Přejít na obsah


Fotka

Já a můj G.A.S.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
832 odpovědí na toto téma

#501 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 1 duben 2016 - 10:14:39

shift

.

tilt

 

No právě, toť otázka do diskuze...


  • 0

#502 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 1 duben 2016 - 10:41:27

 

... dvě Texas Leiky 90 + 65 (třebaže se to může zdát šílené)

 

vůbec to není šílené.   aní rozměrově,  ani  váhově,  ale  co žádná sklopka nenahradí:   pohotovost a pohodlnost !  

p.s.  ten  90mm objektiv  je na 6x9  dostatečně široký,  zobrazovací úhel odpovídá 35mm objektivu na kinofilmu,   tudíž  já po  vícero nafocených svitcích už  ani  po  GSW690 se  65mm sklem netoužím.  Ovšem,  na portréty to  moc není (kromě  akčních momentek portrétů z ulice,  kde to výraznější zobrazení perspektivy je  bonusem).

 

Já právě furt šilhám spíš po GSW.. :shock:


  • 0

#503 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 1 duben 2016 - 11:05:35

Přátelé,

 

máte někdo v držení tento stroj, či případně zakoupili byste si toto na krajnku? :shock: :-P

No, už jsi to viděl a ohmatal (potěžkal) v reálu?? Taky se mi moc líbila, super technika, super formát, super objektivy - ale na krajinku to snad nikdo nemá, jen v ateliéru. Ale proti gustu žádný dišputát, že ? Je to jen můj náhled, tak hodně síly (myslím duševní to rozdejchat, fyzickou určitě ještě vládneš). Takže v držení jsem ho měl, ale jen v ruce a to bylo pro mne rozhodující. Zdařec Luigi :shock:


  • 0

#504 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 1 duben 2016 - 11:34:48

 

Přátelé,

 

máte někdo v držení tento stroj, či případně zakoupili byste si toto na krajnku? :shock: :-P

...ale na krajinku to snad nikdo nemá, jen v ateliéru....

 

viz http://www.dannyburk...ji_gx680iii.htm


  • 0

#505 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 1 duben 2016 - 11:42:47

 

Přátelé,

 

máte někdo v držení tento stroj, či případně zakoupili byste si toto na krajnku? :shock: :-P

No, už jsi to viděl a ohmatal (potěžkal) v reálu?? Taky se mi moc líbila, super technika, super formát, super objektivy - ale na krajinku to snad nikdo nemá, jen v ateliéru. Ale proti gustu žádný dišputát, že ? Je to jen můj náhled, tak hodně síly (myslím duševní to rozdejchat, fyzickou určitě ještě vládneš). Takže v držení jsem ho měl, ale jen v ruce a to bylo pro mne rozhodující. Zdařec Luigi :shock:

 

 

Právě že ne, jen jsem to viděl na tvojí trubce a vypadalo to teda fakt úctyhodně. :-P

 

Mně se na tom líbí jednak možnost šoupat s objektivem na všechny strany, měnit formát a na objektivy pějí různě po webech samou chválu, při poměru cena výkon docela solidním...


  • 0

#506 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 1 duben 2016 - 12:56:04

Vážený kolego, Lubajsi, inu, proč ne ? Máte-li v bezprostředním okolí nádherný výhled, pak stačí z garáže vyvézt celou sestavu na paleťáku do terénu i s kompletní sestavou výměnných objektivů v bedně na rudlu. FUJI GW 680 formátu 6x8 cm / 56x76mm / na pořádném Al stativu je ideální volbou. Určitým problémem budou vadné baterie 7,2 V bez možnosti výměny poškozených akumulátorů v bloku, který je z výroby hermeticky uzavřen v plastovém pouzdře a nedá se otevřít. Pokud nebude držet napětí a kapacitu, cvaknete si jen v omezeném počtu cyklů elektronické závěrky. Jinak fotoaparát a kvalitní optika skýtá univerzální systém, velmi kvalitně technicky konstruovaný. Do batohu si jej ale na delší putování krajinou pravděpodobně nevezmete. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#507 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 1 duben 2016 - 13:03:31

Erik Kurach:

existuje přídavné zařízení na AA baterky... např.: http://www.ebay.com/...WwAAOSwT6pVjo4c

A kolegové zde umí i nějakou českou cestu...


  • 0

#508 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 1 duben 2016 - 14:09:21

Vážený kolego, Lubajsi, inu, proč ne ? Máte-li v bezprostředním okolí nádherný výhled, pak stačí z garáže vyvézt celou sestavu na paleťáku do terénu i s kompletní sestavou výměnných objektivů v bedně na rudlu. FUJI GW 680 formátu 6x8 cm / 56x76mm / na pořádném Al stativu je ideální volbou. Určitým problémem budou vadné baterie 7,2 V bez možnosti výměny poškozených akumulátorů v bloku, který je z výroby hermeticky uzavřen v plastovém pouzdře a nedá se otevřít. Pokud nebude držet napětí a kapacitu, cvaknete si jen v omezeném počtu cyklů elektronické závěrky. Jinak fotoaparát a kvalitní optika skýtá univerzální systém, velmi kvalitně technicky konstruovaný. Do batohu si jej ale na delší putování krajinou pravděpodobně nevezmete. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

 

Asi by to chtělo někde si to potlapkat, abych měl vůbec reálnou představu, co ta mašinka, bezesporu krásná, hmotní. :shock:


  • 0

#509 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 1 duben 2016 - 14:32:59

... FUJI GW 680 formátu 6x8 cm / 56x76mm / na pořádném Al stativu je ideální volbou.

... Určitým problémem budou vadné baterie 7,2 V bez možnosti výměny poškozených akumulátorů v bloku, který je z výroby hermeticky uzavřen v plastovém pouzdře a nedá se otevřít. ... "Starý Jezevec" Erik

ad 1)   je tu řeč o  GW 680 nebo  GX 680? 

ad 2)  otevřít se  dá.   Rozlousknout.   Pak se  blbě lepí dohromady. 

pozn.:  české řešení  pro  náhradu  původního NiCd bloku se najde,  chce to jen  chvíli přemýšlet a chvíli kutit.  A není to  ani tak drahé jako  originál pattery pack na AA články.   (když se nově udělaný balíček NiCd článků do  původního obalu nevleze,  stačí použít spodní desku  toho původního s kontakty a pak to  zbastlit dohromady.  Není to sice tak hezké, ale  je to funkční (stejně jako  pro  GX680 verze I i II).  Pozornost pak třeba věnovat  kompatibilitě  pův. nabíječky s novými články.


  • 0

#510 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 1 duben 2016 - 14:37:11

 

 

Asi by to chtělo někde si to potlapkat, abych měl vůbec reálnou představu, co ta mašinka, bezesporu krásná, hmotní. :shock:

 

 

necelých 4,5kg s baterkama,  zády a  nejlehčím základním 135mm objektivem (se 65mm sklem téměř 5kg).   5kg činku či  kvicht na potěžkání snad najdeš :-)


  • 0

#511 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 duben 2016 - 14:37:42

Natrénovat jde nošení jednoduše. Stačí vzít jakýkoliv jiný fotoaparát, do stativového závitu našroubovat háček a na něj pověsit paklík minerálek... 

 

Osobní zkušenost mám jen takovou, že když jsem ten nástroj viděl poprvé a naposledy naživo (u Škody), tak jsem se vylekal a zběsile utekl k almárce s Pentaxem 6x7 a podobnýma prckama. 


  • 0

#512 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 1 duben 2016 - 15:18:01

Natrénovat jde nošení jednoduše. Stačí vzít jakýkoliv jiný fotoaparát, do stativového závitu našroubovat háček a na něj pověsit paklík minerálek... 

 

Osobní zkušenost mám jen takovou, že když jsem ten nástroj viděl poprvé a naposledy naživo (u Škody), tak jsem se vylekal a zběsile utekl k almárce s Pentaxem 6x7 a podobnýma prckama. 

Srabe   :-P


  • 2

#513 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 1 duben 2016 - 15:25:42

 

 

 

Asi by to chtělo někde si to potlapkat, abych měl vůbec reálnou představu, co ta mašinka, bezesporu krásná, hmotní. :shock:

 

 

necelých 4,5kg s baterkama,  zády a  nejlehčím základním 135mm objektivem (se 65mm sklem téměř 5kg).   5kg činku či  kvicht na potěžkání snad najdeš :smile:

 

 

to je lehčí než krabice osmi plzní, zkusím je o víkendu ponosit (a nevypít)... :-P


  • 0

#514 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 1 duben 2016 - 15:29:47

Natrénovat jde nošení jednoduše. Stačí vzít jakýkoliv jiný fotoaparát, do stativového závitu našroubovat háček a na něj pověsit paklík minerálek... 

 

Osobní zkušenost mám jen takovou, že když jsem ten nástroj viděl poprvé a naposledy naživo (u Škody), tak jsem se vylekal a zběsile utekl k almárce s Pentaxem 6x7 a podobnýma prckama. 

 

No, v jejich propagačním letáku je napsáno, že je to ideální model pro venkovní a portrétní fotografii, tak asi soudruzi z endéer mají jinou představu o ideálu.... :???: :cool:


  • 0

#515 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 1 duben 2016 - 15:32:53

Vážený kolego, Druideno, stál jsem tehdy za pultem a účastnil se aktivně na opakované předváděčce GX 680 vážnému zájemci pro ateliér VŠ uměleckého směru v X. Ještě jsem následně jako soukromý obětavec vezl celou sadu baterií z příslušenství k zmíněné GX 680 do Battexu ve Slaném k výměně článků. Pouzdra museli řezat,

následně opět slepit dohromady. Svařené hrany byly zabroušeny, ale po renovaci zdrojů byl přístroj použitelný. Cena byla tehdy opakovaně snižována, až se našel na

celý set po delší době "movitý" zájemce. Tehdy byl výskyt podobného přístroje v nabídce ojedinělý. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#516 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 2 duben 2016 - 17:56:47

A coz takhle Fuji G617?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#517 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 duben 2016 - 20:05:55

Síce neoslní ale poteší. Praktica PLC3 vzhľadovo a mechanicky plne funkčná a zachovalá, elektricky musím zohnať batériu, lebo dodaná vykazuje napätie

0,0 volt.


  • 0

#518 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 6 duben 2016 - 08:52:19

Taky už to dnes není kdo ví co, ale sehnal jsem si Prakticu VLC2 s výměnným hranolem a k tomu pevný Pentacon auto 135/2,8 MC. Nějak se mi to doma začíná hromadit a to jsem si říkal, že to nebudu přehánět.

 

Teď ještě uvažuju, jestli k té VLC2 dokoupit světlíkovou šachtu místo hranolu a nebo ne, ach jo. Jinak baterii V21PX 4,5V jsem nahradil lithiovým 3,6V AA článkem. Pasuje tam dokonale a expozimetr funguje bez vady a přesně. A s kapacitou 2400mAh tam asi zůstane už navždy...


  • 0

#519 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 6 duben 2016 - 09:38:27

Taky už to dnes není kdo ví co, ale sehnal jsem si Prakticu VLC2 s výměnným hranolem a k tomu pevný Pentacon auto 135/2,8 MC. Nějak se mi to doma začíná hromadit a to jsem si říkal, že to nebudu přehánět.

 

Teď ještě uvažuju, jestli k té VLC2 dokoupit světlíkovou šachtu místo hranolu a nebo ne, ach jo. Jinak baterii V21PX 4,5V jsem nahradil lithiovým 3,6V AA článkem. Pasuje tam dokonale a expozimetr funguje bez vady a přesně. A s kapacitou 2400mAh tam asi zůstane už navždy...

 

I s tak málo voltíky to funguje? :shock:


  • 0

#520 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 6 duben 2016 - 10:23:42

Praktica VLC2 má můstkové měření, takže napětí na to má vliv minimální (žádný) pokud je můstek nastavením expozice vyvážen na nulu. Ověřeno i podle druhé Prakticy LTL s origo baterkou 1,35V. Ta má taky naštěstí můstek. Ale nemají to všechny Prakticy, třeba kamarádova MTL nemá můstek a osazením baterie 1,55V místo 1,35V mu to ukazuje špatně. Nicméně se to dá překalibrovat, ale to chce servis.

 

S větším napětím je ta ručka galvanometru jenom rychlejší, má to rychlejší reakci prostě. Doma sem si postavil ze součástek testovací odporový můstek a pokud je správně vyvážen, tak netečou žádné rozdílové proudy - jedno jestli do něj pustím 1V a nebo 10V.

 

220px-Wheatstonebridge.svg.png

 

Takto nějak to vypadá v zapojení, dejme tomu že R2 je potenciometr na voliči časů a citlivosti a Rx je CdS fotoodpor - správně nastavená expozice má stejné součty odporu R1+R2 a R3+Rx - pak mezi body D a B neteče žádný proud a galvanometr se nehne od středu. Alespoň takhle jsem to vypozoroval. Musím teda smeknout před tím, že to je tak primitivně jednoduché a pořád to ještě i po těch 35ti letech funguje jak má. Expozici jsem si kontroloval podle Nikonu F80, Pentaxu MZ5n a taky aplikací ve founu - sedí to přesně.


  • 3

#521 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 6 duben 2016 - 11:07:39

Praktica VLC2 má můstkové měření, takže napětí na to má vliv minimální (žádný) pokud je můstek nastavením expozice vyvážen na nulu. Ověřeno i podle druhé Prakticy LTL s origo baterkou 1,35V. Ta má taky naštěstí můstek. Ale nemají to všechny Prakticy, třeba kamarádova MTL nemá můstek a osazením baterie 1,55V místo 1,35V mu to ukazuje špatně. Nicméně se to dá překalibrovat, ale to chce servis.

 

S větším napětím je ta ručka galvanometru jenom rychlejší, má to rychlejší reakci prostě. Doma sem si postavil ze součástek testovací odporový můstek a pokud je správně vyvážen, tak netečou žádné rozdílové proudy - jedno jestli do něj pustím 1V a nebo 10V.

 

220px-Wheatstonebridge.svg.png

 

Takto nějak to vypadá v zapojení, dejme tomu že R2 je potenciometr na voliči časů a citlivosti a Rx je CdS fotoodpor - správně nastavená expozice má stejné součty odporu R1+R2 a R3+Rx - pak mezi body D a B neteče žádný proud a galvanometr se nehne od středu. Alespoň takhle jsem to vypozoroval. Musím teda smeknout před tím, že to je tak primitivně jednoduché a pořád to ještě i po těch 35ti letech funguje jak má. Expozici jsem si kontroloval podle Nikonu F80, Pentaxu MZ5n a taky aplikací ve founu - sedí to přesně.

 

Takže stále platí "čím blbější sedlák, tím větší brambory". :-P

 

Díky za vysvětlení, zajímavé a jednoduché řešení...


  • 0

#522 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 duben 2016 - 15:36:59

Nakadach, mám VLC2 aj 3, jedna s hranolom a druhá zo šachtou a poviem Ti, že s tou šachtou sa veľmi zle ostrí, ale je možné aj to, že moje oči už nie sú čo bývali a to môže byť problém, takže pre mňa vždy hranol.


  • 0

#523 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 6 duben 2016 - 18:20:10

Na VLC je nejlepší lupový hledáček, pasuje i na Exaktu RTL, tam je každej detail, má korekci očí, je podobnej jako na Psix , ale menší, mám ho je super, alespoň pro mě, to mám hodně slabý pravý oko. Je v něm každej vlas.


  • 1

#524 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 duben 2016 - 19:24:36

K lupovému hľadačku som sa ešte nedopracoval, snáď sa niekedy podarí. Moje pravé oko je v háji, na sietnici mám krvavú škvrnu a pred okom niečo ako sivý flek. Aj to je jeden z dôvodov, prečo som prešiel na AF zrkadlovky, aj tam som sa musel naučiť pozerať do hľadáčika ľavým okom. Tým pádom tá miniatúrna matnica v šachte VLC2/3 je pre mňa nepoužiteľná.


  • 0

#525 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 6 duben 2016 - 20:17:28

Je to dobrá věc, je hezky koukatelnej vlnící se rastr matnice a ta korekce očí je taky dobrá. Mám jej i na Sixu a fotím vlastně jen s tím. Šachtu vezmu málo kdy. K té VLC má výhodu světlého obrazu na matnici hranolu oproti MTL,L, PLC atd. Udělaná je dobře, taky je označovaná jako pilotní šéfkonstruktéry.

 

K tématu: Zítra přijdou 200ks Fomabrom a pár vývojek a přerušovadel a čekám Zenitar 2/50 M42, takže postižení se graduje dále.


  • 1

#526 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 16 srpen 2016 - 10:30:17

voigtländer 10 mm f/5.6 @ leica

 

13958061_653349024821695_217000615355924


  • 6

#527 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 21 srpen 2016 - 22:08:46

Jj. Tohle sklo se Cosine docela povedlo.
  • 0

#528 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 2 září 2016 - 10:06:39

Par drobnsoti z UK na horsie casy :) Filmy si nezname. Teda ich stav. jeden FP4 a zvysne dva maju popis crx100

Přiložený soubor  1.jpg   167,68K   14 Počet stažení


  • 0

#529 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 8 září 2016 - 11:28:30

Na paladixu se prodává JOBO Colorline 5100 analyzátor.

Vyvolalo to u mne vzrušivou emoci. Nejsem schopen rozpoznat, zda zboží potřebuji, nebo je to příznak choroby G.A.S.

Ach jo.

Jdu si zchladit hlavu suchým ledem.


  • 0

#530 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 8 září 2016 - 11:58:07

Vážený kolego 123, JOBO ColorLine 5100 (Cat.Nr. #6235) i v případě, že jej budete využívat výhradně pro B&W proces ušetří mnoho stále dražšího fotomateriálu. Deklarovaná cena je přiměřená. Zbývá posoudit s jakým typem zvětšovacího přístroje hodláte zmíněný a kvalitní analyzátor používat. S pozdravem a přáním šťastného rozhodnutí "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#531 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 8 září 2016 - 12:12:57

potvrzuji erikova slova

.

mam 5000 i 5100 a jsou to pomocnici jak se patri

 

.

nez na netu narazite na  rhdesigns :)


  • 0

#532 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 8 září 2016 - 13:00:32

ajaaj a zas je chrobak v hlave


  • 0

#533 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 8 září 2016 - 14:11:29

Děkuji,děkuji za vaše rady a jsem štasten, že jsem zdráv, že to není choroba, ale zcela racionální potřeba začít používat ten analyzátor. Už jsem na ten inzerát odpověděl, už mu připravuji místečko u zvětšováku, už je to nadosah.


  • 0

#534 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 8 září 2016 - 14:38:36

Vážený kolego 123, JOBO ColorLine 5100 (Cat.Nr. #6235) i v případě, že jej budete využívat výhradně pro  proces ušetří mnoho stále dražšího fotomateriálu. Deklarovaná cena je přiměřená. Zbývá posoudit s jakým typem zvětšovacího přístroje hodláte zmíněný a kvalitní analyzátor používat. S pozdravem a přáním šťastného rozhodnutí "Starý Jezevec" Erik

 

Mám Jobo zvětšovák z druhé ruky s barevnou hlavou, docela fajnovej, velkej. Krásně hučí i svítí. Ani nevím co jsem si to objednal, předpokládám, že mi ten analyzátor pomůže dosáhnout stejnou tonalitu u série snímků (B&W).  Možná, ale netroufám si doufat, by mohla částečně odpadnout proužková zkouška. Nevím jak to funguje. Snad na to přijdu i přes mou extrémní natvrdlost. V kostech cítím, že to je šťastné rozhodnutí.


  • 0

#535 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 10 září 2016 - 11:07:48

A je to tu zase. Prodává se sonnar 2,8/ 180 pro P-six za 4500,-

Jo nebo ne? Babo raď.

Budu muset ten web blokovat, aby se mi nezobrazoval.


  • 0

#536 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 10 září 2016 - 11:21:49

není to zas tak dávno, kdy se dal koupit z aukra i pod 1500,- :-)


  • 0

#537 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 10 září 2016 - 13:35:19

Je třeba zvážit proč 180 mm a zda tohle ohnisko opravdu využiješ. Pak by Tě třeba, je-li v bezva stavu, ta cena nemrzela. Jinak si také myslím, že při větší trpělivosti ho potkáš levněji.

 

Také jsem ho svého času měl, dokonce jsem za něj dal myslím i víc. Ale po půlroce mě to přešlo. Dneska mám 120 mm a ten u mne zůstane rozhodně déle. 


  • 1

#538 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 10 září 2016 - 13:49:53

Je třeba zvážit proč 180 mm a zda tohle ohnisko opravdu využiješ. Pak by Tě třeba, je-li v bezva stavu, ta cena nemrzela. Jinak si také myslím, že při větší trpělivosti ho potkáš levněji.

 

Také jsem ho svého času měl, dokonce jsem za něj dal myslím i víc. Ale po půlroce mě to přešlo. Dneska mám 120 mm a ten u mne zůstane rozhodně déle. 

 

Když já mám jen flektogon 50mm. Potřebuji portréťák, ta 120mm by také byla dobrá.


  • 0

#539 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 10 září 2016 - 15:41:14

180mm je strašně velká a těžká kráva

cena by měla být nižší


  • 0

#540 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 10 září 2016 - 16:42:47

Když už tu byla řeč o analyzátoru, nedávno jsem, v zatmění mysli způsobeném dozajista GASem, jeden koupil "Wallner CBS 2016. S hanbou se přiznávám, že moje dětinsky naivní představa byla, že změřím barvu světla pod jednotlivými multigrade filtry a pokusím se ji nasimulovat pwm řízením barevných LED :oops: . Zatím jsem se ovšem nedostal ani na dohled tomuto s mými znalostmi neproveditelnému úkolu, protože nemohu ani na vševědoucím google najít návod, jak se s tou mrškou analyzátorem vlastně měří. Zatím mi slouží jako hodiny ke zvětšováku. Pokud by někdo věděl kde potřebné informace sehnat, nebo by dokonce sám byl ochoten mi funkci tohoto čertova aparátu vysvětlit, tak pěkně prosím ať pomůže.

 Jinak k tomu Sonaru 180 - Gorgi má pravdu - je to opravdu velký a těžký kus železa a skla, marně vzpomínám, kdy jsem ho naposledy venčil.

 

Přiložený soubor  Wallner CBS 2016.jpg   152,94K   6 Počet stažení


  • 0

#541 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 10 září 2016 - 18:25:24

Není to nějak popsané tuhle ?  http://www.apug.org/...r-manual.55238/


  • 0

#542 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 11 září 2016 - 06:48:53

k tomu sonnaru versus biometaru. nedovolil bych si říct, že je 120mm lepší. sonnar se kupuje kvuli jeho bokehu, dokonce jsou lidé, kteří jen kvuli němu mají p six. biometar je sice menší a lehčí, ale to furt neubírá na kráse výsledný fotce ze sonnaru. pochopitelně je 180mm na 6x6 už fakt dost dlouhá, ale to je i ta 120mm na můj vkus :-)


  • 0

#543 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 11 září 2016 - 08:10:05

To rozostření je věc názoru a vkusu, který je přirozeně proměnlivý.  U sonnaru je bokeh pěkný, mě se ale líbí i u té 102cítky.  Když říkáš, že si někteří pořizují Psix kvůli bokehu, tak to nemusí být jen díky sonnaru, ale třeba i biometaru  ;-)

 

Jinak ta 180ka je na 6x6 asi jako 115 mm na kino.  120mm pak někde kolem 75 mm.  

No a to je ohnisko (70 - 100mm), které mám docela rád, kde si snadněji užiji laborování s hloubkou ostrosti. Navíc u Praktisixu to mám na krásné matnici, ani nemusím kolikrát mačkat spoušť a potěším slábnoucí oko jen tak.... :)


  • 0

#544 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 11 září 2016 - 08:54:39

jasně, je to subjektivní. jen se mi zdálo tý špíny házený na sonnara trošku moc, to si nezaslouží :-)


  • 0

#545 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 11 září 2016 - 21:22:12

ale těžkej je, ne? ;-)


  • 0

#546 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 11 září 2016 - 21:23:47

měřicí nástroje mám už dva + dva zvětšováky s měřením. Nikdy jsem to nepoužil... :-(

ale - je důležité to mít. Pak má dušička pokoj.


  • 1

#547 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 522 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 222

Publikováno 11 září 2016 - 22:52:51

Mám něco s touž/podobnou funkcí od Philipse. K tomu i origo návod. Za mě - naprd.


  • 0

#548 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 12 září 2016 - 03:51:38

ale těžkej je, ne? ;-)

no, lehký není :-) ale furt je to relativní a je otázka, jak moc to vadí


  • 0

#549 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 13 září 2016 - 20:53:10

Ad Sonnar 180 - to je opravdu velice slusne sklo (najme za ty penize).
Tohle je na 6x4.5cm:
http://www.fpl.cz/fb/178/178_1.png
http://www.fpl.cz/fb/178/178_2.png

Ale fotit s nim z ruky da zabrat. Asi jsem nemel v mladi ohrnovat nos nad navstevami posiloven. <g>
  • 0

#550 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 září 2016 - 18:53:47

Znovu som neodolal:  CHINON pacific 80SMR  a BAUER S103 sound, obidva sú to zvukové kamery S8. Mám veľkú radosť, zatiaľ neskúšané, ale ta Chinonka vyzerá ako nová.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních