Přejít na obsah


Fotka

Bezcelni limit, kontakt na celniky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
95 odpovědí na toto téma

#51 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 prosinec 2010 - 22:34:26

Velky Vudce urcil 1.1.2011, a pokud to nebude demokraticky schvaleno, bude nasledovat trest.

Jsem zvedav, jak to bude s postovnym - zasilka za 500 Kc, z toho dan a pak to nejak musi dostat k adresatovi (ktery si uz jednou postovne zaplatil). A jezdit si proto k nim, tak jim to tam nekdo za chvili vzteky zdemoluje.
  • 0

#52 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 17 prosinec 2010 - 12:10:18

přemýšlím nad nějakým slušným slovem, leč mne nenapadá

no hele kucí, ale pokud to teďkaj leží ve sněmovně ku schválení, dříve jak za 3měsíce to vstoupit v platnost nemůže přeci

bigbro´s watching ya!
  • 0

#53 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 prosinec 2010 - 12:22:36

Uz ho schvalila snemovna, senat i podepsal prezident, takze platit bude od 1.1.2011. To co lezi ted ke schvaleni je nekolik nepatrnych zmen, ktere nas vubec nezajimaji, ty budou platit od dubna.

Je to jeden z tech zakonu, ktere neni mozne neschvalit.

Aspon bude prace pro nejake ty uredniky (rozbalovat a zabalovat krabice snad dokazou) a pro Ceskou postu, protoze z celniho uradu na adresu prijemce to musi jit na naklady statu. Jen jestli ty naklady nebudou vetsi nez vybrana dan :lol:
  • 0

#54 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 17 prosinec 2010 - 12:49:29

noa když si teď objednám balík a přijde po novém roce, použije se bezcelní limit v době odeslání či v době příchodu balíku?
  • 0

#55 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 prosinec 2010 - 13:00:46

Podle me v dobe prichodu baliku na celnici

Mam jeste par veci objednanych a doufam ze mi stihnou prijit jeste letos...
  • 0

#56 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 18 prosinec 2010 - 19:37:36

Ty zprávy se dost různí, teď zas jsem narazil na informaci, že to má platit až od 1.4. - zákon je schválený, ale jsou nějaké lhůty pro zveřejnění atd. Budu si muset dát práci a pročíst si to sám, různí "vykládači" v tom zjevně mají poněkud bordel :!:

Každopádně je jisté, že se toto omezení limitu uplatní od 1.4.2011, v tom žádná nejasnost není, situace mezi 1.1. a 31.3. se ještě musí ověřit.
  • 0

#57 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 18 prosinec 2010 - 21:10:57

A nebyl on ten zákon odhlasován ve stavu legislatiní nouze,tak aby mohl začít platit od 1.1 :!: ?
  • 0

#58 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 18 prosinec 2010 - 21:40:11

ať to mají jak chcou, přesunuju se z ebay.com na ebay.co.uk!
  • 0

#59 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 18 prosinec 2010 - 22:07:44

ať to mají jak chcou, přesunuju se z ebay.com na ebay.co.uk!


Podstatné je, od koho to kupuješ, ne na jaké ebay to je - běžně narazíš na prodejce z EU na ebay.com, zrovna tak ale na prodejce mimo EU na ebay.co.uk - bacha na to...
  • 0

#60 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 18 prosinec 2010 - 22:14:57

ať to mají jak chcou, přesunuju se z ebay.com na ebay.co.uk!


Podstatné je, od koho to kupuješ, ne na jaké ebay to je - běžně narazíš na prodejce z EU na ebay.com, zrovna tak ale na prodejce mimo EU na ebay.co.uk - bacha na to...

to samozřejmě vím...
  • 0

#61 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 prosinec 2010 - 23:14:49

Vypada to ze to pri schvaleni poslanci odlozili z 1.1. na 1.4, ma to ale dva problemy:

EU narizuje platnost od 1.1

Uvidime co se stane s objednavkou z eshopu v USA, kdyz se 1.1. objedna neco co pujde do EU. Obavam se ze s tou dani se uz bude pocitat.
  • 0

#62 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 19 prosinec 2010 - 09:22:56

To nařízení EU bych zas tak neprožíval - státy mají povinnost harmonizace, ale při nesplnění následuje nějaký proces, který k sankcím vede až po nějakém čase - jestliže bude k 1.1. zákon schválen (což už je), tak se v Bruselu tou platností od 1.4. buď nikdo zabývat nebude vůbec anebo jen nějakým symbolickým "bububu".
Ale zatím jsem to definitivní znění neviděl - finálně schváleno to bylo až 17.12. a na webu PSP byly zatím jen návrhy, ne ten "finál", takže je to pořád malinko spekulace.
  • 0

#63 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 prosinec 2010 - 09:51:58

No prave, ve vsech oficialnich dokumentech je platnost od 1.1., s poznamkou ze poslanci zaroven schvalili zmenu platnosti od 1.4.

Najit dneska oficialni zneni zakona a od kdy plati je celkem slozite
  • 0

#64 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 19 prosinec 2010 - 10:27:42

kam moje znalosti sahají, zákon může začít platit nejdříve 3měsíce po schválení - čili při schválení v průběhu prosince to bude 1.4. . pokud to bylo schváleno 17.12., je to v klidu..
  • 0

#65 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 19 prosinec 2010 - 11:13:30

kam moje znalosti sahají, zákon může začít platit nejdříve 3měsíce po schválení - čili při schválení v průběhu prosince to bude 1.4. . pokud to bylo schváleno 17.12., je to v klidu..


Já to vidím stejně - podle popisu na PSP právě tento zákon v režimu legislativní nouze nebyl, šel normálním procesem, tak ani případné rozdíly u tohoto by roli nehrály.

Jinak mě to zajímá spíš tak napůl - udělal jsem nějaké "preventivní nákupy", abych se vyhnul dopadům nového zákona, většina je toho doma, ale dvě zásilky jsou ještě na cestě. U jedné bych si vsadil na to, že se do konce roku stihne tak jako tak, ale u druhé je tak 1:1 - proto by mě přirozeně platnost od 1.4. velmi potěšila, protože by tím byl jakýkoli problém vyloučen :!:
  • 0

#66 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 19 prosinec 2010 - 18:36:20

Zákon či jeho novela nabývá platnosti po patnácti dnech od jeho uveřejnění ve sbírce - takhle nějak si to pamatuji já . A teď babo raď - vyhlašuji soutěž o fidorku pro toho , kdo s odkazem na relevantní zdroj uvede tuto věc na pravou míru ! :!:
  • 0

#67 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 19 prosinec 2010 - 19:55:24

Musíte se podívat, co je uvedeno v příslušné části zákona, kterou je "účinnost" Obvykle to bývá na konci příslušného zákona (novely).

Bývají tam napsaný různý věci, např.
"tento zákon nabývá účinnosti prvním dnem třetího kalendářního měsíce ode dne jeho vyhlášení" nebo "tento zákon nabývá účinnosti dnem vyhlášení" atp. a dokonce není ani vyloučena zpětná platnost :!:))
  • 0

#68 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 20 prosinec 2010 - 11:46:53

Dle tohoto článku, novela zákona nabývá účinnosti od 1. dubna 2011.
Přátelé, tužme se, ať do té doby k nám dostaneme co nejvíce toho krásného fotografického harampádí. :)
  • 0

#69 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 prosinec 2010 - 14:28:33

USPS od 2.1.2010 upravuje ceny poštovného. Samozřejmě směrem nahoru.
  • 0

#70 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 prosinec 2010 - 14:31:41

Tak jsem na to zvědavej:

Zásilka podána dne 07.12.2010.
Zásilka dne 09.12.2010 odeslána do České republiky.
Zásilka dne 20.12.2010 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120.
Zásilka dne 20.12.2010 předána k celnímu řízení.

Naivně jsem si myslel, že foťák koupenej začátkem prosince, by mohl do Vánoc dorazit. Nemáte někdo tucha, jak to nějak urychlit?
  • 0

#71 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 20 prosinec 2010 - 14:51:10

Tak jsem na to zvědavej:

Zásilka podána dne 07.12.2010.
Zásilka dne 09.12.2010 odeslána do České republiky.
Zásilka dne 20.12.2010 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120.
Zásilka dne 20.12.2010 předána k celnímu řízení.

Naivně jsem si myslel, že foťák koupenej začátkem prosince, by mohl do Vánoc dorazit. Nemáte někdo tucha, jak to nějak urychlit?

pošli jim printscreen aukce a printscreen paypalu a připiš tam prohlášení ve zněmí asi:
Pozdrav,
na základě výzvy č.ABC prohlašuji že se jedná o věc XY v ceně YZ (toto dokládám přílohami). Tato je určena k osobnímu nekomerčnímu použití.
datum, podpis

  • 0

#72 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 prosinec 2010 - 14:54:41

pošli jim printscreen aukce a printscreen paypalu a připiš tam prohlášení ve zněmí asi:
Pozdrav,
na základě výzvy č.ABC prohlašuji že se jedná o věc XY v ceně YZ (toto dokládám přílohami). Tato je určena k osobnímu nekomerčnímu použití.
datum, podpis

Jenže, zatím žádná výzva nedorazila a pokud to odesílající správně označil, tak by asi ani žádná dorazit neměla, do bezcelního limitu bych se měl vejít.
  • 0

#73 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 20 prosinec 2010 - 14:57:17

pošli jim printscreen aukce a printscreen paypalu a připiš tam prohlášení ve zněmí asi:
Pozdrav,
na základě výzvy č.ABC prohlašuji že se jedná o věc XY v ceně YZ (toto dokládám přílohami). Tato je určena k osobnímu nekomerčnímu použití.
datum, podpis

Jenže, zatím žádná výzva nedorazila a pokud to odesílající správně označil, tak by asi ani žádná dorazit neměla, do bezcelního limitu bych se měl vejít.

pokud máš posílací numero a o očividně máš, tak jim to pošli dopředu s tím že na to čekáš a posíláš to preventivně a oni ti to ani posílat nebudou a rovnou kdyžtak pustí
  • 0

#74 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 prosinec 2010 - 14:59:32

než se prohrabou těmi haldami, které tam leží už do začátku prosince....
  • 0

#75 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 prosinec 2010 - 15:00:25

než se prohrabou těmi haldami, které tam leží už do začátku prosince....

docela bych to tam chtěl teď vidět :)
  • 0

#76 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 4 leden 2011 - 20:34:07

tak to nakonec všechno dopadlo nad očekávání - 27.12. přišel dopis z vyclívací pošty, tak jsem tak zajel, vzal ssebou vytisknutý papíry z ebay a z paypalu a za cca 10 minut jsem byl s foťákem venku, jen jsem ty papíry odevzdal a nic jinýho po mě nechtěli - takže jsem se s těma 187 dolary do bezcelního limitu vešel.
  • 0

#77 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 leden 2012 - 13:41:37

hodně lidí irituje pošta 120 jejich poplatky a hlavně zdržování

akce KUŘE120:

koho to taky irituje, tak ať investuje pár dolarů a nechá si ze země mimo EU poslat obyčejné mražené kuře a pár vajec... dokážete si asi představit co to ve skladu udělá...
  • 0

#78 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 leden 2012 - 13:50:23

hodně lidí irituje pošta 120 jejich poplatky a hlavně zdržování

akce KUŘE120:

koho to taky irituje, tak ať investuje pár dolarů a nechá si ze země mimo EU poslat obyčejné mražené kuře a pár vajec... dokážete si asi představit co to ve skladu udělá...


boze ypressy, jeste chvilku a poslu tvoje vejce pryc z EU :?:
  • 0

#79 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 leden 2012 - 14:00:10

hodně lidí irituje pošta 120 jejich poplatky a hlavně zdržování

akce KUŘE120:

koho to taky irituje, tak ať investuje pár dolarů a nechá si ze země mimo EU poslat obyčejné mražené kuře a pár vajec... dokážete si asi představit co to ve skladu udělá...


boze ypressy, jeste chvilku a poslu tvoje vejce pryc z EU :?:

no nevim jak bys byl nadšený kdyby tvoje filmy ležely od půlky prosince bezprizorně ve skladu (došly mi dvě výzvy, obě jsem reflektoval, ta druhá normálně přišla) a na každou urgenci ti chodily jenom automatické maily
  • 0

#80 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 2 leden 2012 - 14:08:17

Iniciativa KUŘE120 byla zhruba před rokem založena hlavně na protest proti pomalému (až 4 měsíce !) odbavování zásilek. Nicméně pokud vím, všichni měli plno keců a nakonec to nikdo nerealizoval .
Řekněme že jsem ale souhlasil s názorem, že si to zase odnese jen za nic nemohoucí dělník na třízení. Pokud tedy posílat hnijící kuřtata, pak managementu české pošty - do vlastních rukou.
  • 0

#81 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 leden 2012 - 14:28:11

no nevim jak bys byl nadšený kdyby tvoje filmy ležely od půlky prosince bezprizorně ve skladu (došly mi dvě výzvy, obě jsem reflektoval, ta druhá normálně přišla) a na každou urgenci ti chodily jenom automatické maily

Božínku, ypresu, jen 14 dní (v předvánočním období k tomu), a ty vymýšlíš kraviny? Šlo ti to snad jako EMS se zaručenou dobou dodání? Myslíš, že v jiných státech (ke kterým se obvykle zde vzhlíží) tyhle problémy s poštou a celnicí lidi nemají?
  • 0

#82 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 leden 2012 - 14:30:23

mimochodem, mohl bys to vyzkoušet, a pak nám povíš, co tě bude stát veterinární kontrola kuřete dovezeného do EU :(
  • 0

#83 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 2 září 2012 - 22:46:42

Mohu-li poprosit někoho znalého věci o osvětu :
Jde mi z USA drobnost za 60 USD
Z celnice na Praze 5 (lépe řečeno z pošty Praha 120) mi poslali psaníčko, že jim mám dodat potvrzené přílohy :
1/ žádost o zasílání Oznámení o příchodu zásilek z ciziny e-mailem, to pokud chci a
2/ plnou moc ke zmocnění k zastoupení v celním řízení.
Pochopil jsem z toho, že za mě asi podají celní prohlášení, a to za poplatek ( v ceníku jsem našel cenu za : Předložení jedné zásilky celnímu úřadu, vyhotovení souhrnné deklarace (SD) - 96,00 Kč
- nevím jak se dozvím předem co mi vlastně mohou ještě vše naúčtovat)
Z celnice jsem přitom zatím žádnou žádost o předložení nějakého celního prohlášení neobdržel, nevím zda vůbec něco takového posílají.
Dříve mi balíček česká pošta doručila bez takových zdržovaček s tím, že když tam byla celní přirážka, tak jsem to pošťačce doplatil a bylo to vyřízené.

Nevíte někdo jak se k tomu postavit, abych neplatil zbytečně za něco co si někdo možná jen tak vymyslel aby si přišel k dalšímu bezpracnému zisku ?
Dá se to nějak obejít, pokud nejsem z Prahy a nemohu tam tedy dojít osobně ?

Možná jsem to vysvětlil zmatečně, snad z toho lze pochopit o co mi jde ....
Děkuji předem za případnou radu.
  • 0

#84 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 3 září 2012 - 00:11:35

Udělej si pdf tisk e-bay a/nebo paypal invoice (faktury), vytiskni, vyplň a podepiš přílohy 1/ a 2/, ty oskenuj,
do textu e-mailu napiš, kdy, kde a co jsi koupil, za kolik jsi koupil + kolik dělá poštovné, kolik ti banka strhla z účtu, připoj svoji přesnou adresu k dodání, všechny přílohy výše uvedené připoj k tomu mailu a to jim pošli. A pak jen doufej, že jim to nebude dlouho trvat. Pošťáci ti to pak přivezou nebo si pro to na základě oznámení o uložení zásilky (dobírky) skočíš na poštu, - ta dobírka je vlastně vyměřené clo+DPH + poplatek za zastoupení v celním řízení, které se mám dojem liší sazbou dle hodnoty zboží, a měl by u toho být výměr, ze kterého se dá zkontrolovat základ cla+DPH, kterou ti vyměřili. Až do budeš mít doma, tak se mi ozvi na mail, můžu to zkontrolovat a v případě, že by tě nějak moc natáhli, je možnost žádat zdůvodněnou reklamací o vrácení neoprávněně vyměřených celních poplatků, v tom ti mohu poradit.
Pokud jim nedodáš jednoznačné důkazy o ceně (celní hodnotě), viz první odstavec, mohou ti vyměřit clo+DPH dle pomůcek, což je cena obvyklá u nás v tomto čase, a to si můžou vymejšlet jak chtějí, takže ve vlastním zájmu jim pošli věrohodné doklady o ceně, co máš ty (opět, viz první odstavec), hned.

  • 0

#85 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 3 září 2012 - 00:13:39

jo a do korespondence s celnicí vždy uváděj skladové číslo, které máš v tom dopise od celní pošty + podací číslo zásilky, které jsi našel na trackingu.

  • 0

#86 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 3 září 2012 - 15:35:49

Jirko děkuju,
šlo mi hlavně abych se neupsal těma dvěma přílohama k nějaké službě, která by se dala zajistit i jinak, bez toho abych cpal do ČP penízky. Ale oni si k těm korunkám stejně nějak přijdou ... :angry:
  • 0

#87 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 3 září 2012 - 15:58:52



LuzJi: celá ta záležitost vznikla tak, že původně to vypočítávala sama celní správa - proto dříve Česká pošta jen vybrala DPH (pro zásilky nad 22 EUR včetně poštovného) a ev. i clo (nad 150 EUR) při předání zásilky adresátovi. Občas celníci sami požadovali potřebné údaje a doklady o ceně zásilky (někdy to vyměřili rovnou). S tím, že drobných zásilek za 50-100 USD si celníci obvykle nevšímali, protože jim to nestálo za tu námahu a nestíhali.
Jenže pak si někdo všimnul, že tento postup není v souladu s právem EU (nebo to alespoň tvrdí) a celní deklarace i pro drobné soukromé zásilky musela začít dělat pošta - od 1. 4. 2011. Na začátku to způsobilo značná zdržení (i měsíce). Česká pošta prostě naráz "vyfasovala" hromadu práce a tím pádem za to (celkem pochopitelně) chce i zaplatit. Za práci, kterou dříve dělal celní správa placená z daní.
  • 0

#88 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 3 září 2012 - 16:03:10

Bezva a díky

jirin_ol ovi za podrobný detailní postup



Fabius ovi za tu "osvětu" :-P
  • 0

#89 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 září 2012 - 19:10:46

a já vám za pár dní povyprávím, jak to chodí tady, u nás na severu. Bohužel se mi ve sledování zásilky objevilo "The package is assumed to be subject to customs duty and has been sent to customs clearance. " No to jsem zvědavej.
  • 0

#90 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 5 září 2012 - 14:14:44

A nevíte, jak je to s osobním odbavením zásilky? Pochopil jsem, že v tomto případě se musím dostavit na vyměňovací poštu v Praze na Klamovce a tam předložit potřebné dokumenty. Poplatku České poště se nevyhnu, ale vydají mi balík rovnou na místě? Nebo bude muset stejně proběhnout řízení kdesi mezi poštou a celním úřadem a žádný čas tím neušetřím?
  • 0

#91 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 5 září 2012 - 15:09:54

Dle mé zkušenosti čas neušetříš, spíš naopak, dělají to jak na běžícím pásu, jak mají podklady pro vyclení pohromadě (takže podle toho, kdy jim vše uceleně, jasně a přehledně dodáš). Nikdy nevíš, kdy tvoje zásilka po doložení dokladů přijde na řadu pro vyclení a uvolnění do oběhu (dělají celou republiku, mají toho docela dost, po snížení bezcelního limitu by kamarádi ze slovače řekli neurékom).
Každé individuální jednání je pak zdržuje a tím nejsou nadšeni, spíš naopak, dali mi to najevo.
Hned po vyclení a uvolnění do oběhu to pak zase dávají na sklad na expedici pošťákům, ti to odvážejí balíkovce (tuším jsou v praze 2 třídírny) a odtud to putuje dál rozvozem na dobírku.
Přednost má pouze Express Mail Service s doručením domů, to jde rychle, není třeba nějak urychlovat osobní intervencí.
  • 0

#92 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 září 2012 - 16:04:36

čas neušetříš asi... ale já musel osobně clít (2x) a po proclení jsem si balík odnesl domů. jednání slušné, ačkoliv ne vždy musí zvenčí působit systémově :-)
  • 0

#93 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 5 září 2012 - 18:30:21

Tak díky, asi si to radši nechám poslat.
Ještě že tu ta Temná je a funguje jako superrychlý helpdesk (zase na druhou stranu; nebýt TK tak nemám potřebu lovit na ebayi, že :grin: )
  • 0

#94 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 září 2012 - 18:36:05

a já vám za pár dní povyprávím, jak to chodí tady, u nás na severu. Bohužel se mi ve sledování zásilky objevilo "The package is assumed to be subject to customs duty and has been sent to customs clearance. " No to jsem zvědavej.


balíček otevřen a zkontrolován, ale žádné clo ani daň mi nevyměřili (asi když viděli, že ty velvie jsou 2 roky prošlý, cena cirka 2400Kč). Vyplívá mi z toho, že snad jen v ČR dělaj fóry, norové jsou rozumnější (ač asi bude právní základ velmi totožný).
  • 0

#95 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 6 září 2012 - 19:33:06

jen jestli neotevřeli a nezkontrolovali každý film ....
  • 0

#96 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 září 2012 - 19:42:39

myslíš, že by zatavovali svitky zpátky do folie a zalepili předtím pečlivě otevřené krabičky? :)
Možný je všechno, ale zas tak dlouho jim to netrvalo...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních