Přejít na obsah


Fotka

Zklamání v Metropolitan Museum of Art


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 březen 2010 - 11:38:22

Tak jsem se těšil jak se budu v Metropolitan Museum of Art kochat pracemi amerických fotografů 20. století, jak láká web muzea,

http://www.metmuseum...9-BFCF085944B4}

tak tam běhýám sem a tam, pravda, přijemné vidět zase na vlastní oči Van Gogha, jeho irisy jsou fantastický,

ale pak se ptám Kde jsou ty fotografie, už tu běhám půl hodiny a nikde nic. A oni že v podstatě skoro žádný fotografie nevystavujou, že to je pouze archiv muzea... (teprve teď v praze jsem si všiml malé poznámky na konci textu o sbírce, že je třeba si domluvit schůzku a teprve pak vám ty fotografie ukážou v nějaké studovně či co, no to mě teda ani ve snu nenapadlo, že by to nebylo k vidění normálně, takže jsem takovou poznámku samozřejmě před cestou do NY přehlédl.

Takže jsem našel asi sedm černobílých fotografií z 19. a 20. století. Asi holt fotografie nemá zatím čestné místo v muzeích a kultuře vůbec. Je krásný, že tam mají asi 200 hlav z Řecka a podobných končin, ale je to pořád dokola, já se těšíl na Steichena a Stieglitze.

Nebyl jste někdo v New Yorku nebo někde ve světě, kde by měli pořádnou sbírku a vystavovali to?
  • 0

#2 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 březen 2010 - 12:27:08

Neni nad to pochlubit se ze jsem byl v NY! 1999 vystava fotek Adamse, Bylo to ve Washingtonu. Mimochodem asi o 3 bloky od Metropolitniho byl antikvariat zamerenej na fotoknihy, tam jsem utratil docela dost penez. O tom ze by nekdo vystavoval fotky ve velkym nevim. Kazdopadne v kvetnu zacina v Italii vystava Michaela Kenny!
  • 0

#3 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 15 březen 2010 - 12:39:48

Vážený kolego, požadavky na vystavování sbírkových předmětů zejména
u první nejcitlivější kategorie, kterou tvoří textil, papír, fotografie, akvarel
musí splňovat m.j. maximální intenzitu hladiny osvětlení 50 Lx, při splnění
stabilní relativní vlhkosti v ideálním rozmezí 40-60%. Kdo za těchto norem
bude trvale vystavovat cenné sbírky originálních fotografií při současném
zcela minimálním zájmu veřejnosti? Zcela jistě víte, za jakých nákladů se
realizují jednotlivé výstavy sbírkových fotografií, které trvají pouze krátce
a přesto je nezbytné pro jejich realizaci splnit mnoho podmínek. Pokud se pokusíte nahlédnout na "Zklamání v Metropolitan Museum of Art" z tohoto hlediska, je zmíněný přístup jediným únosným řešením. To je i důvod, že
vycházejí fotografické monografie, které zmíněný deficit kompenzují. Erik
  • 0

#4 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 březen 2010 - 13:04:23

myslím, že před návštěvou jakéhokoli muzea umění je dobré si zjistit informace o stálých expozicích a plánu výstav děl, které jsou po léta dobře uschovány ve sbírkách a jednou za pár let se ukáží na oči veřejnosti při výstavě (ať už se jedná o exponáty v majetku toho muzea, či zapůjčené) . Na 43 ulici je International Center of Photography, a tam ses mohl podívat na výstavy fotek, které taky zrovna nebývají často (i u nás) k vidění. No a potom jsou různé výstavní galerie....
  • 0

#5 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 březen 2010 - 16:28:03

No tak to je pro mě naprostá novinka, že vystavování fotografií narozdíl od maleb je technicky takhle náročný. Jak říkám, kdykoli jsem dřív chtěl vidět nějaký obrazy malířů, nemusel jsem si ověřovat, jestli jsou opravdu vystavený nebo ne, ty prostě vystavený jsou. Pro někoho, kdo není zasvěcený do problematiky vystavování fotografií si myslím, že by muzeum mělo toto jasně sdělit veřejnosti, na tom webu to naprosto někde v koutě zapadá a ani tam není vysvětlení, proč tomu tak je, jak to tady ve vláknu vysvětlujete.

Když jsem na netu hledal, který newyorský muzeum má sbírky významných amerických fotografů, dostal jsem se k Metropolitnímu. Tím to pro mě skončilo.
  • 0

#6 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 březen 2010 - 16:31:48

když už jsme u toho metropolitního, tak mě taky otrávili s tím, že obrazy mají tak blbě osvětlený, že horní okraj rámu stíní asi pět centimetrů široký pruh obrazu nahoře . no ale tyhle dvě věci, ty fotky a to špatný osvětlení obrazů byly asi tak jediný dvě věci, který v new yorku nefungovaly

co se týká chlubení se pobytem v New Yorku, je to asi tak náročný finančně jako jet na dovolenou do Chorvatska, takže dnes už to není nic tak nedostupnýho a exotickýho, letenka tam a zpět 12 000 a viza není potřeba když je novej biometrickej pas, navíc já tam byl pracovně, ne na dovolený
  • 0

#7 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 březen 2010 - 17:01:22

Vážený kolego, požadavky na vystavování sbírkových předmětů zejména
u první nejcitlivější kategorie, kterou tvoří textil, papír, fotografie, akvarel
musí splňovat m.j. maximální intenzitu hladiny osvětlení 50 Lx, při splnění
stabilní relativní vlhkosti v ideálním rozmezí 40-60%. Kdo za těchto norem
bude trvale vystavovat cenné sbírky originálních fotografií při současném
zcela minimálním zájmu veřejnosti? Zcela jistě víte, za jakých nákladů se
realizují jednotlivé výstavy sbírkových fotografií, které trvají pouze krátce
a přesto je nezbytné pro jejich realizaci splnit mnoho podmínek. Pokud se pokusíte nahlédnout na "Zklamání v Metropolitan Museum of Art" z tohoto hlediska, je zmíněný přístup jediným únosným řešením. To je i důvod, že
vycházejí fotografické monografie, které zmíněný deficit kompenzují. Erik


50lx?
tak to mozem vystavovat kludne aj ja, kedze pri tom osvetleni tam bude prd vidno :lol:
  • 0

#8 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 březen 2010 - 20:06:30

ryunin: ja to nemyslel na tebe :wink:
  • 0

#9 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 březen 2010 - 08:51:57

jestli to dobře chápu, tak zakladatel vlákna si stěžuje na to, že si něco blbě přečetl :wink:
  • 0

#10 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 březen 2010 - 12:08:57

jestli to dobře chápu, tak zakladatel vlákna si stěžuje na to, že si něco blbě přečetl :wink:


najdi mi tam tu informaci na těch stránkách, když je to tak jednoduchý a jasný ....

důležitý je, že jsem se dozvěděl z vlákna informaci, že vystavování fotografií je velkej problém dokonce i pro velká a zavedená muzea, která mají archivy s cennými fotografiemi

proč nevystaví třeba aspoň tři Stieglitze, když už tam mají vystaveno pět fotografií, to nechápu
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních