiv jsem vždycky nechával koukat jeho čočkou, žádnej filtr jsem na to nemontoval, v takovém počasí je to jen o zlost, ale Canoní eLka to zatím vždycky zvládly bez ztráty kytičky.
  • 0

#27 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 17 únor 2010 - 11:53:11

Vy mě zblbnete, že si budu muset něco takovýho pořídit. U Pazdery jsem teď nedávno viděl tu Minoltu myslím za třícifernou cenu, ale nepamatuju si kolik to bylo.
Nedávno jsem zmokl s Nikonem F90X. Při focení se kolem tlačítka spouště valily bubliny ale na funkci to nemělo vliv. Asi bych mu takové věci neměl dělat, ale příjemně mě potěšil svou odolností.
  • 0

#28 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 únor 2010 - 13:40:54

Maličko mimo, protože na kajak to asi není ....


Ještě žes tam dal tu první větu... jinak by ta rada byla užitečná asi jako motorkáři deštník... :wink:
  • 0

#29 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 únor 2010 - 13:57:43

Maličko mimo, protože na kajak to asi není ....


Ještě žes tam dal tu první větu... jinak by ta rada byla užitečná asi jako motorkáři deštník... :wink:


No on když se ten pytel zaváže... No eskymáka bych s tím asi nezkoušel, na kanoji už bych se s tím zase tolik nebál.
  • 0

#30 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 únor 2010 - 14:59:35

Vy mě zblbnete, že si budu muset něco takovýho pořídit. U Pazdery jsem teď nedávno viděl tu Minoltu myslím za třícifernou cenu, ale nepamatuju si kolik to bylo.
Nedávno jsem zmokl s Nikonem F90X. Při focení se kolem tlačítka spouště valily bubliny ale na funkci to nemělo vliv. Asi bych mu takové věci neměl dělat, ale příjemně mě potěšil svou odolností.


Myslím, že celkem rozumné rady ohledně Fuji allweather, Nikonosu (to jsou ty finančně náročnější alternativy), i ohledně levnější alternativy - funkční odolný mechanický foťáček za pár korun, tady už zazněly. Já bych volil tu druhou - když už zrcadlovku, tak tu dobrou i s optikou do sudu a pořádně chránit, a na "action dokument" na krk do lodě záložní mechanické tělo levné, funkční, s jednoduchým levným objektivem, které když se utopí, nechá se na sluníčku vyschnout a jede dál. Ségra nabrala do flexy VI mockrát, leta fungovala, ovšem první potopení, které ji dostalo, bylo moře...
  • 0

#31 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 únor 2010 - 15:14:23

Já jsem také nahlodán, ač podobnou věc nepotřebuju :) Vzal bych si podobný aparátek na dovolenou k moři. Minulá mořská dovolená s RZ byla prima, ale stálo mě to novou závěrku do skla. Když jsem se o tom pak bavil se servisákem, říkal mi, že byla doslova sežraná. Ten slanej mořskej vzduch je pěknej prevít... Jdu vyhlížet nikonos :)
  • 0

#32 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 únor 2010 - 20:36:23

Já jsem také nahlodán, ač podobnou věc nepotřebuju :) Vzal bych si podobný aparátek na dovolenou k moři. Minulá mořská dovolená s RZ byla prima, ale stálo mě to novou závěrku do skla. Když jsem se o tom pak bavil se servisákem, říkal mi, že byla doslova sežraná. Ten slanej mořskej vzduch je pěknej prevít... Jdu vyhlížet nikonos :)


Hlásim se jako vysloužilý potápěč... :) Jen tolik, že jde o obor fotografický zcela samostatný a náročný časově a finančně. Tak Pavle pozor na to, aby to nebyly jen proinvestované prach-y s prach-mizerným výsledkem. Popsáno toho bylo dost a tak stačí hledat. Nikonos bez lamp nic neznamená. Nikonos s lampama bez potápěčského vybavení ( a u moře oprávnění) a znalostí také ne. Slušně se dá fotit s "ABC" ale výsledky nikoho neohromí. Jedna z knih o UWF a v našem státě ta nejlepší pro sladkovodní touhy je kniha Petera Áče "Tajný život rýb". Doporučuji vřele. Pak teprve ten Nikonos... Ale už mlčím. :wink:
  • 0

#33 margareta

margareta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 únor 2010 - 21:43:41

Děkuji všem za příspěvky.
Mohu tedy potvrdit že igeliťáky vodu doslova přitahují.
Asi bude nejlepší koupit něco podvodního pak to třeba něco vydrží i nad vodou.
Ještě jeden dotaz je to tak že Nikon III je dálkoměr a V průhledový hledáček?
  • 0

#34 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 únor 2010 - 22:10:54

aesculap - já to myslel na souš, tedy takové to blbnutí u vody, či ve vodě :) Chvilku jsem se také potápěl (nikdy tedy ne v moři) a proto vím, že focení pod vodou není žádná legranda.
  • 0

#35 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 únor 2010 - 08:48:16

aesculap - já to myslel na souš, tedy takové to blbnutí u vody, či ve vodě :roll: Chvilku jsem se také potápěl (nikdy tedy ne v moři) a proto vím, že focení pod vodou není žádná legranda.


Mně se z toho důvodu právě líbil Romanem zmiňovaný Nikon. Ale asi to bude špatně sehnatelné. Dovedu si však představit něco malého a vodotěsného (do 3m) do kapsy vesty. Na kajaku totiž jezdím taky a jak jsem se v úvodu zmiňoval, řeším to Zenitem. Nikonos je dost drahý špás na blbnutí (ale to by tak někomu nevadilo), a jsou s tím docela obštrukce při přípravě. Je třeba mazat silikonem veškeré O-kroužky, kontrolovat těsnost, stačí zrnka písku mezi těsněním a kejsem a je vyplavený (tedy při větším tlaku, samosebou).
Jinak v Liberci jsem dělal své první zkoušky na P*. :)
  • 0

#36 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 únor 2010 - 09:01:21

Děkuji všem za příspěvky.
Mohu tedy potvrdit že igeliťáky vodu doslova přitahují.
Asi bude nejlepší koupit něco podvodního pak to třeba něco vydrží i nad vodou.
Ještě jeden dotaz je to tak že Nikon III je dálkoměr a V průhledový hledáček?


http://www.nova-vodn...p?id=1118007705
  • 0

#37 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 srpen 2010 - 12:13:48

tuhle mě napadlo, že bych užil nějakou pláštěnku - pytel na fotoaparát
nikoli na fotografování, ale na to, když na vycházce bez tašek přijde průtrž a já bych ho do toho i s popruhem zavřel
zrovna tak, když jedete malým parníčkem na výlet a najednou zjistíte, že mašinista má tři promile - uděláte pár záběrů a zavřete ho (fotoaparáta) tam
když už by jsme se vylodili do labe přímo, tak by to mohl přežít
pytel, vak, nějaký zavírání, nemusí být foto, hlavně aby jakž takž těsnil
nevíte o něčem?
  • 0

#38 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 srpen 2010 - 12:27:09

Já pro případ deště nosím malou igelitovou pláštěnku ,je sbalená v pytlíku menším než krab.cigaret . Už mě párkrát pomohla. :twisted:
  • 0

#39 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 24 srpen 2010 - 12:52:09

Ja mam pro vselijaky situace tohle:

Vložený obrázek
Seskakal mi v metru na Mustku ze schodu, nekolikrat v hustym desti apod. Vydrzi vsechno. Na ostatni foceni mam jinej v hezcim stavu, tohle je takova kovadlina. Ovsem na kanoi bych si vzal taky Nikonose a nebo klidne ten krap na jedno pouziti - fotky jako z rolleie z toho nejsou, ale ma to zase svoje podani, ktery pri dobry fotce klidne obhajis. a mas to lacino a bez obav. Pri trose sikovnosti a zkoumani se vetsina tech jednorazovej krapu da nabit znovu, delal jsem to jednou, protoze takovej fotak s CB filmem neprodavali.
  • 0

#40 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 srpen 2010 - 12:56:26

Ja mam pro vselijaky situace tohle:
*******

nejde mi o přístroj do zaplaveného metra, kde o univerzální futrál co do něj dám to co je zrovna na krku

Já pro případ deště nosím malou igelitovou pláštěnku ,je sbalená v pytlíku menším než krab.cigaret . Už mě párkrát pomohla. :twisted:


no to jo, myslel jsem něco o fous pevnějšího, menšího se zavíráním
nikdo neví - třeba se budeš brodit :D
  • 0

#41 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:37:52

Na vandrech používám variace na tenhle výrobek. Dají se sehnat i levnější. Tenhle je první, co jsem na ukázku našel.


http://obchod.cvok.c...600ca13263ebfc6

Pokud máš hodně velký dělo, tak se může hodit tohle:

http://obchod.cvok.c...600ca13263ebfc6

:twisted: :wink:
  • 0

#42 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 srpen 2010 - 15:34:29

no to není tak zcestná myšlenka, primárně jsem to nechtěl k potopení, ale těsnost se může hodit, třeba dělaj i nějakej mezityp co je větší a těsnej jen do půl metru a levnější
-
zmíněný obal ze cvok.cz
Vložený obrázek
zajdu do turistickovodáckých potřeb
  • 0

#43 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 24 srpen 2010 - 15:35:28

když jedete malým parníčkem na výlet a najednou zjistíte, že mašinista má tři promile

S takhle střízlivou posádkou jsem ještě nejel. To se pak loď ani nehoupe, ne? :twisted:
Teď o víkendu jsem jel Vltavu z Vyšáku do Zátoně a Realista jsem hodil normálně do sudu k pohotovostní zásobě vína. Byl chráněn jen původním koženým pouzdrem. To se, pravda, skoro rozpadlo, ne však díky uložení, ale protože po 60 letech už ty nitě nejsou co bejvaly.
Uvažoval jsem o různých krabičkách do mikrovlnky a tak, ale teď si myslím, že spíš ne. Je třeba si uvědomit, že když se vodák udělá, tak nejen že se všechno vysype do vody, ale taky se to může snadno skřípnout mezi loď a šutr, a to by ty krabičky nejspíš nezvládly. Z toho plyne jediné řešení, a to profesionální kufr.
Je třeba zhodnotit míru rizika, pokud očekáváš vodu jen shora ve formě letního deštíku, pak určitě stačí igelitka.
  • 0

#44 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 24 srpen 2010 - 22:44:34

no to není tak zcestná myšlenka, primárně jsem to nechtěl k potopení, ale těsnost se může hodit, třeba dělaj i nějakej mezityp co je větší a těsnej jen do půl metru a levnější
-
zmíněný obal ze cvok.cz
Vložený obrázek
zajdu do turistickovodáckých potřeb


Tak podobný pouzdro od firmy Ikelite jsem používal při potápění a těsnilo až do imploze kompaktu kolem 30ti metrů. Kolem 5ti metrů už je takovej tlak, že znemožní ovládání. Jako ochrana proti vodě a ponoření super, na potápko spíš ten Nikonos, jdou kolem 10.000,- a všechny O-kroužky jsou dostupný (na ty bacha, dobře udržovat a včas měnit) Nikonos RS, kdyby se vyskyt, brát jen na polici, do vody ne.
  • 0

#45 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 24 srpen 2010 - 23:41:36

Ještě jsem si vzpomněl, že existovalo podvodní pouzdro na Flexu, samozřejmě samodomo, jedna konstrukce prý měla za základ urnu a průchodky z vodovodních baterií. Viděl jsem to ale jen na fotce, o majiteli nevím.
  • 0

#46 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 srpen 2010 - 15:12:58

Tato pouzdra se vyráběla samo-domo z různých materiálů již před vznikem legendárního Nikonosu. Zlaté české (i jiné) ručičky. Nevím, zda se je někdo pokoušel vyrábět ve "VELKÉM" :)
Potápěči byli vždy techničtěji nadáni, než běžnýá vzorek populace a pro potřeby potápění vznikalo kdeco...
  • 0

#47 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 29 srpen 2010 - 17:06:05

Podvodní pouzdro na Flexaret. Nic o něm nevím, našel jsem to na netu. Myslím, že kdysi prošlo aukrem. Vložený obrázek
  • 0

#48 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 srpen 2010 - 20:58:53

Pěkný, tak tohle vidím prvně, podle designu usuzuju, že to má za základ nějaký hornický vybavení, žeby telefon?
  • 0

#49 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 2 září 2010 - 12:54:21

Co tohle, je to za 1200kč.Maximální hloubka 5m.Pro všecny SLR. Vložený obrázek
  • 0

#50 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 9 prosinec 2010 - 12:42:28

Mám dotaz na Olympus Mju II.
Když ho zapnu, povyskočí objektiv, ale zase se vráti do těla. Pak po namáčknutí se (většinou) rozsvítí dvě kontrolky. No a po domáčknutí spouště, objektiv vyjede celý a udělá snímek. Je to tak správně, nebo mám zmetkový kousek?
Má někdo technické údaje k tomuto foťáku?
Děkuji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních