Přejít na obsah


Fotka

D76 bílý film


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 duben 2010 - 10:04:05

Dobrý den,
mám namícháno D76 z 3,8l, již nějakou dobu - asi 1,5 roku, a stala se mi "nehoda", APX100 1+1, vývojka byla kalná a tmavá, a výsledkem byl zcela čistý film, žádná kresba, žádné značení na krajích filmu, naprosto nic. Za 30 let praxe je toto poprvé.
Máte zkušenosti, jak dlouho namíchaný stock D76 vydrží? Toto bylo ve stlačovací láhvi, ale nikoli plné. Mám ještě jednu plnou, tam vývojka po otevření působila čirým dojmem. Děkuji za info. PL
  • 0

#2 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2010 - 11:32:24

Takže nyní už víme, že D-76 uložená v nikoli plné lahvi 1 a 1/2 roku, když je tmavá a kalná, již mrtvá jest. dík :)
  • 0

#3 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 12 duben 2010 - 12:06:15

v tý mojí se po půl roce udělaly takový divnýsraženiny, ale zatim jede, je čirá a je toho ještě asi 700ml, v lahvi která má čtyři litry, takže půl roku to jde:-D
  • 0

#4 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 12 duben 2010 - 12:28:01

Dobrý den,
mám namícháno D76 z 3,8l, již nějakou dobu - asi 1,5 roku, a stala se mi "nehoda", APX100 1+1, vývojka byla kalná a tmavá, a výsledkem byl zcela čistý film, žádná kresba, žádné značení na krajích filmu, naprosto nic. Za 30 let praxe je toto poprvé.
Máte zkušenosti, jak dlouho namíchaný stock D76 vydrží? Toto bylo ve stlačovací láhvi, ale nikoli plné. Mám ještě jednu plnou, tam vývojka po otevření působila čirým dojmem. Děkuji za info. PL


Takže si zistil že vývojka je mŕtva.
Ja sa len pýtam či to za to stojí používať 1,5 roku starú vývojku.
Trvanlivosť D76/ID11 neviem, ja ju používam max. 1 mesiac a potom vylievam.
  • 0

#5 ondro

ondro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 duben 2010 - 20:52:40

Dobrý den,
mám namícháno D76 z 3,8l, již nějakou dobu - asi 1,5 roku, a stala se mi "nehoda", APX100 1+1, vývojka byla kalná a tmavá, a výsledkem byl zcela čistý film, žádná kresba, žádné značení na krajích filmu, naprosto nic. Za 30 let praxe je toto poprvé.
Máte zkušenosti, jak dlouho namíchaný stock D76 vydrží? Toto bylo ve stlačovací láhvi, ale nikoli plné. Mám ještě jednu plnou, tam vývojka po otevření působila čirým dojmem. Děkuji za info. PL


Takže si zistil že vývojka je mŕtva.
Ja sa len pýtam či to za to stojí používať 1,5 roku starú vývojku.
Trvanlivosť D76/ID11 neviem, ja ju používam max. 1 mesiac a potom vylievam.


Dobry den.

Pouzivam D-76, som s nou spokojny. Podla vyrobcu je trvanlivost roztoku v utesnenej flasi 6 mesiacov. V poloplnej flasi je jej trvanlivost 2 mesiace. Odporucam drzat sa toho.

(Ospravedlnujem sa za pripadne nedostatky tohto postu - novy uzivatel).
  • 0

#6 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 duben 2010 - 17:38:47

Jsem si dlouhy prizpevek smazal.....
Tak kratce. Ta vyvojka je na vyliti. Neskladovat, michat to, co potrebuji. Vyjimkou je 1+0, kde pouziju vickrat. Je lepsi si ID11, D76 michat, nebo foma dela neco podobnyho, v litrovem baleni za cenu akceptovatelnou. Slozenim i funkci je to stejny. Ale i univerzalka obohacena o metol umi podobny veci.
  • 0

#7 daniel_linnert

daniel_linnert

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
  • LocationKvasice
Reputace: 2

Publikováno 14 duben 2010 - 17:56:47

tak já ID11 vylil po 5 filmech a udělal si novou, nenapadlo by mě to skladovat rok a půl a čekat výsledky.
  • 0

#8 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 duben 2010 - 06:13:49

Jednalo se o zásobní roztok, ve kterém nebyly vyvolávány nějaké filmy.
Po použití vývojku vylévám, vždycky dávám nový roztok ze zásoby.
Právě mne to celkem překvapilo, očekával jsem lepší skladovatelnost, když je to v černé láhvi. PL
  • 0

#9 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 duben 2010 - 07:12:16

Jednalo se o zásobní roztok, ve kterém nebyly vyvolávány nějaké filmy.
Po použití vývojku vylévám, vždycky dávám nový roztok ze zásoby.
Právě mne to celkem překvapilo, očekával jsem lepší skladovatelnost, když je to v černé láhvi. PL


vzduch, kyslík je nepřítelem č. 1 a rok a půl je fakt dost....
  • 0

#10 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 118 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 15 duben 2010 - 10:11:02

Dobrý den,
mám namícháno D76 z 3,8l, již nějakou dobu - asi 1,5 roku, a stala se mi "nehoda", APX100 1+1, vývojka byla kalná a tmavá, a výsledkem byl zcela čistý film, žádná kresba, žádné značení na krajích filmu, naprosto nic. Za 30 let praxe je toto poprvé.
Máte zkušenosti, jak dlouho namíchaný stock D76 vydrží? Toto bylo ve stlačovací láhvi, ale nikoli plné. Mám ještě jednu plnou, tam vývojka po otevření působila čirým dojmem. Děkuji za info. PL


Léta po vzoru Hekla jsem používal jen D76. Zkoušku jsem prováděl kápnutím na zkouškový film. Kapka nejprve zesvětlala a pak tmavla. Měřil jsem vteřiny od kápnutí do zešednutí na původní šeď filmu před kápnutím. Násobek času byla doba vyvolávání. Na násobek si nevspomenu, ale pamatuji si, že podle černání jsem měl v oku kvalitu a stáří vývojky.
To jen pro inspiraci.
Nyní totéž používám pro ustálení filmu. Namočím zkouškový film do ustalovače a po vytažení čekám. stopuju čas do mizení závoje. Pak dám minutku na víc. Goro tvrdil, že pochvilce mohu koukat na film jak mizí závoj. No ale ještě jsem nenašel dostatečnou odvahu metodu odzkoušet.
  • 0

#11 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 duben 2010 - 12:36:33

Ten převod u vývojky se používá : co 15 vteřin do vyrovnání, to 1minuta ve vývojce. Na první odhad je to překvapivě přesný,ale přesto je nutný čas doladit.
Pro ustalovč je dobrý použít trojnásobek doby do zprůhlednění, zpočátku ustalování vznikaj ve vrstvě jakési bezbarvé sloučeniny halogenidů co pak můžou zlobit.
Otevřít vývojnici před koncem ustalování bych se bál.
  • 0

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 118 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 087

Publikováno 15 duben 2010 - 14:41:35

To s tím černáním kapky vývojky si musí každý vyzkoušet sám. Záleží na teplotě atd.
Udělal jsem ze sebe drsňáka a obětoval jeden plan. Po krátkém ustalování jej otevřel a koukal jak mizí bílej závoj.
Zmizel a jinak nic.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních