Přejít na obsah


Fotka

softbox vs deštník


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 březen 2010 - 14:58:50

Co vzít do malého ateliéru, kde je důležitý každý cm a jehož rozpočet je velmi omezený? Půjde hlavně o portrétní věci...
  • 0

#2 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 105 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 9 březen 2010 - 15:24:32

Léta letoucí používám dešník. Koupil jsem jej v normální prodejně. Měl nalomené držadlo. Tak jsem "ukecal" prodaačku na 50 korun. Samozřejmě se jednalo o bílej dešník. Zatím neznám rozdíly oproti prodávaným pro focení. Možná nějaké akademické rozdíly jsou. Softbox jsem si udělal taky. Zdá se mi, že má rozptýlenější světlo. Možná kdyby jsem měl šáhnout za zády pro to, či ono, tak by jsem vzal softbox, ale kdyby jsem se měl s nim tahat, byť 200 metrů, tak jen dešník. Ono je taky dost důležitý co a jak máš "očuchaný".
...jojo. Deštník je dešník. Při nejhorším se dá použít i jinak....................................................Co kdyby jsi potkal cikorky.
  • 0

#3 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 březen 2010 - 16:06:14

Co vzít do malého ateliéru, kde je důležitý každý cm a jehož rozpočet je velmi omezený? Půjde hlavně o portrétní věci...


Deštník ti udělá stejnou službu, je skladný a určitě levnější. Investice je naopak zase ještě do držáku na světla. Bílý dává měkčí světlo oproti stříbrnému. Zase vzdáleností deštníku od světla reguluješ jak moc bude výsledné světlo rozptýlené.

P.S. Osobně bych utekl ze sterilního prostředí ateliéru za lidmi, ale to je na jiné povídání.
  • 0

#4 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 9 březen 2010 - 16:16:37

za me urcite softbox. Delam uz nejaky patek 60x60 softem a je oproti destinku je to mnohem lepe korigovatelne. Nesviti tak velkou plochou, tak si hezky urcis, co chces mit nasvicene a jak. Kdysi jsem ti o tom psal v mejlu.

Ale je taky dost mozne, ze destnik neumim poradne pouzivat, treba to jde i s nim :)
  • 0

#5 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 březen 2010 - 16:32:58

Já právě vždy používal jen softbox. (během té mé asi půlroční praxe..) S deštníkem jsem nedělal nikdy. Teď si zařizuju vlastní aťas a je tam vcelku cenový rozdíl, tak jsem se chtěl přesvědčit, jestli je mezi tím rozdíl i pracovní...
  • 0

#6 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 9 březen 2010 - 22:14:55

pro me ano a dost velky. Nicmene to muze byt opravdu zpusobeno tim, ze destnik neumim spravne pouzivat :-)
  • 0

#7 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 březen 2010 - 23:37:59

Mam tu cest s obojim a softbox ma vyhodu v tom, ze si to svetlo spis usmernis nez s destnikem, kde ti poleti i tam, kam to potrebovat treba zrovna nebudes. Ale co bych oznacil za uplne nejlepsi vec v atelieru je stropni zavesny system, nad tim bych asi doporucil vazne pouvazovat jestli to myslis s focenim v atelieru hodne vazne...(jen ta cena...).
  • 0

#8 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 březen 2010 - 23:45:03

Aha pardon, ted jsem si precetl ze se bude jednat o maly atelier, tam by byl ten system asi k nicemu... No a taky by byl tim padem asi lepsi softbox, nebo ten destnik ti to odrazi i na dalsi steny a budes z toho mit takovy velky difuzni stan :wink:
  • 0

#9 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 10 březen 2010 - 00:29:24

kdyz tak ctu to, co napsal Mickael, nebylo by mozna spatne poridit rameno na stativ. Tim dostanes svetlo taky nad objekt (to uplatnuju velmi casto...stropni system je v ramci snu) :wink:
  • 0

#10 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 10 březen 2010 - 08:52:39

Projdi si na webu FotoŠkoda, RingFoto možná i photolife shop..atd. Možná si i napsat do Adesu Šedovi.

Pokud nepotřebuješ hromy a blesky, tohle vypadá v celku zajímavě a cenově přijatelně. Možnost přímého i rozptýleného světla. Kolik budou stát žárovky samostatně netuším.
http://www.fotoskoda...a-3x-patice-e27


Navím co máš, zábleskové sady cca od 10 000,-Kč
Deštnik s držákem cca 1000,-Kč
Softbox cca od 2500,-Kč
  • 0

#11 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 březen 2010 - 09:53:31

taky jsem ďál s tým softboxem :wink:
pro spestření tématu:
svařovací drát, pájka, bílej karton, latex dodal retro zkrabacení, různé vrstvy pauzáku do různých míst toho boxu...
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
no pilotní žárovku to nemělo
vsunut byl pomocí držáku blesk metz o síle 56
asi z toho udělám stínidlo do obýváku
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních