Přejít na obsah


Fotka

Stereoskopie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 17 květen 2010 - 10:14:52

Víkendové promítání mě pořád leží v hlavě. A měl bych dotaz (zřejmě na dřevorubce). Při použití metody zobrazení Anaglyph (červeno modré brýle) dochází k úplné ztrátě barevné informace nebo jen částečně? Pokud ano lze použít jako vstup černobílou fotografii?
  • 0

#2 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 17 květen 2010 - 12:04:32

Sice se to sem moc nehodi, ale vim, ze pri pouziti polarizacniho filtru se docili stejneho efektu bez ztraty barvy...

IMAX 3D apod...
  • 0

#3 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 17 květen 2010 - 12:29:03

No to jo, ale je to už poměrně náročné na technologii.
  • 0

#4 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 17 květen 2010 - 12:59:25

Pokud nechces promitat, ale staci ti takova ta ocni prohlizecka, tak nabij diacek, cvakni fotku, posun se kousek do boku a cvakni znovu...
Nedaji se fotit akcni sceny, ale potreba vybaveni zadna az na dve takovy ty prohlizecky za cca 50Kc...

Bohousek
  • 0

#5 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 17 květen 2010 - 13:12:32

Jo to bude asi nejinteligentnější řešení.
  • 0

#6 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 17 květen 2010 - 14:42:54

Jo, v anaglyfu jsou s barvami problémy. Prakticky nelze rozumně zobrazit barvy filtrů v brýlích, což je červená a azurová. Ostatní barvy "tak nějak" jdou. Částečné řešení je nahrazení problémových barev jinýma. Na to existují dva režimy. HALF COLOR je nahrazuje šedou a DUBOIS dělá z červené žlutou, co udělá z azurové nevím (český překlad těchto výrazů jsem zatím nikde neviděl, možná to čeká na mě :oops:)
Kdo si to chcete zkusit, doporučuji StereoPhoto Maker.
Na stránkách mám galerii, kde je možno přepínat zobrazení, takže jeslti máš správné brýle, můžeš si to zkusit i tam.
K druhému dotazu - ČB jako vstup samozřejmě ano. Z čeho myslíš, že dělali anaglfy před sto lety? ;-)

A že je řešením všech problémů diák, to je jasné. Ale internet si žádá jedničky a nuly, že ano :D
  • 0

#7 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 17 květen 2010 - 14:51:06

Pokud nechces promitat, ale staci ti takova ta ocni prohlizecka, tak nabij diacek, cvakni fotku, posun se kousek do boku a cvakni znovu...
Nedaji se fotit akcni sceny, ale potreba vybaveni zadna az na dve takovy ty prohlizecky za cca 50Kc...

Bohousek


Kdo bude stereodiáky adjustovat do rámečků 101x41mm, tomu je rádi promítneme naší technologií. Jednoduchá prohlížečka na ně stojí necelý dvě stovky. Na stránkách klubu je odkaz na internetový obchod, který to vše dováží do ČR. (Pokud mi bude dovolena reklama, dám sem i link.)
  • 0

#8 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 17 květen 2010 - 14:52:36

Kdo bude stereodiáky adjustovat do rámečků 101x41mm, tomu je rádi promítneme naší technologií. Jednoduchá prohlížečka na ně stojí necelý dvě stovky. Na stránkách klubu je odkaz na internetový obchod, který to vše dováží do ČR. (Pokud mi bude dovolena reklama, dám sem i link.)


Sem s tím :oops:
  • 0

#9 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 17 květen 2010 - 14:56:58

Brýle nemám, ale Simča má za úkol je zkusit koupit. V jednom papírnictví je tuším měli.Od včera zkouším Cross-eyed ale zcela bez úspěšně je na to nějaký "cvičení" ?
  • 0

#10 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 17 květen 2010 - 14:58:20

J
K druhému dotazu - ČB jako vstup samozřejmě ano. Z čeho myslíš, že dělali anaglfy před sto lety? :oops:


K tomu ČB. Je pak výsledek ČB nebo obarvený?
  • 0

#11 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 17 květen 2010 - 15:20:31

Tak ten obchod je Tridakt.
ČB anaglyf má čtyři barvy, a to černou, bílou, červnenou a azurovou. Samozřejmě ve všech odstínech od bílé až po plně sytou. S brýlema to pak vypadá černobíle. Zkus si to třeba tady.
Brýle se dají sehnat i ve videopůjčovnách.
  • 0

#12 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 18 květen 2010 - 16:05:03

Jak je to s focenim sterea pri nizke hladine osvetleni a dlouhem case? Treab clovek drzici svicku?
  • 0

#13 thomasdos

thomasdos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 květen 2010 - 23:33:52

Ahojte, mám na predaj 50ks 3D red-cayn okuliare (papierové). Cena za 1ks 15Kč alebo 0,50€+poštovné. Odber iba všetkých 50ks naraz.
e-mail: adrian.hoc@hotmail.com
  • 0

#14 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 2 duben 2011 - 20:48:01

Jak je to s focenim sterea pri nizke hladine osvetleni a dlouhem case? Treab clovek drzici svicku?

Odpovídám trochu pozdě, ale přece :)
Záleží jak moc se ten člověk umí nepohnout. Měl bys clonit tak aby všechno bylo ostré, takže pokud bude svíčka jediný zdroj světla, budou ti vycházet minuty. Já dělám noční fotky na ISO 100 většinou 2 minuty při cloně 22. Lidi neřeším. Kdo se nehne je tam, kdo se hýbe trochu je duch a kdo se hýbe celou dobu, ten na snímku není. Chce to stereofoťák, tohle už by posunem jednoho fotoaparátu vyšlo hodně špatně.
  • 0

#15 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 2 duben 2011 - 20:49:10

Ahojte, mám na predaj 50ks 3D red-cayn okuliare (papierové). Cena za 1ks 15Kč alebo 0,50€+poštovné. Odber iba všetkých 50ks naraz.
e-mail: adrian.hoc@hotmail.com

To jsi dost drahý. Videopůjčovny obvykle prodávají po 10,-Kč už od jednoho kusu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních