Přejít na obsah


Fotka

Olympus OM-4


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2010 - 09:35:25

Tak co ogaři - jaké jsou zkušenosti s daným aparátkem? Prakticky tímto reaguji na inzerát Berraneckuv, který ho prodává.
Takže jaká je zkušenost, jak je to s výdrží batérií, páč jsem někde četl, že je to žrout. A jak vypadá vůbec celý systém OM, tzn. kvalita objektivů, apod. Chci přejít z Prakticy na nějaký bajonet, ale nechci srovnání s Prakticou, ale spíše s Pentaxy, kdy jsem uvažoval o LX, nebo s Minoltami.
Díky
  • 0

#2 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 19 duben 2010 - 09:59:12

Čau ogare, hodně plků o OMkách i nějaký moje, jsou tady
  • 0

#3 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2010 - 12:03:30

nad spotřebou baterek nepřemýšlej a jestli na to máš a mašinka je v dobrém stavu, jdi do toho, nebudeš litovat. Optika? kromě orig. OM běhá po světě spousta skvostných objektivů s OM bajonetem i za velmi příjemné ceny. :cry:
  • 0

#4 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 19 duben 2010 - 17:41:54

nad spotřebou baterek nepřemýšlej a jestli na to máš a mašinka je v dobrém stavu, jdi do toho, nebudeš litovat. Optika? kromě orig. OM běhá po světě spousta skvostných objektivů s OM bajonetem i za velmi příjemné ceny. :-D


Bohužel se s těmi baterkami trochu mýlíš - starší OM-4 opravdu i ve vypnutém stavu baterky docela žere, sám tu jeden takový mám. Později to Oly opravil, na webu se dají najít sériová čísla.
Jinak je ale OM-4 opravdu pěkný foťák, ty baterky ale zpočátku trochu nezvládli.
  • 0

#5 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 19 duben 2010 - 17:48:52

chlapi k těm baterkám, stačí papírek pod špunt který nemusíte utahovat mincí, stačí palcem.
  • 0

#6 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 19 duben 2010 - 18:29:16

chlapi k těm baterkám, stačí papírek pod špunt který nemusíte utahovat mincí, stačí palcem.


Jojo, tak nějak to dopadlo u mě, ale uznej, že to není právě elegantní řešení...
  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 duben 2010 - 20:59:14

co přidat nějakou kovovou placičku s mikrospínačem dolů, při práci z ruky by to nevadilo, přichytit na stativový závit
  • 0

#8 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 19 duben 2010 - 22:09:59

než vymýšlet kočkopsy, stačí volič časů nastavit na mechanickou 60tinu.. koumáci:-p
  • 0

#9 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2010 - 22:59:19

Čirou náhodou se mi do ruky dostala OM-1 v pěkném stavu za hubičku. Myslím, že neprohloupím :)
Co vy na to?
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 duben 2010 - 00:38:58

Čirou náhodou se mi do ruky dostala OM-1 v pěkném stavu za hubičku. Myslím, že neprohloupím :D
Co vy na to?


OM-1 plně mechanická s předsklopením zrcadla a OM-4 s rychlou závěrkou a multispotem jsou ideální dvojka na všecko. :)
  • 0

#11 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 20 duben 2010 - 05:18:36

než vymýšlet kočkopsy, stačí volič časů nastavit na mechanickou 60tinu.. koumáci:-p

Tak proč ho prodáváš, Chytráku. Ten papírek je tutovka, jinak supr foťák.
  • 0

#12 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 duben 2010 - 05:29:33

Bohužel se s těmi baterkami trochu mýlíš - starší OM-4 opravdu i ve vypnutém stavu baterky docela žere, sám tu jeden takový mám. Později to Oly opravil, na webu se dají najít sériová čísla.
Jinak je ale OM-4 opravdu pěkný foťák, ty baterky ale zpočátku trochu nezvládli.


zkus si přečíst ještě jednou a pomalu, co jsem napsal :lol: já bych na oplátku rád pochopil, v čem se mýlím :lol: dík
  • 0

#13 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 20 duben 2010 - 07:55:00

Bohužel se s těmi baterkami trochu mýlíš - starší OM-4 opravdu i ve vypnutém stavu baterky docela žere, sám tu jeden takový mám. Později to Oly opravil, na webu se dají najít sériová čísla.
Jinak je ale OM-4 opravdu pěkný foťák, ty baterky ale zpočátku trochu nezvládli.


zkus si přečíst ještě jednou a pomalu, co jsem napsal :lol: já bych na oplátku rád pochopil, v čem se mýlím :lol: dík


No mě tvůj příspěvek vyzněl tak, že ti tento problém připadá u OM-4 nepodstatný, ale ona je to bohužel docela realita, která za zamyšlení stojí...
  • 0

#14 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 duben 2010 - 08:12:18

[quote="tomashr
No mě tvůj příspěvek vyzněl tak, že ti tento problém připadá u OM-4 nepodstatný, ale ona je to bohužel docela realita, která za zamyšlení stojí...[/quote]

Hřebíček na hlavičku, opravdu mně osobně to nepřipadá jako podstatný problém, neřeším to, po focení baterky vyndám, a před tím, než jdu fotit ať s OM-4 nebo jiným tělem, je zase do foťáku vrazím, jestli spotřebuju za rok baterky za celkem 80 nebo 120 Kč, mně nebolí, relativně k ceně flašky dobrého vína, oběda nebo fotomateriálu :lol:
Každý foťák má své klady a zápory, zrovna u OM-4 těch pozitiv dost významných (zbytečné rozepisovat, už bylo řečeno a napsáno jinde a jindy vše) vnímám podstatně víc. :lol:
  • 0

#15 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 duben 2010 - 10:01:33

kamarád om-4 má a celkem je z těch baterek nešťastnej. mně to zrovna jako podstatnej problém docela připadá, ale věřim, že si leckdo dokáže poradit třeba, jak píše jirinol, protože jinak je stroj určitě výbornej. já sem dal v tomhle případě přednost om2n + om1n
  • 0

#16 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 duben 2010 - 10:34:02

Vzhledem k tomu, že mám MTL5ku, tak baterie považuji také jako zásadní problém, protože u tohoto těla nevím, co je výměna baterie a tak to mám rád.
Ten OM-1 je na tom stejně, co se baterií týče jako Praktica, proto by byl i mému srdci bližší.
Ráno mi ji přinesl, založil jsem zkušební film, který používám při opravách, jen tak, abych ho vyzkoušel po mechanické stránce a jsou tam menší problémy, kdy má trhavý chod při natahování a má tendenci přidírání, no odmítl jsem ho.
Teď mám v hlavě brouka mezi OM-1(n) a Pentax MX. Prostě bateriové stroje jsem zavrhl a chtěl bych to mít plně mechanické, ale lepší konstrukce a pocitovky než je Praktica :lol:
Zas si myslím, že objektivy Pentax se chovají lépe v extrémech, jako je protisvětlo, kdy byli průkopníky SMC. U OM přeci jen musí člověk vybírat, aby to byla skla nad 200000, apod špíčky.

To Mamiak:
V Contaxu mám už založenej film a pozítří projdu vesnici a okolí a nafotím, abych zjistil, jestlivá škrábe nebo ne a když tak kde, protože mechanicky jsem tam nic nezjisti. Dostal jsem také mail z optické výroby, že hranol je hotov. Už jsi vyvolal ze Superba film?
  • 0

#17 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 20 duben 2010 - 11:22:58

kamarád om-4 má a celkem je z těch baterek nešťastnej. mně to zrovna jako podstatnej problém docela připadá, ale věřim, že si leckdo dokáže poradit třeba, jak píše jirinol, protože jinak je stroj určitě výbornej. já sem dal v tomhle případě přednost om2n + om1n


No tak nějak - sice se tu s Mamiyakem občas dohaduji, ale teď to popsal přesně... Ono se řekne maličkost, ale když jsem onehdy OM-4 založil a asi po měsíci bylo "mrtvé", tak mě to docela zvedlo. Jo, dá se to řešit - trochu pomůže to nastavení manuálního času (mimochodem ale údajně i tak to něco málo žere), pro delší odložení pak vyndat baterky či dát papírek, nicméně člověk je tvor sklerotický a navíc fungují Murphyho zákony, že třeba baterky nevyndá, protože si myslí, že za hodinu půjde fotit znova a ono se to nějak nepovede a do ruky ho vezme po týdnu (mezitím samozřejmě na baterky zapomněl :lol: ).
  • 0

#18 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 20 duben 2010 - 11:34:56

Zas si myslím, že objektivy Pentax se chovají lépe v extrémech, jako je protisvětlo, kdy byli průkopníky SMC. U OM přeci jen musí člověk vybírat, aby to byla skla nad 200000, apod špíčky.


Fakt teda je, že jsem nikdy neměl v ruce skla lepší než Pentax-A 1,4/50 a Pentax-M 3,5/28 z hlediska chování v protisvětle. Tyhle objektivy se daly prostě namířit přímo do slunce a udělalo to jen hezkou hvězdičku podle clony, jinak nic rušivého - vzpomínám na to moc rád :lol:
  • 0

#19 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 duben 2010 - 11:37:17

No taky jde o to, že když něco kupuji, tak to musí být perfektní, abych nemusel nic opravovat a upravovat. Mě samotnému tu již delší dobu leží Flexaret VII a Super Ikonta 6×9 na které nemám čas, ačkoli to jsou moje přístroje, protože opravuji ostatním, což mě samozřejmě vůbec nemrzí a nemělo to vyznít jako stížnost, jen že prostě musím koupit techniku v naprostém pořádku, abych mohl ihned používat. Vůbec už nemluvím, že mi v garáži stojí auto, které nemám čas nachystat na STK :lol:
  • 0

#20 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 duben 2010 - 13:19:50

Vladivostoku, pokud jsi v Práglu, ozvi se, klidně ti půjčím OM těla a skla, můžeš si to prubnout sám, co ti bude víc sedět k oku a do ruky.... jedna věc je slyšet a číst, druhá si to zažít :lol: (kromě OM-3, 3Ti a 4Ti mám všechny OMka, skla OM však všechna nemám, jen od 28 do 300 vyjma několika).
a jen douška: kdyby spotmatic měl lepší matnici s klínem, tak by to asi byl superfoťák i na dnešní poměry.
už se to přetřásalo na jiném vlákně, přesto si ještě rejpnu: co tak Minolta SRT303b a Rokkory? taky k SMC Takumarům rád používám právě tuto (s lensadapterem za nějakých 160Kč , kvůli lepší matnici, než má Spotmatic.
A jen vzhledem ke tvé poznámce o preferenci plně manuálních těl, tak taktně mlčím o XE-1, i když je to trumf v rukávě.
  • 0

#21 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 20 duben 2010 - 16:01:50

Zas si myslím, že objektivy Pentax se chovají lépe v extrémech, jako je protisvětlo, kdy byli průkopníky SMC.

Je a není pravda, z větší části je to pověra notně podpořená vydavatelem jistého časopisu.

Tak proč ho prodáváš, Chytráku. Ten papírek je tutovka, jinak supr foťák.

To jsem již napsal v prodejním vlákně, stačí číst;) Jak to souvisí s diskuzí o výběru foťáku?

Jinak s těma baterkama - když si chci koupit foťák, co baterky nežere, nemá cenu uvažovat o strojích s autoexpozicí - ty jsou na nich přeci závislé, a není to jejich určení. OM4 jsem koupil především kvůli tomuto, a se žraním baterek sem se smířil, protože jsou pro mne důležitější autoexpozice a měření než ušetřit 5.50 za knoflík elektřiny a pohodlnost mysli.. :lol:
  • 0

#22 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 20 duben 2010 - 17:35:50

Zas si myslím, že objektivy Pentax se chovají lépe v extrémech, jako je protisvětlo, kdy byli průkopníky SMC. Je a není pravda, z větší části je to pověra notně podpořená vydavatelem jistého časopisu.


Ba ne, na tomhle je pravdy opravdu dost. Pentax v tomto všem docela utekl, teprve v poslední době ho překonávají vrstvy posledních skel Nikonu a teď i Canonu, postavené na různých nových fíglech, ale když se vezme, kolik desítek let byl Pentax na špičce, tak je to pořád úctyhodné..

Jinak s těma baterkama - když si chci koupit foťák, co baterky nežere, nemá cenu uvažovat o strojích s autoexpozicí - ty jsou na nich přeci závislé, a není to jejich určení. OM4 jsem koupil především kvůli tomuto, a se žraním baterek sem se smířil, protože jsou pro mne důležitější autoexpozice a měření než ušetřit 5.50 za knoflík elektřiny a pohodlnost mysli.. :lol:


Jenže u Oly OM-4 to není normální vlastnost, je to prostě bug tohoto typu, kdy se baterkaj vybíjí i naprázdno, defakto postrádá polohu "off" na vypínači atd. Tento problém není téma k diskusi, prostě existuje a uznal ho otevřeně i přímo Olympus, když v průběhu produkce udělal změnu zapojení, údajně bylo dokonce původní těla možno nechat "upgradovat".
Pokud si koupíš OM-4Ti anebo se ti povede vybrat OM-4 v "bugfixed" verzi, tak i přes automatizaci nebudeš mít s baterkama žádné zásadní problémy.
  • 0

#23 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 duben 2010 - 17:58:18

K obému bych měl co říct i já - toto ovšem je vlákno o OM-4, takže zkušenosti s Takumary až někde jinde můžu pustit třeba i se srovnávacími ukázkami... až na to přijde ten vhodný čas.

Že u OM-4 baterky nevydrží tak dlouho jako u spousty jiných foťáků, je fakt známý už desítky let všem, kdo ho mají, i těm, kteří ho nemají a umí číst. S tím je potřeba počítat. Asi tak: pokud je pro mě důležitější, abych ušetřil stovku ročně za baterky, než perfektní a rychlé měření, které jiné tělo nenabídne, AE zámek pro sérii, atd.atd., tak ho asi nekoupím. Proč se furt řeší baterky a pomíjí se to důležité, co dělá ten foťák docela vyjímečným??? :lol: :lol: :lol:
  • 0

#24 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 20 duben 2010 - 20:27:47

Chlapi .. třikrát si za sebou rychle řekněte Zuiko.... páč tím jde světlo do těla, což je v podstatě jen taková lepší kazeta se závěrkou a pár čudlíky navíc a nějakým tím koukacím systémem. Je trošku smutné že první OM-4 mají problém s baterkami, ale je to snad jediný problém, který se dá zkousnout, když o něm víte. Jinak převládaji pozitiva a výhody....
Abych jako pastýř propojil tělo a duši... tedy OM a Zuiko, nezapoměňte na tuto diskuzi o objektivech. A vzhledem pokročilé hodině jdu uložit své stádečko do hajan ... 1 Zuiko, 2 Zuiko, 3 Zuiko, 4 Zuiko... chr...chr...
  • 0

#25 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 21 duben 2010 - 05:28:09

Beránku, s koupí foťáku to nesouvisí, děláš chytrýho a myslim , že než jsi dokázal zjistit kvality ťěla, tak ho posíláš dál. S pevnou šedesátinou to žere taky. A vůbec, kydá se tady špína na špičkový tělo kvůli nepodstatnýmu problému, kterej s fotografií vůbec nesouvisí.
  • 0

#26 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 duben 2010 - 08:27:53

chlapi brzděte, na tu věc evidentně existujou dva pohledy a ani jeden mi nepřijde úplně mimo. tak se respektujme. přece si nebudem dělat ve vlastnim, ne? :cry: digitál to neni, tak to musí bejt dobrej foťák :)
  • 0

#27 fuji

fuji

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 63

Publikováno 21 duben 2010 - 14:37:25

Měl bych s dovolením dotaz týkající se objektivů.Máte někdo praktické zkušenosti se zoomem ZUIKO 35-105mm f3,5-4,5 ? Nebo ZUIKO 35-80mm f2,8?
Díky převelice moc.
  • 0

#28 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 21 duben 2010 - 14:54:37

digitál to neni, tak to musí bejt dobrej foťák :lol:


Jo, máš pravdu, žere to víc než digitál :D :)
  • 0

#29 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 21 duben 2010 - 14:57:28

Měl bych s dovolením dotaz týkající se objektivů.Máte někdo praktické zkušenosti se zoomem ZUIKO 35-105mm f3,5-4,5 ? Nebo ZUIKO 35-80mm f2,8?
Díky převelice moc.


To Zuiko 35-105 mám - definoval bych to jako "běžný slušný zoom" - žádná "superostrá extáze", ale na druhou stranu ani žádný malér - kvalita mi přijde spíš o něco lepší, než je u podobných zoomů obvyklé. Pokud ti stačí světelnost, tak ti ho rozmlouvat nebude.

P.S . - ale myslím si, že je to v tomto threadu offtopic, pokud ti to admin někam přesune, tak bude v právu :lol:
  • 0

#30 fuji

fuji

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 63

Publikováno 21 duben 2010 - 19:44:29

Tu světelnost bych,pravda,uvítal lepší. Víc by se mi líbil ten 35-80 f2,8,ale otázkou je,jak snadno se dá sehnat,a taky cena.Taky pevná 35mm by mi udělala velkou radost :lol:
Offtopic,no,ale zase se tady sešlo poměrně dost zuikoholiků,tak jsem si říkal,že to prdnu sem :)
  • 0

#31 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 duben 2010 - 20:29:50

Tak pridám trochu svojich skúseností. Mám niekoľko OM tiel aj skiel. Jediný foťák, ktorý ma sklamal bol OM4. Žral baterky brutálne a tak išiel z domu. Teraz mám OM4Ti / rozdiel v cene 1000,- Kč naviac/ a ten je naprosto OK. Objektívy Zuiko sú vynikajúce a treba ich naozaj vyskúšať, popísalo sa o nich všeličo. Ja mám rád aj 135/3,5, ktorý by nemal byť nič moc. Na začiatok stačí kupovať pevné sklá z menšou svetelnosťou. Sú výrazne lacnejšie, ale výborné.

Fuji: Zuiko 35-80/2.8 je absolútna špička. Má len dve chyby : 1. Je takmer nezohnateľná. 2. Je drahá a to dosť, posledný čo som držal v ruke bol 1100,- Eur.

P.S. Hovoril som to už na zraze, podľa mňa je najlepšie OM - OM2n. Zoomy by som nebral, pevné sklá stoja smiešne peniaze a sú mimo tej 35-80/2.8 výrazne lepšie.
  • 0

#32 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 21 duben 2010 - 21:58:08

Poslední 35-80/2,8 co jsem držel v ruce, byla ta moje :lol: Mám pocit, že na sraze sem jim nechal povalovat na stole s OM-4, vím že Jaro si s ní pofotil. Ostrostí a přenosem kontrastu je téměř bezchybná. Tedy pokud důsledně používáte sluneční clonu. Srovnání se Zuiky 35 a 85 nemám, ale 50tky 1.4 a 1,8 v pohodě poválcuje. S AutoMacro 50/2 se srovnávat nedá, ten je na blízko nepřekonatelně plastický, v ostrosti však za ním moc nepokulhává. Jo, 50/2 byl ten druhý válec, co se válel na stole na srazu, Mamiyakovy dvě fotky s tou pěknou paní, na kterých Ivan předváděl leštění, byly právě jim vyfoceny.
Jinak si obcování s 35-80/2,8 rozmyslete, v porovnání s ostatními Zuiky je velmi velký a velmi těžký. Přece jenom by tam mělo být snad 16 čoček ve 13 skupinách.

Fuji: Zuiko 35-80/2.8 je absolútna špička. Má len dve chyby : 1. Je takmer nezohnateľná. 2. Je drahá a to dosť, posledný čo som držal v ruke bol 1100,- Eur.

P.S. Hovoril som to už na zraze, podľa mňa je najlepšie OM - OM2n. Zoomy by som nebral, pevné sklá stoja smiešne peniaze a sú mimo tej 35-80/2.8 výrazne lepšie.


  • 0

#33 fuji

fuji

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 63

Publikováno 21 duben 2010 - 23:07:03

Hmotnost mi nevadí,páč většinou tahám jiné "kvichty" :lol:.Jen ta cena je tedy dechberoucí.Budu asi dál shánět pevnou 35mm a 100mm,..což se mi tedy taky moc nedaří.
  • 0

#34 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 duben 2010 - 10:06:14

Fuji : 35 a 100 v svetlosti 2.8 kúpiš bežne na ebay. Vo svetlosti 2.0 je to trochu horšie a cenovo náročnejšie. Mám osobné porovnanie len s 35/2 a 35/2,8. Ten rozdiel v cene som v tých sklách nevidel a nakoľko jedna clona naviac mi nevadí, nechal som si 35/2.8. V 100/2.8 som s 100/2 neporovnával, nikdy som ju nevlastnil.
  • 0

#35 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 duben 2010 - 10:08:41

Fuji: Pozerám bydlisko Gotwaldov t.j. asi Zlín. Až máš chuť skoč si do Trenčína a je Ti na vyskúšanie nejaké tie sklá a telá dám k dispozícii.
  • 0

#36 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 22 duben 2010 - 10:57:18

Fuji : 35 a 100 v svetlosti 2.8 kúpiš bežne na ebay. Vo svetlosti 2.0 je to trochu horšie a cenovo náročnejšie. Mám osobné porovnanie len s 35/2 a 35/2,8. Ten rozdiel v cene som v tých sklách nevidel a nakoľko jedna clona naviac mi nevadí, nechal som si 35/2.8. V 100/2.8 som s 100/2 neporovnával, nikdy som ju nevlastnil.

Já zas nikdy nevlastnil 100/2.8 abych to mohl porovnat s 100/2 :lol:
  • 0

#37 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 duben 2010 - 11:28:59

ToFFe na budúcom zraze ich zoberieme a budeme porovnávať. Pre istotu aj flaštičku slivovice, aby sme lepšie zhodnotili ostrosť.:lol:
  • 0

#38 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 22 duben 2010 - 11:32:05

ToFFe na budúcom zraze ich zoberieme a budeme porovnávať. Pre istotu aj flaštičku slivovice, aby sme lepšie zhodnotili ostrosť.:D

:lol: Jo to beru.... ale nesmí me se moc přeostřit :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních