Přejít na obsah


Fotka

Baterie v Nikonu FE nevydržela


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 březen 2010 - 15:41:20

Tak asi po třech měsících se mi vybila baterka v Nikonu FE. Někde jsem četl, že tam vydrží snad rok, nebo ještě dýl, že ten foťák má minimální spotřebu tý baterie. Neví někdo, proč vydržela tak málo? Kupoval jsem ji čerstvou ve Foto Skoda. Navíc člověk si ani neověřuje, jestli náhodou baterka je vybitá, žádný varování, založím film, cvaknu a nic. Koukám na kontrolku nabití baterie a ta nesvítí. Funguje samozřejmě dál manuální režim M90.
  • 0

#2 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 2 březen 2010 - 16:14:38

Spíše záleží na počtu nacvakaných fotek a způsobu jak foťák využíváš. Ten rok je možný, ale 3měsíce taky nejsou mimo toleranci. Krom toho nevíš jak je na tom elektronika, může to žrát víc než když to byl nový foťák.
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 2 březen 2010 - 16:17:11

já bych proměřil, jestli se náhodou nevybíjejí ve chvíli, kdy je fotoaparát nepoužíván

kolik bylo filmů od výměny?
nebyly tam dlouhé expozice na "B"?

mívám v tašce volně ložených několik baterií do přístrojů, co bez nich totálně uhynou, ale bessa má signalizaci na kterou je spoleh
  • 0

#4 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 březen 2010 - 16:17:34

No časové udaje nebrat moc vážně. Např v EOS300 (záložní tělo, max jeden film ročně) mě vydržela baterka 3 roky. V EOS50 (primární kino, tak 200fimů ročně) cca 3 měsíce (tedy v gripu kvalitní tužkovky, Litiovka skorem rok). Spíš by bylo dobré napsat, kolik filmů. Tenhle stroj neznám, ale třeba interní blesk dost likviduje baterky. Jo, můžou být baterie staré (většinou se to pozná dle expirace), nebo má tělo nějaký problém a prostě žere. A nemusí to být jen tělem, jako "vrchního" žrouta baterek jsem odhalil Tamron 70-300, při větším zaclonění žere jak nezavřenej.
Doporučuji změřit, co foťák odebírá, porovnat s kapacitou baterie, pak vynášet soudy.
  • 0

#5 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 březen 2010 - 17:16:24

Kvalita "nových" baterií 3V je velmi kolísavá, a to i při nákupu ve Fulguru, což je asi nejvíce zásobéná prodejna v malém. Třeba u expozimetru Gossen, kde není vůbec vypínač a je pořád zapnutý, tak některý kus baterie vydrží 3 měsíce, některý 12 měsíců, někdy i trochu více. A je to pořád ten samý typ baterie, i když od různých výrobců.

Jinak u těch starších Nikonů pozor na to, že měří pořád, pokud je převíjecí páka z pojistné polohy (je to jako u F2).

Až u další generace Nikonů se to změnilo na intervalové měření (FM2, F3, FM3A), kde pak je baterka věčná.

PL
  • 0

#6 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 březen 2010 - 19:11:04

Prodavač ve FotoSkoda mi řekl, že to možná má na svědomí ten mráz, hodně jsem fotil venku v zimě. Filmů odhaduju tak 12. Blesk nepoužívám. Jinak mám naivní dotaz - když je baterka vybitá nebo vyndaná, co pohání ten expozimetr, že ta ručička vesele ukazuje dál?

Ale pořád paráda ve srovnání s digitálem D40, tam jsem baterku vybil co půl dne...
  • 0

#7 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 březen 2010 - 19:46:02

Do baterií nikdo nevidí, chování v zimě nelze spolehlivě odhadnout. Taky je jiný odběr při pouhém měření a při spuštění - otevření závěrky.
Při focení s elektronickou závěrkou za mrazu je náhradní nová baterie v kapse košile nutností. PL
  • 0

#8 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 březen 2010 - 21:31:22

Do baterií nikdo nevidí, chování v zimě nelze spolehlivě odhadnout. Taky je jiný odběr při pouhém měření a při spuštění - otevření závěrky.
Při focení s elektronickou závěrkou za mrazu je náhradní nová baterie v kapse košile nutností. PL


no to souhlas. Nahradni baterka je snad nutnost...... Jinak to nemá smysl
  • 0

#9 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 2 březen 2010 - 22:08:38

Prodavač ve FotoSkoda mi řekl, že to možná má na svědomí ten mráz, hodně jsem fotil venku v zimě. Filmů odhaduju tak 12. Blesk nepoužívám. Jinak mám naivní dotaz - když je baterka vybitá nebo vyndaná, co pohání ten expozimetr, že ta ručička vesele ukazuje dál?

Ale pořád paráda ve srovnání s digitálem D40, tam jsem baterku vybil co půl dne...


jestli ukazuje i bez baterky, tak máš ve foťáku duchy.

já mám jinak dobrý zkušenosti s tímhle:
http://www.ges.cz/ag...es07600989.html
v FE2 mi vydržel celou dobu, co jsem ho měl (asi rok a cca 20 filmů) a to jsem se s tím foťákem nemazlil (v zimě například asi 10 minut ležel na ledu, mezitím co jsem se klouzal). myslim, že jsem tu páčku na natahování filmu zaklapával z pohotovostní polohy k tělu jenom přes noc, tak nevím, kde jinde by měla bejt chyba.
  • 0

#10 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 březen 2010 - 23:29:16

Prodavač ve FotoSkoda mi řekl, že to možná má na svědomí ten mráz, hodně jsem fotil venku v zimě. Filmů odhaduju tak 12. Blesk nepoužívám. Jinak mám naivní dotaz - když je baterka vybitá nebo vyndaná, co pohání ten expozimetr, že ta ručička vesele ukazuje dál?

Ale pořád paráda ve srovnání s digitálem D40, tam jsem baterku vybil co půl dne...


jestli ukazuje i bez baterky, tak máš ve foťáku duchy.

já mám jinak dobrý zkušenosti s tímhle:
http://www.ges.cz/ag...es07600989.html
v FE2 mi vydržel celou dobu, co jsem ho měl (asi rok a cca 20 filmů) a to jsem se s tím foťákem nemazlil (v zimě například asi 10 minut ležel na ledu, mezitím co jsem se klouzal). myslim, že jsem tu páčku na natahování filmu zaklapával z pohotovostní polohy k tělu jenom přes noc, tak nevím, kde jinde by měla bejt chyba.


aha, tak ten expozimetr bez baterek nefunguje, to bylo zřejmě tím, že baterky ještě nebyly zcela vybitý a ještě měly sílu ten expozimetr pohánět, ale už neměly sílu otvírat a zavírat závěrku

jinak mi prodali tyhle dvě baterky

http://www.shopwiki.... SINGLE BATTERY
  • 0

#11 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 3 březen 2010 - 00:00:45

jestli byly dražší než ty v GESu, tak byly předražený :roll:
jinak ideální typ
  • 0

#12 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 březen 2010 - 00:31:23

jestli byly dražší než ty v GESu, tak byly předražený :roll:
jinak ideální typ


ty dvě stály sto deset
  • 0

#13 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2010 - 07:18:22

já stříbro-oxid články SR44 (EPX76) kupuju tady
a v tašce mám pro případ, že by mi někde baterka klekla, několik záložních LR44

  • 0

#14 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2010 - 08:00:34

jestli byly dražší než ty v GESu, tak byly předražený :roll:
jinak ideální typ

Jenže ty z odkazu v Gesu jsou LR44 a ty od Škody jsou SR44 a navíc Panasonic. Takže se to nedá srovnávat.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2010 - 08:08:26

jestli byly dražší než ty v GESu, tak byly předražený :)
jinak ideální typ

Jenže ty z odkazu v Gesu jsou LR44 a ty od Škody jsou SR44 a navíc Panasonic. Takže se to nedá srovnávat.

Tu LR44 beru zpět, měl bych si přečíst pořádně popis. :-) :roll:
  • 0

#16 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 3 březen 2010 - 10:22:50

Hlavně nenechávat natahovací páčku v pohotovostní poloze. Můj FM tak dokáže vybít nové baterky za pár dní. Jinak v něm asi opravdu vydrží roky.
  • 0

#17 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 3 březen 2010 - 10:55:15

jestli byly dražší než ty v GESu, tak byly předražený :)
jinak ideální typ

Jenže ty z odkazu v Gesu jsou LR44 a ty od Škody jsou SR44 a navíc Panasonic. Takže se to nedá srovnávat.


eště bych rád dodal, že Panasonic = fuj. už z principu & sorry.

od žádnýho jinýho výrobce, než Sanyo nebo GP bych si už nikdy baterku/článek nekoupil (v dobách používání digitálu sem se slušně spálil s akumulátory Hama, Panasonic, Sony... pak mi to došlo).
  • 0

#18 I-Ionza

I-Ionza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 prosinec 2013 - 11:27:44

Mám FE2.

Stává se někomu, že v zimě (když je třeba na nule )ručička co ukazuje časy, sice čas ukáže, ale když dám prst ze spouště, okamžitě spadne (měla by tam vydržet cca 15s sama), za chvíli už přestane ukazovat uplně, závěrka sklapne ale už se nevrátí a funguje už jen M250?
  • 0

#19 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 29 prosinec 2013 - 14:33:08

narvi tam stříbrooxidový baterky. jo, jsou dražší, ale snášej líp nízký teploty.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních