Přejít na obsah


Fotka

Fialový/hnědý film - kde je chyba?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 17 duben 2010 - 03:53:17

Omlouvám se za možná zbytečné zaloření vlákna, ale mám zásadní problém - většina filmů mi fialoví a některé dokonce později i hnědnou.
popíšu proces:
naláduju - naleju vodu z vodovodu a přednamáčím (5-7min) - mezitím si namíchám vývojku - ještě jednou naleju vodu a vypláchnu - naleju vývojku (většinou R09 10+500ml) - 30s překlápím - pak překlápím 3x tam a 3x zpět každou minutu, od 7. obminutu - vyleju vývojku a naleju předem připravený přerušovač z vodovodové vody a špetky kys.citronové - vyleju a vypláchnu - naleju půllitrovou flašku ustalovače FOMAFIX (mám ten půllitr na 5-7filmů - formát nerozlišuju) - zhasnu a mezitím další film a započnu proces s ním - vyleju ustalovač (nechávám ho pracoavat 7-10min) - otevřu a peru (několikrát napustit a vylét a pak hadicí vedenou do středové trubky - peru než potřebuju uvolnit hadici,takže 15-30min) - film ponořím do vody s minimem jaru a znovu do čisté vody a dám sušit.

vidíte tam někdo nějakou chybu?
  • 0

#2 Vladimír Milata

Vladimír Milata

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 44

Publikováno 17 duben 2010 - 05:50:21

zkus vynechat přednamáčení..u poměru 1 + 50 máš časy do 11 minut, je to zbytečné..emulze nasaje vodu vývojka se ješte více v obraze zředí...možná je tam zakopán pes...a navíc bych vypustil ten jar...dneska nevíš, jaké chemické potvorstvo v něm je ( různé tuky na zvláčnění kůže, aloe vera apod. )
  • 0

#3 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 17 duben 2010 - 06:42:10

Důvod je jednoznačný - v ustalovači překlápět, překlápět, překlápět - až tě budou bolet ruce. Pokud to v tom necháš jenom ležet, tak to máš hovno ustálené a negativy můžeš za chvilku vyhodit.
  • 0

#4 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 duben 2010 - 06:49:52

Jednoznacne je problem v tom ze nepreklapis. uz jsem to tu psal nekolikrat. Preklapet jak divej, nebo koupit nejaky to cpl od Joba a nechat pracovat stroj.
  • 0

#5 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 17 duben 2010 - 08:17:34

Jěště drobnej dotaz - jak ti reagují různý filmy? Už jsem to tu někde psal, ale třeba HP5 a TriX oproti Fomapanu 100 vyžadují opravdu čerstvej FOMAFIX a jak říkali předřečníci - překlápět, překlápět, překlápět ( :x ). Zkoušel jsem jednou jen tak z pilnosti "vyjetej" ustalovač na zbytcích různých filmů - zatímco Foma100 a Efke100 v něm byly pořád do dvou minut zcela čirý, HP5 slezla o dost líněji a ústřižek TriXu zůstal mléčnej ještě druhej den 8-) (házel jsem to tam všechno společně)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 duben 2010 - 08:18:34

Taky se přidám. Snad v každém druhém vlákně tady je zmíněno, že se v ustalovačí překlápí neustále.
  • 0

#7 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 duben 2010 - 08:28:07

Br jar - to se bojím dát i na nádobí. Ještě že na mycí prostředky se nepíše chemické složení 8-)

Ostatní už řekli kolegové.
  • 0

#8 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 17 duben 2010 - 10:09:37

Omlouvám se za možná zbytečné zaloření vlákna, ale mám zásadní problém - většina filmů mi fialoví a některé dokonce později i hnědnou.
popíšu proces:
naláduju - naleju vodu z vodovodu a přednamáčím (5-7min) - mezitím si namíchám vývojku - ještě jednou naleju vodu a vypláchnu - naleju vývojku (většinou R09 10+500ml) - 30s překlápím - pak překlápím 3x tam a 3x zpět každou minutu, od 7. obminutu - vyleju vývojku a naleju předem připravený přerušovač z vodovodové vody a špetky kys.citronové - vyleju a vypláchnu - naleju půllitrovou flašku ustalovače FOMAFIX (mám ten půllitr na 5-7filmů - formát nerozlišuju) - zhasnu a mezitím další film a započnu proces s ním - vyleju ustalovač (nechávám ho pracoavat 7-10min) - otevřu a peru (několikrát napustit a vylét a pak hadicí vedenou do středové trubky - peru než potřebuju uvolnit hadici,takže 15-30min) - film ponořím do vody s minimem jaru a znovu do čisté vody a dám sušit.
vidíte tam někdo nějakou chybu?


Přednamáčení 5-7 minut. Proč tak dlouho? To už ti nabobtná emulze. Překlápet 30s a vylít bohatě stačí. Maximálně ještě jednou vyměním vodu a za cca 15 překlopení vyleju.

Přerušovač - teď už používám Foma citro rozdělané s destilkou. Jestli je problém u tebe nevím. (Co je to špetka a jaký má vliv voda z kohoutku neurčité teploty)

Ustalování - jednoznačná odpověď. Stačí překlápět první minutu a pak mezi 3 - 4 minutou. Pak už nechávám ležet tak do 7 minuty. Další tvůj problém 5-7 filmů Fomafix v pulitru prostě nedá. Zase jak říkali kolegové jak je čerstvý a u tebe přidám otázku jak ředíš? Dle výrobce nebo svůj vlastní vynález?

Praní pod tekoucí vodou 15-30 minut? Zase proč? Nabobtnání, plísně, a velká možnost mechanického poškození při stírání přebytečné vody před pověšením.

Proč smáčedlo a zase čistá voda? To zase povlak, který odvede vodu a nezanechá kapky smyješ.

Stáhni si, přečti si a budeš mít klid.
http://www.foma.cz/U...lohy/broz_c.pdf

  • 0

#9 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 17 duben 2010 - 10:17:21


Jo ještě jsem si vzpomněl na tvé rady při překlápění. Neděláme koktejl v šejkru, ale vyvoláváme film. Takže pomalu a v pohodě. Žádná zpěněná vývojka ze zuřivého překlápění. Co je dobré zase s rozumem párkrát s tankem uhodit spodkem např.o stůj. Případné bublinky se uvolní. Zase s mírou - nerozbít jak tank tak stůl 8-)


Pokud příručka z fomy nebude stačit, doporučuji Kulhánka, Křivánka...atd a co je skvělá knížka - Paspa s Mackem a jejich receptář. Vzadu jsou popsané vady jak u negativu tak i pozitivu.
  • 0

#10 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 17 duben 2010 - 14:43:36

Jěště drobnej dotaz - jak ti reagují různý filmy?

volám především Across a neopan (+ občas TMAX a teď ten shanghai) ve svitku + všechno možné v kinu a reaguje mi to všechno stejně.

Další tvůj problém 5-7 filmů Fomafix v pulitru prostě nedá. Zase jak říkali kolegové jak je čerstvý a u tebe přidám otázku jak ředíš? Dle výrobce nebo svůj vlastní vynález?

na flašce píšou že litr 1+5 zvládá 17filmů > půl litru by teda mělo těch 5-7 zvládat
problém bych možná viděl v té čerstvosti protože mi to vyjde tak na čtvrt-půl roku

napadlo mne jestli by nemohla pomoct "regenerace" - z té půllitovky 100ml vylét a doplnit čerstvým 1+5...
  • 0

#11 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 17 duben 2010 - 14:45:09

ale nějako se pozapomnělo na ten problém s fialovostí...
šťoura mi při pohledu na negativy potvrdil že je to nevypraná halačka, ale jak ju z tama mám dostat když skoro půl hodiny v různých vodách to z toho nedostane?
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 duben 2010 - 15:24:32

ale nějako se pozapomnělo na ten problém s fialovostí...
šťoura mi při pohledu na negativy potvrdil že je to nevypraná halačka, ale jak ju z tama mám dostat když skoro půl hodiny v různých vodách to z toho nedostane?

Nepozapomnělo. Když nenecháš film v ustalovači ležet, ale budeš poctivě překlápět a poctivě prát, tak antihalačka sleze. Což je tady v několika vláknech o ustalování(resp. o neodmyté antihalačce) popsáno.

Dle mých zkušeností fomácký rychloustalovač 17 filmů nedá. Takže bych na něj nespoléhal. Doporučuju klasickou zkoušku vyčerpanosti ustalovače. Taky všude popsáno.

A musím napsat ještě jednu věc, prostě mi to nedá.
Ypresu ogaro, ty tady radíš nováčkům(chápu že v dobré víře), jak mají postupovat v komoře atd., ale sám v podstatě neustálíš ani pořádně film! Doporučuju méně psát a více číst.
  • 0

#13 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 312

Publikováno 17 duben 2010 - 21:39:44

1. Proti "vodovodní" vodě nelze nic mít - ovšem za předpokladu, že je "dobrá" (není tvrdá, neutrální pH, teplota neodlišující se více jak dva (lépe 1 nebo vůbec) stupně od teploty vývojky a ustalovače.
2. Není až tak velký problém namíchat třeba 2% roztok přerušovače... (Kdyby vzal kolega Plastelína mezi prsty "špetku", tak do bude 5 deka !!! :?:)
3. Nebýt líný - překlápět!!! Jak přerušovač, tak tak ustalovač a nejlépe i prací vodu! Ono to proudění tekutiny "proti vrstvě emulze" není až tak jednoduché. Zvláště ve vývojnicích pro jeden kinofilm není snadné "prohnat" například vývojku kolem emulze pravidelně a "turbulentně".
U ustalovače to platí kategoricky (viz. mraky předchozích příspěvků!).
4. Praní šlauchem přes středovou trubku podle mě není to nejchytřejší. Mnoho vody proteče - (veškerý) ustalovač neodplaví! :-)
Aniž bych tvrdil, že můj způsob praní je nejlepší, doposud se osvědčuje a ani po několika desetiletích nemám s negativy problém. Poučka: Než velké množství "laminárně" proudící vody, lépe vícekrát (5-7x) vyměnit ve vývojnici ten půllitřík stejně teplé vody a energicky prošplouchávat (buď překlápět nebo "pumpovat" cívkou v otevřené vývojnici). Po vylití dávky prací vody je velmi vhodné "vytřepat" co nejvíce tekutiny z cívky s filmem a vyprázdnit co nejlépe nádobu (event. vytřít vlákna nepouštějící útěrkou).
P.S. Zvažte si suchou cívku s filmem a pak mokrou (po některém pracím kroku). Budete překvapen, co vody (a tudíž i zbytků ustalovače) ve spirále zůstane!
P.P.S. "Moderní" tenkovrstvé filmy s plochými krystaly (Delta, Acros...) se pradoxně perou (ale i ustalují) neochotněji, než "klasika" (HP5+, PlusX...) Nevím, proč tomu tak je. Všimněte si - i po 5. až 10. výměně prací vody pořád ještě dokážete napěnit smáčedlo, které se do emulze přidává (proč asi?).
  • 0

#14 george

george

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationRajhrad
Reputace: 4

Publikováno 17 duben 2010 - 22:05:16

Souhlas s Honzou. Chtělo by to nejen melet pantem naprázdno, ale taky u toho i myslet. A třeba i nešetřit, nebo tak něco.
  • 0

#15 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 17 duben 2010 - 22:32:17

Dovolím si vyjádřit se k praní filmů:

Momentálně zpracovávám archív negativů po tátovi a i svůj. Táta nikdy nepral filmy jinak než úplně obyčejným čůrkem vody pouštěným přímo z kohoutku do středové cívky vývojnice (takže žádná hadice ani nic podobného) po dobu kolem 20 minut. Ani u 50 až 55 let starých negativů ani známka po nějakých změnách.

U mých filmů starých 30 a méně let praných stejnou metodou samozřejmě stejný výsledek. Takže praní už dneska nijak extra neřeším akorát občas použiji hadici a častěji jen pouštím čůrek..
  • 0

#16 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 17 duben 2010 - 22:32:27

Jěště drobnej dotaz - jak ti reagují různý filmy?

volám především Across a neopan (+ občas TMAX a teď ten shanghai) ve svitku + všechno možné v kinu a reaguje mi to všechno stejně.

Další tvůj problém 5-7 filmů Fomafix v pulitru prostě nedá. Zase jak říkali kolegové jak je čerstvý a u tebe přidám otázku jak ředíš? Dle výrobce nebo svůj vlastní vynález?

na flašce píšou že litr 1+5 zvládá 17filmů > půl litru by teda mělo těch 5-7 zvládat
problém bych možná viděl v té čerstvosti protože mi to vyjde tak na čtvrt-půl roku

napadlo mne jestli by nemohla pomoct "regenerace" - z té půllitovky 100ml vylét a doplnit čerstvým 1+5...


Regenerace je blbost. Spočítej si kolik tě stojí film, úsilí něco vyfotit a pak budeš šetřit v řádu korun?
  • 0

#17 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 18 duben 2010 - 00:04:19

Regenerace je blbost. Spočítej si kolik tě stojí film, úsilí něco vyfotit a pak budeš šetřit v řádu korun?

takže na každý film čerstvý ustalovač?
to je dle mého festovní plýtvání
  • 0

#18 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 18 duben 2010 - 07:19:13

Ne na každý film čerstvý ustalovač, stačí přiměřeně nevyčerpaný. :?: Třeba HP5 a TriX bych po svých zkušenostech necpal do Fomafixu, ve kterým jsem ustálil víc jak 5 filmů.(Mívám rozmíchane litr, po ustálení sleju, zamíchám a třeba zase odleju půllitr a znovu ustaluju další svitek). To si radši rozdělám další litr, a v tom prvním budu dál ustalovat jěště Fomičky a Efke.
Pokud chceš něco fest ekonomickýho, kup si v hromadných nákupech thiosíran a míchej si ustalovač sám. Pak ti to vyjde tak, že nebudeš šetřit na nepravým místě. Protože zbytečně zničenej negativ za to vážně nestojí.
  • 0

#19 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 18 duben 2010 - 07:30:07

Třeba HP5 a TriX bych po svých zkušenostech necpal do Fomafixu, ve kterým jsem ustálil víc jak 5 filmů.... Protože zbytečně zničenej negativ za to vážně nestojí.

co může udělat když v litrovým roztoku fomafixu ustaluju trix číslo osm :?:
  • 0

#20 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 18 duben 2010 - 07:44:06

Třeba HP5 a TriX bych po svých zkušenostech necpal do Fomafixu, ve kterým jsem ustálil víc jak 5 filmů.... Protože zbytečně zničenej negativ za to vážně nestojí.

co může udělat když v litrovým roztoku fomafixu ustaluju trix číslo osm :?:



Bude mít divnou barvu díky nevyprané antihalačce (poznáš hned) a po čase začne hnědnout. Já to dělám tak, že jedu ustalovač do mrtva (750ml kyselého na 12 filmů, litr TF-2 na 12 filmů) s tím, že ty poslední 3 pak radši ještě dvě minutky dojedu v čerstvé várce. Zatím se mi nic nekazí.
  • 0

#21 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 18 duben 2010 - 08:26:15

dvoustupnové ustalování pro film?
to mě už tolik nezdrží a o jednu lahev víc nebo mín
  • 0

#22 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 duben 2010 - 11:29:59

Regenerace je blbost. Spočítej si kolik tě stojí film, úsilí něco vyfotit a pak budeš šetřit v řádu korun?

takže na každý film čerstvý ustalovač?
to je dle mého festovní plýtvání


Takže ještě jednou a pomalu. Rozdělej a ustal v pulitru v ředění 1:5 cca 4-5 filmů. Jen nesmíš rozdělaný ustalovač mezi 1-5 filmem nechat někde měsíc ležet.

Bezpečně mám vyzkoušené 4 filmy na pulitr. (Adox CHM400, Delta 400, Neopan 400, TMAX 3200, Across 100).

Projeď si u tu příručku od fomy o praní..atd. Hlavně si ty postupy nepřizpůsobuj, něco starého s novým sleju a bude to fungovat, pro jistotu nechám o x minut jinak...atd. Nauč se standardní postup a pak si můžeš vymýšlet bejkoviny.
  • 0

#23 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 duben 2010 - 12:04:18

Po akom case by som asi mal pozorovat hnednutie negativu?
Vcera som v asi 2 mesiace (mozno aj viac) zarobenom pollitri fomafixu ustalil HP5 a neopan400, absolutne bez problemov. Ziadna fialova podlozka ...
Bol to zhruba 6ty negativ ustaleny v tom istom 0.5l ustalovaca. Ako citam tuto diskusiu zacinam sa obavat, ze sa mi tie negativy znicia. Kedy asi mozem ocakavat zmeny? Btw, pred kazdym volanim robim test ustalovaca s pruzkom negaivu a zatial vzdy spolahlivo do 3 minut bola podlozka priehladna a to tam len tak lezala bez pohybu.
  • 0

#24 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 duben 2010 - 12:17:40

Po akom case by som asi mal pozorovat hnednutie negativu?
Vcera som v asi 2 mesiace (mozno aj viac) zarobenom pollitri fomafixu ustalil HP5 a neopan400, absolutne bez problemov. Ziadna fialova podlozka ...
Bol to zhruba 6ty negativ ustaleny v tom istom 0.5l ustalovaca. Ako citam tuto diskusiu zacinam sa obavat, ze sa mi tie negativy znicia. Kedy asi mozem ocakavat zmeny? Btw, pred kazdym volanim robim test ustalovaca s pruzkom negaivu a zatial vzdy spolahlivo do 3 minut bola podlozka priehladna a to tam len tak lezala bez pohybu.


Já jsem na tohle pes, vylévám dříve, než by se dalo ještě použít. Po čase bych si už nepamatoval kolik vlastně bylo ustáleno..atd. Cenný snímek zničit kuli pár korunám - děkuji nechci. Pokud je v pořádku asi bych se nebál. Problém yprese je už v celém procesu a to od začátku až do konce. Na uskladnění filmů se radši ani neptám.
  • 0

#25 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 18 duben 2010 - 12:44:51

Třeba HP5 a TriX bych po svých zkušenostech necpal do Fomafixu, ve kterým jsem ustálil víc jak 5 filmů.... Protože zbytečně zničenej negativ za to vážně nestojí.

co může udělat když v litrovým roztoku fomafixu ustaluju trix číslo osm :roll:


Když se člověk chová slušně, tak možná nic. Mě prostě jen jedna blbá zkušenost s HP5 a ten test zmiňovanej výše prostě přesvědčily, že HP5 i TriX potřebují pokud možno co nejčerstvější(ve smyslu vyčerpanosti) ustalovač. Ta HP5 tenkrát byla 6(!) film v litru po samých Fomách 100 a vypadala po 6 minutách běžnýho ustalování přesně tak, jak se tu už mnohokrát objevilo v různých dotazech - špatně odmytá antihalačka a celkově "divnej" vzhled. Šla do čerstvýho a všechno bylo OK. To dvoustupňový ustalování jak to popsal Enthropy se mi jeví jako celkem nejspolehlivější řešení.
  • 0

#26 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 19 duben 2010 - 11:54:43

Pokusím se taky reagovat na to co bylo napsáno. S tým rychloustalovačem od fomy moc zkušeností nemám, dřívě jsem na něho dělal, ale pak sem si začal míchat a už se k němu nevrátit. problém Ýpresa je v tom co již tady napsali ostatní - ustalování. Co se týka vydatnosti rychloustalovačů (s thiosíranem amonným) tak je určitě menší. Já osobně ustaluju ve svém míchaném v 0,5 l - 8-10 filmů, na flašku si píšu kolik sem jich v tym okópal. Začínám ustalovat na 8 minutách, končím někde na 13 minutách. Samozřejmě otáčím, nic nepřehání ale otáčím.
Vypírám tak že naliju destilku do tanku o teplotě okolo 20 st. párkrát otočím, pak strčím hadicu do teho trna a pomalinku pustím vodu z kohótka. Je to proto aby ten cicúrek z kohótka pomalinku srazil teplotu vody ve vývojnici. Jakmile se teploty v kohótku (tj něco okolo 13 st.) a v tanku srovnají tak pustím vodu pořádně a vypírám pod tekúcí minimálně 30 - minut, když zapomenu aji hodinu.
Pak smáčedlo zhruba na minutku, stáhnu vodu klešťama (jedním opatrným tahem) a prdnu na kramlíky.

A je to, žádná věda či hrůza.

Ýpresovi doporučuju navštívil nejakého temnokněžníka, který by mu vysvětlil základy, popř. číst více literatury. Prví co musel udělal, zeptal se...
  • 0

#27 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 19 duben 2010 - 14:15:01

S tím překlápěním v ustalovači bych to tak tragicky neviděl - když jsem před 15 lety ustaloval filmy v běžném kyselém ustalovači, nikdy jsem nepřeklápěl a dneska jsou sice mizerný, ale nežloutnou.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních