Přejít na obsah


Fotka

Redukce Practika B na Nikon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 OTWu85

OTWu85

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2010 - 09:48:03

Chtěl jsem ze zeptat, jestli tu někdo neví, zda existuje nějaká rozumná redukce z Practiky B na Nikon. Google toho moc nenašel.

Předem dík za odpovědi.
  • 0

#2 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 únor 2010 - 10:32:10

zdravim,

mno tiez som nist nenasiel. ide o to ci to ma vobec zmysel, kedze nikon ma najdlhsiu vzdialenost bajonet-film a s tym suvisi to, ze objektivy urcene pre ine fotoaparaty sice cez redukciu na nikon napojit ide ale straca sa moznost zaostrit na nekonecno (pri redukciach bez optickeho clena). pokial som rozumel dobre chces mat praktikacke objetivy na nikone.

opacne taketo problemi niesu kedze na redukciu mozes nalozit zeleza kolko chces aby si posunul nikkor dalej od roviny filmu.

hadam som poradil ;)

zatim...
  • 0

#3 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 24 únor 2010 - 11:04:29

Rozumná redukce neexistuje a ani existovat nemůže - viz délka registru jak uvedl manutara.
Sám jsem kdysi dva objektivy upravil:
Arsat 35/2,8 PCS - jenže to byl univerzál postavený vyloženě tak aby se dal přizpůsobit různým bajonetům
Prakticar 135/2,8 - originální najonet jsem nahradil nikoním a překalibroval nekonečno (i tak to ostřilo jen do cca 30m)

Tuším bývala redukce s čočkou, ale to vede k nepředvídatelným výsledkům.

Nestojí to ani za úvahu. MF Nikkory jsou cenově dostupné a naopak kvalita Prakticarů nedává žádný důvod se o to ani jen snažit.
  • 0

#4 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 únor 2010 - 11:53:01

Neexistuje a je nevyrobitelna

U redukce na Canon EF je rezerva asi jen 1 mm a vyrobit redukci je tak-tak aby to slo nasadit na fotak.

Doporucuji koupit Canona - jednak na nej existuje redukce, druhak Canon bude merit expozici
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních