Přejít na obsah


Fotka

Já a můj G.A.S.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
832 odpovědí na toto téma

#151 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 listopad 2010 - 18:40:50

Sakra, ja o vlku a vlk za dvermi :!:

furt lepší, než vlk v trenclích a průvan ve šrajtofli
:oops:
  • 0

#152 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 listopad 2010 - 19:03:12

Můj nový GAS:
Malý, lehký, pohotovostní ... středoformátový dálkoměr.
Pro porovnání vedle kinofilmový aparát stejné koncepce.

ten růžový polštářek jim moc sluší :oops:
  • 0

#153 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:20:31

To vypadá jako předčasný příchod Ježíška, to by mě zajímalo, co si budeš přát pod stromeček.
Já mám jasnou volbu - Toyo Field 45 CF, ale asi už to Ježíšek nepobere. :oops:

tak to doufám že tam co Ježíšek nekupuje nebudou mít jenom jeden...
  • 0

#154 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 listopad 2010 - 08:24:43

předpokládám správně, že už ho máš?

Správně. Nejen mám, ale taky vyčistil a vyzkoušel. Viz ukázky ve vláknech tady a tady.

já, až budu velký bych chtěl toto


Pěkný ... ale tuto touhu s tebou nesdílím :!: . Pro moje focení mi připadá nejvhodnější lehce substandardní ohnisko (90mm na 6x9 odpovídá asi 40mm na kino), proto jsem taky ustoupil od původního směrování na Fuji GSW. O jisté diferenci mezi tvou a mou příjmovou úrovní ani nemluvě :-) .
Sám jsem byl až překvapen, jak moc se focení s tímto aparátem podobá práci s kinofilmovým dálkoměrem. Jen, že to nemá automatiku.
  • 0

#155 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 listopad 2010 - 08:26:21

To vypadá jako předčasný příchod Ježíška, to by mě zajímalo, co si budeš přát pod stromeček.
Já mám jasnou volbu...

Co si sám nenaložíš, to nemáš!
  • 0

#156 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 listopad 2010 - 08:28:18

ten růžový polštářek jim moc sluší :!:

Ten polštářek není růžový ... je bílý. Ale fotil jsem to pod žárovkou, a kdyby byl polštářek bílý, tak by aparáty byly zelené...
  • 0

#157 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 22 listopad 2010 - 08:30:52

To vypadá jako předčasný příchod Ježíška, to by mě zajímalo, co si budeš přát pod stromeček.
Já mám jasnou volbu...

Co si sám nenaložíš, to nemáš!

Máš pravdu, ale pobrečet si můžu, ne? :-) Už začínám šetřit. Jen nevím, jestli jít do jetýho za 500 - 700 dolarů a nebo si připlatit 900 za novej. Letos už to asi nestihnu, ale příští rok to snad vyjde. :!:
  • 0

#158 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2010 - 17:13:20

Tady není důvod se obávat vraku, za 500-700 se dá pořídit servisovaný z JapanTypan od spolehlivého zdroje.
  • 0

#159 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 22 listopad 2010 - 17:55:56

Tady není důvod se obávat vraku, za 500-700 se dá pořídit servisovaný z JapanTypan od spolehlivého zdroje.

Díky, měsíčně těch 100 $ snad dohromady dám, tak v někdy v létě by mohl být. Koukám na KEH a na ebay, ale ty CF tam moc nejsou. Hlavně 45 AII apod.
  • 0

#160 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2010 - 18:02:30

ha, sorry, Tilberiene, omyl z mé strany, já myslel, že ti jde taky o krasavce dálkoměrného Fujica 6x9
  • 0

#161 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 22 listopad 2010 - 18:15:41

ha, sorry, Tilberiene, omyl z mé strany, já myslel, že ti jde taky o krasavce dálkoměrného Fujica 6x9

v pohodě, ale s tou cenou si se trefil. 8-)
  • 0

#162 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 22 listopad 2010 - 22:29:42

Myslel jsem si, že už jsem vyléčen, ale došlo k recidivě. To jsem tam přece nemohl nechat, pane doktore!

Vložený obrázek

Kdo jste to nepoznali, tak je to kukátko a kopírovací rámeček ke Sputnikovi. Rámeček dokonce nikdy nepoužitý. Ještě jsem k tomu dostal ohyzdný červenohnědý koženkový futrál na Sputnika. Konečně mám kompletní systém 8-)
  • 0

#163 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 listopad 2010 - 07:22:24

ha, sorry, Tilberiene, omyl z mé strany, já myslel, že ti jde taky o krasavce dálkoměrného Fujica 6x9

v pohodě, ale s tou cenou si se trefil. 8-)

Mne to taky původně napadlo, ale pak jsem se vrátil k příspěvku, kde Tilberien popisuje svoje vánoční přání...
Když už jsme u toho, tak ta Fuji GW690 stála US$ 399. Zaprášená, ale jinak pěkně zachovalá.
  • 0

#164 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 08:49:20

Když už jsme u toho, tak ta Fuji GW690 stála US$ 399. Zaprášená, ale jinak pěkně zachovalá.

tomu se říká štěstí, i přesto, že u tebe to profláklé rčení o štěstí neplatí :wink:
  • 0

#165 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 listopad 2010 - 14:32:49

Ještě musím zaplatit, ale už je skoro moje - krásná bessa, model od roku 1937, s helliarem a závěrkou do 1/400 vteřiny! Vložený obrázek
  • 0

#166 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 23 listopad 2010 - 15:05:41

Kolego Ploci,překrásný aparátek,velmi,velmi závidím ! Mohl bych se zeptat,jak kreslí ten Helliar na plný otvor ? Slyšel jsem,že to byl vyhlášený portrétní objektiv.
Kolego Dubraro i Vám gratuluji k parádnímu středoformátovému dálkoměru ! (Často si na Vás vzpomenu,zvláště když beru do ruky Dimesone -S,nebo Glycin,kdyby nebylo Vás,měl bych tak nějak prd.. :wink: )
  • 0

#167 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 listopad 2010 - 15:28:22

Ještě nevím, dostanu jej až předám peníze. Ale je to domluveno. Nejlepší na tom je, že byl za naprosto směšné peníze.
  • 0

#168 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 23 listopad 2010 - 16:12:18

Cau ploci,

gratuluji k nakupu :) Rad si ji na nejblizsi srazu v Brne osaham :wink:
Hele, jsi si jisty, ze ma skutene Heliar? Mam pocit, ze takhle verze se delala jen s Vaskarem a Skoparem, nevim.
Nejsem si totoz ani jisty, jestli se vubec delal Heliar v uprave pro ostreni pouze pohybem predniho clenu - skupiny. Netusi nekdo? A jak tak koukam (a pokud tebou vlozena fotografie znazornuje primo tvuj novy stroj), tak tento kousek ostri pohybem predni skupiny.
  • 0

#169 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 listopad 2010 - 16:48:25

Já jsem idiot. Samozřejmě, že je to voigtar. Nevím, co se mi to v hlavě dojebalo, neměl bych myslet na vice věcí zároveń, to je výsadou žen...
  • 0

#170 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 listopad 2010 - 16:49:11

Co to je vaskar?
  • 0

#171 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 16:54:53

Co to je vaskar?

Objektiv. :wink:
http://photo-utopia....ing-camera.html
  • 0

#172 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 listopad 2010 - 16:59:42

Jinak nevím, helliar se dával(jsem četl) i na jakousi versi brillantu a tam se určitě předním členem ostří.
  • 0

#173 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 listopad 2010 - 17:09:25

Co to je vaskar?

Objektiv. :wink:
http://photo-utopia....ing-camera.html


To jsem pochopil. Neznal jsem jeho konstrukci. Ovšem ty stránky cos sem vložil mi pomohly. Ve světelnosti 3,5 bude ten vaskar asi lepší než voigtar, je to tessarovec, ne triplet, ale ty bessy s vaskarem se dělaly o něco později a dík par detailům(závěrka)vypadají pro mne až nepřijatelně high-tech.
  • 0

#174 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 23 listopad 2010 - 17:52:21

Jojo, o Brillantu s Heliarem vim. Jen si nejsem jisty, jestli uz to ostreni nebylo poresene nejakym snekem, ci tak nejak (podobne jako Ljuba). Ale to fakt nevim.
Jinak Vaskar a Voigtar jsou jsou ciste triplety. Voigtar 105/6,8 mam na stare Besse a moc se mi libi jeho charakter, pekny objektiv.
  • 0

#175 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:01:19

tenhle můj příspěvek možná budete tady považovat za nepatřičný, že to patří asi do "co mě zlobí", ale popravdě mě to nezlobí, jen lituji, že jsem to prošvihl, páč všechny své i vypůjčené prachy jsem teď vrazil zase do filmů.... tohle jsem musel s povzdechem "snad jindy" jen nezůčastněně pozorovat
  • 0

#176 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:09:37

Jinak Vaskar a Voigtar jsou jsou ciste triplety. Voigtar 105/6,8 mam na stare Besse a moc se mi libi jeho charakter, pekny objektiv.


I vaskar 3,5? Na oněch Notoriem vložených stránkách je uvedeno, že tato verze je typu tessar. ale asi je to blbost. Nechci to tady zasírat nepatřičným, ale můžeš uvést, jaké to podání Voigtaru podle tebe vlastně je? Jediný triplet, se kterým mám zkušenosti, byl na aparátu vilia(a šlo to).
  • 0

#177 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:16:05


Jinak Vaskar a Voigtar jsou jsou ciste triplety. Voigtar 105/6,8 mam na stare Besse a moc se mi libi jeho charakter, pekny objektiv.


I vaskar 3,5? Na oněch Notoriem vložených stránkách je uvedeno, že tato verze je typu tessar. ale asi je to blbost. Nechci to tady zasírat nepatřičným, ale můžeš uvést, jaké to podání Voigtaru podle tebe vlastně je? Jediný triplet, se kterým mám zkušenosti, byl na aparátu vilia(a šlo to).

The Lens is a Vaskar F4,5 which is a triplet design, some cameras came with the Skopar F3,5 which is a Tessar type which probably gives better performance optically.
Hádám, že došlo k mýlce, čtyřčočkový je zmíněn Skopar. A navrhujupokračovat v nějakém jiném vlákně, už to lehce uhýbá, i když se to stále zdá brát jako G.A.S. :wink:
  • 0

#178 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:48:59

Jojo, o Brillantu s Heliarem vim. Jen si nejsem jisty, jestli uz to ostreni nebylo poresene nejakym snekem, ci tak nejak (podobne jako Ljuba). Ale to fakt nevim.
Jinak Vaskar a Voigtar jsou jsou ciste triplety. Voigtar 105/6,8 mam na stare Besse a moc se mi libi jeho charakter, pekny objektiv.


Jen si přihodím - pokud vím, je Brillant s Heliarem právě jeden z těch "ljubovských" - bakelitovej, ostření celoým objektivem, převod na hledáčkovej objektiv přes ozubení. Tady je o něm celá stránka s obrázkama. Mimochodem, na téhle stránce se toho o Voigtlanderech najde celkem hodně... :)
  • 0

#179 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:02:00

Hmmm, tak jak na to koukám, tak jsem rychleji psal, než myslel. :) :!: Nějak si nedovedu představit, jak by se ostřilo celým objektivem, aniž by a)byla celá optika před závěrkou nebo b)během ostření se otáčela s objektivem i závěrka.
Vždyť on i ten Ljuba ostří jen předním členem.
Ale to by se asi dalo rozlousknout jen s Brillantem S v ruce...Kdo tu co říkal o G.A.S. ? :!:
  • 0

#180 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:09:12

původní heliar má mít podobnou kouzelnou vlastnost jako original rf sonnar - tj. na první dvě díry kreslí měkce, portrétně, lehce rozvostřeně, 3D nebo jak kdo chce a dál už je tam pak tessarová břitva. u toho heliaru trocha toho umělečna de zřejmě i dál. i přes jeho vlastnictví nemám zatím empiricky vověřeno :)
  • 0

#181 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:41:00

Asi by bylo na miste uvest, ze Heliar, o kterem se tu ted bavime, je spise Dynarem. Zcela puvodni Heliar je trochu neco jineho (zcela symetricka konstrukce). Kazdopadne prave ten puvodni Heliar prakticky na strojich vyrobenych po prvni svetove a vlastne i o neco driv nepotkas - jsou to Dynary. Jen se z obchodnich duvodu nazyvaji Heliary. Pregnantni by tedy asi bylo vzdy uvadet, o ktere verzi Heliaru (obvykle alias Dynaru) se clovek zrovna bavi. Je totiz konstrukcni rozdil i mezi verzi se svetelnosti f/4,5 a f/3,5.
Pekne je to popsano zde:
http://www.antiqueca...liarlenses.html
  • 0

#182 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:59:10

Pekne je to popsano zde:
http://www.antiqueca...liarlenses.html


Perfektní článek,ten universal-heliar mně úplně nadchl,ale jestli se dá někde dnes sehnat,asi to bude pěkná pálka... :)
  • 0

#183 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 listopad 2010 - 22:03:56

universal heliar je fajn, ale plasmat by moh bejt ještě zajmavější
  • 0

#184 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 23 listopad 2010 - 22:08:26

universal heliar je fajn, ale plasmat by moh bejt ještě zajmavější



?? v cem - narozdil od Plasmatu ma Universal Heliar moznost ovladani prezareni posuvem prostredniho clenu.. kdyz jsem to porovnaval s normalnim Heliarem (ktery tuto moznost ma znacne omezenou - rozsroubovat objektiv a povolit prostredni clen), tak se universal pohyboval cca v rozmezi prezarenosti (muj termin) Imagon az normalni heliar.

Samozrejme se nebavime o Heliaru (Dynaru jak pise Vladik), ale poctive 360tce :), zajimave take je ze ac normalni heliar mel obvykle konstrukci z hliniku je dosti lehky, muj universal (ktery nema napis universal ale je to on z roku 1925) v tom samem ohnisku (36cm) vazi 2.5 kg!
  • 0

#185 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 23 listopad 2010 - 22:51:21

bleskovýžárovkybleskovýžárovkybleskovýžárovky
graflexu a graflite zdar!
  • 0

#186 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 listopad 2010 - 22:55:59

je základní rozdíl mezi heliary obecně a skly jako je třeba plasmat (ev. dagor, jež je základem jeho konstrukce!) jde o stejnou typologii odlišnosti jako mezi leitzem a zeissem, nikkorem a zuikem etc. jde v podstatě o filozofii práce se vším tím, čemu anlosasové říkaj mmj. i glowing. jde o kontrast, o rozdíl mezi zobrazením ostrých a neostrých částí, o jejich přechod... jde o charakter skla. v tomto smyslu je universal heliar při vší úctě svym způsobem obyčejným kurvítkem bez onoho danýho charakteru. a proto má třeba přicloněnej sonnar (dagor, plasmat) dosti jiný vyznění než přicloněnej heliar. jde samo o osobní preference a o priority. jdou zde proti sobě dvě základní a ne zcela skloubitelný veličiny, kterejch se každá skupina skel (filozofií zobrazení) zhošťuje vodlišnym způsobem - konkrétně preferovaná absolutní krémovost (smooth) vobrazu heliaru jde na úkor rostoucí ostrosti při ještě vynikající sametovosti přechodu plasmatu, dagoru, sonnaru s jen částečnou kompenzací přicloněním, která u druhý skupiny skel naopak roste s menšícím se otvorem clony znatelnějc při jistejch ztrátách zase v oblasti toho rozplizu... sem eště srozumitelnej? :)
  • 0

#187 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 22:59:09

bleskovýžárovkybleskovýžárovkybleskovýžárovky
graflexu a graflite zdar!

:) :!: originální? do origo blesku?
  • 0

#188 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 23:00:07

... sem eště srozumitelnej? :)


nejseš... ale i tak ti rozumím :!:
  • 0

#189 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 listopad 2010 - 23:08:46

je to v podstatě daný i rozsahem a využitím optima vobrazovýho kruhu konkrétně u těhlech dvou konstrukcí. já sem nakonec našel větší zalíbení v tý skupině většího rozdílu mezi clonovejma otvorama. přijdou mi univerzálnější (i než universal-heliar :!: ) ale je to jen taková libůstka pro půlnoční plky na temný. svý pravý 3D sklo si musí pro ten svůj formát najít každej sám. já už něco mam :)
  • 0

#190 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 23 listopad 2010 - 23:19:19

je základní rozdíl mezi heliary obecně a skly jako je třeba plasmat (ev. dagor, jež je základem jeho konstrukce!) jde o stejnou typologii odlišnosti jako mezi leitzem a zeissem, nikkorem a zuikem etc. jde v podstatě o filozofii práce se vším tím, čemu anlosasové říkaj mmj. i glowing. jde o kontrast, o rozdíl mezi zobrazením ostrých a neostrých částí, o jejich přechod... jde o charakter skla. v tomto smyslu je universal heliar při vší úctě svym způsobem obyčejným kurvítkem bez onoho danýho charakteru. a proto má třeba přicloněnej sonnar (dagor, plasmat) dosti jiný vyznění než přicloněnej heliar. jde samo o osobní preference a o priority. jdou zde proti sobě dvě základní a ne zcela skloubitelný veličiny, kterejch se každá skupina skel (filozofií zobrazení) zhošťuje vodlišnym způsobem - konkrétně preferovaná absolutní krémovost (smooth) vobrazu heliaru jde na úkor rostoucí ostrosti při ještě vynikající sametovosti přechodu plasmatu, dagoru, sonnaru s jen částečnou kompenzací přicloněním, která u druhý skupiny skel naopak roste s menšícím se otvorem clony znatelnějc při jistejch ztrátách zase v oblasti toho rozplizu... sem eště srozumitelnej? :!:


Dá se to sledovat!
Ale připoměnl jsi mi, že můj první deskáč je 9x12 s Dagorem 120 mm, který je fakt fajn!! A se vzduchovou závěrkou Koilos... Budu muset naládovat...
:)
  • 0

#191 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 listopad 2010 - 23:24:44

můj první deskáč je 9x12 s Dagorem 120 mm, který je fakt fajn!! A se vzduchovou závěrkou Koilos... Budu muset naládovat...
:)


je to návykový tyhlety skla... administrátor temný by měl před tím varovat :!:
  • 0

#192 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 23 listopad 2010 - 23:40:50

je základní rozdíl mezi heliary obecně a skly jako je třeba plasmat (ev. dagor, jež je základem jeho konstrukce!) jde o stejnou typologii odlišnosti jako mezi leitzem a zeissem, nikkorem a zuikem etc. jde v podstatě o filozofii práce se vším tím, čemu anlosasové říkaj mmj. i glowing. jde o kontrast, o rozdíl mezi zobrazením ostrých a neostrých částí, o jejich přechod... jde o charakter skla. v tomto smyslu je universal heliar při vší úctě svym způsobem obyčejným kurvítkem bez onoho danýho charakteru. a proto má třeba přicloněnej sonnar (dagor, plasmat) dosti jiný vyznění než přicloněnej heliar. jde samo o osobní preference a o priority. jdou zde proti sobě dvě základní a ne zcela skloubitelný veličiny, kterejch se každá skupina skel (filozofií zobrazení) zhošťuje vodlišnym způsobem - konkrétně preferovaná absolutní krémovost (smooth) vobrazu heliaru jde na úkor rostoucí ostrosti při ještě vynikající sametovosti přechodu plasmatu, dagoru, sonnaru s jen částečnou kompenzací přicloněním, která u druhý skupiny skel naopak roste s menšícím se otvorem clony znatelnějc při jistejch ztrátách zase v oblasti toho rozplizu... sem eště srozumitelnej? :!:


hmmm, hezky odstavec, ale vlastne kazdej sme se bavili o necem jinem, preci nejde porovnavat portretni skla a rekneme takovy "all-round" sklo :).

Kazdy ma samozrejme svoje specifika.
  • 0

#193 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 24 listopad 2010 - 00:01:36

Kolegové,jsem rád,že jste se zde podělili o své poznatky (i když kolega Mamiak se rozhodl býti tajnůstkářem a neprozradil svůj vyvolený portrétní objektiv),chtěl bych se pozeptati,zda-li by někdo věděl,jestli se dá považovat za portrétní objektiv: typ periskop,166 mm,při cloně 8.
  • 0

#194 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 listopad 2010 - 05:59:10

... sem eště srozumitelnej? :!:


nejseš... ale i tak ti rozumím :!:

My mu sice nerozumíme,ale my mu věříme. :) :)
  • 0

#195 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 24 listopad 2010 - 09:32:59

Kolegové,jsem rád,že jste se zde podělili o své poznatky (i když kolega Mamiak se rozhodl býti tajnůstkářem a neprozradil svůj vyvolený portrétní objektiv),chtěl bych se pozeptati,zda-li by někdo věděl,jestli se dá považovat za portrétní objektiv: typ periskop,166 mm,při cloně 8.


Určitě. Když jsem viděl, co při stejné cloně (Ploci urval zarážku :) ) dělá ten můj asi 135mm (není mrcha označenej), tak i to bylo nádherný :!:
  • 0

#196 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 listopad 2010 - 09:40:37

... páč všechny své i vypůjčené prachy jsem teď vrazil zase do filmů.... tohle jsem musel s povzdechem "snad jindy" jen nezůčastněně pozorovat

Zkušenost mne naučila, že když jsem prošvihl nebo nevyhrál nějakou aukci, mělo to obvykle dobrý ("vyšší") důvod. Zpravidla k mému užitku.
Příklad - onehdy jsem nevyhrál aukci, kde za dva filtry na Rolleiflex šla cena přes 600Kč. O pár dní později jsem jich koupil v bazaru pět za 90 Kč.

Četl jsem několik zpráv, že Fuji GW první verze měly problémy se závěrkami (hrubá nepřesnost).
  • 0

#197 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 30 listopad 2010 - 08:24:14

Tak jsem se neubránil. Sice jsem si myslel, že si VF pořídím až k příštím Vánocům, ale tohle jsem našel včera na Ebay a než jsem šel spát, tak tam přihodil a nechal cca 5 dolarů rezervu s tím, že to nemůže vyjít, že mě někdo jistě přehodí.

ýbej

Ráno se probudím a byl můj. :D Ještě ho zaplatit, + 53 $ poštovné. Mám pocit, že se i vejdu do bezcelního limitu, btw včera hlásili, že od března se bude limit snižovat na 22 €. 8-)
  • 0

#198 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 30 listopad 2010 - 11:24:46

Tak jsem se neubránil. Sice jsem si myslel, že si VF pořídím až k příštím Vánocům, ale tohle jsem našel včera na Ebay a než jsem šel spát, tak tam přihodil a nechal cca 5 dolarů rezervu s tím, že to nemůže vyjít, že mě někdo jistě přehodí.

ýbej

Ráno se probudím a byl můj. :D Ještě ho zaplatit, + 53 $ poštovné. Mám pocit, že se i vejdu do bezcelního limitu, btw včera hlásili, že od března se bude limit snižovat na 22 €. 8-)

gratuluju, to je ten samý co jsem prodával...
  • 0

#199 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 30 listopad 2010 - 11:28:41

gratuluju, to je ten samý co jsem prodával...

Vím, docela si mě na tom čtverečku nalomil. Jenže jsem na něj tenkrát neměl.Sice jsem původně chtěl dodělat ten svůj samodomo , ale japonci se trošku před Vánocema okotili a tak zbylo i na tuhle Omegu.
  • 0

#200 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 prosinec 2010 - 11:24:39

hračka pro stereo čudlikáře....

http://cgi.ebay.de/C...=item19c14c3e48
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních