Přejít na obsah


Fotka

ADOX - bude - nebude


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 24 únor 2010 - 20:14:17

Vážení kolegové, nabídka papírů od ADOXů u Foto Škoda je fest okleštěná. Dnes jsme telefonovali (cca před hodinou) do prodejny a paní "od papírů" sdělila, že ADOX už nebude, že firma skončila...
Nemám tušení, zda to může být pravda - na stránkách Adoxu se nic nepíše.
Máte někdo nějakou možnost to zjistit?
  • 0

#2 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 24 únor 2010 - 20:21:18

Ja bych neplasil a chvili vyckal.

Je to zvest podobneho razeni, jako ze Fujifilm konci s vyrobou Neopanu 400. Teda doufam, ze to je jen klasicka povidacka a neni to pravda :-)
  • 0

#3 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 únor 2010 - 20:26:19

shodou okolností sem po telefonu dostal od škody podobnou hlášku včera. myslim a doufam, že je to nesmysl - na zahraničních fórech sem nic podobnýho ani v náznaku neobjevil, naopak - dočetl jsem se vyjádření jejich zástupce na téma možnosti převzetí výroby filmu v 220 formátu... tak snad je to jen škodí kachna
  • 0

#4 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 únor 2010 - 20:30:43

Já jsem z rozhovoru s pánem ze Škody pochopil spíše to, že se jim s Adox špatně spolupracuje. Posílají jiné zboží, než bylo objednáno a pod... a že tedy spolupráci asi ukončí.
  • 0

#5 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 únor 2010 - 20:30:58

Mohou mit pravdu - vypada to ze ceske zastoupeni (nebo spis cesky prodejce) je "out of business" a Skoda to nejspis bral od nej
  • 0

#6 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 únor 2010 - 20:31:07

Já jsem z rozhovoru s pánem ze Škody pochopil spíše to, že se jim s Adox špatně spolupracuje. Posílají jiné zboží, než bylo objednáno a pod... a že tedy spolupráci asi ukončí.


bylo to asi před měsícem
  • 0

#7 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 24 únor 2010 - 20:33:55

hm... tady byl s Adoxem nějaký český prodejce "in of business"? Pokud nedodává k panu Vavříkovi do Kamrlíku, tak jako by nebyl, tedy aspoň pro region razovity.
  • 0

#8 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 24 únor 2010 - 20:44:21

smarja kolegacci neděste mne! Trix 320, Neopan, Adox... no to snad ne a este takhle naraz zcista jasna! To by snad mušel bejt nejakej cilenej utok, nejaka kampan, digitalisticka diverze!
  • 0

#9 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 únor 2010 - 20:49:25

je to každopádně škoda i jen v případě toho škody (zastupování obecně) pohořel už nicodeme na stejnejch věcech s éšopem a teď i tenhle kamennej obchod. já si adox oblibuju čim dál víc, ale představa, že co si neobjednam několik měsíců předem, nemam, mě celkem vadí. u toho ilfordu, fomy a sem tam i kodaku má člověk aspoň nějakou šanci, že si pár kousků na krámě koupí, když naléhavě potřebuje. pes je zřejmě zakopanej právě tady - všichni rádi ušetříme a objednáme velký zásoby po netu a kamenný obchodníci sou pak najednou houby partner s nízkym odběrem...
  • 0

#10 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 24 únor 2010 - 21:01:07

... má člověk aspoň nějakou šanci, že si pár kousků na krámě koupí, když naléhavě potřebuje. pes je zřejmě zakopanej právě tady - všichni rádi ušetříme a objednáme velký zásoby po netu a kamenný obchodníci sou pak najednou houby partner s nízkym odběrem...

Sem ti nad tím meditoval a pokuď to není mega objednávka, kde se sejde ušetření za bruto ceny a nízké poštovné, tak je pro mně lepší vystoupit z tramvaje po cestě domů a koupit si to na krámě. Nemusí to být formou, že to koupím hned, ale řeknu že bych chtěl tohle a tohle a ono se to za týden nebo dva na krámě objeví, pač to dilující diler dovalí po objednávce pana vedoucího. Jenže.... když není od koho brát...
  • 0

#11 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 únor 2010 - 21:06:21

mam to stejně, poslední dobou chodim cíleně pro některý foma věci radši do prodejny, než abych si je objednával o pár korun lacinějc přes někoho, páč v tý prodejně sou šest dní v tejdnu celej rok... problém je, že těch foma věcí zas tolik neberu. jednou si stejně v hradci votevřu hospodo-kafárnu a kromě bazaru tam budu držet i nějakej ten matroš do foroty pro potulný komorníky a když žádný nepřídou, sdělam to sám
  • 0

#12 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2010 - 21:52:48

nestrašte mě já pak panykařím že nic neseženu.Velmi rád bych někdy Adox skusil když si to vychvalujete.
  • 0

#13 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 24 únor 2010 - 22:46:24

...jednou si stejně v hradci votevřu hospodo-kafárnu a kromě bazaru tam budu držet i nějakej ten matroš

Petre neblbni, dva se tady neuzivime, nabizim fuzi :-)
  • 0

#14 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 únor 2010 - 00:04:33

...jednou si stejně v hradci votevřu hospodo-kafárnu a kromě bazaru tam budu držet i nějakej ten matroš

Petre neblbni, dva se tady neuzivime, nabizim fuzi :-)


smluveno
  • 0

#15 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 25 únor 2010 - 08:55:50

Takových zvěstí ze strany Foto Škoda už tady bylo povícero. Napadá mě třeba GD-L od Fomy, nebo bankrot spol. Amaloco. Řekl bych, že je to nejjednodušší způsob, jak odbýt zákazníka, který žádá zboží, jež se téměř nevyplácí dovážet a jehož dodavatel Vám navíc "hází klacky pod nohy".

ADOX bude! Bohužel možná jen pro zahraniční trh. Jde totiž o to, že naše spotřeba je pro Němce nezajímavá a tak raději posílají jen část objednaného zboží a přednostně uspokojí distributora s velkým objemem poptávek. Výsledkem takové spolupráce je pak logicky to, že distributor bude dělat business raději s někým jiným. Jak říká Venca, mají-li u Foto Škoda s Fotoimpexem stejnou zkušenost jako já, pak se tomu vůbec nedivím. (pozn. pro Petr22: ode mne žádný prodejce nikdy nic nebral, bezúspěšně jsem kdysi oslovil několik kamenných prodejen v celé ČR, mnohdy se ani nenamáhali odpovědět)

Navíc má pravdu i Mamiak s tím, že pokud si podstatná část trhu najde zahraniční distribuční kanál, nelze se divit, že místní importér zaznamená takový pokles poptávky, až se začne orientovat na jiný druh zboží, nebo rovnou ukončí svoji činnost. A to je smutné zvláště ve chvíli, kdy jede naplno výroba materiálů, které jsou svou kvalitou na úrovni světové špičky a současně za relativně slušné ceny, k tomu navíc jde o materiál jehož zpravování má spotřebitel "v malíku", protože se sem dovážel dlouhá léta. Mluvím teď o papírech ADOX MCC.

Resumé: ADOX ještě nějakou dobu na světovém trhu bude. Zda bude i na českém trhu je svým způsobem i v rukách spotřebitele.
  • 0

#16 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 13:27:07

pes je zřejmě zakopanej právě tady - všichni rádi ušetříme a objednáme velký zásoby po netu a kamenný obchodníci sou pak najednou houby partner s nízkym odběrem...


mám návrh a výzvu všem temnokomorníkům. Naposílejte mi do emailu kontakty na kamenné obchodníky ve vašem městě, městečku atd., a já jim moc rád budu pravidelně dodávat Ilford, Kodak, Fuji ... jakejkoliv fotomateriál v i třeba velmi malém množství (desítku až desítky kusů).

A klidně i ten Adox, pokud by se toho znovu neujal nicodeme. Osobně bych s Adoxem asi nešel na přímo, vzhledem k tomu, že trh v ČR je pro ně nezajímavej... vzal bych to přes jednoho ze dvou UK distributorů (trochu to zvedne cenu, ale ne moc...)
  • 0

#17 seykb

seykb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 148 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 15:42:31

to zní rozumně :)
v Plzni bych doporučil kontaktovat pana Chomáta
chomatfoto(at)seznam.cz
  • 0

#18 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 15:59:31

ještě chci hned v úvodu zmínit jednu věc - pokud by tato mnou zde nadhozená aktivita měla znamenat problém pro vedení tk.cz, dejte mi vědět a já to zde nechám utnout / smazat a zkusím si toto zařídit a vykomunikovat nějakým alternativním způsobem.

nechci zde zvytečně kalit vodu.
  • 0

#19 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 25 únor 2010 - 16:47:11

To zní skvěle. V brně je to jednoduché, za zmínku stojí jen paní Věra Procházková, foto@dvf.cz, pekařská ulice 88 brno.
  • 0

#20 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 25 únor 2010 - 16:58:11

Mimochodem, kdyby se tímto způsobem podařil i adox, bylo by to skvělé. Vyšší cena nevadí, hlavně že to(když budou obchodníci chtít) bude někde na krámě.
  • 0

#21 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 25 únor 2010 - 19:34:47

Hmm, Adox na Pekande by mi teda hodne vyhovoval :)
Zrovna vcera jsem se tam stavoval jen tak na cumendu a chtelo by to nejakou zmenu a ne jen tu Fomu.
  • 0

#22 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 21:44:46

tak to máte dobrý.Zato u nás skončila laboratoř Fotostar a tak jsem odkázaný na prodejnu v Ústí nad Laben na Lidickém náměstí.Mají jen velmi malé množství chemie,negativů i papírů asi převážně Ilford.
  • 0

#23 westernboy

westernboy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 21:57:29

je to každopádně škoda i jen v případě toho škody (zastupování obecně) pohořel už nicodeme na stejnejch věcech s éšopem a teď i tenhle kamennej obchod. já si adox oblibuju čim dál víc, ale představa, že co si neobjednam několik měsíců předem, nemam, mě celkem vadí. u toho ilfordu, fomy a sem tam i kodaku má člověk aspoň nějakou šanci, že si pár kousků na krámě koupí, když naléhavě potřebuje. pes je zřejmě zakopanej právě tady - všichni rádi ušetříme a objednáme velký zásoby po netu a kamenný obchodníci sou pak najednou houby partner s nízkym odběrem...


Souhlasím..a proto nakupuju i s kolegy z fotoskupiny jedině u p.Vavříka v Ostravě....už jen proto aby takovéto obchůdky nadšenců nevymřely !
  • 0

#24 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 26 únor 2010 - 12:26:10

Hmm, Adox na Pekande by mi teda hodne vyhovoval :D
Zrovna vcera jsem se tam stavoval jen tak na cumendu a chtelo by to nejakou zmenu a ne jen tu Fomu.


Hmm, sám jsem se chtěl zeptat, kdo by byl pro zkusit protlačit ADOX na Pekařskou... Do Prahy jezdím čím dál míň i tak, takže Škoda mě tak nebolí, ale nějaký ty papíry a filmy od ADOXu v kamenným obchodě bych fakt přivítal. Pro začátek by mi klidně stačily MCPčka a ADOX 100 pro takovou tu běžnou spotřebu.
  • 0

#25 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 26 únor 2010 - 12:42:56

Jojo, napodobne.

Rad bych tam videl treba Adox CHS 50 a 100, MCC papiry a Atomal ....treba :D
  • 0

#26 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 26 únor 2010 - 13:02:29

Šmarjá, na Atomal bych zapoměl :D :-) . A to s ním poslední dobou pracuju čím dál víc...
  • 0

#27 westernboy

westernboy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 21:09:17

Používám vývojku A49 od Calbe....u nás k mání nikde není (pokud ano, dejte mi, prosím, vědět) a proto si ji nechávám s kolegy přeposílat z Německa nebo Švýcarska. Až zas budu objednávat, dám vědět, kdyby někdo tady z okolí měl zájem.
  • 0

#28 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 2 březen 2010 - 21:58:47

je to každopádně škoda i jen v případě toho škody (zastupování obecně) pohořel už nicodeme na stejnejch věcech s éšopem a teď i tenhle kamennej obchod. já si adox oblibuju čim dál víc, ale představa, že co si neobjednam několik měsíců předem, nemam, mě celkem vadí. u toho ilfordu, fomy a sem tam i kodaku má člověk aspoň nějakou šanci, že si pár kousků na krámě koupí, když naléhavě potřebuje. pes je zřejmě zakopanej právě tady - všichni rádi ušetříme a objednáme velký zásoby po netu a kamenný obchodníci sou pak najednou houby partner s nízkym odběrem...


Souhlasím..a proto nakupuju i s kolegy z fotoskupiny jedině u p.Vavříka v Ostravě....už jen proto aby takovéto obchůdky nadšenců nevymřely !


:roll: No akorát u pana Vavříka je takový drobný problém. On vůbec snad nepoužívá počítač. Přednesl sem mu Šnekovu nabídku od dodávkách materiálu s tím jestli by měl zájem a zeptal se ho na mail. A on tedy zavrtěl hlavou, že tedy maila nemá. Na druhou stranu ho to zaujalo. Takže si se Šnekem budu muset na srazu promluvit :-)
  • 0

#29 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 březen 2010 - 22:00:02

to je teprv ten pravej analogista-purista :roll:
  • 0

#30 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 22:13:34

diky za tip na vylet, do Ostravy jsem se chtel vzdycky podivat :roll:
  • 0

#31 westernboy

westernboy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 22:42:51

Pan Vavřík sice nepoužívá mail....ale má telefon...což mi osobně stačí...zeptám se, nechám odložit , popř. mi materiál objedná a následně sdělí že je k vyvzvednutí....Není nad osobní kontakt.... :)
  • 0

#32 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 22:42:52

...Přednesl sem mu Šnekovu nabídku od dodávkách materiálu s tím jestli by měl zájem a zeptal se ho na mail. A on tedy zavrtěl hlavou, že tedy maila nemá. Na druhou stranu ho to zaujalo. Takže si se Šnekem budu muset na srazu promluvit :roll:


ToFFe není problém. Pokud má pan Vavřík telefon, nejlépe pevnou linku, nemám problém se s ním spojit. Telefonickej hovor skypem mě na pevnou linku kamkoliv do ČR stojí cca 30 haléřů za minutu. Stejně tyhle věci raději řeším po telefonu nebo osobně, ty mejly jsou takové neosobní.
  • 0

#33 kubik

kubik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 březen 2010 - 09:18:54

Ano, pratele! Podporujme pana Vavrika! Diky jeho kramku mame v Ostrave utulne mistecko. Snad nebude na skodu, kdyz zde uvedu jeho pevnou linku: 596 626 589.
  • 0

#34 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 26 březen 2010 - 11:49:00

Pánové, na posledním srazu v Brně jsem to nakonec nějak zamluvil, ale proběhl už nějaký pokus ve směru dodávek ADOXu na Pekandu? Chtělo by to nějak šikovně zkoordinovat... ;-) Třeba že po půlhodinách budou do krámku chodit různý lidi s dotazem "A vedete ADOX filmy?(papíry, vývojky)" No a pak jako "náhodou" zavolá Šnek, jestli nechcou distribuovat ADOXy. :-) :D A teď vážně: na příštím srazu navrhuju udělat nějakej průzkum, jestli by to vůbec stálo za to, nebo to prostě budeme dál řešit nárazově hromadnýma nákupama.
  • 0

#35 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 26 březen 2010 - 15:07:12

Pánové, na posledním srazu v Brně jsem to nakonec nějak zamluvil, ale proběhl už nějaký pokus ve směru dodávek ADOXu na Pekandu? Chtělo by to nějak šikovně zkoordinovat... ;-) Třeba že po půlhodinách budou do krámku chodit různý lidi s dotazem "A vedete ADOX filmy?(papíry, vývojky)" No a pak jako "náhodou" zavolá Šnek, jestli nechcou distribuovat ADOXy. :-) :D A teď vážně: na příštím srazu navrhuju udělat nějakej průzkum, jestli by to vůbec stálo za to, nebo to prostě budeme dál řešit nárazově hromadnýma nákupama.


Ptal jsem se paní Procházkové a Šnek se jí zatím neozval. Ale už jsem mu u ní udělal reklamu, takže až se ozve, tak už bude mít připravenou půdu.
  • 0

#36 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2010 - 16:43:54

jj, snek potvrzuje, ze sejeste nevozval ... uz mesic usilovne pracuje na umenseni poctu polozek v seznamu veci, ktere musi neodkladne udelat. a cim vic jich tam je, tim min se mu do nich chce ...

suma sumarum, prosim o trpelivost.
  • 0

#37 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 26 březen 2010 - 16:50:28

jj, snek potvrzuje, ze sejeste nevozval ... uz mesic usilovne pracuje na umenseni poctu polozek v seznamu veci, ktere musi neodkladne udelat. a cim vic jich tam je, tim min se mu do nich chce ...

suma sumarum, prosim o trpelivost.


Známe známe. A čím míň se mu do nich chce, tím víc jich tam je. Velice mě to připomíná můj úkolovník.
  • 0

#38 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 26 březen 2010 - 18:45:57

jj, snek potvrzuje, ze sejeste nevozval ... uz mesic usilovne pracuje na umenseni poctu polozek v seznamu veci, ktere musi neodkladne udelat. a cim vic jich tam je, tim min se mu do nich chce ...

suma sumarum, prosim o trpelivost.


Klid Šneku, aspoň ti paní Procházkovou pěkně připravíme :) 8-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních