Přejít na obsah


Fotka

Bezcelni limit, kontakt na celniky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
95 odpovědí na toto téma

#1 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 únor 2010 - 22:56:50

Hledal jsem v archivu ale nenasel jsem. Nevite kde zjistit oficialni hodnoty bezcelniho limitu pro dovoz z usa? Je to 200usd? Kterou instituci kontaktovat s pripadnym dotazem?
  • 0

#2 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 23:15:29

Tusim, ze nejde o clo, ale o placeni DPH. Osvobozeno by melo byt zbozi do 3000 Kc. Ale fakt si nejsem jisty.
Ptej se na http://www.celnispra...es/default.aspx a odvolavej se na zakon o svobodnem pristupu k informacim ve statni sprave (106/1999 Sb.)
  • 0

#3 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 25 únor 2010 - 23:17:51

seznam.cz, 1. odkaz při zadání "celní limit":
http://www.hledej-ub...mit-mimo-eu.htm
viz. konec článku


tz. 150EUR (~200USD)
  • 0

#4 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 únor 2010 - 23:39:33

tequil: ano, v prve rade jde o placeni dph, ale jmenuje se to bzcelni (nejdriv nasoli clo a pak az dph). Diky za ten web, mrknu na to.

hypnogen: ze je to 150euro vim, jenze mi jde o dovoz z usa - a proto jsem tak take polozil otazku. Udajne totiz celnici stanovi castku v dolarech na zacatku roku a pohyby euro vs. usd je dale nezajimaji, neda se tedy odvodit ze dnes je 150 euro rovno castce X a ta je rovna Y dolarum.
  • 0

#5 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2010 - 00:07:19

bude radi, ze mate celniky takove, jake mate.

kdyz mi za zvetsovaci objektiv Rodenstock Rodagon 105mm z Australie do UK, vydrazenej za 10 liber nasolila UK HMRC 12 liber clo + dph, tak jsem neveril svejm vocim :)

80 liber DPH za 250 librovej graflex z US uz pak vylozene nastvalo ...

no... nakonec jsem rad, ze oboji mam :)
  • 0

#6 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 únor 2010 - 00:12:36

Nojo, ja se totiz pohybuju na hrane limitu a tak bych to rad vedel presne. Nerad bych spadl o par dolaru do dph. Hledal jsem na webu celni spravy a jestli jsem to dobre pochopil, tak berou kurz prvniho pracovniho dne mesice rijna lonskeho roku. To mi vychazi na 218 usd. Zitra jim poslu dotaz a uvidim.
  • 0

#7 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2010 - 01:06:27

Hledal jsem v archivu ale nenasel jsem. Nevite kde zjistit oficialni hodnoty bezcelniho limitu pro dovoz z usa? Je to 200usd? Kterou instituci kontaktovat s pripadnym dotazem?


ahoj, najdeš to ve směrnicích EU a našem celním zákoně. už delší dobu je zvedlý limit pro neobchodní zboží v poštovním styku na 150EUR. tento limit platí i u nás. Celní hodnota je vždy počítána celním kurzem, tj. druhá středa minulého měsíce. takže vše přepočítávat takto na EUR.
neobchodní zboží = zboží určené pro vlastní potřebu příjemce a jeho rodiny.
u obchodního zboží je to trošku horší, ale vše se dá dohledat v celním zákoně.
pokud se hodnota zásilky vleze do limitu osvobození jako zboží nepatrné hodnoty (míním neobchodní zboží do 150EUR), neplatí se clo ani DPH. Pokud překročí, DPH= sazba*(kupní cena+clo), při poštovní přepravě (tzn. licence pro veřejné poštovní služby) cena poštovného nevstupuje do základu pro vyměření cla a DPH, kdežto u balíkové přepravy kurýrními službami (např. UPS, DPD, DHL) ano.
  • 0

#8 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 26 únor 2010 - 07:21:43

Ivane, nešlo by se s prodávajícím domluvit na uvedení ceny do 150 €? Já jsem nedávno bral z USA záblesk a stativ za 380 €, poprosil jsem dotyčného, ať uvede nějakou nižší sumu, vzal to tak horentně, že napsal "Value 100 USD" a přišlo to bez cla - asi ne vždy ti celníci mají náladu a čas odhadovat cenu toho, co je uvnitř :-)
  • 0

#9 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 26 únor 2010 - 07:25:35

Věci z USA s uvedenou hodnotou 200USD bezpečně z USA dochází s razítkem "bez cla" (a tedy i bez DPH).
  • 0

#10 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 26 únor 2010 - 07:33:48

je to o náhodě. mě popotahovali, protože se jim cena zdála příliš nízká. prodejce napsal celkem nedbale 79, že to vypadalo jako 19 a musel jsem přeposílat nějaký výpisy z pay pal apod. sice to bylo stejně bez cla, ale zdržení snad 14 dní.

ale jinak zkušenost jako nlc, okolo 200 dolarů bez cla.
  • 0

#11 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2010 - 07:57:40

Ivane, nešlo by se s prodávajícím domluvit na uvedení ceny do 150 €? Já jsem nedávno bral z USA záblesk a stativ za 380 €, poprosil jsem dotyčného, ať uvede nějakou nižší sumu, vzal to tak horentně, že napsal "Value 100 USD" a přišlo to bez cla - asi ne vždy ti celníci mají náladu a čas odhadovat cenu toho, co je uvnitř :)


nejde možná mnohdy o náladu a čas, ale znalosti a horlivost toho kterého ambiciozního. Já před nedávnem koupil oklepaného Nikkormata FT2 s fajnovou 135 za celkem 17babek, přišla výzva, které jsem nerozuměl, vzal jsem doklady a vyrazil na celní poštu, na průvodce fixou kraxopisem dopsáno: "digitální fotoaparát Nikon + zoom" . měl jsi slyšet rozhovor mezi dámou za pultem s jejími poznámkami, že spousta lidí podvádí a nechá na průvodky psát nižší cenu, aby neplatili, a mnou, který jen trpělivě opakoval, jak přišli na to, že v balíčku je digitální foťák, natož když byl pro kontrolu celnicí otevřen a prohlídnut.....
:-)
  • 0

#12 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 26 únor 2010 - 08:20:13

znalosti a horlivost toho kterého ambiciozního


Tož ten můj celník musel být pohodář bez ambicí, já bych si s ním jistě rozuměl :-)
  • 0

#13 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2010 - 08:46:09

no měl jsi štěstí.... člověk občas narazí na kyšku zapšklou závistivou, prostě... mně hrozně bavily ty poznámky o tom, že takovej Nikon stojí nejmíň dvanáct tisíc i v americe :-) :) :lol:
  • 0

#14 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 únor 2010 - 09:11:16

Tohle bohuzel neni z ebay ale od normalniho obchodnika (eshop) a ti vetsinou neuvadi cenu nizsi. Ani by to nebylo potreba, to co chci stoji 163,14 usd ale rad bych k tomu dokoupil jeste jednu vec za 27 usd a to jsem na 190,14 usd. A nerad bych se dozvedel ze ten limit je tento mesic 190,- a celnik horlivec :-)
  • 0

#15 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 26 únor 2010 - 09:28:36

Tohle bohuzel neni z ebay ale od normalniho obchodnika (eshop) a ti vetsinou neuvadi cenu nizsi. Ani by to nebylo potreba, to co chci stoji 163,14 usd ale rad bych k tomu dokoupil jeste jednu vec za 27 usd a to jsem na 190,14 usd. A nerad bych se dozvedel ze ten limit je tento mesic 190,- a celnik horlivec :)


V listopadu jsem si kupoval stativ v eshopu někde v Asii, stál mě 215$ + 33$ doprava (nějaká zásilková služba, teď inzerujou EMS) a prošel bez ztráty kytičky :-). Docela jsem se obával, protože to bylo nad 150€, ale i s daní by to vyšlo stejně nebo o chlup levnějc než Německu.
  • 0

#16 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 26 únor 2010 - 09:34:49

V listopadu jsem si kupoval stativ v eshopu někde v Asii, stál mě 215$ + 33$ doprava (nějaká zásilková služba, teď inzerujou EMS) a prošel bez ztráty kytičky :-). Docela jsem se obával, protože to bylo nad 150€, ale i s daní by to vyšlo stejně nebo o chlup levnějc než Německu.

Jen pro info - jaky ehop to byl?
  • 0

#17 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 26 únor 2010 - 09:39:16

http://www.feisol.co...sh/feisolen.htm

:-)
  • 0

#18 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 26 únor 2010 - 09:46:19

http://www.feisol.com/english/feisolen.htm

:-)


aha ja nejak byl presvedceny, ze jsou to nemci...
  • 0

#19 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 únor 2010 - 10:52:45

jinak s programem Taric si to clo lze i rovnou vypočítat, ale je potřeba se v tom pohrabat kvůli zařazení do správné kategorie(sranda je že tam nějako nepočítají s TLR a SLR na svitek)
  • 0

#20 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2010 - 15:31:42

Ahoj,
rád bych se mýlil, ale mám někde v hlubokých koutech své chatrné paměti zasuto, že celníci tu hranici odvozují od celkové ceny včetně nákladů na přepravu. Zní to sice divně, ale mám ten dojem, že to tak je. Nerad bych mystifikoval pokud se pletu, ale raději jsem to zmínil.

Martin
  • 0

#21 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2010 - 15:46:57

Ahoj,
rád bych se mýlil, ale mám někde v hlubokých koutech své chatrné paměti zasuto, že celníci tu hranici odvozují od celkové ceny včetně nákladů na přepravu. Zní to sice divně, ale mám ten dojem, že to tak je. Nerad bych mystifikoval pokud se pletu, ale raději jsem to zmínil.

Martin

Taky mám ten dojem.
  • 0

#22 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 únor 2010 - 16:54:23

Ano, postovne do toho bohuzel pocitaji. Je to uvedeno na strankach ktere byly uvedeny vyse.
  • 0

#23 roper

roper

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2010 - 02:18:27

Jirinol to napsal spravne. S tim postovnym to hodne lidi porad spatne interpretuje. Zasilky, ktere mohou byt osvobozeny od cla, jsou deklarovany jako "zasilky zbozi nepatrne hodnoty" kde vlastni hodnota zbozi neprevysuje castku 150 Euro. Pokud hodnota zbozi nepresahne bezcelni limit tj. 150 Euro, je jedno jakou zasilaci sluzbou to prijde. Az v pripade kdy je bezcelni limit vlastni hodnotou zbozi prekrocen, [jde potom o zasilku podlehajici vymereni cla a dane], zahrnuji se dopravni naklady do hodnoty zasilky [cena zbozi +dopravni naklady] pro vypocet celniho dluhu [clo a DPH]. Pricemz u zasilek expresnimi kuryrnimi sluzbami jsou narozdil od beznych postovnich balikovych, listovni zasilek dopravni naklady pricteny k cene zbozi uz pro vypocet cla. K tomu potom samozrejme je pricteno jeste DPH z hodnoty zbozi, dopravnich nakladu a cla.
Mam zatim zkusenost, ze jsem dany limit 150 Euro, nebo ekvivalent v jine mene parkrat velmi lehce prekrocil a celnici propustili zasilku do volneho obehu bez vymereni celniho dluhu. To ale nemusi platit vzdy a pocital s rizikem, ze se mi to muze prodrazit.
  • 0

#24 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2010 - 08:08:08

(to roper) ANO, shrnuto jednoduše, správně.

Maličká technická poznámka:

Jak má člověk poznat, jestli přeprava, kterou odesílatel použije, je považována za poštovní službu či nákladního přepravce, či kurýra (přeprava kusových zásilek? kdy se cena přepravy bude započítávat do základu pro vyměření cla a DPH?
U nás je rozhodující, zdali firma, které svěříte zásilku k doručení, je držitelem poštovní licence. Co je poštovní službou, definuje Zákon 29/2000 Sb., o poštovních službách. Držitelem poštovní licence v ČR nemusí být zahraniční firmy, které na území ČR jen provádějí doručení zásilek, jejichž přeprava byla započata v zahraničí. Je asi dost směrodatné, která z těchto firem je držitelem obdobné poštovní licence, jako naše Česká pošta, anglická Royal Post, německá Deutschle Post, v USA je to USPS, atd..
V praxi do chodí tak, že zahraniční pošty, které poskytují obdobné služby jako česká pošta na základě poštovní licence nebo obdobného institutu, mají smlouvu s Českou poštou o doručení zásilek, započatých v zahraničí, na území ČR. Tyto zásilky - doručené ze zemí mimo EU a EFTA - procházejí celní poštou 120 na Praze 5, kde je prvotně roztříděna, co poputuje jako zásilka nepatrné hodnoty přímo příjemci (opatřeno razítkem "BEZ CLA", a to prioritně zásilky doručované službou EMS se zaručenou dobou dodání a sledovatelným pohybem, tzv. tracking na internetu, pak jdou doporučené zásilky, a jako poslední se k třídění dostane obyčejná listovní pošta v pytlích.
Vodítkem je pro celní poštu, resp. celnici na poště 120, celní hodnota a charakter zásilky uvedený na celní průvodce odesílatelem. Prvotním impulsem pro zbystření celníkovy pozornosti je vždy nepoměr udané celní hodnoty, charakteru a obsahu zásilky.
Toto trošku rozvedu:
Nejhorší jsou trpaslíci, řekl by klasik. Komplikaci téměř vždy přivolají zejména dálněvýchodní odesílatelé, kteří bez skrupulí na celní průvodce balíku vážícího třeba 5 kg a obsahujícím zjevně docela drahou záležitost, nebo velké množství stejného druhu zboží, zaškrtnou okénko "dar" a uvedou celní hodnotu například 10 USD, a k celní průvodce nepřiloží žádný věrohodný dokument o ceně. Pak je samozřejmě provedeno otevření balíku a kontrola obsahu s informativním určením celní hodnoty podle běžně dostupných informací (náhled na internet a ceníky internetových obchodů, např.).
Pokud celník provádějícího tuto kontrolu usoudí, že zásilka bezcelní limit svojí hodnotou přesahuje, zasílá se výzva, kterou už mnozí znají: "prokažte hodnotu platebním dokumentem a způsob nabytí". Pokud budete tvrdošíjně trvat na tom, že vám to poslal kamarád ze studií nebo dětského tábora, tak celníci vyměří clo a DPH z ceny obvyklé, tak, jak jim velí celní zákon, vyhláška a předpisy jej provádějící, neboť hodnota uvedená odesílatelem je ve zjevném rozporu se skutečnou cenou, pokud se neprokáže opak (tj. věrohodný dokument o ceně, za kterou dárce=odesílatel věc pořídil) .

Moje doporučení vycházející z dlouholeté praxe jako celního deklaranta: V případě, že si ze zahraničí mimo EU a EFTA necháte posílat cokoli, co se cenou či hodnotou blíží limitu osvobození, tj. 150EUR (jiné měny snadno lze přepočíst podle kurzovního lístku ČNB, v čase nejsou až tak velké výkyvy, kromě poměru USD vs. EUR, to se občas jemně pohne)
požádejte prodejce či odesílatele, aby k celní průvodce, zasunuté v PE kapse na balíčku, přidal jeden výtisk faktury, účtu (u eBay obchodů VŽDY výtisk faktury - invoice, pokud se platí přes PayPal, tak výtisk platební transakce) Pokud se i v tomto případě stane, že vám domů přijde výzva od celnice k doložení hodnoty této zásilky, stačí jednoduše naskenovat eBay fakturu nebo výpis potvrzené objednávky, pokud to není zrovna eBay, či fakturu zaslanou zahraničním prodejcem k proplacení předem, pak výtisk transakce PayPal nebo bankovním převodem, či jiný doklad o provedené úhradě (WU např.), pokud se tyto dokumenty budou obsahem a částkami shodovat s tím, co přibalil odesílatel, pohoda, klídek, kafíčko, za pár dnů máte balíček doma.

Pokud je zásilka skutečně dárkem, tak požádejte odesílatele - soukromou osobu, aby k celní průvodce přiložil fotokopii nabývacího dokladu. (chytrému napověz), aby celníci sami v rámci své kompetence neohodnotili obsah zásilky dle ceny obvyklé u nás.

Samostatnou kapitolou je otázka, jak bude příjemce schopen vyhovět podmínce pro uplatnění osvobození od cla při dovozu zboží nepatrné hodnoty, a to, že zboží je určeno pro potřeby příjemce a jeho rodiny, (uvedu příklad: např. 149 gumových slunečních clon po 1USD..... ale může to být cokoli....), a za pár dní se jeho nabídka objeví třeba na aukru.... Takže: nenadávejme na české celníky, děkujme ministrům financí za jejich dosavadní toleranci.
:lol:
  • 0

#25 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 únor 2010 - 11:20:53

Takze pokud objednam zbozi za 190 usd, neprekrocim limit - ten je cca 206 usd podle toho jak se to pocita. Postovne bude 40 usd, dohromady tedy 236 usd coz uz prekroceni limitu je, ale podle ropera a Jirinola nebudu platit? Ja to zkusim, pokud mi to vymeri tak mi to zaplatite, jo? :lol:
  • 0

#26 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2010 - 12:49:21

Takze pokud objednam zbozi za 190 usd, neprekrocim limit - ten je cca 206 usd podle toho jak se to pocita. Postovne bude 40 usd, dohromady tedy 236 usd coz uz prekroceni limitu je, ale podle ropera a Jirinola nebudu platit? Ja to zkusim, pokud mi to vymeri tak mi to zaplatite, jo? :lol:


tady máš historii celních kurzů, tak si to spočítej přesně, jestli se tam vejdeš, podle toho, kdy ti zásilka přijde.

celkem jasné odpovědi celníků jsou i tady nebo

celý text předpisu, o který se každý může opřít, viz článek 23 a 25-27

v textu čl. 23 odst. 2 je jasně uvedeno, že "zbožím nepatrné hodnoty se rozumí zboží, jehož vlastní hodnota nepřevyšuje 150EUR na zásilku".

překročí-li, bude-li hodnota zásilky bez poštovného, pojištění apod., například 151EUR, pak přijde na řadu termín celní hodnota, což je součet vlastní hodnoty zboží a nákladů, které jsou v zákoně vyjmenovány (doprava, pojistné, apod., které není zahrnuto v ceně zboží, a které hradí příjemce). clo se vyměřuje z celní hodnoty, DPH ze součtu celní hodnoty+cla.
  • 0

#27 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2010 - 12:51:26

nařízení rady ES 1186/2009 platné od 1.1.2010 je zde
  • 0

#28 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2010 - 13:00:36

Takze pokud objednam zbozi za 190 usd, neprekrocim limit - ten je cca 206 usd podle toho jak se to pocita. Postovne bude 40 usd, dohromady tedy 236 usd coz uz prekroceni limitu je, ale podle ropera a Jirinola nebudu platit? Ja to zkusim, pokud mi to vymeri tak mi to zaplatite, jo? 8-)


Ivane, pokud v tom případě sám nepodáš reklamaci a nenapadneš celní výměr stížností pro porušení zákona resp. nedodržení závazného nařízení rady ES, tak si to zaplať sám :lol: :lol: :lol:
  • 0

#29 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2010 - 13:25:50

ja ocekavam, ze kazdou chvili dorazi k celnikum balik v cenn 139.6 USD + 113.25 USD postovne, takze jestli mi celnici budou chtit neco vymerit, rozhodne se proti tomu ohradim, takze bych tu eventuelne jako skoropravnik poskytl vzor sveho podani (ale jak ctu zminene odkazy na narizeni a vyjadreni celniku, nemam moc obavu, ze bych to musel psat)
  • 0

#30 roper

roper

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2010 - 13:53:47

Takze pokud objednam zbozi za 190 usd, neprekrocim limit - ten je cca 206 usd podle toho jak se to pocita. Postovne bude 40 usd, dohromady tedy 236 usd coz uz prekroceni limitu je, ale podle ropera a Jirinola nebudu platit? Ja to zkusim, pokud mi to vymeri tak mi to zaplatite, jo? :)


Ivane, pokud v tom případě sám nepodáš reklamaci a nenapadneš celní výměr stížností pro porušení zákona resp. nedodržení závazného nařízení rady ES, tak si to zaplať sám :lol: :( :lol:


Howgh!...doufam, ze ted uz je to vsem uplne jasne a tez predpokladejme patricnou erudici celniho organu. Je rok 2010, ze :) :) :)
  • 0

#31 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 březen 2010 - 08:54:03

objednal jsem si foťák z USA, celníci mi ho chytli.
při posílání prohlášení jsem se mimo téma zeptal kolik mám čekat clo za ty čínské filmy...

teď už mi foťák dva týdny leží na celnici s tím že mi nevěří že těch 400 filmů co jsou podle celníků přibalné v krabici 30x30x20 není pro další prodej.

a ta ženská co jsem s ní dneska už 4x mluvil je příjemná jak propiska v ****!

tohle je fakt hovadistán!
  • 0

#32 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 březen 2010 - 08:57:08

a nejvíc mne pobavilo že tak drahý foťák (Bronica SQ) a to že mám u mailu v podpisu webovku taky svědčí o tom že to asi nebudu mít pro amatérské účely... :roll:
  • 0

#33 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 4 březen 2010 - 10:17:24

Kdo se moc ptá, moc se dozví :roll:)
  • 0

#34 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2010 - 10:47:05

ypresu, myslíš, že je vhodné tyto věci ventilovat takto veřejně?
  • 0

#35 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 březen 2010 - 11:50:57

no tak s to shrňme pánové :-D
1. Standa si koupil nový foťák a nelíbí se mu, že celníci tvrdí, že pokud má v kontaktu uvedeny www stránky, nemá je pro amaterské účely a chtějí mu napařit clo...
2. celníci jsou debilové

Jak to vidím já?
1. Celníci debilové nejsou, páč se koukli na Standovi stránky. Zajímalo je, který trouba utratí cenné devizy za kostku, co z ní nevypadávají jedničky a nuly. No a protože se zájmem dočetli stránku až ke konci, zjistili, že Standa je nejen focení chtivý, ale taky že není drahý. A z této zcela okaté obchodní nabídky usoudili, že dotyčný foťák nemá na amaterské focení :-)
2. Zatím co před pár lety, kdy bylo získat živost fotografickou téměř nemožné a focení se skrývalo pod různými grafickými pracemi, dnes je to živnost na ohlášku. Takže až dají nasraní blbí celníci podnět na živnostenský odbor, těžko bude Standa argumentovat tím, že k tomu byl vlastně donucen, páč se studiem gymnázia v Otrokovicích by legálně živnosťák nezískal :lol:

závěr: moc se s nima nehádej a nekopej kolem. Pokud nedojde k slušné dohodě, pokorně zaplať clo.
Věz, že v uvádění kontaktu někdy méně bývá více :)
  • 0

#36 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 březen 2010 - 11:52:24

ha.... vidím, že ruka všemocného temnoboha již zasáhla :-D
  • 0

#37 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 4 březen 2010 - 11:55:11

tohle je fakt hovadistán!


Naopak. Spíš bych řekl, že se někdo snaží dělat svoji práci poctivě, pravda, možná i zbytečně horlivě. Ale jak mají v tom množství pochybných zásilek odhalit ty skutečně závadné?

Cuba: jo, nakonec jsem poslední asi 4 komenty umáznul :-D.
+tvůj dublovanej :-).
  • 0

#38 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 březen 2010 - 11:56:53

omlouvá se, ale patrně zrovinka dané téma někdo administroval, a proto se příspěvky znásobily :-D

taky se omlouvám, za ty debily, protože to byla citace ( osobně proti celníkům nic nemám), leč původní příspěvek byl vyporizován.
  • 0

#39 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 4 březen 2010 - 12:00:51

... 400 filmů co jsou podle celníků přibalné v krabici 30x30x20 není pro další prodej.


Chceš říct, že už jsou v čechách?
  • 0

#40 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 březen 2010 - 12:35:51

... 400 filmů co jsou podle celníků přibalné v krabici 30x30x20 není pro další prodej.


Chceš říct, že už jsou v čechách?

ne já jsem se jich ptal s jak velkým clem počítat a oni to pochopili že je mám v té krabičce.
  • 0

#41 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2010 - 12:43:15

... 400 filmů co jsou podle celníků přibalné v krabici 30x30x20 není pro další prodej.


Chceš říct, že už jsou v čechách?

ne já jsem se jich ptal s jak velkým clem počítat a oni to pochopili že je mám v té krabičce.


zásadní chyba. dostal jsi tady už tolik dobřě míněných rad, že tě to mohlo trknout a podle toho se zařídit. Dopředu se ptát nemáš, až to přijde, doklady předložit a být si jistý v kramflecích v mezích rozumu a zákona, tak asi.....
a hlavně na veřejných fórech nekopat do celníků, neboť blbí nejsou a jeden z prvních odkazů, které při googlování filmu šanghaj vyletí na oko, je odkaz sem... nevím, jestli jim dáš tímto čtením důvod k laskavosti a shovívavosti....
  • 0

#42 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 březen 2010 - 11:13:29

tak nakonec prisla obsilka od celniku i me :wink:
  • 0

#43 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 16 prosinec 2010 - 14:29:03

Tak si tak při čekání na foťák z USA za cca 187 US i s poštovným krátím čas dumáním, jestli bude zdaněn nebo ne a kouknul jsem se sem - http://www.celnispra...ky/default.aspx

A tady mě docela zamrazilo

Zásilky osvobozené od cla dle Nařízení Rady (EHS) č. 1186/2009 o systému Společenství pro osvobození od cla (dále jen „NR 1186/2009“) mohou být osvobozeny od cla jako „zásilky zboží nepatrné hodnoty“ nebo jako „zásilky zboží mezi soukromými osobami“:

1. Zásilky zboží nepatrné hodnoty (články 23 - 24 NR 1186/2009) jsou zásilky odesílané přímo z třetí země příjemci, který se nachází ve Společenství a vlastní hodnota nepřevyšuje částku 150 EUR na zásilku.
...
2. Zásilky zboží mezi soukromými osobami (články 25 - 27 NR 1186/2009) jsou zásilky odesílané soukromou osobou ze třetí země jiné soukromé osobě, která se nachází ve Společenství, a musí se jednat o dovoz neobchodní povahy. Osvobozeno je však jen zboží do hodnoty 45 EUR. ...

Jestli to chápu správně, tak se těch 150 € počítá jen pro nákup od nějaké firmy. Pokud ale budu kupovat od soukromníka (což je asi i můj případ), tak je to jen 45 €. Máte někdo prosím nějakou aktuální zkušenost?
  • 0

#44 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 prosinec 2010 - 15:54:24

Za posledni dva mesice jsem kupoval od soukromych osob asi 5 fotoaparatu, pokazde za 170-200 USD.

Celnici nikdy nic nechteli zaplatit, vse bez poplatku.

A porad trvam an tom, ze platit dph nekolikrat za sebou je nehorazna zlodejina.
  • 0

#45 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 prosinec 2010 - 16:20:10

dovoz neobchodní povahy je takový, za který nic neplatíš. Takže jestli monty na druhé straně v bláhové snaze tě ušetřit celního řízení napíše na průvodku, že je to dárek a hodnota je 0, tak není divu, že celnice v souladu s předpisy tě vyzve k součinnosti a bude se ptát, co to stojí atd.... pošli jim v mailu pdf tisk e-bay faktury, paypal transakce, výslovně napiš, co to je, že jsi to koupil ve veřejné aukci za tolik a tolik, zaplatil jsi za to (důkazní prostředky přikládáš) a buď v klidu. :wink:
  • 0

#46 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 16 prosinec 2010 - 17:44:18

Ok, děkuji mnohokrát, snad to naše pošta a celníci do Vánoc stihnou.
  • 0

#47 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 16 prosinec 2010 - 17:56:13

co je pravdy na tom, že se mají podmínky bezcelního limitu měnit - tedy především co nás zajímá, jeho výše?
  • 0

#48 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 16 prosinec 2010 - 18:23:35

co je pravdy na tom, že se mají podmínky bezcelního limitu měnit - tedy především co nás zajímá, jeho výše?

Jojo, viz - http://tn.nova.cz/zp...ak-vyhodne.html
...
V Poslanecké sněmovně totiž leží návrh novely zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, který výrazně snižuje limit pro osvobození od DPH u zásilek zaslaných ze zemí, které nejsou členem EU, a to ze současných 150 EUR na 22 EUR.
...
Navrhovaná úprava, která se týká snížení limitu u dovozu zboží nepatrné hodnoty z částky 150 EUR na 22 EUR, vychází ze Směrnice rady 2009/132/ES ze dne 19. října 2009 o osvobození některých druhů zboží od daně z přidané hodnoty při konečném dovozu, Hlavy IV, Článku 23, ve kterém je uvedeno: "Od daně je osvobozen dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 10 EUR. Členské státy mohou osvobodit od daně dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota přesahuje 10 EUR, ale nepřesahuje 22 EUR.“ Uvedenou Směrnici jsou členské státy povinny implementovat do zákona o DPH s účinností od 1.1 2011, vysvětluje důvody snížení limitu Radek Ležatka z Ministerstva financí.
  • 0

#49 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 16 prosinec 2010 - 22:00:47

UAAAAA ;-)

Nemam je rad, nemam je rad, nemam je rad :)

Vedel jsem uz o tom driv, jen jsem netusil, ze to bude uz od 1.1. :cry:
  • 0

#50 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 16 prosinec 2010 - 22:03:23

UAAAAA ;-)

Nemam je rad, nemam je rad, nemam je rad :)

Vedel jsem uz o tom driv, jen jsem netusil, ze to bude uz od 1.1. :cry:

I když, jestli mě paměť neklame, cca před týdnem byla reportáž právě na Nově a tam něco říkali o březnu 2011. Tak nevím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních