Přejít na obsah


Fotka

Program pro měření času


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 10 duben 2010 - 22:49:30

Zdravím,

Pokud to sem nepatří, prosím admina o výmaz nebo přesun.

Protože u vyvolávání většinou sedím u PC,spíchnul jsem si program, který mi hlídá časy vyvolávání, ustalování a počet pracích vod.
Jednotlivé kombinace filmu, vývojky a časů jsou uloženy v souboru a lze je libovolně přidávat a měnit.
Udělal jsem si ho hlavně pro sebe, ale napadlo mě, že by se Vám třeba někomu mohl hodit.
Je to první verze, nemusí se to instalovat, jen rozbalit a spustit. Pro chod je nutný mít na počítači knihovny .NET Framework 2.0.
Je u toho návod, snad jsem to napsal srozumitelně, kdyby ne, pokusím se dovysvětlit.
Prosím o shovívavost a konstruktivní kritika je vítána. :!:

http://www.uloz.to/4514877/casovac.rar
  • 0

#2 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 11 duben 2010 - 17:00:55

Kolego , počin pěkný , sám sem měl něco podobného v merku , nicméně , mohl by jste uveřejnit svůj program včetně zdrojového kódu ? Pár drobností bych si pak doladil dle svého gusta . :twisted:
  • 0

#3 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 duben 2010 - 17:15:51

Kolego , počin pěkný , sám sem měl něco podobného v merku , nicméně , mohl by jste uveřejnit svůj program včetně zdrojového kódu ? Pár drobností bych si pak doladil dle svého gusta . :twisted:

Ale jsem hrozný prase, pokud se v tom vyznáte, je to psáno v C# ve visual studiu 2008 Express edition

http://www.uloz.to/4...pplication1.rar

kdyby cokoli, napište
  • 0

#4 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 11 duben 2010 - 18:42:10

Výborné, úžasné a praktické.
Ľudia ako ja, ktorí častejšie robia poriadok "na ploche" než v poznámkach na papieri, ti ďakujú :twisted:

Ď.
  • 0

#5 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 duben 2010 - 18:56:56

Napadlo mě, že by to ještě mohlo počítat kolik filmů bylo ustáleno v ustalovači a kolik bylo spotřebováno Rodinalu (osobně volám všechno v R09) a kdy byla načatá flaška.
  • 0

#6 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 11 duben 2010 - 19:08:50

Jestli si mohu rýpnout , tak by bylo mnohem pěknější vybírat si film a k němu vývojku v listboxu , se šipkami <-- , --> je to celkem nepohodlné ...
Počítání použití ustalovače je super nápad!
  • 0

#7 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 duben 2010 - 19:17:01

Jestli si mohu rýpnout , tak by bylo mnohem pěknější vybírat si film a k němu vývojku v listboxu , se šipkami <-- , --> je to celkem nepohodlné ...
Počítání použití ustalovače je super nápad!

Rýpnutí beru. Já to bral podle sebe, zatím používám jen R09 a zkouším různá ředění. Používám cca max 10 kombinací filmu a ředění.
Navíc nevím, kolik snese listbox řádek, takhle je to dělaný pro teoreticky max rozsah int16 65335 řádků?

Ok, dodělám to :
předelání na listbox
vyčerpanost ustalovače
  • 0

#8 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 duben 2010 - 22:04:27

Nová verze

http://www.uloz.to/4...sovac-v.0.1.rar

Je tam předělaný výběr kombinace přes ComboBox, snad se to bude konymu líbit takhle. :(
Dodělaný počítadlo vyčerpanosti ustalovače.
A pár drobností - nejde po startu procesu znova stisknout tlačítko Start před koncem nebo resetem.
Struktura souboru dev.csv zůstala stejná.
  • 0

#9 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2010 - 21:57:52

Výborně!Něco podobného už sem taky nějaký čas hledal...ještě kdyby tam šlo nacucnout data z digitaltruth, toš by to byla bomba :wink:
  • 0

#10 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 12 duben 2010 - 22:07:39

Výborně!Něco podobného už sem taky nějaký čas hledal...ještě kdyby tam šlo nacucnout data z digitaltruth, toš by to byla bomba :wink:

Děkuji. zkusím to.
  • 0

#11 misokoren

misokoren

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
  • LocationSvätý Jur
Reputace: 1

Publikováno 13 duben 2010 - 17:41:46

kde najdem tie framework knihovny? asi ich nemam, pretoze mi to nefunguje......:-D
  • 0

#12 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 13 duben 2010 - 17:57:33

kde najdem tie framework knihovny? asi ich nemam, pretoze mi to nefunguje......:-D

pardon - je to standartní součást Windows - ke stažení zde
http://www.microsoft...&displaylang=cs

tímto se velmi omlouvám všem uživatelům, kteří používají jiný systém než Windows XP, Vista nebo 7. Ač sám Linux používám, nsprogramovat to v něm neumím.
  • 0

#13 misokoren

misokoren

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
  • LocationSvätý Jur
Reputace: 1

Publikováno 13 duben 2010 - 21:49:15

no, ja používam Win Xp a aj napriek tomu keď sa pokúšam spustiť ten tvoj program, napíše mi nejaku chybu 0xc0000135.....?
  • 0

#14 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 13 duben 2010 - 22:00:02

no, ja používam Win Xp a aj napriek tomu keď sa pokúšam spustiť ten tvoj program, napíše mi nejaku chybu 0xc0000135.....?

To slyším prvně, zas takovej guru nejsem. Hodil jsem tu chybu do Google a hodilo mi to tohle - http://www.pc-help.c...&t=7686&start=0 a jim pomohlo nainstalovat si ten .NET Framework 2.0 nebo vyší, odkaz jsem nechával výš.
  • 0

#15 misokoren

misokoren

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
  • LocationSvätý Jur
Reputace: 1

Publikováno 14 duben 2010 - 08:01:09

diki kamo,skúsim, keď prídem z práce
  • 0

#16 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 14 duben 2010 - 22:02:20

Další verze - http://www.uloz.to/4...asovac-v0.3.rar

Je tam přidaná možnost natahovat data z Digital Truth, ukládání kombinace, přidaná poznámka ke kombinaci.
  • 0

#17 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 7 květen 2011 - 15:20:56

ahoj

dnes som pri vyvolavani testoval tvoj program.

moc sa mi paci, mam k nemu par poznamok:

- do policok sa nedaju zapisovat cisla, teda zapisem a ked stlacim start tak program padne
- vsimol som si ze je sipky pri nastavovani cisel su pre mna zvolene nelogicky. sipka hore ubera a sipka dole pridava.
- bolo by fajn keby bola nastavitelna identifikacia preklopenia aj pri ustalovani
- navrhujem okno a hlavne font zvacsit, aby bolo jasne vidiet cisla aj z z gauca :twisted: (inak progress bar sa mi moc paci)

dik moc
  • 0

#18 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 8 květen 2011 - 10:31:44

tímto se velmi omlouvám všem uživatelům, kteří používají jiný systém než Windows XP, Vista nebo 7. Ač sám Linux používám, nsprogramovat to v něm neumím.

Jaký používáš distro? A zkoušel jsi ten svůj výtvor pod Wine? Mě s (nebo z :twisted: ) Wine ze začátku párkrát padnul win IM klient (Miranda), ale jinak to šlape pěkně. Celkem pravidelně přes Wine pouštím TotalCommander a žádnej problém. Kamarád přes to jednu dobu dokonce hrával Warcraft na Ubuntu... Myslím že za pokus by to stálo, jen já zatím nevyvolávám, ani nemám čas nějak pořádně testovat :-)
  • 0

#19 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 květen 2011 - 07:27:51

Koukám, že se po roce objevili nějaké reakce na můj polovýtvor. Přiznám se bez mučení, že jsem program používal cca půl roku. V kuchyni mám PC a tak to šlo celkem hezky.
Pak jsem byl vykázán do koupelny a přebíhat stále z koupelny do kuchyně se mi nechce. Navíc jsem začal používat jen jeden film a 2-3 kombinace vývojky, takže tu hodinu v Rodinalu semistand 1:100 a 11 minut v PMK Pyro si pamatuju a jedu na stopky v hodinkách.
Zkrátka, ten program už nepoužívám a leží ladem. Pokud by jej někdo chtěl, můžu mu přenechat zdrojáky ,Visual Studio EE C#, .NET 2.0. Jen je to psaný celkem prasáckým stylem - neošetřené vyjímky a pod.
  • 0

#20 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 květen 2011 - 07:56:28

skoda ze sa tomu uz nevenujes, ten program ma potencial...
  • 0

#21 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 květen 2011 - 08:44:32

skoda ze sa tomu uz nevenujes, ten program ma potencial...

Psal jsem si ho pro vlastní potřebu, když jsem se vracel ke klasickému procesu. Pak se někdo zmínil, že by to chtělo umět číst data s Digitaltruth, tak jsem to dodělal a nakonec přišel na starou pravdu, že je nejlíp jet kombinaci jednoho filmu a jedný vývojky. Klidně ty zdrojáky poskytnu. Ten C# není zas tak těžký na naučení. Stejně by to chtělo přepsat a zjednodušit. Nějak jsem pořádně nikdy neproniknul do OOP a píšu to jak v klasickým C a z OOP tahám akorát okna a ovládací prvky. Ale svůj prvek (líbil by se mi jinej progressbar) si napsat neumím.
  • 0

#22 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 květen 2011 - 08:58:16

no ja sa Cecku uspesne vyhybam od vysokej skoly :twisted:

ten program je pouzitelny aj v tomto stave, ked clovek vie coho sa vyvarovat.
ale ak sa ti niekedy bude chciet opravit ten bug so zadavanim cisel, pripadne prehodit sipky, tak by to bolo super.
  • 0

#23 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 květen 2011 - 09:07:46

no ja sa Cecku uspesne vyhybam od vysokej skoly :twisted:

ten program je pouzitelny aj v tomto stave, ked clovek vie coho sa vyvarovat.
ale ak sa ti niekedy bude chciet opravit ten bug so zadavanim cisel, pripadne prehodit sipky, tak by to bolo super.

Ty šipky přehodím, ale jaký čísla, kam ti nejdou zadávat?
  • 0

#24 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 květen 2011 - 09:17:06

Už Ti asi rozumím. Tam se nikam čísla nezadávají.
Princip práce s programem je takovej, že si svoje vlastní kombinace času a překlápění ručně napíšeš do řádku v souboru dev.csv podle popisu syntaxe v návodu. Pak jen vybíráš kombinaci, která Tě zajímá a pokud to máš správně napsaný, nemusíš nic přepisovat.
V případě, že se chceš podívat na kombinaci z digital truth, tak si v prvním okně vybereš nejprve film, pak vývojku a pak si vybereš požadovaný ředění a tak. Pokud se Ti ta kombinace líbí - cvakneš na tlačítko Použít a ty hodnoty se Ti překopírujou do patřičnejch políček a můžeš začít vyvolávat. Pokud je ta kombinace správná, můžeš si ji na konci stiskem tlačítka Uložit uložit pro příště.
Bral jsem to tak, že tahám data hlavně z toho souboru dev.csv a pokud potřebuji nějakou změnu, tak si to ručně upravím v nějakém textvém editoru.
  • 0

#25 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 květen 2011 - 09:42:31

no nejak mi prislo logicke, ze ked sa daju casy v casti Vyvolavani upravovat sipkami, ze to pojde aj priamo zadat...
je to flexibilne, ked mozes rychlo zadat cislo, hlavne ked sa nieco domrvi alebo sa rozhodnes pocas vyvolavania ze na konci este trochu pridas (to sa mi stalo teraz)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních