Přejít na obsah


Fotka

Baterie do Praktiky 3V


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 george

george

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationRajhrad
Reputace: 4

Publikováno 19 únor 2010 - 08:37:30

Jestli se nepletu, tak do některých Praktik se cpaly baterky velké jako běžné tužkové, ale s napětím 3V (doufám, že se nepletu).
Dřív jsem s tím měl problémy, protože se to nedalo sehnat, ale ono se to teď dá sehnat. Jablotron používá do svých bezdrátových prvků tyhlety třívoltovky. Chodím je kupovat do spešl kšeftu za cca 90kč a v Brně na Křence v Gesu je mají za asi trojnásobnou cenu.
Nicméně, teď jsem vyměnil baterky u jednoho mého zákazníka a mám taky několik těhletěch kousků ještě s dobrým napětím.

Daruji praktikářům, bude-li zájem. (fotí na to ještě někdo?)
  • 0

#2 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 únor 2010 - 08:44:06

obávám se, že ty původní baterie byly 6V
  • 0

#3 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 únor 2010 - 08:45:17

nebo 4,5V , sakra teď nevím :(
  • 0

#4 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 19 únor 2010 - 08:57:06

jejda,
ja mám BX20, už mesiac si hovorím, že potrebujem batériu na odskúšanie.
ale nemám čas behať po obchodoch a ani presne neviem, aká tam ide.
nie je to náhodou tá istá?
odksúšam a vrátim :(


(jasne, že odkúpim)

Ď.
have you ever seen this forex system
  • 0

#5 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 19 únor 2010 - 09:00:42

aha, tak asi to nepasuje, tak nič - to sú tie piatkové rána :(

Ď.
  • 0

#6 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 únor 2010 - 09:35:49

většinou byly v tělech praktik s měřením při pracovní cloně baterie PX625, výjimkou byly LLC, VLC3 (nevím, jaké další), které mají měření při otevřené cloně s elektrickým přenosem clonových hodnot z reostatu na clonovém kroužku objektivu, s baterií velikosti 21 (např. Varta V21 PX, 4,5V)
Dokud mi LLC fungovala a V21PX nebyla už k mání, nahradil jsem ji 3x SR44 (v nouzi LR44) za sebou , a distanční pružinkou (z propisky) v ruličce z kartonku, to celé oblepeno izolepou, aby se to nerozpadalo. práce na 5 minut sakumprásk. Expozimetr ukazoval přesně a SR44 držely asi dva roky.
  • 0

#7 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 únor 2010 - 09:40:01

tady máš návod
  • 0

#8 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 19 únor 2010 - 10:20:19

ja mam v praktike bc1 6V varta V4034PX alkalicka. je to v podstate 4LR44

http://www.praktica-...e/Batteries.htm
  • 0

#9 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 19 únor 2010 - 10:50:16

Pokud se vám nechce skládat, tak tyhle baterky už poskládané prodává například fotobazar na Mendlově Náměstí v Brně. Peru to do VLC-3 a viditelně jí to chutná. Místo papíru je to v jakési plastové nohavici (jako tužkové baterky většiny značek).
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 únor 2010 - 11:34:46

jojo, plastovou redukci na 3 LR44 prodávali už před x lety, tuším za 100.
  • 0

#11 george

george

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationRajhrad
Reputace: 4

Publikováno 19 únor 2010 - 12:21:05

Já mám někde po dědovi PLC2 a ta měla přenos clony z objektivu. A teď opravdu nevím, jakou baterii to žralo. Třeba sem vás všecky jenom mistifikoval... :)
  • 0

#12 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 únor 2010 - 13:06:31

většinou byly v tělech praktik s měřením při pracovní cloně baterie PX625, výjimkou byly LLC, VLC3 (nevím, jaké další), které mají měření při otevřené cloně s elektrickým přenosem clonových hodnot z reostatu na clonovém kroužku objektivu, s baterií velikosti 21 (např. Varta V21 PX, 4,5V)
Dokud mi LLC fungovala a V21PX nebyla už k mání, nahradil jsem ji 3x SR44 (v nouzi LR44) za sebou , a distanční pružinkou (z propisky) v ruličce z kartonku, to celé oblepeno izolepou, aby se to nerozpadalo. práce na 5 minut sakumprásk. Expozimetr ukazoval přesně a SR44 držely asi dva roky.


Už jinde jsem obdivoval v tichosti Tvé znalosti... a ještě mne to nepřešlo. Kdybych já fotil tak, jak znáš techniku ty, tak bych snad učil v jedné škole s panem Štreitem... :lol: :) :D :)
  • 0

#13 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 únor 2010 - 13:22:33

Už jinde jsem obdivoval v tichosti Tvé znalosti... a ještě mne to nepřešlo. Kdybych já fotil tak, jak znáš techniku ty, tak bych snad učil v jedné škole s panem Štreitem... :D :) :D :)


kdyby, kdyby, kdyby...
a kdybych já dnes prakticky fotil tak, jak to teoreticky okecávám, kdybych v mládí neglgal a nehonil kocóry po vranclu a štatlu, tak jsem to mohl taky někam dotáhnout.... a nemusely zbýt jen vzpomínky :lol:
  • 0

#14 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 19 únor 2010 - 14:42:43

jojo, plastovou redukci na 3 LR44 prodávali už před x lety, tuším za 100.


To není redukce - je to ta skládaná baterka, akorát trochu profesionálněji dělaná. Ale nejsou to 3 LR44, ale dva ruzne druhy baterek slatane dohromady - celkem jsem zasnul, kdyz jsem to zkoumal.
  • 0

#15 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 21 únor 2010 - 20:14:04

jojo, plastovou redukci na 3 LR44 prodávali už před x lety, tuším za 100.


To není redukce - je to ta skládaná baterka, akorát trochu profesionálněji dělaná. Ale nejsou to 3 LR44, ale dva ruzne druhy baterek slatane dohromady - celkem jsem zasnul, kdyz jsem to zkoumal.


A které tedy jsou ty skládané ??
  • 0

#16 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 22 únor 2010 - 11:16:05

jojo, plastovou redukci na 3 LR44 prodávali už před x lety, tuším za 100.


To není redukce - je to ta skládaná baterka, akorát trochu profesionálněji dělaná. Ale nejsou to 3 LR44, ale dva ruzne druhy baterek slatane dohromady - celkem jsem zasnul, kdyz jsem to zkoumal.


A které tedy jsou ty skládané ??


Dojít, zeptat se. Nemá označení typu. Je na tom prostě nápis fotobaterie, napětí a seznam baterek, ze kterých je to složené.
  • 0

#17 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 únor 2010 - 15:30:11

viděl jsem taky složené 4,5v články z 3v lithiovky a přidaného 1,5v alkalického knoflíku.... já bych za to tedy nedal nic a do foťáku to už vůbec nestrčil.... :cry:
  • 0

#18 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 22 únor 2010 - 16:50:09

viděl jsem taky složené 4,5v články z 3v lithiovky a přidaného 1,5v alkalického knoflíku.... já bych za to tedy nedal nic a do foťáku to už vůbec nestrčil.... :lol:


No, zatím to jeví slušnou výdrž a až to vyteče, tak to taky nebude problém - VLC3 má místo pro baterku správně orientované, vyteče to ven, ne do foťáku :-)
  • 0

#19 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 22 únor 2010 - 18:43:06

viděl jsem taky složené 4,5v články z 3v lithiovky a přidaného 1,5v alkalického knoflíku.... já bych za to tedy nedal nic a do foťáku to už vůbec nestrčil.... :lol:


No, zatím to jeví slušnou výdrž a až to vyteče, tak to taky nebude problém - VLC3 má místo pro baterku správně orientované, vyteče to ven, ne do foťáku :-)


pri tvem stesti tam bude kapilara a vyvzlina to :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních