Přejít na obsah


Fotka

Canon AT-1


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 3 březen 2010 - 18:58:23

Měl bych dotaz ohledně tohoto stroje.Má to nějaký manuální režim?Pokud k němu připojím přes redukci M42 objektiv,tak se s tím domluvím?Bude to měřit?
Díky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2010 - 19:32:10

Canon AT-1 je očesaná verze AE-1(ten mám). Oproti AE-1 tam chybí poloautomatický režim. Při pracovní cloně M42 skla by to měřit mělo, zkoušel jsem bez skla zakrývat otvor bajonetu a exmozimetr reaguje.
Ovšem šel bych rozhodně do FD skla. Jsou za velmi přijatelný peníz. Pokud teda pominu L-ková FD skla, tam je to "trošku" jinak. :-)
  • 0

#3 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 březen 2010 - 19:39:24

zdravim,

osobne nemam. ma to len manualny rezim ako sa pise tu http://www.mir.com.m...s/at1/index.htm

meranie je klasicke TTL, CdS cell for TTL full-aperture, match-needle centerweighted averaging metering, ale ci funguje aj pri m42 objektive to nefiem...
  • 0

#4 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 březen 2010 - 19:44:16

toto pisu na cameraquest.com "Canon's Canonflex R, FL, and FD Mount SLRs have a very shallow body depth amongst SLRs. This allows the use of SLR Lens adapters to use other manufacturer's lenses and still focus to infinity (although without meter coupling and auto-diaphragms) without a glass element which would degrade the adapted lens optical performance.", ked tomu dobre rozumiem, merat by to mohlo, ale len pri pracovnej clone (m42 objektiv prepnuty do modu M, myslim), urcite to nevie odmerat pri plne otvorenom objektive na clonu napr. 5.6, ale mozem sa mylit...


zatim...
  • 0

#5 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 3 březen 2010 - 19:48:17

Děkuju za rady.Bylo to strašně rychlé a přesně co jsem chtěl vědět.Jasně,že časem bych šel do FD skel,ale mám doma redukci na M42 a pár skel bych rád používal.
Ještě něco k baterce.Má tam být Varta 28PXL,ale ta je drahá.Co se stane,když tam dám Varta 4034PX(případně 4xPX76).Ta má jen 100mAh oproti 170mAh.Kolik filmů baterka vydrží u té AE-1.
Ještě jednou díky.
  • 0

#6 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 3 březen 2010 - 19:55:16

Díky.Teď sem se díval na ten odkaz a tam píšou,že jde nahradit typem 4LR44.
Takže to je gut.Díky moc.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2010 - 19:56:09

Děkuju za rady.Bylo to strašně rychlé a přesně co jsem chtěl vědět.Jasně,že časem bych šel do FD skel,ale mám doma redukci na M42 a pár skel bych rád používal.
Ještě něco k baterce.Má tam být Varta 28PXL,ale ta je drahá.Co se stane,když tam dám Varta 4034PX(případně 4xPX76).Ta má jen 100mAh oproti 170mAh.Kolik filmů baterka vydrží u té AE-1.
Ještě jednou díky.

Já tam dávám GP 4LR44(což bude jen jiné označení té 4034, hádám). Filmů vydrží hodně. Nikdy jsem to nepočítal. Jen v mrazu to jde rychle dolů, a jak je lehce pod nulou, tak je konec a závěrka přestane pracovat. To mě celkem vadilo u tohoto(AE-1) stroje.
Kdybys chtěl 24/2.8 sklo, tak se ozvi. :-)
  • 0

#8 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 3 březen 2010 - 20:07:03

Nabídky na sklo si vážím,ale ještě nemám ani to tělo :-) .
To o té snížené životnosti baterie píší v návodu. Vložený obrázek
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2010 - 20:21:12

Nabídky na sklo si vážím,ale ještě nemám ani to tělo :) .
To o té snížené životnosti baterie píší v návodu.

Jo, návody já nečtu. :-) Mě to zaskočilo, protože jsem měl předtím Praktiku BX-20, která s tím neměla problém, ani EOS50e.
K tomu sklu Ti přidám klidně i to tělo. Nebo rovnou dvě. :-)
  • 0

#10 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 3 březen 2010 - 20:59:20

No uvidíme.Zatím to je ve stádiu vyjednávání.Tak pak popřemýšlím podle toho,jak to dopadne :roll:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních