Přejít na obsah


Fotka

Admira A8G a A8G2 supra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 15 únor 2010 - 19:55:41

Vážení přátelé kameramani. Zakládám nové téma, aby jsem pak našel odpovědi na otázky, které vám položím.

Mám kameru (jak jsem se před nějakou dobou zmínil) Admira A8G2 supra a nově jsem si koupil také kameru A8G.
Z mého pohledu jsou dosti odlišné. K té druhé jsem obdržel něco jako: Meopta Mirar 2X a Meopta Mirar 0,5X. Co to je, jak to použít a vlastně má to pro mne význam? Pokud to je objektiv a tomu číslu rozumím, jako 2X ohnisko toho stávajícího na kameře, tak mám hned jednu zásadní otázku. Jak vím, že to co vidí kamera se mi na film vejde? Tj. jak velké okénko v hledáčku odpovídá objektivu mé kamery? V A8G jsou dva čtverečky a v supře jsou dokonce tři. Které je k k čemu?
Děkuji za odpovědi, snatd jsem to moc nepopletl.
  • 0

#2 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 únor 2010 - 20:03:57

jsou to predsadkove cocky k objektivu.
Jedna prodluzuje ohniskovou vzdalenost na dvojnasobek, druha zkracuje na polovinu.

V hledacku nejmensi ctverecek v hledacku je pro 2x predsadkovou cocku. Vesti ctverecek pro filmovani bez predsadkove cocky, a cely hledacek je pro 0.5x predsadkovou cocku.
  • 0

#3 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 15 únor 2010 - 20:07:33

A ty předsádky použít na supře jde? Musím taky počítat s korekcí u měření?
  • 0

#4 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 15 únor 2010 - 20:18:05

Pak bych se chtěl zeptat, jak poznám, že expozimetr u A8G je v pořádku? Reaguje na zaclonění a je vcelku aktivní, ale jestli správně to nevím. :-(
  • 0

#5 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 15 únor 2010 - 21:06:11

A ty předsádky použít na supře jde? Musím taky počítat s korekcí u měření?



na A8G supra tyto předsádky ne.....
meopta dodávala mirar 0,65 x
openar 2,4 x

ta druhá kamera je supra? řekl bych podle těch předsádek,že je na film 2x8mm.
  • 0

#6 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 15 únor 2010 - 21:07:57

První mám A8G2 Supra a druhou A8G
  • 0

#7 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 15 únor 2010 - 21:18:17

ten expozimetr je selen,ten asi bude mimo.porovnej s externím.
čas kamery 1/50sec...
  • 0

#8 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 19 únor 2010 - 19:56:52

Tak mám dva zkušební filmy doma. Brzo na ně něco natočím, (rodina a tak...) a prosím zkušeného dobrovolníka, co by byl ochoten mi je vyvolat ať mi napíše. Předem děkuji, náklady s tím spojené samozřejmě uhradím. Už se moc těším.

Ještě, pokud máte nějaké rady s použitím mých dvou kamer, pro naprostého začátečníka a laika ohledně filmování, tak to jenom uvítam. Děkuji...
  • 0

#9 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 únor 2010 - 11:44:56

Nechci šťourat, ale A8G je na film normal 8mm, tedy 2x8mm - to se dá ještě sehnat.....?
Já bych to tipl tak na exponát do vitríny.
  • 0

#10 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 20 únor 2010 - 15:47:13

Nechci šťourat, ale A8G je na film normal 8mm, tedy 2x8mm - to se dá ještě sehnat.....?
Já bych to tipl tak na exponát do vitríny.

Jistěže dá, už je mám doma. Exponát do vitríny? No nevím jak Vy, ale já to budu mít ve vitríně jenom, když nebudu točit. :cry:

Tak najde se někdo...?
  • 0

#11 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 únor 2010 - 23:24:13

Teď mě napadlo, že snad normal 8 vycházel z klasické 16mm jejím rozpůlením, ale jist si nejsem. Je to tak, nebo ne? Pak by to samozřejmě šlo.

Jinak s A8G se točilo krásně, mám na ní nádherné vzpomínky :lol:
  • 0

#12 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 21 únor 2010 - 07:58:15

Mno NORMAL 8 se prodava jako 2x8mm...je to taky 16mm, ktery se pak rozrizne......u te super8 nebo normal8 se to lisi perforaci......ta normalka ma vetsi perforaci a mensi obraz....nase zlata FOMA nabizi oba dva formaty....

Jo mbCorp by mi mel poslat tez neco na vyvolani, tak to mi vyjde paradne z chemii, takze jakmile neco natocis, nevahej a posli mi to, mejla mam v profilu domluvime se....
  • 0

#13 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 únor 2010 - 16:42:01

Aha, překvapení. Já myslel, že Foma obnovila jen super 8 mm :)
  • 0

#14 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 21 únor 2010 - 17:20:01

Foma neobnovila nic (-: vsecko se vyrabi furt

Jedine co se stalo, ze k 28.2.2009 prestala vyvolavat cernobilou inverzi.

FOMA100R je jako :

16mm ( jednostrane nebo oboustrane perforovane )
DS8
2x8mm
35mm v kazete 36 snimku

jedine co se nevyrabi jsou kazety super8mm
  • 0

#15 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 únor 2010 - 14:35:01

Foma neobnovila nic (-: vsecko se vyrabi furt

Hádat se nechci, na 100% to nevím, ale zachytil jsem v nějakém obchodě před pár lety jásavý plakát o obnovení výroby filmů super 8 mm od Fomy. A mám pocit, že jsem to našel i na webu.
  • 0

#16 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 22 únor 2010 - 18:59:50

To mi prijde jako malo pravdepodobne, ale urcite to nebylo v rozmezi poslednich 10 let.....

A taky je to uz mozna dneska nepodstatne.....
  • 0

#17 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 únor 2010 - 09:59:31

...ale urcite to nebylo v rozmezi poslednich 10 let...

To jsem také netvrdil :oops:

Jinak přeji hodně skvělých zážitků, my jsme se s ní kdysi hodně vyblbli.
  • 0

#18 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 3 březen 2010 - 18:32:52

jsou to predsadkove cocky k objektivu.
Jedna prodluzuje ohniskovou vzdalenost na dvojnasobek, druha zkracuje na polovinu.

V hledacku nejmensi ctverecek v hledacku je pro 2x predsadkovou cocku. Vesti ctverecek pro filmovani bez predsadkove cocky, a cely hledacek je pro 0.5x predsadkovou cocku.


Je nutné dělat korekci expozice? Jakou?
  • 0

#19 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 3 březen 2010 - 21:28:13

jsou to predsadkove cocky k objektivu.
Jedna prodluzuje ohniskovou vzdalenost na dvojnasobek, druha zkracuje na polovinu.

V hledacku nejmensi ctverecek v hledacku je pro 2x predsadkovou cocku. Vesti ctverecek pro filmovani bez predsadkove cocky, a cely hledacek je pro 0.5x predsadkovou cocku.


Je nutné dělat korekci expozice? Jakou?


ne.
  • 0

#20 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 březen 2010 - 15:25:47

Tak jsem chtěl zkoušet a film 2x8 mm od fomy se v kameře A8G2 neposouvá. Pak jsem zjistil, že nesouhlasí perforace s pounem v kameře.
Mám dva filmy, jeden již částečně poškozen a jsou mi na dvě věci... ;-)
  • 0

#21 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 březen 2010 - 16:50:04

My ti psali ze potrebujes filmy DS8 ;-)

Supra vetsinou znamenalo format super8 tj DS8 ( Double-Super-8)
  • 0

#22 pajo

pajo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 březen 2010 - 17:43:10

Do te druhe admiry by to snad pasovalo, ne? psal jsi, ze mas krome A8G2 taky A8G, ta byla na 2*8mm standard.
Mimochodem, neporadite mi nekdo jak nahradit baterii do expozimetru v kamere A8G2? kdesi jsem to kdysi cetl, ale nevim uz kde, tady na foru to nemuzu najit...
  • 0

#23 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 březen 2010 - 18:31:59

ahoj Martine, pokud jedes pristi mesic na sraz a pokud chces, vezmi tam obe dve kamery a film, rad ti s tim pomuzu.
  • 0

#24 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 8 březen 2010 - 18:38:08

Mimochodem, neporadite mi nekdo jak nahradit baterii do expozimetru v kamere A8G2? kdesi jsem to kdysi cetl, ale nevim uz kde, tady na foru to nemuzu najit...


Tam byl niklokadmiový akumulátor. Prakticky tam můžeš dát jakýkoliv akumulátor co se tam vejde, popřípadě menší. Mě takhle chodí bez problému. Jen jej musím včas dobít.
  • 0

#25 pajo

pajo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 březen 2010 - 07:44:40

No jo, ale ta baterie mela napeti 1.25V, bezne v obchodech se zadna s takovym napetim nesezene. A kdyz jsem jim ukazal tu puvodni z kamery, tak jen kroutili hlavama... Zkousel jsem tam dat 1.4V ale nedalo se to pouzit, clonilo to prilis, tak o tri ctyri cisla... Samozrejme, ze bych mohl clonit manualne, ale je to neprakticke.
  • 0

#26 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 9 březen 2010 - 11:25:52

dělají se takové malé nabíjecí špalky ve kterých jsou 3 baterie. Cena cca50 Kč. Celý ten špalek s velkým úspěchem používám v expozimetrech sverolovsk 4. No a po oddělení jedné baterie budeš mít právě to potřebné napětí 1,25. Ta baterie se do kamery dávala proto, že držela napětí. Jinak by samozřejmě šla i klasická s napětím 1,5 voltů, ale musela by se stabilizovat diodou a tranzistorem. Špalek má označení NIMH - 60/3. Jak originál, tak i tato se musí asi dvakrát do roka nabít. Udělátko pro nabíjení vyřešíme až budeš mít baterku v kameře.
Otec
  • 0

#27 pajo

pajo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 březen 2010 - 12:22:46

Dík, přesně tohle jsem potřeboval vědět. Hned se po ní podívám.
  • 0

#28 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 9 březen 2010 - 13:16:27

No jo, ale ta baterie mela napeti 1.25V, bezne v obchodech se zadna s takovym napetim nesezene. A kdyz jsem jim ukazal tu puvodni z kamery, tak jen kroutili hlavama... Zkousel jsem tam dat 1.4V ale nedalo se to pouzit, clonilo to prilis, tak o tri ctyri cisla... Samozrejme, ze bych mohl clonit manualne, ale je to neprakticke.


Ja mám NIMH 1,2V kterou jsem koupil před týdnem. Stihl jsem ji jenom sformátovat a ta tam sedí přesně, je jenom asi o cca 0,5-1 mm užší. Ale i to jde udělat vyhnutím plíšků v kameře.
Takže se vyrábějí dodnes. Nedávejte tam žádné alternativní, když je i originál se správným napětím.
  • 0

#29 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 9 březen 2010 - 13:22:03

ahoj Martine, pokud jedes pristi mesic na sraz a pokud chces, vezmi tam obe dve kamery a film, rad ti s tim pomuzu.


Budu rád, ale jsem trochu naštvaný a i nasraný. Mám dvě kamery a na té supře se mi podělala jedna z clon. (mám novou baterii a je mi také na dvě věci). No a na A8G jsem zjistil, že neutáhne film. Nevím zatím jestli je to jenom kvůli tomu, že venku bylo cca -3 stupně, nebo to nepůjde i v teple. Jinak založení šlo.

Proč jste mi teda radili původně koupit 2x8 mm film do A8G supra, když tam nejde. Nekradu a 700,- je pro mne dost, musím to teď doma vysvětlovat a to taky není příjemné. Ještě jeden průser s kameraou a filmem a obě letí do popelnice...!!! :) :) :D

Promiňte mi rozčilení...
  • 0

#30 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 9 březen 2010 - 13:24:28

dělají se takové malé nabíjecí špalky ve kterých jsou 3 baterie. Cena cca50 Kč. Celý ten špalek s velkým úspěchem používám v expozimetrech sverolovsk 4. No a po oddělení jedné baterie budeš mít právě to potřebné napětí 1,25. Ta baterie se do kamery dávala proto, že držela napětí. Jinak by samozřejmě šla i klasická s napětím 1,5 voltů, ale musela by se stabilizovat diodou a tranzistorem. Špalek má označení NIMH - 60/3. Jak originál, tak i tato se musí asi dvakrát do roka nabít. Udělátko pro nabíjení vyřešíme až budeš mít baterku v kameře.
Otec

Trochu složité, když ty baterky jsou i originální. Jediný rozdíl je, že nejsou NiCD, ale NiMH.
  • 0

#31 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 9 březen 2010 - 13:40:46

Nevím, co jsi koupil. Já jsem zašel do specializované prodejny a vybíral co měli. Hlavně do sverdlovska 4. Kdyby jsem originál baterku viděl, tak by jsem ji jistě zaregistroval. Prostě ta co se dávalal do kamer tam nebyla. Proto jsem našel toto náhradní řešení. Samozřejmě původní je lepší - pokud je.
Dále je zde nutný probrat nabíjení baterky. Špatným nabíjením pošlete baterku dříve do věčnejch lovišť.
Jinak ta kamera co máš se dá dobře rozdělat a opravit. S ohledem na konstrukci, která byla moderní v době vzniku kamery, kdy se všude dával pertinax a ohlé plíšky by jsem doporučil všem, aby provedli detajlní rozborku a napraskliny zalepily alespoň vteřiňákem. Spoje propájeli atd. 70tá léta byla na konstrukci opravdu hrozná. Néjen v mechanice.
  • 0

#32 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 9 březen 2010 - 16:16:29

Golfista - Snek sice rychle a unahlene napsal 2x8, ale potom sem ho opravil a on si to uvedomil taky....takze si myslim, ze si to nemohl prehlidnout....ji prodej nekde na aukru nebo podobne....
  • 0

#33 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 březen 2010 - 16:24:13

golfista - jestli chces, ja ti film vymenim - 2x8 za DS8. Sam mam kamery na oba systemy.

S tou 2x8mm jsem puvodne reagoval na to, ze mas A8G, tu supru jsem pri psani puvodniho prispevku prehledl.

Tve rozcileni chapu, na druhou stranu se ti snazim pomoct, tak snad ty kamery do srazu nevyhodis, a tam si nad tim v klidu sedneme.
  • 0

#34 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 9 březen 2010 - 17:32:05

Já to všechno beru a omlouvám se za svojí podrážděnost. Je toho na mne moc a taky se toho moc se...
  • 0

#35 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 9 březen 2010 - 17:41:07

Nevím, co jsi koupil. Já jsem zašel do specializované prodejny a vybíral co měli. Hlavně do sverdlovska 4. Kdyby jsem originál baterku viděl, tak by jsem ji jistě zaregistroval. Prostě ta co se dávalal do kamer tam nebyla. Proto jsem našel toto náhradní řešení. Samozřejmě původní je lepší - pokud je.
Dále je zde nutný probrat nabíjení baterky. Špatným nabíjením pošlete baterku dříve do věčnejch lovišť.
Jinak ta kamera co máš se dá dobře rozdělat a opravit. S ohledem na konstrukci, která byla moderní v době vzniku kamery, kdy se všude dával pertinax a ohlé plíšky by jsem doporučil všem, aby provedli detajlní rozborku a napraskliny zalepily alespoň vteřiňákem. Spoje propájeli atd. 70tá léta byla na konstrukci opravdu hrozná. Néjen v mechanice.


Tak tohle je ta baterka:
A nabíjení mi nedělá větší problém u jakékoli dostupné baterky.
Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#36 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 21 březen 2010 - 19:58:04

Mám nový film Foma 2x8 mm na prodej, chce ho někdo? Končím s tím, dřív než to začne a bude dražší. Vzal bych ho na sraz.
  • 0

#37 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2010 - 22:08:26

vem ho na sraz. odkoupim ho od tebe, vezmu si sebou 2x8mm kameru a pouziju film na dokument ze srazu.
  • 0

#38 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 22 březen 2010 - 08:16:57

Jo jo :D
  • 0

#39 erkanumut

erkanumut

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationIstanbul
Reputace: 0

Publikováno 25 duben 2011 - 15:57:29

A8 G2 SUPRA baterie je NC 225 (československého)
Jmenovité napětí 1.26V - kapacita 225mAh
Nabíjecí proud a čas 16 hodin nabíječky NiMH 225

http://www.erkanumut.com/?s=meopta
  • 0

#40 Kladik

Kladik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 5 březen 2021 - 21:28:51

Přátelé!

Sháním Teleskopickou předsádku Openar 2,4 X  na kameru Supra A8G.

Dík za nějaký info


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních