Přejít na obsah


Fotka

Microphen + Ilford Delta 400


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
64 odpovědí na toto téma

#1 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 11 březen 2010 - 15:25:57

A jak jste volali s Deltou v Mircrophenu? Koupila jsem si Microphen 1l.

Našla jsem na jednom webu tyto informace:
Delta 400 Pro+Microphen
Ředění: stock,
6.5min při 20C

... ale nevím co znamená stock, pak je tu klasické ředění 1+1 a 1+3, ale nevím jak jsem ředila ten balíček co jsem si zakoupila. Ředila jsem ho dle origo návodu...
  • 0

#2 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 březen 2010 - 15:27:32

Stock je 1+0
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 březen 2010 - 15:31:31

prášková vývojka - třeba microphen - rozmíchá se podle návodu na krabičce a výsledkem je tzv. "stock"
ten se používá opakovaně neředěný, podle doporučeného postupu se přidává s každým dalším filmem čas volání¨
nebo se ředí 1+1 až 1+3 a tento roztok se po použití vylévá, je jednorázový - použití 1+1 a vylít je jednodušší a to bych doporučil
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 březen 2010 - 15:35:35

tady jsou tabulkové časy pro všechna ředění uvedené kombinace
tabulka
  • 0

#5 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 11 březen 2010 - 15:38:37

prášková vývojka - třeba microphen - rozmíchá se podle návodu na krabičce a výsledkem je tzv. "stock"
ten se používá opakovaně neředěný, podle doporučeného postupu se přidává s každým dalším filmem čas volání¨
nebo se ředí 1+1 až 1+3 a tento roztok se po použití vylévá, je jednorázový - použití 1+1 a vylít je jednodušší a to bych doporučil


No super, už tomu rozumím:) Takže pro mě platí těch 6 a půl minuty na první volaný film, s každým dalším filmem budu čas prodlužovat, o jak dlouho teda nevím?:? Dá se v něm vyvolat asi tak 10 filmů?

Moc děkuji za rady... Asi jsou mé otázky hodně hloupé..:-/
  • 0

#6 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 11 březen 2010 - 15:40:03

tady jsou tabulkové časy pro všechna ředění uvedené kombinace
tabulka


Jj, na nich jsem tu informaci získala, ale nebyla jsme si jistá, jak jsem ředila... Netušila jsem co je stock:)
  • 0

#7 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 11 březen 2010 - 15:48:53

Já bych se přidal k Radimovi, a to s doporučením používat raději jednorázově ředěnou vývojku (1:1). Používat stock a prodlužovat časy - to není pro mě. Navíc naředěním se prodlouží čas vyvolávání na 11m 30s, což je takový víc user-friendly než 6m 30s :?.


Volání ve stocku:
Mám takový pocit, že někde bylo psáno +10% na 2. film, +20% na 3. film.... , ale možná to bylo u ID-11...

Kapacita by měla být 10 filmů, čehož se dá dosáhnout právě používáním stocku (10. film +90%), ale mě se osvědčilo používat to ředění, ale tam mi výtěžnost klesla na 8 filmů (125ml na film; do tanku leju 250ml).
  • 0

#8 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 11 březen 2010 - 15:50:57

Já bych se přidal k Radimovi, a to s doporučením používat raději jednorázově ředěnou vývojku (1:1). Používat stock a prodlužovat časy - to není pro mě. Navíc naředěním se prodlouží čas vyvolávání na 11m 30s, což je takový víc user-friendly než 6m 30s :?.


Volání ve stocku:
Mám takový pocit, že někde bylo psáno +10% na 2. film, +20% na 3. film.... , ale možná to bylo u ID-11...

Kapacita by měla být 10 filmů, čehož se dá dosáhnout právě používáním stocku (10. film +90%), ale mě se osvědčilo používat to ředění, ale tam mi výtěžnost klesla na 8 filmů (125ml na film; do tanku leju 250ml).



No, bohužel už jsem naředila, tak snad to nepokazím...
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2010 - 15:53:54

Souhlas s Jendou a Radimem.
Ten 10% nárůst času pro každý další filmplatí dle technického listu i pro volání ve stocku Microphenu.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2010 - 15:55:09

No, bohužel už jsem naředila, tak snad to nepokazím...

Proč bohužel? Jenda1250 i RHx(a já se přidávámtaky) doporučili právě naředit. :?
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2010 - 15:57:40

Teda jestli si rozumíme? Nejprve jsi podle návodu rozmíchala ty sáčky. Tím dostaneš stock. A ten stock můžeš buď použít opakovaně(=po vyvolání naleješ zpět do láhve a příště přidáš 10% času) a nebo vezmeš 1 díl stocku a 1 díl vody=1:1(1+1). Po vyvolání tento 1+1 roztok vyleješ a zbyde ti stock na cca dalších 7 filmů.
  • 0

#12 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 11 březen 2010 - 15:58:37

Ještě jenom tak pro jistotu - stock namíchat klidně do zásoby, ale ředit jenom potřebné množství těsně před použitím - životnost po naředění klesá skoro na nulu.
  • 0

#13 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 11 březen 2010 - 15:59:22


No, bohužel už jsem naředila, tak snad to nepokazím...

Proč bohužel? Jenda1250 i RHx(a já se přidávámtaky) doporučili právě naředit. :?


Ale já si udělala stock :D Takže budu časy prodlužovat:) Nebo to zase blbě chápu :-)
  • 0

#14 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 11 březen 2010 - 16:03:05

Jaj, ahá, já mám ten velký tank (tuším 550), to bych hned vyplácala s takovou, ne? To raději budu vylévat zpět a časy prodlužovat...:?
  • 0

#15 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 11 březen 2010 - 16:05:02

Stock může sloužit jako pracovní lázeň (+ prodlužování)

NEBO

jako zásobní roztok pro následné ředění (= odleju z litru 125mm, doplním na 250ml čímž získám 1:1, použiju a vyleju, zbylých 875ml schovám pro příště).

PS: co máš za tank?
  • 0

#16 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 11 březen 2010 - 16:11:06

Stock může sloužit jako pracovní lázeň (+ prodlužování)

NEBO

jako zásobní roztok pro následné ředění (= odleju z litru 125mm, doplním na 250ml čímž získám 1:1, použiju a vyleju, zbylých 875ml schovám pro příště).

PS: co máš za tank?


Není tank jako tank - například můj Kaiser vychlastá na jedno kino 375ml vývojky.
  • 0

#17 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 březen 2010 - 16:14:09

Jaj, ahá, já mám ten velký tank (tuším 550), to bych hned vyplácala s takovou, ne? To raději budu vylévat zpět a časy prodlužovat...:?

nejmenší množství vyvolávacího roztoku se zjistí tak, že se dá do tanku cívka s trnem bez filmu, leje se voda shora a až se cívka s rezervou potopí, tak se vyndá a voda se naleje do odměrky a máš minimální množství vyvolávacího roztoku
vyvolávací roztok nemusí zaplnit celej tank, ale musí schovat film a cívkou ve spodní pozici, cívka se tam zajistí klipsou (tedy pokud se jedná o tank na dva kinofilmy)
bývá taky uvedeno vespod na tanku: 1x135....300ml (u jobo 250-260 ml) ; 1x120.....500 ml apod.
  • 0

#18 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 11 březen 2010 - 18:22:25

Tak je vyvoláno, vypadá to, že jsme nic až tak nepokazila. Nakonec jsem to volala "stock".
  • 0

#19 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 11 březen 2010 - 18:33:57


No, bohužel už jsem naředila, tak snad to nepokazím...

Proč bohužel? Jenda1250 i RHx(a já se přidávámtaky) doporučili právě naředit. :-)


Ale já si udělala stock :lol: Takže budu časy prodlužovat:) Nebo to zase blbě chápu :-)


Áno, chápeš to správne.
1. film - 6:30
2. film(+10%) - cca. 7:10
3. film(+20%) - cca. 7:50
...
  • 0

#20 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 11 březen 2010 - 19:41:17

Mám ho přešvihlý, šipečky jsou u špičky i u té širší strany stejně tmavé... Minimální škála šedi... Při skenování světlejší, ve zvětšováku se snad z toho něco dostane...
  • 0

#21 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 11 březen 2010 - 23:13:50

ja teda prodluzovani nikdy moc neresil. Rozhodne ne o deset procent na kazdy film. Treba ted jsem volal FP4+ na jmenovitou v Mircophenu stock, byl to jeho treti, nebo ctvrty film, volal jsem misto 8 minut 8:10 a vysledek byl akorat. Kdyz jsem delal na fomu, tak jsem prodluzoval az od takoveho pateho filmu a o dost malo (vetsinou v ramci jednotek az desitek sekund). A bylo to taky v pohode :-)

Nechtel bych videt co by se stalo, kdybych opravdu na ctvrty film pouzil +30% casu u stocku, coz pokud dobre pocitam by bylo nejakych cca 10 minut.

plus tady je celkem fajn tabulka primo od ilfordu jak dlouho co v cem koupat :-) http://ilford.cz/data/filmy_volani.pdf
  • 0

#22 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 11 březen 2010 - 23:45:36

ja teda prodluzovani nikdy moc neresil. Rozhodne ne o deset procent na kazdy film. Treba ted jsem volal FP4+ na jmenovitou v Mircophenu stock, byl to jeho treti, nebo ctvrty film, volal jsem misto 8 minut 8:10 a vysledek byl akorat. Kdyz jsem delal na fomu, tak jsem prodluzoval az od takoveho pateho filmu a o dost malo (vetsinou v ramci jednotek az desitek sekund). A bylo to taky v pohode ;-)

Nechtel bych videt co by se stalo, kdybych opravdu na ctvrty film pouzil +30% casu u stocku, coz pokud dobre pocitam by bylo nejakych cca 10 minut.

plus tady je celkem fajn tabulka primo od ilfordu jak dlouho co v cem koupat :) http://ilford.cz/data/filmy_volani.pdf


To predlžovanie vyvolávacej doby som si nevymyslel ja. Je to napísané na vývojke. Či už Microphen alebo ID-11. Videl si vôbec niekedy takú vývojku keď píšeš že to nie je treba predlžovať ?
  • 0

#23 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 12 březen 2010 - 17:29:03

Zdá se mi ten film převyvolaný, takže na druhý dám stejný čas, nevím co jsem s tím vyvrbila, ale tak jsem se snažila :-/
  • 0

#24 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 březen 2010 - 17:36:27

odhaduji, že negativ dopadne stejně nebo rozdíl bude neznatelný
jak přesně (po jakém čase a kolikrát a áno, taky jak razantně :roll:) jsi překlápěla?
  • 0

#25 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 březen 2010 - 17:48:21

Zdá se mi ten film převyvolaný, takže na druhý dám stejný čas, nevím co jsem s tím vyvrbila, ale tak jsem se snažila :-/


No asi takhle. Pokud ke kontrast negativu OK, neměnit míchání vývojky. Pokud je to tmavý/světlý měň čas volání. Pokud to hodnotíš podle scanu, zapomeň na to. ČB scan je většinou 256 odstínů šedi, což je žalostně málo. Závěry bych dělal, tedy v případě že to nemáš "ve voku" až na zvětšenině. Nebo případně blízkým temnokomorníkem, který to z negativu pozná.
  • 0

#26 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 12 březen 2010 - 17:48:44

odhaduji, že negativ dopadne stejně nebo rozdíl bude neznatelný
jak přesně (po jakém čase a kolikrát a áno, taky jak razantně :roll:) jsi překlápěla?


Každou minutu po deseti sekundách...
  • 0

#27 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 12 březen 2010 - 17:49:43

odhaduji, že negativ dopadne stejně nebo rozdíl bude neznatelný
jak přesně (po jakém čase a kolikrát a áno, taky jak razantně :roll:) jsi překlápěla?


Každou minutu po deseti sekundách... Teplota při vyvolávání byla 19 stup. při průběžném měření... Můžu poslat i sken..
  • 0

#28 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 12 březen 2010 - 17:54:02

No asi takhle. Pokud ke kontrast negativu OK, neměnit míchání vývojky. Pokud je to tmavý/světlý měň čas volání. Pokud to hodnotíš podle scanu, zapomeň na to. ČB scan je většinou 256 odstínů šedi, což je žalostně málo. Závěry bych dělal, tedy v případě že to nemáš "ve voku" až na zvětšenině. Nebo případně blízkým temnokomorníkem, který to z negativu pozná.[/quote]

Ahojky, tak sken si s tím poradil, ale negativ je tmavý, kontrast dle negativu nepoznám, dle skenu spíš není... (šipky na negativu nejeví žádnou škálu šedi, mají stejnou barvu po celé délce). Zítra si jedu pro zvětšovák, takže za to snad v týdnu sednu a pokusím se udělat fotky....
  • 0

#29 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 březen 2010 - 17:56:10

odhaduji, že negativ dopadne stejně nebo rozdíl bude neznatelný
jak přesně (po jakém čase a kolikrát a áno, taky jak razantně :roll:) jsi překlápěla?


Každou minutu po deseti sekundách... Teplota při vyvolávání byla 19 stup. při průběžném měření... Můžu poslat i sken..


No to je dle doporučení. Ono sice je to trošku o focené scéně, pokud to bylo trošku standardní, podezříval bych ten scan.
  • 0

#30 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 březen 2010 - 17:58:51

počkej s dalším voláním filmu na ten zvětšovák - obrázek z prvního negativu na normální gradaci papíru, nebo ukázání negativu někomu, kdo z něj pozná výsledek
  • 0

#31 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 12 březen 2010 - 18:01:42

No to je dle doporučení. Ono sice je to trošku o focené scéně, pokud to bylo trošku standardní, podezříval bych ten scan.


Tak já doufám, že poznám aspoň trošku dobře vyvolaný film a tento je opravdu tmavý.... Něco jako... http://www.turnovsko...anku=2007060002 První pruh...
Jsem sice gramlavá na čísla, chemii a počítání, ale filmy mám i lépe vyvolané, či naexponované.... :roll: Ale tady to snad expozicí nebude... Podle těch kontrolních proužků...
  • 0

#32 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 březen 2010 - 18:08:00

Přesně tak. Sice nemám rád tmavé negativy, ale přesně ty mohou dělat spoustu problémů scanerům. Dokonce mě tohle spíš utvrzuje v tom, žes vyvolala špatným časem, správnou kinetikou. Rozhodně počkej na zvětšeninu. Ono je asi hodně těžký říct, jestli je chyba ve volání, expozici, nebo scaneru, když člověk nemá v ruce ten negativ...... Obecně bych na první pokusy doporučil nějakej klasickej film, né T-krystaly. Oni jsou dost náchylný na chyby. Jak si např kompenzovala čas volání pro tuhle teplotu? Ono to u Delty má smysl. Klasický film by to pravděpodobně vstřebal.
  • 0

#33 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 12 březen 2010 - 18:28:39

Přesně tak. Sice nemám rád tmavé negativy, ale přesně ty mohou dělat spoustu problémů scanerům. Dokonce mě tohle spíš utvrzuje v tom, žes vyvolala špatným časem, správnou kinetikou. Rozhodně počkej na zvětšeninu. Ono je asi hodně těžký říct, jestli je chyba ve volání, expozici, nebo scaneru, když člověk nemá v ruce ten negativ...... Obecně bych na první pokusy doporučil nějakej klasickej film, né T-krystaly. Oni jsou dost náchylný na chyby. Jak si např kompenzovala čas volání pro tuhle teplotu? Ono to u Delty má smysl. Klasický film by to pravděpodobně vstřebal.


Čas jsem nechala stejný dle návodu, ale když nad tím tak uvažuji, tak většinou to dělám tak, že až mi začne pípat stopovač, tak rozšrubovávám tank a vylévám, že by to bylo v tom? :-/ Jinak jsem se teplotu snažila vyrovnat tak, že jsem uchopila tank do dlaní...
  • 0

#34 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 12 březen 2010 - 20:38:35

ja teda prodluzovani nikdy moc neresil. Rozhodne ne o deset procent na kazdy film. Treba ted jsem volal FP4+ na jmenovitou v Mircophenu stock, byl to jeho treti, nebo ctvrty film, volal jsem misto 8 minut 8:10 a vysledek byl akorat. Kdyz jsem delal na fomu, tak jsem prodluzoval az od takoveho pateho filmu a o dost malo (vetsinou v ramci jednotek az desitek sekund). A bylo to taky v pohode :roll:

Nechtel bych videt co by se stalo, kdybych opravdu na ctvrty film pouzil +30% casu u stocku, coz pokud dobre pocitam by bylo nejakych cca 10 minut.

plus tady je celkem fajn tabulka primo od ilfordu jak dlouho co v cem koupat :lol: http://ilford.cz/data/filmy_volani.pdf



To predlžovanie vyvolávacej doby som si nevymyslel ja. Je to napísané na vývojke. Či už Microphen alebo ID-11. Videl si vôbec niekedy takú vývojku keď píšeš že to nie je treba predlžovať ?


Kde jsem napsal, ze neni treba prodluzovat? Ja myslim, ze tuto formulaci v mem prispevku nenajdes. Jen jsem v podstate napsal, ze bych to nevidel tak horke se striktnim prodluzovanim o 10% casu a popsal jsem me zkusenosti. Je to spatne?

A ano, videl jsem nekdy takovou vyvojku a vim co se tam pise, ale proste to nedelam a vychazi to (stejne jako pouzivam k plne spokojenosti kohoutkovou vodu...). Je to nejaky problem? Moc nechapu smysl tveho komentare, promin.
  • 0

#35 lukaspeterec

lukaspeterec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 14 březen 2010 - 11:12:08

Koca: Podle tý tabulky to v tejdnu zkusim, jsem na to zvědavej, protože zrovna u kombinace, kterou budu vyvolávat se údaj liší o minutu oproti tomu, co je třeba na digitaltruth.com :lol:
  • 0

#36 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 14 březen 2010 - 12:08:16

Looky: Ok :lol: Pak dej vedet :)
  • 0

#37 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 18 březen 2010 - 21:43:21

Mám Vám sem hodit sken fotky? Už jsem to zkoušela nazvětšovat a zdá se, že vše OK. Nevím, no... :) Už mám nafocené další filmy...
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 březen 2010 - 21:57:30

Mám Vám sem hodit sken fotky? Už jsem to zkoušela nazvětšovat a zdá se, že vše OK. Nevím, no... B) Už mám nafocené další filmy...

No jistěěě! :)
  • 0

#39 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 18 březen 2010 - 22:11:16

Fotka není velká zvětška, má 6,5 cm. 2 sekundy exponování, skoro u všech fotek.
  • 0

#40 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 18 březen 2010 - 22:11:37

Fotka není velká zvětška, má 6,5 cm. 2 sekundy exponování, skoro u všech fotek.
http://yfrog.com/2t82042223j
  • 0

#41 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 19 březen 2010 - 17:44:21

Nikdo nic? Tak budu přidávat těch 10%, ne? :wink: Ikdyž bych raději nechala ten samý i na druhý...:)
  • 0

#42 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 březen 2010 - 18:20:50

Postupuj dle doporučení Ilfordu. 10 procent prodloužit na každý další film. Já tedy většinou vyvolávám současně dva filmy, Tedy prodlužuju už při prvním volání.
  • 0

#43 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 13 duben 2010 - 12:17:21

Tak teď u 6tého filmu mám negativ tmavý jako prase, začla jsem dost překlápet, dřív jsem si překlápěla... jednadvacet, dvaadvacet .. až do třiceti pomalu...
U posledního filmu mi prdlo v hlavě a překlápěla jsem každou sekundu po deset sekund.. Mega černé...
Teď jsem četla, že je standard jedno až dvě překlopení za půl minuty s počátečním čtvrt minutovým neustálým překlápěním... Je možné, že proto mi to vylézá tak tmavé?
Vodu mám poslední dobou stálou a to 19 stup...
Kurnik, když jsem se nesnažila, namastila jsem to tam, skoro vůbec nepřeklápěla v R09, jsem nikdy neměla takové problémy... Teď bojuji...

Když jsme si minule stěžovala, že je negativ tmavý, tak je to oproti tomu, co mi vylézá teď, procházka růžovým sadem...
  • 0

#44 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 duben 2010 - 12:53:42

To Kanecek:
a to ještě k tomu poctivě prodlužuješ volací dobu každý další film o 10% ?
  • 0

#45 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 duben 2010 - 12:54:46

já ani nevím, co je standard, klopím na začátku 30 sec a pak překlápím normálním tempem - tedy zvolna po půl minutě, nebo minutě, jednou nebo dvakrát
to je dost proměnných a co je tedy standard? - hlavní je to u stejnýho vyvolání to dělat pořád stejně a když to měním, tak z nějakýho důvodu

zuřivě překlápět? zuřivě se dá klikat myší, ale s tankem bych takhle necvičil

jestli ten negativ je exponován za sluníčka s minimem tmavých partií (i normálně by byl dost krytý) tak je to při kontrastním volání asi příčina toho velikýho zčernání které se jeví tak plošně
nebo je ještě přeexponován, což by se v případě, co uvádíš vzájemně sčítalo
měření teploty - kontrolu bych nepodceňoval i když tam asi v tomhle případu potíž není
  • 0

#46 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 17 duben 2010 - 13:42:07

Panejo, zase to mám tmavé. Voda měla 20stup. překlápěla jsem po minutě dvakrát a teď jsem volala 6tý film tz. 10 min 24 sek. A stejně je to pořád špatné, už jsem fakt nešťastná... Mám fotit do školy a takto kazím snímek za snímkem... 8-) Jinak První film těch 6 min a 30 sek. teď je nejlepší ze všech... Asi se na to prodlužování vyprdnu a budu ředit... Tohle asi nemá cenu... :x
  • 0

#47 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 17 duben 2010 - 13:42:51

teda sedmý film... oprava...
  • 0

#48 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 duben 2010 - 13:53:59

to byla jedna z prvních rad - používat 1+1 a vylít = při zachování stejného volacího postupu naprosto stejné výsledky na dalších filmech

tak pevný nervy at to bude pokračovat jakkoliv
  • 0

#49 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 17 duben 2010 - 14:26:10

Nu, ale můj tank má 500 ml s cívkou... :-/ To toho vyplácám hodně...
  • 0

#50 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 duben 2010 - 15:03:07

to by bylo drahý s microphenem
no tak koncentrát, např. amaloco 74, vychází docela ekonomicky dobře
míchal jsem 1+15 fomu 100, nebo fp4, musí fungovat i s deltou
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních