Přejít na obsah

Fotka

Já a můj G.A.S.

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
807 odpovědí na toto téma

#801 Ivanovicz

Ivanovicz

Nováček

• Předplatitel
  • 338 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 74

Publikováno 30 leden 2021 - 19:14:50

Je to pořádnej kus železa tahle dvouočka.

Ostří dobře? :D

• 0

#802 Nakadah

Nakadah

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 038 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 190

Publikováno 31 leden 2021 - 10:11:31

Tak se mi rozrostlo 8mm vybavení. Mou původní C8 jsem konvertoval na B8. Původního dárce dílů, vrak z eBaye, mi bylo líto a uvedl jsem ho do provozuschopného stavu.

IMG-4924.jpg

• 2

#803 vejfuk

vejfuk

Nováček

• Předplatitel
  • 330 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 97

Publikováno 31 leden 2021 - 14:02:11

Je to pořádnej kus železa tahle dvouočka.

Ostří dobře? :D

Hele kam se hrabe zacloněný Tessar  :grin:

• 0

#804 Horenak

Horenak

Nováček

• Předplatitel
  • 411 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 175

Publikováno 31 leden 2021 - 17:57:41

Tady jsem měl dotaz, ale už znám odpověď. Jako bych nic neřek.

• 0

#805 PetrL

PetrL

Nováček

• Předplatitel
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 42

Publikováno 28 červenec 2021 - 17:36:14

Můj nový přírůstek Rolleiflex 3,5F s exposimetrem zakoupený jako porouchaný na náhradní díly. Zatím jsem na něm nic moc neshledal, vše funguje, jak má, krom viditelně ulomeného a prasácky opraveného kolíčku zavírání zad a z tohoto důvodu prasklé hnilíkové spony, či jak to nazvat. Ale o tom jsem věděl. Kolíček již jest opraven, musel jsem převrtat několik vyvrtaných děr a znovu to svrtat a vyrobit nový kolíček. Prasklou sponu jsem slepil a místo koženého čtverečku jsem vypiloval hliníkovou destičku, kterou jsem ještě na dvou místech prokolíkoval a zatím to drží. Časem, pokud se mi namanou nová záda, tak je vyměním. Samotnou sponu asi neseženu, možná z nějakého vraku...

Přiložený soubor (y)

• 2

#806 hypnogen

hypnogen

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 072 příspěvků(y)
Reputace: 160

Publikováno 29 červenec 2021 - 10:05:57

Hezky jsi to opravil! Zrovna minulý týden jsem jedny záda na 3.5F prodal do Činy :/

Na ebay se objevují za ceny do 100 EUR, pokud jsou v ok stavu, ale občas se objeví i netěsnící šroty, ze kterých by se dal tento díl použít. Samotnou sponu jsem zatím nikde v nabídce za posledních pár let neviděl. 

občas dobré kouknout sem: https://www.collectc...lei-spare-parts nebo https://www.dewitcameras.com/cat/rollei-en/rollei-repair-parts/?lang=en

• 0

#807 PetrL

PetrL

Nováček

• Předplatitel
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 42

Publikováno 29 červenec 2021 - 17:36:48

Díky a díky za tipy. Jedny už jsem objevil, sice v Británii, ale bude to cca za podobné peníze. Vyšli na 57GBP vč. poštovného. Až to dojde do Čech, tak mi napaří ještě DPH a clo  :evil:  https://mwclassic.co...-3-5f-2-8f-etc/

• 0

#808 iuliuzz

iuliuzz

Nováček

• Předplatitel
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 91

Publikováno 6 srpen 2021 - 23:41:19

Ve skutečnosti to vypadá ještě víc jako UFO!

Krásná centrální závěrka Shanel 5A, dostal jsem ji od pana Fujikawy k Rittrecku (to je to, co za ní není skoro vidět:). Uvnitř zapuštěn Weit-Winkel Aristostigmat, mezikus vytištěn na 3D tiskárně. Zkušební foto vyšlo dobře, fotka nestojí za nic.

Shanel 5A je závěrka bez clony, s příslušným mezikusem lze použít objektiv do průměru cca 63 mm. Ale je velká. Když to máte v ruce tak to spolu s těmi barevně značenými pákami působí jako hračka, zvláštní mechanická japonská hračka. Na ebay k sehnání vcelku levně (+DPH a poštovné samozřejmě...).

Přiložený soubor (y)

• 1

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních